Летен грип

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Летен грип

Мнение от artexa »

Не знам дали темата ми е съвсем за тук, но все пак реших да я пусна.
От 5-6 дни ме тормози ужасен летен грип - така го наричам, защото още не е много сигурно какво е точно.
Но, започна с ужасна отпадналост, болки в мускулите, главоболи и разтройство.
Сега остана само разтройството, което обаче е много силно и вече доста време продължава според мен. Днес дори дадох секрет за изследване, та да видя дали не е някоя по-упорита бактерийка.

Работя с ТЕС от самото начало, първите дни не много често, защото постоянно спях и нямах сили да си вдигна ръката дето се казва. Сега обаче съм по-добре и продължавам.
Въпросът ми е обаче каква формулировка да използвам.
Пробвах с разтройство, стомашно-чревно неразположение, подуване на корема, грип, дори възможност за дезинтерия, тъй като и такива съмнения имам?
Да продължавам ли с "остатъчно" като то въобще не е остатъчно, а си е като в първия ден?

Забравих да пиша, че се ръководя по книгата и каквото чета от форума.

Не знам дали съм на прав път, нещо ефектът е нулев, та се реших да питам :)
Благодаря.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много съм мислила какво бих правила в подобна ситуация. За сега не ми се е налагало да тесам по време на грип.
Мисля, че това може да е някакво изчистване на организма. Затова бих тесала за подпомагане на очистителния процес.
Например "Въпреки, че тялото ми е задръстено с гадости, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се изчистя от всички боклуци лесно и безпроблемно" - това за техника на избора.
Но ако разстройството стане застрашително, по-скоро бих работила за спирането му, та ако ще и очистването да спре.

Ако можеш, прави водните бани на Луи Куне.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Здрасти, Мая,
Деси съм от йогата :)
Тези бани май не са много подходящи в момента - имам предвид бременността.

Знаеш ли обаче какво си мисля, че корема започна да ме боли още след онзи семинар за раждането, не така силно разбира се, но по малко по малко вечер. И се чудя да не съм се наплашила нещо съвсем. Уж позитивно ми подейства, по не така си мисля.

Като правя ТЕС за спиране на разтройството - работя по стандартния начин с една и съща фраза всеки път, или ... ?!
Били...
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Авг 2008 18:08

Мнение от Били... »

Относно формулировките не съм достатъчно компетентна, но и аз в началото не забелязах успех и започнах да променям нещата.Бях сигурна във формулировките и затова се насочих към техниката.Започнах да потупвам и двете симетрични точки, от двете страни, не само от едната.И започнах да използвам РД, вместо ГЛВ.Явно нещо не я улучвах ГЛВ.И упорствах, защото ставаше въпрос за дъщеря ми.Вчера правих ТЕС и на себе си за болка в зъба и главоболие.Нямах успех, но и не тесвах упорито, защото много ме болеше.После се оказа, че трябва да ми извадят зъба и така реших и този проблем.Не знам можеше ли да бъде решен с ТЕС, или вече беше късно да се направи нещо.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Деси, Луи Куне препоръчва баните за бременни. Аз днес си поднових моите, надявам се да продължа. Даже има специална глава за бременност, раждане и деца. Нещо, което рядко се среща по книгите.
Само сауната не е подходяща за бременни, но не вярвам да тръгнеш по спа. Можеш да се потиш в леглото.
Ако искаш, да се чуем и да ти дам книгата някак.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Деси, направи 3 дни пълен глад, само на вода през което време ТЕСи 10 пъти на ден в различни часове от денонощието с :
Въпреки че страдам от разстройство аз избирам чисти, здрави и спокойни стомах и черва. Прилагай Техниката на Избора!
Пиши пак след 3 дни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, по време на бременност подходящо ли е да гладува? Дай някакъв лек хранителен режим по-скоро :?
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

ivangp написа:Деси, направи 3 дни пълен глад, само на вода през което време ТЕСи 10 пъти на ден в различни часове от денонощието с :
Въпреки че страдам от разстройство аз избирам чисти, здрави и спокойни стомах и черва. Прилагай Техниката на Избора!
Пиши пак след 3 дни.
Иване, вече гладувах, не 3 но 2 пълни дни - но нямаше никакъв резултат, чак и аз се изненадах.
А да почна пак, ще ми дойде в повече, защото и без това вече от една седмица почти не ям, почна да ми се вие свят, не ми се иска да се насилвам.
Днес почнах с техниката на Избора, с малко по-друга формулировка, но лесно мога да я сменя :)
Ще пиша скоро ако имам промяна, пък и утре ще излезе резултата от изследването най-вероятно - ако има нещо обезпокоително, ще пиша.

Мая, как прилагаш водолечението, то нали беше с потъркване на корема, а там е бебето точно?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая и Деси,
не се плашете чак толкова от този глад. Природата ви е създала да издържате на глад и пак да успявате да изхраните поколението. :)
Бебето ще си вземе каквото му е нужно и нищо няма да му стане от 2-3 дни глад.
Деси, организмът ти сам ти подсказва, че сега по една или друга причина не му се яде. Не го насилвай. Явно има нужда да си почине и да се поизчисти. Ако решиш да не си на пълен глад, яж само запичащи плодове.
Така или иначе детето ти/плода не получава нищо от храната която поемаш защото веднага я изхвърляш.
Гладуване с ТЕС и гладуване без ТЕС са две различни неща.
Не се страхувай, ТЕСи яко и нещата ще се успокоят. Ако слушаш организма си ще се оправиш по-бързо и безболезнено. Това е разликата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Само да ви кажа, че съм по-дбре.
От изследването временния резултат е дисбактериоза и кандидоза.
В понеделник ще излезе окончателния.

Малко попромених настойката на:

Въпреки, че имам дисбактериоза и кандида на червата ... и продължавам по същия начин.

Взех си и пробиотици, мисля че скоро всичко ще е съвсем ОК :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво, правилно си променила настройката. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Деси, правя само студена баня на половите органи.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Да Ви се похваля, вече съм екстра. Мааалко усещам дискомфорт в стомаха, но всичко останало изчезна, ще продължа все пак за дисбактериозата още известно време.
Много Ви благодаря за помощта :)

Мая, ще я погледна тази книжка като ми попадне :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Радвам се за теб. Помни - Опитвай ТЕС за всичко! :)
А и промени Настройката на ......... лек дискомфорт в стомаха :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор