Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Нямах впредвид , че не трябва да внасяме градивни елементи за тялото си отвън , а по-скоро това , че се изтъква сериозният им недоимък ми се струва малко преувеличено . Наистина днешната храна , по ред причини , е по-бедна на биологично активни съставки , и също така оново , което допълнително се слага също може би пречи на усвояването на малкото такива , но пък и преминаването в крайности , включващи пресищане на организма с нещо , което липсва , спорем(д мен също е неудачно , понеже тогава се натоварват системите , които са отговорни за отделянето на излишното - конкретно за протеините ( щото месната храна е предимно такава ) натоварваме бъбреците , когато става въпрос за децата това не е много добре . Освен това децата ( засега едното от моите ) посещават детски градини , а там храната не е под наш контрол , т.е. няма как да се избегнат напълно зарнените храни . Идеята ми е да се намери баланса по средата .
Що се отнася за процедурата "В МИР СЪС СЕБЕ СИ " , четох я , опитах , но някак си като си спомня негативните случки от миналото зарядът не го усещам като толкова силен и оценката , която давам от 1 до 10 ми се струва , че я слагам някак си наизуст . Гледах веднъж как една жена премина " пренареждане на матрицата " , просто емоцията й беше сякаш в момента е там , толкова силна , аз някак си усещам неприятно чувство , но не дотам , не мога да се разплача и накрая , когато си мисля , че съм изчистила случката , не усещам облекчение :cry: . Иначе онзи ден , когато си погледнах зъба се почувствах по начина , по който съм се чувствала , когато някое от децата ми е с било с висока Т или с някаква болест , която не съм знаела до какъв край ще стигне - безпомощна , сама и зле .
Благодаря за насоките !
РуМи
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2011 14:59

Мнение от РуМи »

Луиз Хеи е на 86г. и сега открива ТЕС.Вьзхитена е от тази техника.Това, което Иван е написал за нея може да се види тук http://thetappingsolution.com/2013VideoSeries/
видеото е на англиѝски.
РуМи
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2011 14:59

Мнение от РуМи »

Може да е полезно...
Когато ядем въглехидратни храни,PH на слунката ни се променя–става киселинно,което е "вредно" за емайла на зъбите,особено в детска възраст.Честото ядене на такива храни поддържа висока киселинност и следователно зъбите постоянно се намират в "опасност".За да се избегне това от голяма важност е тези храни да се ядат в интервали поне от 3 часа.Да се избягва яденето на смучещи се и дъвчащи бонбони,защото залепват по зъбите и захарта се разтваря бавно и поддържа киселинно PH.След ядене е важно устата да се изплаква с вода и е препоръчително да се дъвче дъвка, която не съдържа захар,защото тя почиства зъбите механично.
Изпитан начин за измиване на зъбите: Зъбите се измиват по познатите ни начини,но пастата НЕ се изплува(клавиатурата ми е на латиница и не мога да намеря буквата),а се жабуркаш за малко с пастата,която е в устата.След като се изплуе,устата НЕ се изплаква с вода.Целта е съдържащия се в пастата флуор да остане по–дълго в устата и да се "поеме" от зъбите.
Вече 5 год. си мия зъбите по този начин и се срещам със зъболекар само за профилактичен преглед.
Стана дълго, но да добавя–дъщеря ми е на 34г. и има ДВЕ пломби в устата си.Едното не беше кариес,а само "сиво" петънце,което беше пломбирано"за всеки случай".Синът ми е на 20г.и когато беше малък имаше на зъб по два кариеса.Сега,Слава Богу,няма проблеми.Дъщеря ми беше на естествено хранене до 9 мес. възраст иаз бях само на 20год.,докато със сина ми нещата бяха по различни-беше само 1 мес.на кърма и моята възраст беше мнооого по-различна.
jiven
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Авг 2012 15:24

Мнение от jiven »

Привет Силвия, не мога да ти помогна с кой знае какъв позитивен личен опит, но мога да споделя малко чужд и някакви разсъждения. :) Според аюрведа, ТКМ и други традиционни/холистични медицини хората имат различни конституции, комбинации от такива и съответно различни потребности за храна. Това което е полезно за един тип конституция е разрушително за другите. На мен това ми звучи като логично обяснение, още повече че си знам препръчителните храни спрямо аюрведа и като спaзвам този режим, се чувствам фантастично. Психо-емоционалните склонности също са различни при всеки вид конституция и също се лекуват с подбрани храни, добавки, подправки и т.н. Затова съм скептична към универсални хранителни решения.

