Атопичен дерматит, АБКМ или какво?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Благодаря!Представих си енергията в син цвят.Още тази вечер ще опитам.А кожата и така или иначе продължава да се подобрява от диетата, явно.НО, този сърбеж...Ще се справим!
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Е, получих книгата.Четох, упражнявах се, четох и пак и така.Сега-конкретно.Това ли да правя?
1.Изчиствам собствените си емоции с ТЕС към нейните проблеми-паника, страх, тъга, изнервеност.Ще ТЕС-вам всичко, защото съм кълбо негативни емоции, които не мога да квалифицирам точно.
2.Представям си, че съм в тялото на Соня, почуквам РД и казвам:"Аз съм Соня".-3 пъти
3.Въпреки че ме сърбят червените петна, аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат"-Декларация.
4.Сърбят ме червените петна.-Настройка.
Втора настройка-болят ме червените петна.
Трета настройка-Имам червени петна.
Четвърта настройка-имам суха кожа.
Всяка настройка ми е в отделна Декларация.
5.Накрая, почуквам РД и казвам три пъти "Аз съм Биляна".
Имаш ли забележки?Разбрала ли съм правилно?Питам преди да ТЕС-вам, защото все пак го правя на много малко дете и се притеснявам, че не може да ми каже как се чувства и се презастраховам максимално.Благодаря ти предварително!
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Пак съм аз.Чаках отговор, но не дочаках.Нямах търпение да пробвам и реших, че вярно-невярно, започвам.ТЕС-вах моя страх и яд.Не мога да определя емоцията след това.Началото съм сигурна, че е 10, но след това...не знам.После продължих да ТЕС-вам малката и по-точно сърбежа и.
1.Въпреки че ме сърбят червените петна, аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат.
2.Сърбят ме червените петна.
Накрая съпругът ми ме попита как се прави ТЕС и аз му показах какво правя и на 9г. вече се смеех.Това добър знак ли е, или означава, че още не съм усвоила техниката?Не мога да се ориентирам относно скалата от 1 до 10. :oops:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Били... написа:Е, получих книгата.Четох, упражнявах се, четох и пак и така.Сега-конкретно.Това ли да правя?
1.Изчиствам собствените си емоции с ТЕС към нейните проблеми-паника, страх, тъга, изнервеност.Ще ТЕС-вам всичко, защото съм кълбо негативни емоции, които не мога да квалифицирам точно.
2.Представям си, че съм в тялото на Соня, почуквам РД и казвам:"Аз съм Соня".-3 пъти
3.Въпреки че ме сърбят червените петна, аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат"-Декларация.
4.Сърбят ме червените петна.-Настройка.
Втора настройка-болят ме червените петна.
Трета настройка-Имам червени петна.
Четвърта настройка-имам суха кожа.
Всяка настройка ми е в отделна Декларация.
5.Накрая, почуквам РД и казвам три пъти "Аз съм Биляна".
Имаш ли забележки?Разбрала ли съм правилно?Питам преди да ТЕС-вам, защото все пак го правя на много малко дете и се притеснявам, че не може да ми каже как се чувства и се презастраховам максимално.Благодаря ти предварително!
Да, това, което описваш е много добре.

Не зная какво означава, че вече си се смеела на 9Г, но звучи добре :D

За скалта от 1 до 10. Прави тази оценка, когато работиш по чувствата си. Успокой мисълта си и си задай въпроса "Колко силна ми е тревогата", например. Ще ти дойде някаква оценка от 0 до 10. Каквато и да е, ползвай я и не се съмнявай в нея. След като теснеш тревогата в случая, поеми си въздух и спокойно си задай същия въпрос. Ако отговорът не дойде веднага, не бързай. Дай си време да се усетиш. И така оценявай, тесвай и оценявай, докато стигнеш 1 или 0.
Аз лично много рядко оценявам по скалата, но понякога правя това, което ти описах.
Когато правиш прокси на детето, можеш да пропуснеш оценяването, според мен.

Били и Бенджи, мисля, че при децата ще е много подходящо да правите отводните бани на Луи Куне. Аз лично ги пробвах първо върху себе си и после върху детето. Ако започнете, е добре да прочтете книгата.
И да ви предупредя, че моето дете не обича много баните. Така и не успях да му ги представя като игра и ги прави по задължение, но работят.
С отводните бани можете да си осигурите едно бързо почистване на организма, особено ако детето не успява да спазва стриктно хранителния режим.

За утвържденията за друг. Може да се прави нещо като утвърждение за друг. В книгата си "Подсъзнанието може всичко за деца от 3 до 12 години" Джон Кехоу дава пример как можем да се отнасяме към децата. Например за дете с АД може да се казва "О! Колко е кравива кожата ти днес. Изгладила се е и е много по-чиста от вчера. Прекрасно!"
Въпреки, че книгата е за деца от 3 години, съветите в нея могат да са полезни и за по-малки деца.
Бенджи, а за 8 годишни се описва как самото дете да работи за себе си.

Изобщо с комбиниране на методите ми се струва по-сигурно. А и не се знае кое ще допадне най-много на детето. Например 8 годишно дете може да повтаря утвържденията от Джон Кехоу и да потупва точките си в същото време или майката да ги потупва. Просто така, без настройка и без 9Г.
Искам да обърна внимание, че само при ТЕС се отстранява психологическия обрат преди да се "поръчват желанията". Или поне не зная да се прави другаде. Което значи, че дугите методи може да не работят при сериозен психологически обрат, но за малки деца не ми се вярва.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Били... написа:Пак съм аз.Чаках отговор, но не дочаках.Нямах търпение да пробвам и реших, че вярно-невярно, започвам.ТЕС-вах моя страх и яд.Не мога да определя емоцията след това.Началото съм сигурна, че е 10, но след това...не знам.После продължих да ТЕС-вам малката и по-точно сърбежа и.
1.Въпреки че ме сърбят червените петна, аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат.
2.Сърбят ме червените петна.
Накрая съпругът ми ме попита как се прави ТЕС и аз му показах какво правя и на 9г. вече се смеех.Това добър знак ли е, или означава, че още не съм усвоила техниката?Не мога да се ориентирам относно скалата от 1 до 10. :oops:
Добър знак е ако малката по-малко/или изобщо вече не я боли/сърби и ако ти вече не изпитваш страх. Смехът по принцип е добър знак. Много по-добре е да се смееш отколкото да плачеш. :idea:
Накарай малката да ти покаже с разперени ръце колко я боли/сърби преди и след ТЕС ако ръцете се събират или раздалечават значи е добре/ТЕС действа. Прави ТЕС докато ръцете й се съберат пред тялото = ниво "0".
Другото което си описала е правилно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Благодаря ви Мая и Иван!Продължавам още по-уверено.Снощи детенце пак имаше сърбежи, но вместо 3 часа, траяха около 2 часа и пак заспа спокойно.
Имам още въпроси:
1.Мога ли да чета декларациите-поне в началото, докато свикна и намаля ли ефекта на ТЕС от това?
2. Когато ТЕС-вам даден проблем мога ли многократно да минавам през четирите цикъла, или трябва да има интервал между циклите при една и съща декларация?Дали го казах ясно?Например:Започвам да Тес-вам сърбежа на детето.Минавам циклите и после да премина към болката, или може да си продължа със сърбежа, докато се поизчисти.Нужно ли е да има интервал, или може да си ТЕС-вам часове един проблем?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всеки проблем се чисти до НУЛА, задължително. Като почнеш със сърбежа чистиш докато изчезне и след това се захващаш с болката.
Можеш да ТЕСваш с часове един и същ проблем, но едва лище ти се наложи. Ако нивото се променя(задължително определяй ниво преди и след ТЕС, дори да не е идеално определено, без ниво не знаеш дали действа и дали си изчистила нещо напълно), което е доказателство за ефективната работа на ТЕС, проблемът (конкретния симптом който ТЕСиш) ще се изчисти за минути.
Няма проблем да четеш декларациите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Здравейте!Още ми е трудно да повярвам в това, което се случва.Най-големият ми проблем относно АД на дъщеря ми го няма втори ден.Става въпрос за сърбежа.Първата нощ след тесването намаля времето на чесане.Втората нощ я видях, че се чеше, но съвсем леко.Дори не се събуди.Снощи също не се събуди.Две нощи спим спокойно.Сега, обаче, ме е страх да спра да тесвам сърбежа и да мина на петната.Та, питам:
1.Дали ще е проблем да продължа да си тесвам сърбежа поне веднъж дневно, а през останалото време да тесвам червените петна, докато изчезнат и те?
Знам, че веднъж изчистен докрай проблем не се връща, но ме е страх... :oops: Мъчим се вече година и пет месеца и не мога да повярвам, че има промяна в състоянието.Дори и когато изчиствахме петната с алопатична медицина, сърбеж винаги е имало...
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесни своя страх и притеснение, че сърбежите може да се върнат.
Мисля, че е добре така, както казваш - да тесваш сърбежа по веднъж за спокойствие и да започваш с петната.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така, слушай Мая! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Не мога да повярвам! :shock: Петната изчезват! :shock: Не спирам да тесвам!
Благодаря ти, Иван за това, което правиш!
И на теб, Мая за ценните съвети!
Отивам да се залавям за работа.Петната вече са почти пигментирали!Никога не съм вярвала в чудеса!!!
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Пак се влошихме. :( Нищо не съм променяла.А бяхме толкова добре.Почти се бяха изчистили петната и тази сутрин се събуди много зле детенце.Цял ден ТЕс-я и нищо...
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Били, няма вълшебни пръчици. Въоръжи се с много търпение, вяра и най важното не преставай да тесваш. Слушай съветите на Иван и продължавай. Съчувствам на твоето детенце, защото знам какво е да те подлудяват сърбежите, аз се "пека" на същия огън. Един кожен лекар ми беше казал, че сърбежите са по-лоши от болката. Съгласна съм с него. Съчувствам и на теб, защото знам колко е мъчително да гледаш как детенцето ти страда. По принцип тези обриви и сърбежи се засилват през лятото от жегата и слънцето, затова трябва да му осигуриш прохладна и спокойна обстановка, ако е възможно. Никакви разходки в тези жеги след 9 ч. Наистина можеш да опиташ да съчетаеш ТЕС с отводните бани на Луи Куне. Желая ти успех в борбата с коварната болест.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Били... написа:Пак се влошихме. :( Нищо не съм променяла.А бяхме толкова добре.Почти се бяха изчистили петната и тази сутрин се събуди много зле детенце.Цял ден ТЕс-я и нищо...
Но само петна, нали? Без сърбежи?
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Прави сте! :oops: Няма сърбежи.През нощта спа спокойно, много спокойно.От време на време се почесва, но овладяваме с ТЕС и целувки!
Продължавам...
Публикувай отговор