Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

ivangp написа:Сапунът е с различни вкусове. Цитрус, Мента, Грозде, Джоджен и няколко други. Направен е от чисти осапунени растителни мазнини. Приятен е на вкус. Едно бурканче струва $20 и стига за 3 месеца на двама души. Аз купувам този сапун който е на стърготини, а не течния. Използвам по една стърготина на миене. Обикновенно купувам по 2 бурканчета които с изпращането са около $60 и ни стигат за половин година. :)
И аз мисля да го пробвам. Видях настъргания и ще поръчам от него за проба. Благодаря :)

Като приключа с предизвикатеството за стройна фигура ще изкарам едно и за зъбки. Преди това ще си направя тържествена снимка с наличните кариеси :lol:
Здравето е лична висота.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Вече 10 дена си мия зъбите със сапуна на стърготини, препоръчан от Иван. Съвършено различно е усещането на зъбите след измиване. Някак по-гладки и по-чисти са на допир с езика. Първият ден имах доста обилно кървене от венците, после си усещах венците като претрити и много чувствителни, а на места и болезнени. Тези симптоми ги нямах, когато се миех с паста. Постепенно всичко се нормализира и сега се чувствам прекрасно, докато си мия зъбите и след това! :D Много съм доволна и много благодаря!

Пътьом правя ТЕС за оголване на шийките на зъбите ми (моята стоматоложка ми е казала, че го имам), а също правя ТЕС с желание зъбите ми да се избелят. Не го правя като предизвикателство, а по 1-2 пъти на ден. Мисля да включа и изправяне на кривизната им... Знам, че за пълен ефект трябва да следвам правилата на предизвикателството, но засега карам така. :oops: Въпрос към Иван: има ли нещо, което правя не както трябва или да е ненужно? Благодаря!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре ги правиш нещата. За венците бих ти препоръчал също добър масаж с пръсти директно на венците като ги натискаш от венеца към зъба, все едно ги изцеждаш(можеш да го правиш масажа и с малко морска сол, тя увеличава слюноотделянето и същевременно стяга венците) и след това жабурене с 3% перхидрол. Отпиваш малко вода и след това малко перхидрол директно от шишенцето и се жабуриш с тях поне 3 мин. Може да си правиш и гаргара с него когато те боли гърлото или имаш възпалени сливици. :idea:
Шишенце 3% перхидрол струва 50ст. и се продава във всяка аптека.
Абсолютно безвреден е, дори да го глътнеш. Използва се в медицината за дезинфекция на рани. Избива всякакви бактерии - а оголването на зъбите обикновенно се свързва с натрупване на разни гадости и бактерии под венеца. Избелва зъбите и премахва лошия дъх по-добре от всичко друго. :)

Всичко описано по горе се отнася само и единствено за 3% разтвор на перхидрол. В по-високи концентрации перхидролът може да е опасен. Не използвайте друг освен 3% разтвор за подобни процедури.
Последно промяна от ivangp на 13 Окт 2008 07:25, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Да се включа и аз са сапунчето. Мимиска :D

Много бях въодушевена да го ползвам. Обаче имам сериозен проблем с него - страшно ми се гади от този сапунен вкус, който ми остава в устата. Свързвам го с проблем в работата ми, когато имахме продукти с остатъчен сапунен вкус... колко такъв сладолед съм изяла.
Мих си зъбите със сапуна цели 5 дни, но направо се побърквах след това. Правих Тес няколко пъти, но без успех .. последния път щях да повърна. Вече не го ползвам.

А иначе всичко което каза Марийчето е така, направо усещането за чистота е друго. И на мен ми кървяха венците в началото, но после това отмина.

И от мен въпросче към Иван: Как точно да го Тесам този проблем. Честно казано пак искам да пробвам. Благодаря
Здравето е лична висота.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре дошла отново Адкосан! Нещо се бе позагубила напоследък. :)
Има два варианта на ТЕСане за твоя проблем, както и за всеки друг:
Общ - Въпреки че миенето на зъбите с този сапун ми напомня за .........(продукта дето си го яла)и от сапунения вкус в устата ми ми се гади и направо ще повърна, аз напълно и безрезервно............и избирам да премахна всички асоциации между сапуна за зъби и ...........(сапунения сладолед) от подсъзнанието си.

Напомнящи фрази:
1кръг - гади ми се от сапуна за зъби както от сапунения сладолед който ядох........ еди кога си
2 кръг - асоциирам сапуна за зъби със .....сапунения сладолед и направо ще повърна от вкуса му
3 кръг - избирам да премахна всички асоциации между сапуна за зъби и сапунения сладолед, те нямат нищо общо освен спомена от вкуса.

Забележка - сапунения вкус може да ти напомня не само за гадния сапунен сладолед , а и за много други неприятни емоции свързани с работата която си вършила когато си яла сладоледа със остатъчен сапунен вкус, за кофти шеф, гадна обстановка, хора, омраза към самата работа, други проблеми в живота ти съществували в онзи момент. И сапунения вкус да е само катализатора/ключето което отваря кутията на Пандора с неприятните спомени и асоциации от миналото. Помисли върху това и ако има някакви такива връзки включи ги в Настройката и Напомнящите фрази.

Прави ТЕС така 3 дни преди всяко миене на зъби и ако случайно не помогне, минаваш на вариант 2 - Конкретен:
ТЕСиш случката/случките от миналото когато си се чувствал по подобен начин и които са предизвикали/създали проблема.
За целта използвай Техниката на Краткия филм описана в книгата ми и тук на сайта в Допълнителни техники.
В твоя случай ТЕСиш всички случки които си спомняш когато си яла сапунен сладолед или си имала вкус на сапун в устата си. (помисли и за по-далечното минало/детството си (имало ли е тогава някакви неприятни случки свързани със сапунен вкус в устата?)! Чувал съм, че някои родители карали децата си да си мият езика със сапун след като кажат някоя мръсна дума :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Иване, много ти благодаря за бързия отговор.

Още довечера ще пробвам с новите настройки. А иначе проблеми с гадни шефове нямах, нито пък свързвам емоцията си с детството. Просто асоциацията ми е, че сапуна НЕ СЕ ЯДЕ и няма място в устата.

А бях се позгубила, защото бях при майка ми и нямах нет. :D Ще се върна в Моят дневник да разкажа за малките ми "големи "успехи.

И само да допълня за зъбите какво правя още.
Тесам със следните настройки Въпреки, че зъбите ми не се така бели и здрави, както бих искала, аз... Четох го май в тази тема. Добре ли го правя?
Здравето е лична висота.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е-е-е-е-е много учтиво го даваш. Зъбите ми не са така бели и здрави както бих искала - много е меко.
Кажи си истината в очите, даже да преувеличиш е полезно защото изкарава наяве истинските емоции и ги усилва.
При ТЕС да преувеличаваш е добре, да смекчаваш не е препоръчително.
Промени настройката на нещо по ярко описващо проблема, а също и ТЕСи емоциите които той поражда:
"Въпреки че зъбите ми са...........и това ме кара да се чувствам еди как си.............."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Значи по-хард :!:

По-добре ли е "Въпреки, че зъбите ми са грозни и развалени и това ме кара да се притеснявам..."

Иване, не се смей, правя същото и за косата "Въпреки, че косата ми не е толкова гъста и красива, както бих искала...."

По-добре ли е да го сменя на "Въпреки, че косата ми е рядка...и това ме кара да се чувствам грозна"
Здравето е лична висота.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Преувеличавай:!:
Например:
Въпреки че косата ми е ужасно рядка и това ме кара да умирам от срам, да се чувствам грозна като смъртта и нежелана като ...........(ти допълни като какво), аз напълно и безрезервно се приемам, обичам и одобрявам такава каквато съм - с всичките си добри и лоши страни, несъвършенства, способности и качества. Който не ме харесва няма вкус. Това включва и мен самата. :)

Напомнящи фрази:

1 кръг
грозна съм
отвратителна съм
рядка коса
криви и развалени зъби
плашило
ужас
дори децата бягат и плачат като ме видят
баба яга
отврат
мразя се
не се харесвам
ненавиждам тази коса и тези зъби
и т.н. в този стил

2 кръг
аз съм такава каквато съм и това ме прави единствена и уникална
все пак има и хора които ме харесват
даже повечето хора ме харесват
може би само аз не се харесвам
защо ли
открита съм за възможността някога да се приема и харесвам такава каквато съм
искам да мога да се приема и харесвам с всичките си добри и лоши страни
те ме правят единствена и неповторима
как ли това би променило живота ми
какво ще се случи ако започна да приемам недостатъците си
приемам се
обичам се
одобрявам се
който не ме харесва наистина няма вкус

3 кръг
отвратителна съм
прекрасна съм
грозна съм
красива съм
дебела съм
секси съм
мразя се
харесвам се
не мога да се гледам
одобрявам се
ненавиждам тялото, зъбите и косата си
обожавам всяка частица от себе си
как може някой друг да ме харесва и обича ако аз сама не се харесвам и обичам
аз съм си най-големият враг
и най-добрият приятел
избирам да спра да се самоизтезавам с негативни оценки
да преоткрия уникалността и чара си
и да се приема такава каквато съм


Повечето неща както виждаш са преувеличени и то дори до гротеска, но това е и целта.
Прави с тези фрази един месец поне по 3 пъти на ден и после пиши какъв е резултата.
Съшо не забравяй да определяш ниво на негативните чувства преди и след ТЕС.

За другите форумци - едно пояснение - Адкосан е всъщност много хубава жена, която обаче явно има, по една или друга причина, много ниско самочувствие (уви, често срещано явление в наши дни).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Иване, благодаря отново

Започвам още днес и съм сигурна, че промяната ще настъпи много преди да е минал месеца :)

Ще пиша резултатите в Моят дневник http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?p=1621
Здравето е лична висота.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

ivangp написа: За другите форумци - едно пояснение - Адкосан е всъщност много хубава жена....
Благодаря, ето до тук трябва да стигна и АЗ :)
Здравето е лична висота.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

ivangp написа: За другите форумци - едно пояснение - Адкосан е всъщност много хубава жена
Напълно подкрепям! :D

Искам и аз да изкажа благодарността си на Иван за отговорите и похвалите към мен. Благодаря! Много приятно чувство да се чувстваш отличничка, която си е научила урока. :lol:

Питах за перхидрола и ми казаха, че това т.н. кислородна вода. Да, ама на етикета пише да не се прилага върху лигавици и да не се поглъща. Далече съм от мисълта да проявявам недоверие към Иван, но ме е страх... Това, между другото, е нещо, с което трябва да се заема - страх от химикали, лекарства. Но това е друга тема, де. Масажи на венците започнах да си правя, ще докладвам след известно време. Жабуркане започнах да правя също, но със специален разствор, купешки. Чувствам се добре при всички положения! :!: Майтапът беше, че като обяснявах на дъщеря ми (почти на 12 год.) за ТЕС и й споделях какво правя за зъбите, тя вика "ти си въобразяваш!". Питах я дали не ги намира за поне малко по-бели. Тя се загледа и с изненада установи, че "май наистина са по-бели" и се заля да се смее. Много съм горда с факта, че я приобщих към ТЕСащите. Тя не е прочела книгата, но под мое вещо ръководство понаучи точките и основните принципи и дори, когато изникне проблем и аз й кажа "направи ТЕС", тя ми отвръща "направих". :lol:

А за преувеличаването за мен беше ново. Все се притеснявах да не би да ТЕСам проблем, който (вече) да го няма - да не лъжа организма си случайно. Сега няма да се притеснявам. :) И ще преувеличавам смело! Благодаря!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

3% перхидрол (кислородна вода) е напълно безвреден. Плакна си устата с него от много време, правил съм си гаргари, мил съм си зъбите с него вместо с вода на четката, пил съм го, вдишвал съм го от спрей. Нямам никакви проблеми. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес сутринта с изненада уставих нарушаване на зъбния емаил на предния горен десен резец :shock: Просто като че ли се е отлюспила люспичка от него, много странно. Не съм се удряла, нито съм яла нещо твърдо... :roll: Започнах да го тесам малко по малко, да видим докъде ще го докарам. Междувременно от известно време ми кървят и ме болят малко венците, днес тесах болката и ми мина....
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прави му Прокси с:
Въпреки че имам неизразени/складирани негативни емоции които образуват кафяви петна/кариес на долния/горния ми десен кътник......
Не се притеснявай много, това са млечни зъби, ще паднат и други ще израстат. Следи дали му дават флуор по някакъв начин в храната/ в детската градина. Ако да изключи флуора напълно в храната и зъбната паста. Най-добре му смени зъбната паста със сапун за зъби (описан по-горе).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор