Отслабване

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Отслабване

Мнение от ivangp »

15кг и теглото ми продължава да намалява :)
Сара - щастлива последователка на ТЕС

От д-р Карол Луук

Сара бе участник в моя телеклас “ Отслабни с ТЕС”. Тя бе сваляла и качвала по 25 кг няколко пъти преди да пробва ТЕС. След телесеминара, тя ми написа писмо за да ми се похвали, че сега тя с лекота и безпроблемно отслабва. Аз реших да я интервюирам защо тя мисли ,че ТЕС й помага и каква е рязликата между опитите й за отслабване преди и сега. Сара ми каза, че тя “...най-после е преодоляла фиксацията си върху проблема и се е концентрирала върху решението му” чрез приложението на ТЕС.
Сара ми каза, че тя е стигнала много бързо до корените на проблема, като е работила върху нейните “ограничаващи убеждения и препятствия.”
Трите й вкоренени убеждения и препятствия бяха:

(1) аз не заслужавам да постигна целите си

(2) аз се нуждая от излишното си тегло за да се предпазя от нахални и груби мъже, които биха ме задявали и биха ми се натрапвали ако съм хубава и привлекателна

(3) аз не съм достойна за обич

Тя никога не се бе чувствала достатъчно добра или хубава за да бъде обичана. Явно семейството й бе желало да се сдобие с момче и след 5 години неуспешни опити за забременяване на бял свят се бе появила тя, за огромно разочарование на родителите си. Сара също ми довери, че тя никога не е получавала похвала или одобрение, когато е правила нещо добро. Тя често се е разболявала като дете само за да получи внимание от родителите си.

Използвайки фразите от ТЕС Сара най-после успяла да почувства сигурност и безопасност при загубата на излишното си тегло.
Сара каза, че килограмите започнали да се топят от само себе си, без каквито и да е усилия от нейна страна. Тя почувствала, че заслужава да успее и е достойна да получи това което желае от живота.

(Бележка от Иван – в по-голяма част от случаите на затлъстяване излишните килограми са израз на неразрешени емоционални проблеми. Повечето хора заместват обичта, одобрението и уважението, което не получават от околните, с храна. Или използват излишната плът като защита от околните, за да не са привлекателни или за да се чувстват в безопасност. Това разбира се става на подсъзнателно ниво и рационалният ум няма как да го разбере. Иманно в това е красотата, елегантността и силата на ТЕС – тя преминава неусетно границата между съзнание и подсъзнание и разрушава подсъзнателните бариери към постигане на желаната промяна.)

ТЕС също така позволила на Сара да усеща по-добре тялото си и да разбира кога наистина се е заситила, което съответно прекратило тъпченето и преяждането, които тя използвала преди за да притъпи чувствата си на неудовлетвореност, липса и празнота.
Майката й постоянно й натяквала: “Трябва да си изяждаш всичко. Има толкова много деца по света които гладуват.”
С ТЕС Сара спряла и да саботира собствените си усилия. Както споменах преди, Сара никога не е получавала одобрение или похвала за положените усилия, тя “жадувала (гладувала за) за внимание”

Сара сподели: “Вашият телеклас ми даде необходимите средства да преодолея подсъзнателните пречки, които задържаха прогреса ми.
Щом прочистих подсъзнанието си аз открих, че решенията на проблемите ми идваха бързо и лесно.”


По време на телесеминара, когато идваше нейният ред, Сара работеше върху собствените си проблеми. Когато бе ред на някой друг, Сара използваше техните фрази. Тя продължи да работи и самостоятелно в къщи, следвайки моите препоръки. Някои от фразите които имаха най-силно въздействие върху нея бяха:

"Въпреки че аз се плаша от това колко мног килограми трябва да сваля, аз избирам да се почувствам обнадеждена сега.”

"Въпреки че аз не се чувствам достойна да бъда слаба, аз избирам да се почувствам достойна сега.”

“Въпреки че аз съм много ядосана, че трябва да сваля това тегло, аз избирам да се грижа за себе си по нов начин.”

“Въпреки че постояно се чувствам изтощена и храната ми помага да притъпя това чувство, аз напълно и безрезервно приемам себе си и всички мои действия.”


Бележка на авторката – Аз намирам че чувствата отразени в горните фрази изключително рядко, да не казвам никога, не са третирани в програмите за отсабване. а имено те саботират усилията дори на най-самоотвержените и упорити хора.

“Въпреки че вината за състоянието ми е моя, аз избирам да се успокоя и да се разделя с това чувство за вина.”

“Въпреки че аз не съм сигурна дали съм достойна да успея, аз избирам да приема себе си такава каквато съм с всички мои съмнения и несигурност.”

“Въпреки че аз се страхувам от успеха, защото той ще ме промени, аз настоявам да успея.”


Бележка на авторката – Естествено, всички тези проблеми свързани с ниско самочувствие са сърцевината на себесаботажа и трябва да бъдат адресирани преди промяната да стане възможна.

“Въпреки че те се опитваха да ме контролират през целия ми живот, аз избирам да взема нещата в свои ръце сега.”

“Въпреки че те все още се опитват да ме контролират, аз избирам да правя нещата по свой начин и да се доверявам на собствената си преценка.”

“Въпреки че аз негодувам срещу всичко което ми се случва, аз избирам да приема собствените си чувства.”

“Въпреки че аз използвам това свое предизвикателство с излишното тегло като средство с което сам да си преча, аз напълно и безрезервно приемам себе си такава каквато съм.”


Бележка на авторката – Често е много полезно да накараш клиента да повтаря “Аз няма да го направя както ти казваш” или “Аз ще го направя по свой начин на всяка точка. (когато клиентът има подобни проблеми за контрол от родители, приятели, учители, и т.н.)

“Въпреки че аз съм задържала тези препяпятствия толкова дълго, аз избирам да ги освободя сега.”

“Въпреки че те ме изолираха и ме нараниха отново, аз избирам да се чувствам обичана въпреки всичко.”

“Въпреки че аз се страхувам, че ще се почувствам отново лишена и вероятно ще се поддам и ще проваля всичко, аз избирам да се чувствам спокойна и умиротворена.”

“Въпреки че се страхувам, че ще трябва да се откажа от храната, едно от малкот ми удоволствия в живота, аз напълно и безрезервно приемам себе си.”


“Въпреки че аз никога не получих достатъчно любов, аз избирам да се почувствам сигурна и защитена сега.”

Бележка на авторката – Аз не мога да наблегна достатъчно на това – чувствата за липса на любов и внимание трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъдат адресирани ако желаете загубата на тегло да е постоянна.

Сара каза още:
Едно от нещата които ми помогнаха да спра да преяждам бе осъзнаването, че аз мога да контролирам нещата. И че всичко е в моите ръце. Аз можех да спра когато пожелая или да продължа ако имам желание за още. Аз не ограничих това което ядях (не намалих удоволствието или качеството на храната) аз просто ядях по-малко от всичко и се чувствах заситена.

Бележка от Иван – изумително е как ТЕС може да промени желанието ни за дадена храна, цигари, алкохол и т.н. и дори вкусовите ни усещания. Могат да го потвърдят присъствалите на семинарите, които работиха върху отказване от шоколад, пушене и други вредни навици. Преди ТЕС умираш да съгрешиш с дадена храна или бещество, а след ТЕС или не ти пука за нея/го или дори миризмата или вкусът й/му ти стават неприятни.

Сара продължава- “След това, когато килограмите започнаха да се топят, аз бях горда от себе си и това ме мотивира да продължавам.Надявам се това да помогне и на други хора с подобни проблеми.”

Защо сара успя този път да отслабне? Защото проблемът й не бе в храната.
Сара работи здраво с ТЕС за да стигне до дъното на нейните подсъзнателни конфликти относно загубата на излишни килограми. Сега, след като тя е разрешила истинските причини да задържа килограмите си, тя няма да има нужда да си ги възвръща отново.

Д-р Карол Луук
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
polina65
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Фев 2011 07:59

Мнение от polina65 »

Здравейте!Може би ще бъде полезен на някого моят опит със свалянето на килограми.От януари т.г. до сега съм свалила 28 кг и продължавам да свалям.Без диети .Разбира се в основата е ТЕС,но не за излишно тегло.С техниката "В мир със себе си" в моят списък имаше случка,още като дете,когато чух възрастните да коментират това,че ям много.Намерих и още такива случки в които аз съм приела думите на другите,като някаква подигравка за това,че съм едра.Беше много неестествено да кажа,че се приемам,като всъщност изобщо не беше така.Упорствах много,ама много докато наистина почуствах,че се приемам, а и се обичам-защо пък не?!За мен си беше пълна революция цялото това преживяване,но пък спокойствието,което се появи беше много приятно усещане.Минавам покрай огледалото и се усмихвам-какво пък толкова-аз съм-дебела или слаба-няма никакво значение-ей това там съм аз...В началото ме избиваше на рев,но ТЕС на всичко,което ми минаваше през главата.Прочетох и книгата на Джон Гейбриъл.Според него цялото ни излишно тегло е просто реакция на тялото ни,за да ни защити от нещо,за да сме в безопасност.Хайде отново в ямата...намерих десетки причини поради които изобщо не се чувствах безопасно.Не пиша примерни декларации,защото това беше доста дълъг процес и често се случваше да започна с една ,а да завърша с друга декларация,просто следвах мислите си и почуквах.Освен това използвах един от съветите в книгата,всеки ден да добавям по нещо полезно и живо в храната си.Така си промених закуската от сандвич на ябълка,без да искам -просто се случи-газираните неща не ме привличаха вече,предпочитах вода,сладките и шоколадите все още си ги ям,но далеч не в такива количества като преди.Освен това-пак без да правя нищо нарочно цялото ми предпочитание към храна се промени-не веднага-постепенно.Добавях нещо полезно-чувствах се чудесно,после добавях още нещо и така...Не хукнах да се занимавам със спорт,но включих в ежедневието си "Петимата тибетци".Докато ги изпълнявам, е и моето време да изразя благодарност към тялото си,че е приютило душата ми,че е толкова силно и здраво,към всеки орган се обръщах мило и му благодарях и му казвах колко го обичам.Първият път ми беше смешно,по скоро весело,защото аз наистина го чувствах и си представях една дълга колона от клетчици,които са тръгнали да вършат своята работа и са весели,понякога са с балончета,понякога със знаменца.Та така при мен.Ще се радвам ако съм била полезна!Желая Ви успех!
gery_to
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2010 00:37

Мнение от gery_to »

Какъв е този телеклас?
nincheto
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2011 21:34

Мнение от nincheto »

Чета за ТЕС от много време насам, правила съм техниката, но твърдя че има какво още много да уча.Въпроса ми относно горния цитат е свързан именно със стари спомени, страхове и т.н., преди истинското разрешаване на проблема.Вярвам, че е така.За какво става въпрос:искам да отслабна 10 кг.Сега съм 70 кг, винаги съм била около 60-те кг, а като тийнейджърка и по-малко.За мен лично, главния неуспех се крие в много причини, ще изброя някои от тях, но не мога да намеря универсалния отговор, затова ще ви помоля за експертно мнение:
-страх от провал(диета)-преди да забременея, спазвах диета, свалих 9 кг и след това всякакви опити отново да диетувам се провалят.
-убеждението, че щом единият родител(в случая майка ми) е предразположен към напълняване, такава ще съм и аз(а брат ми е страшно слаб)
-убеждението, че има много по-важни и истински неща на този свят, отколкото идеята да отслабна(а не се чувствам добре, краката ме болят през повечето време, нямам я тази енергия, която я имах преди да стана толкова)
-опит да избягам, да се скрия, срамежливост...
-желанието да бъда хвалена, обичана(знам, че съм обичана, но може би искам да е повече)
Може би има още причини, но в момента не мога да се сетя.От няколко дни само това мисля, т.е, кои са причините, които са ме довели до това състояние и как мога да ги елиминирам.Знам, че ТЕС ще ми помогне, но както казах съм начинаеща и още има да уча.Вие какво бихте ме посъветвали, от къде да тръгна, коя негативна емоция да чистя, какви думи да използвам?
Благодаря предварително!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Докато мислиш на какво се дължи всичко се потупвай по точките.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай всичко това поотделно.
страх от провал(диета)-преди да забременея, спазвах диета, свалих 9 кг и след това всякакви опити отново да диетувам се провалят.

-убеждението, че щом единият родител(в случая майка ми) е предразположен към напълняване, такава ще съм и аз(а брат ми е страшно слаб)

-убеждението, че има много по-важни и истински неща на този свят, отколкото идеята да отслабна(а не се чувствам добре, краката ме болят през повечето време, нямам я тази енергия, която я имах преди да стана толкова)

-опит да избягам, да се скрия, срамежливост...

-желанието да бъда хвалена, обичана(знам, че съм обичана, но може би искам да е повече)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nincheto
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2011 21:34

Мнение от nincheto »

Благодаря ти Иван!
Ще тесам, само че имам доста работа преди това.Не мога да ти намеря книгата, питах в Пингвините, но я нямат.Имам я свалена в електронен вариант, но не ми е удобна за четене.Някаква идея от къде да я намеря?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Има я в книжарница на ул "Стефан Караджа" # 20 зад НАТФИЗ
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nincheto
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2011 21:34

Мнение от nincheto »

Май трябваше да спомена че съм от Стара Загора :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виж в Хеликон.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krtou
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2011 13:00

Мнение от krtou »

В Хеликон я има със сигурност. Аз я поръчах преди около седмица, все още беше в наличност.
uc-omanna
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Дек 2011 14:27

Мнение от uc-omanna »

Прочетох отзивите на хора доверили се на ТЕС.Останах въсхитена.Разбирам ,че се работи върху психиката на човека,начина на мислене,неговите страхове.Тази тема е необятна и много интересна.Нека повече хора намерят спасение с този метод!!!! www.uc-omanna.com :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иии.... до кога с рекламата? :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
uc-omanna
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Дек 2011 14:27

Мнение от uc-omanna »

Всичко което може да помогне за връщане на вътрешното равновесие е добро.,така мисля аз!!! www.uc-omanna.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Тогава изложи конкретна концепция, която е помогнала при решаването на твой проблем, а не препратка към себе си, като дейност (бизнес). Пък и веднъж рекламирана във форума, не ти ли е достатъчно?
Що не отвориш тема- РЕКЛАМИРАНЕ НА ЧАСТНА СРОДНА ДЕЙНОСТ, така че и други твои колеги, да се рекламират?!
Или тема- МОИТЕ РЕЗУЛТАТИ С МОЯ БИЗНЕС и вътре да опишеш какво, как, с кого, доколко, за колко време, с каква трайност- резултати постигаш....хайде, не се притеснявай да споделиш! Ето ти подходящото място http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=4, Другия вариант е в "Жълтата книга".
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор