Атопичен дерматит, АБКМ или какво?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Атопичен дерматит, АБКМ или какво?

Мнение от Били... »

Дъщеря ми е на година и седем месеца.От 3-месечна има обриви.Диагнозата и е атопичен дерматит. В началото петната бяха само на ръчичката, после на крачето, после ...по цялото тяло.Като стана на една година положението започна да се влошава и се наложи да я лекуваме с алопатична медицина.Двудневен резултат.Два месеца по-късно започнахме да се лекуваме с хомеопатия.Досега няма резултат и отново се обърнах към алопатичната медицина, защото положението вече беше плачевно.Спрях кравето мляко и всички продукти, които причиняват АБКМ, захраних я с козе мляко и мислех да я изчистим с кортикостероиди и АБ и да се отървем от проблема.Да, ама не!Пет дена след лечението обривите отново се върнаха.Само не са толкова възпалени.Спрях и козето мляко и открих ТЕС.Поръчах си книгата.Чакам да я получа скоро.Ще ни помогне ли ТЕС?Мога ли да правя нещо сега, веднага?Намъчи се детенце, има силни сърбежи и се разранява от тях... :cry:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може ли да говори детето? На първо време спри всички млечни, ядки, шоколад, гъби, захар и пшенични продукти(внимавай повечето скорбяла и нишесте в готовите храни и полуфабрикатите са извлечени от пшеница) (чети етикетите на храните които й даваш ако съдържат неякой от гореизброените не й ги давай). Прочети книгата и след това ще говорим за това какво може да се направи с ТЕС.
Ти имаш ли алергии? Бащата? История на подобни проблеми в семейството?
С каква козметика я къпеш, мажеш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Силно казано е , че говори-отделни думички се опитва да имитира.Ясни са основните-мама, баба, дядо, дай, вземи...и т.н.
Изключила съм всичко, което си ми написал.От 10.06 кравето мляко и млечни.От три седмици-пшеница и от четвъртък козите продукти.Вместо пшеница, давам ръжено брашно.Всичко приготвям сама и не и давам нищо, купено от магазин, защото не вярвам на етикетите и се съмнявам да не и навредя.
Аз нямам алергии и не знам да съм имала.Брат ми е реагирал на треви и млека, но за мен никой не ми е казвал.Баща и и леля и имат алергии-реагират на шоколад в по-големи количества, на треви и листа през пролетта...Има наследственост, определено.
В момента я къпя с Линолафет, а косата-с Мустела-Стелатопия.Ръцете мия със сапун без сапун на А-дерма.Мажа тялото с Липобаза и с Есенциални мастни киселини на Аквасорс.Давам хранителна добавка Топиализ, която е специално за АД.От време на време и рибено масло.И хомеопатичното и лекарство-поредното.Не виждам да реагира на него.
Чакам с нетърпение книгата и ще се включа тогава отново!А до този момент ще продължавам с това, което си писал относно храната.За останалите неща какво мислиш-козметика, добавки?
Последно промяна от Били... на 04 Авг 2008 20:35, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кърмиш ли все още. Ако да ти също трябва да изключиш тези храни за които писах. Не съм спец по козметика. Ако случайно ползваш хума, спри я! Мустела е ОК. Давай редовно рибено масло, а не от време на време. Пробвай да ямажеш една седмица само с чиста свинска мас или какаово масло, нищо друго.
Какво съдържа хранителната добавка Топиализ и есенциалните мастни киселини на Аквасорс?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Не я кърмя.Тя не искаше кърмата ми и много се измъчихме, докато накрая спрях да я кърмя.Минах през всякакви диети, но никой не ме посъветва да махна млечните и така ...бързо се отказахме.
Топиализ и ЕМК съдържат Омега 3 и 6.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Спри ги поне за седмица и давай само рибено масло. Смята се че проблемът с кожата е възможно да е причинен от неправилно съотношение на тези две мастни киселини - Омега 3 и Омега 6. Тъй като в храната ни преобладава Омега 6 трябва да увеличим приема на Омега 3 и да намалим приема на Омега 6 за да ги балансираме. Ако едновременно приемаш Омега 3 и 6 като добавки дори да са в перфектно съотношение ти с нищо не изменяш баланса/съотношението им в организма тъй като продължаваш да приемаш Омега 6 и с храната. Схващаш ли логиката?
Плюс това в природните храни, като рибата и в частност рибеното масло има много повече неща които са важни за здравето освен тези две мастни киселини. Има много съставки на храната които са неизвестни за сега на "науката". По принцип избягвай всякакви добавки които съдържат синтезирани от човека елементи и се придържай към естествена, цяла, минимално обработена, по възможност сурова и екологично чиста храна!
Добавките са създадени с цел печалба, а не с цел подобряване на здравето.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Открих и темата за храната тук.Ще почета още и ще спра добавките.Благодаря!Ще питам, ако има още нещо и ще се включа активно след прочита на книгата!А дотогава ще уча и чета...
Бенджи
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2008 11:18

Мнение от Бенджи »

Да се включа и аз:
Дъщеря ми е на 8г. с АД от бебе.

От 15.07 спряхме всички млечни храни, ядки, шоколад, готови храни с оцветители и консерванти.
Не съм махнала пшеницата, захарта и бобовите...
Ако и тях спра -детето просто няма какво да яде.
Тя не обича, и никога не е обичала, свежи продукти, повечето плодове и зеленчуци.

Не обича и не яде: домати, чушки, краставици, праскови, кайсии, сливи, грозде, моркови, тиквички, патладжани, череши,...

Яде: картофи, фасул, месо, ориз, лимони, ябълки, диня, пъпеш, царевица, риба, яйца, банани, мандарини, зеле, ягоди, тиква, мед,...

Бях забравила за рибеното масло. :oops: Ще го включа.

Доста лесно се отказа от млечните, за мое учудване...

Не ползваме почти никаква козметика.
Сигурно ще я заведем на море за седмица.

Доста по-добре е, но още има единични обриви по свивките. Не са така червени и възпалени и не я сърбят толкова, както преди.

И аз видях темата за храненето и почвам да я чета... :)
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Чудя се дали няма някакви фрази, които бих могла да използвам, без да прилагам ТЕС-все още нямам книгата.Нещо като позитивно мислене...Четох, че Иван съветва да няма отрицания...Мисля си, ако повтарям поне 10 пъти дневно:"Знам, че мога да ти помогна с любовта си и сърбежите ще спрат, а обривите ще избледнеят." Имате ли някакви други идеи?
Иначе детенце се подобрява откакто спрях ВСИЧКИ млечни.Надявам се да сме открили корените на проблема и с ТЕС да изчистим телцето от натрупаното в организма, а по-нататък и да научим храносмилателната и система да се справя с всички храни...
Бенджи, пишеш, че дъщеря ти лесно се е отказала от млечните.Сетих се, че нашето детенце никак не искаше мляко.Приемаше само сирене.И досега е така.А, и кремчета обича, но предполагам, че е заради захарта в тях...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бенджи написа:
Не съм махнала пшеницата, захарта и бобовите...
Ако и тях спра -детето просто няма какво да яде.


Яде: картофи, фасул, месо, ориз, лимони, ябълки, диня, пъпеш, царевица, риба, яйца, банани, мандарини, зеле, ягоди, тиква, мед,...
Хора, моля ви мислете преди да пишете и четете това което сте написали!. Постоянно си противоречите сами. :)

В изброените храни които детето яде има една бобова култура, няма пшеница и захар и явно има какво да яде и без тях.
Иначе поздравления за постигнатите резултати. Можеш да правиш ТЕС за остатъчните обриви, ако искаш да ускориш процеса. Просто му почуквай по точките на детето вечер като го приспиваш, като включваш и РД.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Били... написа:"Знам, че мога да ти помогна с любовта си и сърбежите ще спрат, а обривите ще избледнеят."
Не става, не можем да утвърждаваме за някой друг , само за себе си!
Утвържденията и позитивното мислене имат общо с ТЕС, но не са едно и също. При ТЕС могат да се използват и негативни фрази. ТЕС може да се прави за друг човек, но отнова само в първо лице - АЗ, а не ТИ трябва да присъства в Настройката.
Не смесвайте подходите. Можете да ги съчетавате, но не ги бъркайте един с друг!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Бенджи
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2008 11:18

Мнение от Бенджи »

Мислех, че е ясно - че яде тестени, домашно приготвени неща и купешки хляб + изброените продукти... :)
И исках да кажа, че просто не виждам начин да я лиша от домашни сладкиши и хляб...Тя направи толкова много вече...Как да поискам да се откаже от всичките си любими лакомства...Това е доста самостоятелно дете на 8г., все пак, не е на 1г. и не зависи изцяло от мен...

А за бобовите, - трябва ли да се изключат? Не знаех за тях...

И да - правим положителни утвърждения и визуализации, знам че има разлика с ТЕС, но още нямам книгата, като я прочета, ще пробваме...
За утвържденията в първо лице - да, тя сама си ги казва и си ги казва за себе си. :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Задължително спри белия хляб и захарта, всичко от бяло брашно, сладкиши и т.н. Бобовите могат да останат.
Ако се яде хляб да е Бонус. По добре й давай варено жито или още по-добре варени житни кълнове.
Как да й спреш й тези храни ли, по същия начин както й спря млечните. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

ivangp написа:............ Не смесвайте подходите. Можете да ги съчетавате, но не ги бъркайте един с друг!
Аз ТЕС все още не мога да правя.Говоря изцяло за позитивно мислене.Чела съм твои изказвания за позитивното мислене и че там не бива да има отрицания.Та, въпросът ми е има ли смисъл да действам САМО с позитивно мислене ДОКАТО овладея ТЕС?И при позитивното мислене ли не може да има фрази във второ лице?Би ли ме посъветвал как да формулирам фраза, която да използвам до момента, в който ще се науча да прилагам ТЕС!
Аз за бобовите съм чела, че също трябва да не се дават, но не съм сигурна дали не е заради възрастта.Чела съм нещатата, свързани с бебета и малки деца.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Били можеш да прилагаш утвърждения и визуализации но само за себе си. И самов първо лице единствено число - АЗ.
За друг за съжаление не става. Всеки си ги прави за себе си.
Утвържденията обикновенно се препоръчва да се повтарят по 100 пъти на ден, визуализациите 2-3 пъти на ден.
Това което можеш да правиш докато научиш ТЕС е да пращаш енергия на детето си. Т.е. слагаш си ръцете на или над болното място и визуализираш че от ръцете ти към нея тече целебна енергия със син или зелен цвят която изчиства, измива, заличава проблема.
Това обикновенно дава добри резултати. Не са ти нужни никакви инициации или посвещения за това. Всеки го може. Въпрос на практика е. Също можеш да визуализираш как галиш детето си и докосваш само перфектна, здрава кожа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор