Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Емоция, да разбирам ли, че "изборът" е проблем за теб и за това те влече? :lol:
все ме тегли към любимата Техника на избора...Не мога обаче да се сдържа и да не поискам съвет - коя техника е най-подходяща.
Приложи любимата си техника, за да решиш! И току виж, започнеш да решаваш и други избори! :lol: :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Alisa написа:Емоция, да разбирам ли, че "изборът" е проблем за теб и за това те влече? :lol:
Изборът на вида техника за кариесите ме обърква, но "Техника на избора" наистина ми ляга на сърце и все ме дърпа към себе си. Прилагала съм го напълно погрешно преди година-две и подейства безупречно.
Откровено не харесвам Техника на краткия филм и 9 Г.
:D
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Но използва ли техниката, за да можеш да се научиш да избираш и без нея?! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Разкажи как я използва грешно и подейства! Интересно ми е, предполагам ще е полезно и за други четящи тази тема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Добро утро :D

Алиса,
не ми е идвало на ум. Благодаря ти за въпроса - добра насока за мен :D

Иван, миналата година през зимата зайчето започна да киха определено като при простуда. Преди да започна да ТЕСам каквото и да е някак се стягам, ама страшно. Дори блокирам при съставянето на Декларацията и Напомнящата фраза. Казах си, че ще започна както и да е, само да е някакво начало. И инстинктивно избрах Техниката на избора. Уж бях изчела книжката няколко пъти, но от вълнение забравих всичко и ТЕСах така - Декларация без "избирам...." накрая. Първи кръг - отрицателно твърдение, 9 Г с нежелание, втори кръг само положителни твърдения, като включвах и визуализации. Те се получаваха много ясно и с лекота, защото направо бях прегряла от страх. Комбинирах ТЕСането от мое име и в Прокси. Правех по три сеанса на ден и за три дни (три - щастливо число :D ) всичко се оправи.
Сега правя техника на избора по правилата, но засичам на третия кръг, направо пелтеча и изяждам думи.
Убедена съм, че освен ТЕС голяма роля изиграха визуализациите и силното желание да помогна на едно същество, което зависи от това дали ще си размърдам д...то да направя нещо за него.

И друго забелязвам - когато ми е най-черно влизам тук и започвам да чета напосоки. Моментално се успокоявам.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И аз я правя "погрешно", но действа. При мен става така понякога от бързане, от липса на време. Правя декларацията по правилата, после 1 кръг с отрицателното, 9Г и 1 кръг само с положителното. Понякога, когато така го чувствам, още на първия кръг започвам освен отрицателното, да казвам и положителното утвърждение и обикновено в такъв случай завършвам кръга с него. Забелязах, че в някои случаи, когато емоцията е силно определена, това че ще излезеш от "канона" и ще направиш нещата, така, както ти идва от вътре, по никой начин не намалява действието.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

paraboloid написа: Забелязах, че в някои случаи, когато емоцията е силно определена, това че ще излезеш от "канона" и ще направиш нещата, така, както ти идва от вътре, по никой начин не намалява действието.
Ти го каза по-добре от мен. :D
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

От близо седмица вече ползвам сапун за зъби,който успях да си закупя благодарение на съдействието на Иван,за което и тук искам да му благодаря.Първите две измивания имаше и кървене,някакви неприятни усещания и болки по венците,но сега всичко е ок.Доволен съм,макар и вкусът му да ми е малко странен,поносим е и като повечето полезни неща съм забелязал,не всичко което е полезно е така приятно и вкусно,но всеки има право на избор.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

ivangp написа:3% перхидрол (кислородна вода) е напълно безвреден. Плакна си устата с него от много време, ...
От миналата седмица започнах да си плакна вечер устата с 1 ч.л. кислородна вода 3%, разредена в 100 мл хладка вода. Зъбите ми се избелиха :D . Но като че ли подкопаха единия кариес Изображение. Като се жабуря си представям как разтвора трепе бактериите.

Да знаете още (от моя личен опит), че неразредена кислородна вода 3% трепе и гъбички по ноктите.
Имах ужасен сърбеж по стъпалото на единия крак, който тръгна към бенката му и се стреснах да не я активира. Мазах мястото с кислородна вода и всичко се оправи.

Имам въпрос - колко често се ползва кислородната вода за жабурене?

п.п. С всяко четене тук не спирам да се изумявам от добрата енергия във форума и колко е полезно всичко, написано от вас.
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

храната

Мнение от Radinela »

Всички, които страдат от кофти зъби и не постигат резултати с ТЕС (не че се съмнявам във възможностите на ТЕС, но просто явно не винаги за всеки е лесно да си помогне или най-малкото изисква време, което в случая не е за губене)

Аз не съм се запознала добре с ТЕС все още и съм от генетично обременените с лоши зъби (ама много лоши - от съвсем малка познавам ада на зъболекарския стол).. Освен това съм доста тревожна и депресивна, което също скапва допълнително и без това крехкото здраве на зъбите ми. Но! само с радикална смяна на храната (и спорт и слънце) успях да заздравя зъбите си и макар, че преди промяната в режима си имах зъби за "правене" (кариеси, които ме боляха, а също и според зъболекарите, начална фаза на пародонтит), не съм стъпвала почти от 2 години при зъболекар и нямам никакви оплаквания.

Попаднах на книгата на въпросния д-р Уестън Прайс, а също и на един вдъхновен от него американец, Рамиел Нагел, който, опирайки се на изследванията на Прайс, успява да излекува зъбите на дъщеричката си, пише книгата "How to Cure Tooth Decay" и става популярен и обичан, защото наистина с хранителните съвети, които дава, помага на много хора да реминерализират и излекуват зъбите си. Бащата на споменатия Самуил се е съветвал точно с Рамиел Нагел в изготвянето на вегетарианска диета за лечението на кариесите на сина си.

Ето един полезен според мен линк, в който накратко се обяснява за какво става въпрос.

http://www.yourreturn.org/Treatments/Teeth/index.htm

Просто ми се прииска да споделя и тази гледна точка, защото ми се струва, че някои хора не осъзнават добре значението на фактора храна, движение, слънце.... Ясно е, че не е само това, но когато имаш развалящи се зъби, мисля, че е добре проблемът да се подхване от всички страни. Защото при всяко положение ще постигнете по-бързи и убедителни резултати, ако правите ТЕС, но и дадете на тъканите и костите си нужното гориво и престанете да го затормозявате с рафинираните боклуци на хранителната индустрия.
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Споделям напълно гледната ти точка-Тялото има своите си закони и нужди . Душата-своите . Там , където се пресичат , може да влияем двупосочно.Но ако Тялото няма градивните елементи за да построи здраве , енергийни практики няма да свършат работа
:)
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Здравейте от мен и за много години!!!

Попаднах тук търсейки решение на развалените зъбки на сина
ми който е на почти пет години. Още на две годишна въраст му намериха четри кариеса, а на три вече имаше първата си пломба. Сега има четри пломби, и почти всички зъби имат кариеси има и болка понякога, най-вече при ядене. Тук се смята за метод на инквизицията да сложиш дете на такава възраст на зъболекарския стол и всички заболекари искат да го поставят под упойка и в операционата да ги оправят. Но изглежда, че това и зъболекаря го потвърди, че точно зъбите, които са пломбирани продължават да загниват. И това най-вероятно се причинява от новите " белите " пломби.Защото при втвърдяване те се свиват от 2-5% и остава гап, през който могът да навлязат нови бактерии.
http://www.dentalfearcentral.org/faq/fillings/

Това ме накара да търся алтернативи и попаднах на вас, макар че , за ТЕС бях чула преди 5 години. Все още чета книгата но от няколко дена прилагам тапинга и декларацията на сина си.
Но имам въпрос- Ще помогне ли ТЕС да се възстановят зъбите, които са пломбирани, или поне да спре тяхното по-нататъшно разлагане?
Искам и да попитам зъболекаря тук, от прочетеното до тук разбрах, че има - наистина ли ако не се поправят млечните зъби, това ще доведе до увреждане на постоянните зъби и какво е обяснението.

Благодаря ви предварително!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А с какво се храни сина ти?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

ivangp написа:А с какво се храни сина ти?
Не съм от най-добрите родители. До две години незнаеше какво е шоколад, но сега страшно много го обича. Не можах да го опазая от съблазните на съвременния свят. Но като изключим шоколада и сладоледа, се храним природосъобразно, доколкото това е възможно в големия град.Обичаме да ядем почти вяскакви плодове и зеленчуци, не му е по вкуса мноого козето сирене, но си хапва. Салатата винаги я поливам с ленено олио, а също я гарнирам и със кълнове с люцерна, макар и н е толкова редовно. Мием зъбите с паста която съдържала натурален флуор :? , също му даваме и ксилитол. Но прочетох, за да да има ефект зъбите трябва да се мият веднага след ядене, не няколко часа след това. Газирани напитки не пием, когато сме навън, пие сок.
Но честно казано, ме интересува възможно ли е де се възстановят пломбираните зъби.Напълно вярвам, че чрез подходяща диета , ТЕС и визуализация е възможно да се поправят зъбите, които са започнали дасе развалят.Но пломбираните, на които е останала само една обвивка . Какво ще ме посаветват зъболекарите, защото именно те ме притесняват. Дали гниенето на зъбите се дължи на дупка в пломбата или на какво??
Четох книгата на един руснак Михаил Столобов, който си отгледал нови зъби, и освен че, е водил природосъобразен начин на живот, но в тайгата , не в големия град, техниката му е подобна на ТЕС. Потупване и говорене на органите, но и визуализация.
Публикувай отговор