Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
vilito
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2008 12:38

Мнение от vilito »

Не знам дали е психологически обрат, но изобщо не ми харесва какво се случва. Иване, помагай..... :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Половин килограм е нищо, ако си пила две чаши вода и не си ходила до тоалетната=половин килограм. Ако си пред месечен цикъл тялото ти естествено задържа течности, изобщо възможни причини много. Спри да се теглиш до края на месеца!
Точно такива неща имах предвид като казах да не се проверява нивото преди края на месеца. Организмът ти се пренастройва и го прави бавно, промяната не е праволинейна , а вълнообразна, т.е. има издигания и спадове.
Задължително пий вода и прави ТЕС преди всяко хранене. Пиши какво ядеш и пиеш и колко често!
Помни и си повтаряй, че; "Най тъмно е преди разсъмване."
И най-вече се успокой.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Имам въпрос към Иван. Когато се работи за хроничен проблем с много симптоми и проявления, както в моя случай - вегетативна невроза, а проявленията са много - безсилие, сърцебиене, треперене, проблеми със стомаха и червата, уртикария, има и още но ще ги спестя, напомнящата фраза само за основния проблем ли трябва да бъде в случая вегетативна невроза и няма ли да бъде по този начин много общо или трябва да се работи с всеки симптом по отделно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Напомнящата фраза - само основния проблем (т.е. в твоя случай, вегетативна невроза).
В Настройката може да изброиш различните симптоми, ако искаш и имаш време.
Но задължително си определи ниво за всеки от симптомите преди да започнеш Предизвикателството и след като мине един месец отново определи ниво за всеки от симптомите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Това важи само при Предизвикателството, или въобще при прилагане на ТЕС?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Само при Педизвикателството.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vilito
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2008 12:38

Мнение от vilito »

Иване, а какво мислиш за предизвикателството без сол? Всичко останало ще правя, ама тая сол наистина ми скапва гърлото.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробвай!
Принципно, колкото повече вода пиеш толкова повече соли се разтварят в нея и изхвърлят от организма. За това трябва да се набавя необходимото количество външно. Но щом ти пречи, пробвай без сол за известно време и пиши какво става.
Също така е възможно в обичайната ти храна да има повече сол от необходимото. За това ти писах по горе да кажеш какво ядеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

За солта и водата.

На малките бебета не е добре да се дава вода точно, защото тя се свързва със солите в организма. А малкото бебе не приема допълнително сол и така се изеждат запасите от тялото му.

На мен малко ми се разрани устата от солта. Сутрин рано не зная каква е киселинността в устата, но не винаги е подходяща за сол. Една сутрин сложих бучката както обикновено, но веднага ми стана неприятно и усетих щипане. Стана раничка под езика. Затова вече първо облизвам леко солта, да не е шоково. Само сутрин.
lbid
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2008 20:21

Мнение от lbid »

Набързо побългарихме предизвикателството:). А за солта, аз мисля, че всеки, който се храни по традиционен и общоприет начин, приема предостатъчно количество сол, даже и в повече.
Аргументи:
- всяка храна в заведение за обществено хранене е пресолена;
- сиренето е пресолено, даже когато се обезсолява във вода;
- някой път се случва да си купя сурово пилешко, което е осолено и въпреки, че не слагам никаква сол при приготвянето, яденето става солено. Това е защото го инжектират със солена вода;
- имам чувството че в някои кисели млека има сол;
- да не говорим за колбасите.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

На мен пък солта не ми разранява устата и не ми пречи на гърлото и даже ми харесва тази морската, има вкус на море :) Пийте достатъчно вода. Аз не съм намалила обичайния си прием на сол и нямам никакви грижи с нея.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Солта която се употребява масово е най-често чист Натриев хлорид и няма особена хранителна стойност. Морската сол е съвсем друго нещо. Тя съдържа много ценни елементи. За това по-възможност е добре да се приема само морска сол. Т.е. да се изключат или намалят до минимум продуктите съдържащи обикновена сол, да се готви и да се употребяват продукти съдържащи само морска сол.
Последно промяна от ivangp на 22 Апр 2008 17:10, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Чудя се от известно време кой проблем НЕ е хроничен? От каквото и да е болен един пълнолетен човек, все ще е проблем от доста по-рано.

Дори и настинките могат да се разглеждат като хроничен проблем, въпреки че се появяват от дъжд на вятър (и преносно, и буквално).

А, ако наистина се появи нов раздел в проблемите, хващането му не става веднага и пак ще стане хроничен преди да започне лечението му.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всяко заболяване когато се появи за пръв път не е хронично. Като започне да се повтаря във времето става хронично.
Хронос = Време.

И тук е една от силните страни на ТЕС, че ако я знаеш и я приложиш при първоначалната остра фаза на заболяването, няма да му позволиш да стане хронично.

А още по-добре ако я приложиш при първоначалния емоционален шок, който според НГМ е причина за заболяването (или който се лекува/чисти чрез заболяването всъщност)
След като емоционалния шок бъде неутрализиран с ТЕС няма да има причина за заболяване, тъй като няма да има какво да се чисти. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Разбирам, че не бива да пием нищо отводняващо. Но как стои въпросът с билковите чайове, без да имат в състава си черен. Може ли поне тях да пия? Обичам да пия вода, но понякога ми се припива и нещо различно, а и преди пиех много.
Алкохолът предполагам също попада в тази категория, макар да не е споменат изрично?
Публикувай отговор