Пристрастявания,алкохолизъм и др.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Пристрастявания,алкохолизъм и др.

Мнение от Bastet »

Моят въпрос е как е възможно да се прилага ТЕС за пристрастявания с напомняща фраза директно към самия проблем ,да речем''въпреки че пия'след като пиенето е следствие от други травмиращи случки в живота на човек,които именно са го породили.Тоест това не е ли борба директно с последствието,а не с причината?И понеже видях 4е има доста такива примери като ''въпреки че преяждам с шоколад,аз обичам и приемам себеси'',въпреки че изпадам в истерия''аз питам как е възможно да определя проблема по скалата,след като ако аз да речем пия и за мен това е степен на проблема 10 по скалата,след всяко тесване той ще продължава да е 10,тъй като аз няма как да знам дали съм се освободила от проблема веднага след първото тесване???
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много правилно сисе ориентирала.
Общо приложение на ТЕС с фрази от рода на "Въпреки че пия........." може и да помогнат, но вероятността е малка.
По-правилния подход е да се работи със случките които са породили проблема.
Както и с чувството/вата които изпитваш когато ти се пие.
Алкохола в случая е средство за притъпяване на други негативни чувства.
Концентрирай се върху чувствата които те карат да пиеш!
Абсолютно точно го каза - пиенето е симптом, корените на проблема са в неизчистените негативни емоции от миналото и настоящето.
Работи върху тях и върху случки от миналото когато си изпитвала подобни чувста и си пила за да ги притъпиш.
Например:
"Въпреки че изпитвам този страх от....... и единственият начин който знаех до сега за да го притъпя е да се напия, аз напълно и безрезервно приемам себе си."

"Въпреки че липсата на любов/признание/уважение е отворила рана в сърцето ми и единственият начин временно да притъпя болката е да се наливам с алкохол.........."


Като едновременно с това помисли за най-ранната или най-емоционално наситената случка/и в живота ти когато си се чувствала по същия начин. Запиши я/ги и след това я/ги ТЕСвай с Техниката на краткия филм.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

haha,az ne vizirah sebesi,vse o6te ne sum stanala piqnde :D davah prosto primer :lol: ima oba4e i drugo ne6to,ako nqkoq slu4ka e tolkova nazad vuv vremeto 4e dori ne si q spomnqm dobre,puk kamoli da izpitvam bolka zaradi neq,togava kakvo se pravi?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Работи се с тези които си спомня човек. Подсъзнанието ще си спомни всичко което е нужно и ще извади необходимите случки на показ. Като изчистим няколко случки с ТЕС ще си спомним други които преди не сме си спомняли.
И пиши на кирилица, моля те!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре,а когато нещо е толкова дълбоко потиснато и е толкова одавна,че измервайки го по скалата е 0?Струва ми се че с времето доста неща се заличават от съзнанието,освен ако не те приведат под хипноза...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В момента си теоретизираме и си намираме причини изобщо да не седнем и да поработим, както и отново търсим някой друг да ни реши проблемите, в случая - хипнотизатор.
Моят съвет -спри да обмисляш и теоретизираш и се захващай за работа.
Дали ще е с ТЕС или нещо друго няма значение. Важното е да има действия, ане само мислене и преливане от пусто в празно.

За ТЕС знам, че работи и че като я правиш известно време каквото трябва ще си спомниш.
Но само ако я правиш.
Ако седиш и се чудиш дали да я правиш и дали нещо ще стане, със сигурност нищо няма да стане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

към Basted

Мнение от dessy3000 »

Здравей Basted,
Аз ТЕС-вам по определен проблем, но и чета книги относно положителното мислене - Луиз Хей и т.н.
В момента чета една книга "Възлюби своята болест" на д-р Валерий Синелников. В нея има интересни неща за алкохолизма, и за хроничните проблеми. Ако искаш я погледни. в нета я има на руски език, а иначе я има и по книжарниците. Може да ти се стори интересна.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Проблем със скала от 0 до 10

Мнение от Bastet »

Тъй,като не мога да определя ниво на проблема защотоне си спомням кога е започнал точно,аз пропускам тази част,както и техниката на краткия филм.За сега ми се струва че имам резултат освен ако не си внушавам нещо,но така или иначе ТЕС би трябвало да работи и без тези две тахники нали?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблем със скала от 0 до 10

Мнение от ivangp »

Basted написа:Тъй,като не мога да определя ниво на проблема защотоне си спомням кога е започнал точно,....
Нещо не ми е ясно как точно работи мисълта ти, както и за какъв проблем става дума.
Темата е за пристрастявания, а пък каза че не си пристрастена. Изобщо много неясноти. Ако искаш ясен съвет, обясни ясно какъв ти е проблема!

За да определиш ниво на проблема, изобщо не е нужно да помниш кога е започнал проблема. Нивото се определя по негативното/ите чувство/а които изпитваш в момента/сега.

Според мен си доста объркана в това как се прилага ТЕС.
Съветвам те да препрочетеш книгата, особено частта където е обяснено как се прилага ТЕС и да следваш стъпките една по една.

ТЕс работи с чувства. Концентрирай се и ти върху дадено чувство което поражда проблема или е породено от проблема!
Например - да се напива някой редовно/да има нужда от алкохол редовно (алкохолизъм) е проблем. Но това което кара някого да пие е дадено чувство. То е изразено в момента когато му се пие и точно върху него трябва да се приложи ТЕС.

Да кажем, че проблема ми е че съм алкохолик. Не мога да определя ниво на проблема си от 0-10. Не мога/неправилно е да кажа: Аз съм алкохолик на 7мо ниво.
Но мога да определя ниво на желанието ми да пия и да определя къде в тялото ми е най силно изразено това желание.
Например: Пие ми се на ниво 5 и най силно чувствам това желание като сухота в гърлото, трептене на езика или празнота в стомаха, и т.н.

Т.е. сега/в момента проблемът ми не е че съм алкохолик, а че ми се пие.
Обмисли това и прилагай ТЕС съобразявайки се с тези обяснения/напътствия.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре,тогава когато работим за зависимости,краткия филм не е нужен така ли?защото аз си пия нон-стоп ,да ре4ем ,без да има някаква травмираща случка,а просто съм генен алкохолик и не мога без алкохол,в случая няма каква случка да сложа във филма и за това той не ми е нужен?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма такъв вариант. Спри да теоретизираш и сядай да правиш ТЕС!
Както и да я правиш е по-добре отколкото нищо да не правиш и да си развиваш разни теории в които все нещо не ти е нужно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор