Обрив при дете

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Обрив при дете

Мнение от neafeya »

Здравейте,
Моля за съвет!
Вчера детето ми получи обрив,с лека Т.
Уж ТЕСвах(пробвах прокси) ама нещо не се получи,даже вечерта се засили,
и снощи бяхме на Спешна помощ.
Оттам ми казаха,че има viral sore throuth(видях в речник,че се превежда вирусен фарингит).Казаха ни да пием Калпол и някакъв сироп за алергия.
ТЕСнах какво ли не,вкл. и неща с които съм я плашила(че ще си взема друго дете ако не слуша),но... :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диорела,
пак пишеш много общо. Дай пример как точно ТЕСна, какво казваше, пълната рецепта ли ползва, какви са симптомите на дъщеря ти, т.е. тя къде го чувства проблема и как.
Аз откакто чух историята на Облачето вече не вярвам на фразата "Правих ТЕС". Как точно го прави, откъде го научи и т.н.
Плюс това аз поне за сега не разбирам как така има обрив (кожно заболяване) и вирусен фарингит (заболяване на гърлото). не ми се връзват двете като диагноза.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Снощи бяхме на спешното и това ми казаха-вирусен фарингит и Rush.
Няма ме много по писането и затова може би не съм се изказала много добре.Снощи ТЕСвах за обрив,но сега се сетих,че може да е алергична реакция и ТЕСнах за това.ТЕСвам както си описал в книгата + клипчета от youtube.
Започвам с :Въпреки,че ......,аз напълно и....
3пъти на дланта.След това всички точки,9Г,още един пат всички точки.
А относно малката симптомите са:Преди седмица висока Т,зачервено гърло,след като спадна гърлото,обрив.Преди 2 дни леко запушен нос,на следващият ден лек обрив на слабините,снощи-корем,подмишници,врат-много я сърбеше,не е спала :cry:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво следва след Въпреки че е важното.Какво има в многоточията. На нея ли го правиш или на себе си? Утвърждаваш ли предварително че ти си тя ако правиш прокси? Как определяш степента на проблема?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Последно пробвах с:Въпреки,че имам алергична реакция и незнам от какво е предизвикана тя,сърби ме и имам обрив,аз напълно и безрезервно приемам себе си.
3 пъти потупвам дланта си и казвам аз съм Михаела(дъщеря ми),след това почвам с това горното.След няколко цикъла правя техника на избора,след това казвам,че съм си аз пак...
За степенуването,питах я колко я сърби,каза многооо и го степенувах на 6-7. :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сега ми стана по-ясно. Ок - първо за степенуването при малки деца. Караш я да ти покаже с разперени ръце колко я боли. Максимално Широко отворени в страни ръце като за прегръдка, т.е. все едно е разпъната на кръст =10, събрани отпред длани = 0 . Така правиш ТЕС и ако има промяна в отварянето на ръцете значи нещо се получава, ако не значи нещо трябва да се промени. Правиш винаги ТЕС за конкретния проблем/симптом до събиране на дланите пред тялото.

Техниката на избора с какво я завършваш? С какви думи, т.е. какъв е избора?
Аз бих направил с:
Въпреки че ужасно ме сърби еди къде си аз избирам спокойна и гладка кожа.
или
Въпреки че ме сърби еди къде си,аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат.

И бих правил тази Настройка или нейни вариации на тема сърбеж докато детето събере дланите. След всяка ОР бих определял ново ниво за да видя дали действа и дали не трябва да променя нивото. Също бих питал детето сега къде го сърби, боли и т.н. Т.е. бих актуализирал симптомите. Освен прокси бих правил ТЕС и директно на детето, дори и без настройки и НФ.
Пробвай и пиши какво става!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Мultimodal
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Юли 2008 21:32

Мнение от Мultimodal »

diorella написа:Снощи бяхме на спешното и това ми казаха-вирусен фарингит и Rush.

А относно малката симптомите са:Преди седмица висока Т,зачервено гърло,след като спадна гърлото,обрив.Преди 2 дни леко запушен нос,на следващият ден лек обрив на слабините,снощи-корем,подмишници,врат-много я сърбеше,не е спала :cry:
Не се тревожи, това е правилната посока на излекуване - отвътре-навън, огоре надолу и от по-важни органи към по-маловажни. Скоро ще се оправи напълно. Не е добре да се маже с каквото и да било, антипиретиците /ако не са наложителни/ също. Наблюдавай общото състояние - жизнено ли е детето, приема ли достатъчно течности.
Публикувай отговор