Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Здравейте!!
Имам нужда от подкрепа.
На малкия му падна пломба и неможеше да яде.Трябваше да го водим при зъболекар.До но преблема е , че вече не ще да си отваря устата и едвам успяхме да му сложим временно лекарство. Водихме го при няколко зъболекари, дадоха ни две опции или в операционната да го преспат и да му оправят зъбите или на стола да му дадът сироп, който да го отпусне и упои за няколко часа.Незнам кое е от двете е по-добре. Доста ме притеснява това с упойките, но като, че ли друг изход сега не виждам.
Моля ви, ако има някой зъболекар измежду пишещите да ме посъветва, коя е по-безопасна процедура, или ако има друга опция.Защото детето неможе да яде, никак не искам да го подлагам нито на едната нито на другата процедура, но друг изход не виждам, поне за сега.
Още нещо да ви питам, наскоро намерих това във интернет

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0% ... 1%81%D1%82
Знае ли някой къде може да се намери това устройство,някой зъболекар, който практикува това???
Благодаря !
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Изход винаги има,просто се успокой и изчисти страхът си от създалата се ситуация.Това е според мен най-доброто което на този етап е добре да направиш,а то съответно би трябвало да повлияе и на детето.Все пак имате някаква връзка и по някакъв начин му предаваш от твоята енергия и безпокойство и на него.Няма ли го страхът и паниката,другите неща сами ще се нареждат и ще си дойдат.
От мен засега толкова.Успех и горе главата! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това, че му е паднала пломба всъщност е добре, възможно е да е знак, че зъбът се опитва да се самовъзстанови. Може и вече да е почнал да се самовъзстановява и новият дентин да е изтласкал пломбата. Болката също е знак за възстановяване на кости и зъби от всякакъв вид, според ГНМ.

Така че основното е да не се паникоьосва човек, да се образова и да остави природата да си свърши работата. Тук може свободно да се ползва ТЕС за каквото се сетиш - за болката, за негативните емоции, за страха , безпомощността и т.н.

Дори да погладува няколко дни детето няма да умре.

А може и да го храните със сокчета и течни супи през сламка.
Т.е. само да гълта храната без да я дъвче.
Варианти има, стига човек да ги търси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Кой точно зъб го боли? Мога да ти кажа една техника за обезболяване.
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Мая, боли го горния ляв кътник, но само като дъвче, иначе няма проблем. Моля те давай я тази техника
Иван, да се надяваме, че е така.Но се плаша, защото дупката, е голяма.Но ние си продължавме с ТеС-нето.
Наистина , аз и баща му трябва да се успокоим първо, и да му дадем малко време, може пък настина зъба да се възстановява.

Благодаря ви за бързите отгвори!!!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Алис, защо толкова се безпокоиш, нали това са млечни зъбки!? С това напрежение сега ти създаваш траен шок в подсъзнанието на детето си. Продължавай да ТЕСаш най-вече себе си, детето явно има здрави инстинкти!
Успех, не се предавай на паниката бори я с ТЕС!

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Алиса, притесняваме това, че понякога има болка, затова и ги пломбирахме тези зъби, защото имали кариеси и според зъболекарите е от това.Въпреки че, доста инфо четох по въпроса и се оказва, че болката може и да не е от кариесите.Но това зъболекарите не ти го казват.За тях всеки кариес е болка и той непреммено трябва са се оправи.
А и пустите му заболекари все те плашат, как развалените млечни зъби сега, ще се отразят на разстежа и развитието на постоянните му зъби.Макар че, това въобще не е доказано.Тъкмо се ровех в сайта на БЗС и доста интересни неща открих и мисля, че те също се интересуват от ТЕС.Имаше и други методи, които все още изучават.Явно все пак хората се интересуват и развиват.
Първото му зъбче, което пломбирахме беше на три години.Пломбирахме го при една зъболекарка в БГ, детето нямаше никакъв проблем, макар че, се наложи да ходим 5-6 пъти детето нито ревеше, нито се притесняваше.Имаше подход жената.А тук, какво да ви кажа.Интересува ги само да ти вземат парите, и още що им кажеш, че се отнася за дете, веднага те пращат в операционната , щото видиш ли, то ще получи такъв шок и никога повече няма да иска да види зъболекар.
Но си права, най-вече ние трбява да се успокоим с баща му и наистина да повярваме.Макар и да сме чели толкава много инфо и дори и да сме на мнение, че по-голяма част от болестите са на психологическа оснава, понякога човек се обърква от страхът , който ти насаждат лекари и заблоекари както и обкръжаващата среда.
Още веднъж благодаря за подкрепата и продължавам да ТЕС-ам :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Горен ляв, но кой поред е зъбът?
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Мая, давай наред за всичките-днес горен кътник, утре кой знае кой ще се обади :D
Искам да кажа-мисля че ще е полезно да го постнеш-щом има такава техника, за всичките зъби, то при зъбобол-справиш ли с болката-проблема е на една трета решен :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Маги, техниката е от Дона Идън. За конкретен зъб се определят конкретни точки, които се докосват. Сложно ми е да пускам за всички зъби.
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Последния , отогре в ляво, т.е най-отзад, който е.Значи, ако започнем от резците , без да броим тях е четвърти подред.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ооо, Мая, права си, искам да кажа и на мен ми се видяха много сложни, та ги подминах на бързо..пък и не ме е болял скоро зъб, май това е по-истинската причина.Но, и аз като Гената ,не мога се сдържа да не ги постна тук - съвсем по темата е , а и никога не знаеш кога в събота вечер кой зъб ще се обади
Това са двете части на книгата на Дона Идън в Спиралата:

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 4%EE%ED%E0
Цитат от книгата:

Успокояване на болката. Най-често използваната от мен техника е да хвана акупунктурните седиращи точки, свързани с болката. Седирането на меридиана освобождава излишната енергия в процеса на нейното успокоя­ване. Това не означава, че отслабвате меридиана и свързаните с него муску­ли.
Фигура 43 изобразява четиринайсетте меридиана и свързаните с тях мускули. За да хванем меридианните акупунктурни седиращи точки (време — около 4 мин):
1. Идентифицирайте мускула, който се намира в болезнената зона, ка­то използвате фиг. 42.
2. Намерете името на меридиана, който съответства на мускула.
3. Открийте на фиг. 26 акупунктурните седиращи точки, съответства­щи на меридиана. Отбележете седиращите точки, дадени като „пър­ви" (I), и тези, които са маркирани като „втори" (II).
4. Леко, но уверено хванете седиращите точки (I) за 2 до 3 мин.
5. Хванете седиращите точки (II) за 1 1/2 до 2 мин.
Да предположим, че болката е от лявата страна на тялото ви и на фиг. 43 откривате, че мускулът, минаващ през болезненото място, се управлява от стомашния меридиан. На фиг. 26 се вижда, че за първите акупунктурни се­диращи точки на стомашния меридиан трябва да хванете показалеца на ръката и втория пръст на крака от лявата половина на тялото. За да ги дос­тигнете, седнете удобно, отпуснете се и с палеца и средния пръст на лявата ръка хванете втория пръст на крака си, като оставите показалеца да стърчи. С дясната ръка хванете точките на показалеца. След 2—3 мин хванете вто­рите точки, намиращи се на гърба на ходилото. Ако болката е от дясната страна, просто обърнете горните инструкции.
Отделяне на зъбите от зъбобола. Същият метод за успокояване на ме­ридиана, управляващ мускула, който пресича болезнената зона, може да се приложи и при зъбобол. Погледнете денталната схема на фиг. 44. Всеки зъб е показан чрез управляващия го меридиан. Успокояването на меридианите не само облекчава болката, а задвижва лечебен процес. Показала съм техни­ката на стотици пациенти, които са идвали при мен по други причини, но са имали зъбобол поради нелекуван кариес. На някои от тези хора, когато впоследствие отишли на зъболекар, кариесът бил изчезнал. Зъбите се леку­ват! Аз самата си излекувах три кариеса, установени от зъболекаря ми, ка­то седирах меридианите, свързани с болните зъби, в продължение на чети­ри седмици. В най-лошия случай техниката може да успокои болката в зъба ви, докато отидете на зъболекар.

Фиг. 43. Схема на меридианите и мускулите

стр 76 от втората част на книга на Дона Идън в Спиралата - dona1

стр 77 от същата е денталната схема

А фигура 26 е в първата част от книгата
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Виж тази схема
Изображение
Първите две точки, които са отбелязани с I, се докосват за 2-3 минути. След това втората двойка точки, отбелязана с II, се докосва за 2 мин.
Това се изпълнява от едната страна на тялото. След това може да се повтори от другата.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Уф...Алис, май най-лесно ми се вижда да успееш с ПРОКСИ , ама стига да успееш да се изТЕСаш ти по-напред.Успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Маги, защо? Това е точно "Отделяне на зъбите от зъбобола" - техниката от цитата, който си дала малко по-горе.
Публикувай отговор