Системен лупус

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Системен лупус

Мнение от белла »

Здравейте, болна съм от системен лупус. Още преди да започна да чета за ТЕС, за позитивното мислене, за ГНМ и т.н. знаех, че при мен проблемите тръгнаха от стрес, негативни емоции,постоянно самообвиняване и т.н. Просто е факт. Въпроса е, дали може да върнем лентата и поне да изпаднем в една дълга ремисия. Хубавото е, че в момента въпреки всичко съм щастлива, искам да продължа и се надявам ТЕС да ми помогне да изживея живота си така както си мечтая.Прочетох книгата за ТЕС и искам да започна..., но не знам от къде. Имам толкова много негативни емоции, дали трябва да се започне от тази, която ни причинява най-голяма болка. Интересното, което открих е, че има нещо, което ми причинява по-голяма болка от това, че съм болна и, че не мога да продължа да живея живота си така както съм си мечтала. И това мисля, че е един от проблемите, който е довел до появата на моята болест- става въпрос и за чувство на гняв към несправедливостта, и за чувство на вина, че съм позволила да ме наранят, че не бях достатъчно силна. От тази болка ли да започна. Ще съм много благодарна на Иван, ако ми посочи верния път. Зная, че ако постигнем добри резултати това ще бъде страхотен стимул за много млади хора, болни от лупус.
П.П. Има ли значение за този вид лечение взимането на медикаменти, става въпрос за имуносупресори.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Бела!
Правилно си се ориентирала. Надежда има и ако си упорита, с ТЕС, позитивно мислене и визуализации ще оздравееш напълно.
По въпросите ти:
- Почни от най-голямата болка - ТЕСни случката в която си позволила да те наранят и която поражда в теб вина! Но ТЕСи и симптомите когато се проявяват.
- Продължавай да си вземаш лекарствата за сега. След месец при добри резултати може да почнеш да ги намаляваш. :)
- Прочети дневниците на Мая за идеи за визуализации.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Благодаря за подкрепата. :)
Четох много примери, но не знам дали формулирам правилно Напомнящите фрази:
Започнах с Въпреки, че семейството ми ме тормозеше...
После продължих с променената емоция: Въпреки, че аз им позволих да ме наранят...
Учудена съм как наистина се успокоявам и ми "пука по-малко", това е идеята нали , първо на емоционално ниво и после това ще ми повлияе на физическо.
Иван, има ли проблем да продължа да пиша в тази тема или трябва да пиша в Резултати и мнения.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре го даваш щом те успокоява. Пиши си тук. Но виж и Техниката на Краткия Филм и изчисти няколко случки от миналото свързани с проблема ти.
За сега формулираш доста общо, но все пак факта че има резултат е положителен признак. Продължавай в същия дух и ако случайно някъде прогреса спре, започни с ТКФ и случки от миналото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Здравейте, аз изчезнах защото малко се бях отчаяла. Пак ми откриха фиброаденом, но на лявата гърда/ според ГНМ конфликт за дете- от една година се измъчвам, защото страшно много искам второ дете, но ме е страх :cry: /. Преди 3 години имах на дясната гърда- когато имах проблеми с роднини.Но вече съм по-добре и чета ли , чета за ТЕС. Явно има още много да науча, бях пропуснала за Техниката на избора, че може и положителни фрази, а точно от това имах нужда. Много ме притесняваше, че сякаш си набивам проблема още повече. Но при мен има ефект. Още не ми е много ясно, а пък и има толкова неща за тесане, че вече затънах. Но имам страшен стимул- искам още едно детенце. Благодаря Ви!
Последно промяна от белла на 12 Дек 2008 13:12, променено общо 1 път.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Правилно ли мисля, че трябва да започна Предизвикателството, като се съсредоточа върху фиброаденома, защото иначе се обърквам, поне в началото?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здр Бела,искам да те помоля да не изричаш такива неща като това ,че детето ти може да остане без майка.Болестта се е появила,за да ти покаже че някъде грешиш,че не си в хармония,но това ти го знаеш.Започни да медитираш,медитацията помага на човек да се свърже с първоизточника си и да бъде в хармония със себеси и вселената,тогава изчезват всички страхове и притеснения и човек е много по-склонен да прости,вместо да се поддаде на гнева.Няма болест ,която да не може да бъде излекувана!Мога много да говоря по темата,но по-добре да ти препоръчам книгата ''Поискай и ще ти бъде дадено''на Естер и Джери Хикс.Там ще ти се дадат отговори и инструкции за много неща.Ти си на път да преоткриеш себеси,както и всички ние които имаме някакви кофти болести,но знаем,че спасение има и търсим начин,а не разчитаме сляпо на жалката конвенционална медицина.Мога да ти дам книгата,иначе на Славейков я има,но съм готова да ти я дам само и само да започнеш да я четеш.А иначе си тесвай всички неприятни мисли и усешания,за които се сещаш!Сега ти желая успех и не забравяй,че Духа владее материята ,а не обратното!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

белла написа:Правилно ли мисля, че трябва да започна Предизвикателството, като се съсредоточа върху фиброаденома, защото иначе се обърквам, поне в началото?
Не, не мислиш правилно. ТЕСай всички негативни емоции които наличието на фиброаденома поражда в теб и страховете си по отношение на второто дете. :idea:
ДА, много работа те чака, но пък както каза Basted, накрая ще преоткриеш и пресъздадеш себе си и живота си.
Залавяй се за работа и просто не спирай. Няма значение как и какво правиш с ТЕС, най-важното е да не спираш да я прилагаш ежедневно и упорито.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Здравейте, благодаря на Иван и на Бастед за съветите. Разчитам на Вас и в бъдеще, както и на други, които могат да ми помогнат. Признавам, понякога пропускам да правя всеки ден ТЕС, защото ми трябва време да се настроя, а едвам смогвам с работата, пътуването, детето и т.н. Но имам желанието, има я промяната в мисленето, вярата. Това, което още не мога да преодолея и което ме разплаква е , че не мога да си простя и на себе си/ най-вече/ , и на някои други хора/ безразличието- не е ли достатъчно? :( /. В Настройката- слагам " ...и си прощавам"но всеки път като го казвам ми иде да ревна, нещо трепва в мен.Никога не мога да го кажа безразлично.
Все още ме спохожда мисълта- Ако не бяха мъжа ми и детето ми отдавна да съм се отказала. Вече знам, че не трябва да го казвам и веднага гоня такива мисили от главата си.
По повод - фиброаденома- работих по въпроса и сега не ми се занимава с него, защото имам чувството, че го няма, даже и физическите усещания, които имах от него ги няма. Отвреме на време правя ТЕС за него и визуализирам, че го няма.
Мисля, че трябва да си отделя някой ден няколко часа и като почна да разплитам проблема...докрай/ почти/.Защото така си губя мислите, трябва ми програма.
Бастед, прочетох книгата и също ми е полезна. Скоро ще гледам да си купя и другата препоръчана.
Иване, това, което написа за сърбежа и при мен го има колко вярно, въобще всичко, което казваш е много точно. :idea:
Благодаря Ви, че Ви има.
Съжалявам само, че май никак не съм полезна, както Адкосан, Мая и Аретюз/ забележителни са, много ми помагат/ .
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Иване, забравих да спомена, че основно работих както ме посъветва за страховете за второто дете и мисля, че там много постигнах. на десктопа в работата съм си сложила едно бебе, точно такова каквото си го представям, преди това ме разплакваше, а вече само му се любувам. Освен това толкова силно визуализирам как имам и друго детенце, емоцията е повече от истинска, вчера се разплаках от щастие и това докато шофирам. Въобще ТЕС е това, от което имах нужда. Отдавна търся точно това нещо.
Но ме чака още дълъг път...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Чудесно, много си постигнала, но трябва да простиш на всички, включително и на себе си.
Прави ТЕС за прошка и всички мисли и чувства които думата/идеята за прошка поражда в теб. Според мен това е решителната стъпка която трябва да направиш и границата която трябва да преодолееш за да осъществиш мечтите си и да се излекуваш напълно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Здравейте, при мен излизат нови и нови неща. От 2- 3 седмици ми прилошава, много..., напълно неконтролируемо, изпадам в ужас. :shock: Казаха ми,че вдигам много рязко кръвно налягане, аз по принцип съм с ниско. Поради тази и др. причини вече пия нови лекарства. ТЕСах веднъж два пъти ужасът, който изпитвам да не припадна.От няколко дни не ми е прилошавало, мисля, че и лекарството помогна.Купих си книгата на Лиз Бурбо за причините и ми е много полезна. Мисля, че тези прилошавания се получиха, защото минавам лесно от едната крайност в другата- изпадам в еуфория, че ще оздравея и ще имам още едно детенце и в следващия момент, поради някакъв коментар се отчайвам, почвам да се обвинявам, че върша глупости. Иначе за прошката към мен имам напредък, но за гнева към други хора се засили, там ще поработя по празниците, че трябва много концентрация. Поне вярата в ТЕС не ме напуска. Искам да оздравея, страшно се вълнувам от това, но мисля, че в момента трябва да спра да мисля за дете, защото ме изважда от равновесие.Иване, кажи ми мнението си, моля те.
Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре се справяш и най-важното в случая е, че си упорита. Упоритостта и постоянството са най висши-ценности и добродетели при постигането на каквато и да е цел.
Колкото повече ТЕС толкова по-добре. На всички казвам, че за сериозна, цялостна, личностна промяна са нужни между 3 месеца и година работа. Дерзай! Ще стане :)
Щом нещо те вади от равновесие мисли за него и го ТЕСай яко докато спре да те вади от равновесие. :idea:
Последно промяна от ivangp на 08 Яну 2009 10:07, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Здравейте, аз допреди 10 дни бях горе-долу добре, позитивно настроена. Работих над:списъка"В мир със себе си", понякога ТКФ и основно ежедневни неща. В ежедневни неща включвам:
- притеснения за щяло и нещяло/ аз по принцип се притеснявам за всичко, винаги се старая всичко да е точно, и напоследък се старая да не прекалявам защото това ме "товари"/
- мигрена /която се появява при преумора и напрежение преди и от силни болкоуспокояващи понякога не ми е минавала, сега с повече упоритост с ТЕС успявам да я контролирам, третирам при нея и симптомите и притеснението, което е довело до нея,ако знам кое е/
Та преди 10 дни ми се появи обрив по раменете, силно сърбящ, досега не съм имала такъв. Тесих го, не мина напълно. След няколко дни срещнах една позната/ свързана с неприятни спомени/, подходих искрено, с радост и предложих да я закарам/ с идеята за прошката!/, тя през целия път ми говореше само за негативни неща/ за помени, за умиращи хора/, попита ме как съм- аз и казах супер, много съм добре. А тя - е, дано да си добре, ама така го каза. Тя знае, че съм болна, защото ми подготвя едни документи.
На другия ден колата се счупи. На следващия ден- както си обувах ботушите, си сецнах кръста, не можех да мръдна, 2 дена по 2 инжекции. Правих ТЕС за болките в кръста, и от книгата на Лиз Бурбо- сецването в кръста било от това, че се сецваш за някакво решение, което трябва да вземеш, защото се притесняваш за нечия подкрепа. Формулирах Настройката така- Въпреки, че се сецвам за решението да имам второ дете, защото се притеснявам, че съпругът ми няма да ме подкрепи достатъчно...Лека по-лека кръста се оправи.Обрива мина след като се сецнах в кръста. Но на другия ден след инжекциите, отидох на работа и ми беше много зле, нямах сили, хрема, гърло. Като се прибрах си премерих температурата- 38. От 3 години откакто съм на имуноподтискащи лекарства за втори път вдигам температура над 37,3.Много пъти съм боледувала, но не съм вдигала температура.Мислех, че е грип, но не заразих никои вкъщи, сега по- скоро си мисля за настинка и криза от лупуса. Сега пък от няколко дни мигрената и този път не ми минава толкова лесно, чак треперя.Направо се разбих.
Та се чудя вярвате ли, че някои хора с негативната си енергия, може да влияят толкова зле, въпреки, че си настроен добре към тях. С друг човек не ми се е случвало , но с тази жена за втори път.
Вече прочетох как се прави ТЕС наум и следващия път когато видя такъв човек, просто ще правя ТЕС. Мисля си за настройка- Въпреки, че се притеснявам, че този човек ще ми повлияе зле с негативната си енергия аз ...и избирам да се предпазя от нея.
Извинявайте, ако досаждам, благодаря за съветите. Ще се радвам ако някой с лупус се включи. В момента си правя една програма за лупуса и скоро ще напиша повече, ако мога да съм полезна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бела, от публикциите ти се вижда, че си много притеснителна, т.е. тревожиш се за много неща и позволяваш на мнението и отношението на други хора да ти влияе (съпруга ти, познатата и т.н.).
Това вероятно се корени в детството ти и е хубаво, че си почнала с процедурата "В МИР СЪС СЕБЕ СИ". Наблегни на нея и чисти поне една случка от детството си на ден!
Други хора, които са негативно настроени могат да ти влияят само ако ти им позволиш.
Т.е. вместо да се притесняваш, че може да ти повлияят и да се ТЕСиш за това, просто си кажи, че няма да им позволяваш да ти влияят и каквото и да ти говорят, ти просто ще го пропускаш покрай ушите си, защото си убедена, че това което казват или е лъжа или не е предназначено за теб, а се отнася до някой друг или до тях самите.

Отнасяй се към такива хора с разбиране (те така са свикнали да мислят и да изразяват черните си мисли ги кара по някакъв начин да се чувстват по-добре, като принизяват околните или изтъкват колко лоши са нещата, но те все пак са успели да оцелеят, да се справят и т.н.).
Това са си техни мисли и виждания и ти можеш/имаш правото и силата да ги приемеш или отхвърлиш.
Страхуваш ли се от тях,ти вече ги приемаш до известна степен. Просто си представяй, че си обвита с непробиваем щит от позитивна (синя , бяла или златна) енергия в която техните черни мисли отскачат и не могат дори да те докоснат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор