Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

:) за доктор Уестън Прайс и неговата книга вече писах в подфорум Здраве - Идеално хранене.
Този сайт (връзката по-горе) много ми хареса.
Задължително прочетете обаче от него и това http://zdrave-bg.eu/index.php?option=co ... Itemid=160
както и това http://zdrave-bg.eu/index.php?option=co ... Itemid=219

Идеално се връзва с идеите на ТЕС. :lol:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NewAge
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Яну 2010 11:45

Мнение от NewAge »

ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Позачетох се из този сайт "здраве-бг". Според мен има много ценна информация там. Това което не ми хареса обаче е, че според мен, на принципа покрай сухото гори и мокрото, там се опитват покрай доста "истини" да пробутат и някои "неистини", а имено нуждата от "супер храни" и добавки в храненето. Но като цяло в сайта има доста ценна информация.
Нека всеки отсее зърното от плявата за себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Цитат от горния сайт:
Изследванията на д-р Прайс показват, че някои от тези хора се хранят с растителна, други с животинска храна
:evil:

Всъщност изследванията на Уестън Прайс показват, че всички от изследваните хора приемат животинска храна.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е точно така. Някои ядат предимно растителна храна. Наприемр някои племена в Тибет. Монаси по манастирите и т.н. Но колкото повече е животинската храна и колкото по-малко растителната, толкова по малко са кариесите, поне това показва статистиката в книгата му "Хранене и физическа дегенерация".
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Точно така, но от написаното човек заключава, че има такива, които ядат само растителна храна (както е модерно напоследък... :? )
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
NewAge
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Яну 2010 11:45

Мнение от NewAge »

Arethuse написа:Цитат от горния сайт:
Изследванията на д-р Прайс показват, че някои от тези хора се хранят с растителна, други с животинска храна
:evil:

Всъщност изследванията на Уестън Прайс показват, че всички от изследваните хора приемат животинска храна.
Да, но не всички ядат месо. Някой са ядяли козе сирене и козе масло. Факт е, че Самуил е вегетарианец. И вместо масло от моруна поемаше ленено масло. И кариеса му се излекува.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Радвам се много за Самуил :)

Но не смятам, че личните ти убеждения са причина за малките, но достатъчни изопачения на фактите :) Макар че от друга страна, те нямат никакво значение за този, който търси познание - той ще намери книгата и ще я прочете :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И двамата сте прави, четете си по внимателно постовете. Не бъркайте веган с вегетарианец. Сиренето е животински продукт и не случайно е препоръчвано от др. Прайс.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Много ми стана интересен руският линк http://www.youryoga.org/med/new_teeths.htm
може да пробвам :D
междувременно, вече 2 месеца откак хвърлих пастата за зъби и минах на четкане с последващо изплакване и гаргара с разредена кислородна вода( продават и по 1 л шише в аптеките, към 4 лв.). За сега резултатът е по-бели зъбки, почти спряло кървене. Едва сега забелязах, че е добре и да се прави масаж на венците, за по-добър резултат при оголени шийки на зъбите, ще го добавя. Вече 2 седмици откак прилагам и водните бани на Куне, като търся и ефекта за падане на плаката, но за сега не усещам резултат свързан директно със зъбите, какъвто Мая има. От всичките ТЕС сесийки, които си правя по всякакви причини обаче, от време на време усещам еднин нов вид приболяване вътре в някой зъби и мисля, че е знак за оправяне на скритите проблемчета...А дано!
Приемете широката ми усмивка със все по-здравите ми и хубави зъбки! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето нещо за четене във връзка с кислородната вода.

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 2%EE%E4%E0
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:Ето нещо за четене във връзка с кислородната вода.

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 2%EE%E4%E0

Голямо БЛАГОДАРЯ за хубавата книжка!!! Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:oops:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
georgi
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Сеп 2010 02:44

Мнение от georgi »

здравейте , искам да попитам вас хората , които вероятно знаят.
имам кариеси и се чудя дали ТЕС може да помогне да се премахнат. чувал съм , че ТЕС помага за какво ли не. има ли някакво значение годините ми , ако да - на 14 съм . моля ви отговорете ми точно и изчерпателно! благодаря предварително и приятен ден (пиша това съобщение посред нощите :D )
Публикувай отговор