Например в моето семейство, където сме се хранили с една и съща храна, баща ми и брат ми са с изключително здрави зъби и като цяло с по-яка костна структура: баща ми на 60 и кусур години има един изваден зъб и една пломба, а на зъболекар направо го е страх да ходи. Освен това хич не внимава как се храни, яде и много захар и сладко. Брат ми е същата работа: хубави, здрави, бели зъби и яде предимно глупости. Майка ми и аз - както се казва гробница. Костите са ни значително по-тънки, особено моите и двете доста си приличаме като структура и чувствителност. Като си промених хранителния режим и светогледа, и зъбите ми се пооправиха, но от детството ми са останали супер много разрушени зъби с пломби и продължавам да имам проблематични зъби. Майка ми е в отчайващо положение: възрастта оказва значение, а и тя хич не се съобразява с това как се храни.
Детето ми, което по-скоро прилича на мен като структура, не го насилвам да яде каквото и да е - яде каквото иска, когато иска, включително и боклуци (които гледам да ограничвам де). В детската градина им казвах да го оставят гладен или да яде само хляб, ако не иска друго. Засега на 10 години няма никакъв проблем със зъбите: аз на 10 години имах поне 5 кариеса. Но една от причините да правя това е, че мен много ме насилваха като малка да се храня - а аз отказвах да ям, направо мразех да ям, да дъвча, да преглъщам и смятам, че това е оказало най-отрицателно въздействие върху зъбите ми, тъй като го възприемах буквално като тормоз.

Специално за зъбите, не съм се хванала да ги 'оправям' сериозно с разни техники и да дълбая, забелязвала съм няколко връзки, случки и т.н., но те са си много строго индивидуални. Все пак за зъбите се смята, че по-трудно и бавно се поддават на лечение от въпросните традиционни медицини, тъй като не са с мека структура.
Ето и един любопитен пост от друг форум - Земя назаем. Това което съм болднала важи на 80% за мен: макар че е с общ характер, мога да го подплaтя с конкретика:
"Преди време, когато бях суровоядец, се интересувах много за зъбите, защото и аз ненавиждам зъболекарството, каквото го познаваме и имах проблеми.

Надявам се, че ще съм полезен. Излекувал съм си два кариеса до сега.

За жалост... нямам никаква представа как стана. Просто един ден забелязах, че кариесите ми започнаха да се разделят с черния си цвят и започнаха да посивяват. Ставаха мътно сиви и замъглени. Сякаш... понякога имах съмнението, че са се калцирали отгоре, въпреки че звучи странно. сякаш нещо ми пречеше да видя чернилката им, бяха по-бледи.

След известно време сивотата им ставаше все по-чиста, тоест ставаше чист цвят, а не тъмно-сивкаво-мътен и постепенно избеляха. На мястото, където имаше чернилка, остана една видимо различима зона на костта (върху зъба), която някакси беше по-жълтеникава от останалата час тна зъба и имаше ясно различим контур. Нещо като жълто и релефно петно. Имаше някакъв много мъничък и нежен релеф, беше изпъканло. Не съм го ръчкал, но е възможно тази част да е била по-мека от останалата.
След време изчезна и това и сега от кариесите ми няма и помен. Двата ми зъба са като нови. Става дума за първия кътник долу вдясно и първия кътник долу вляво.

Също така имам кариес на един от горинте кътници, само че го виждам много трудно и понеже никога не ме е болял, и тъй като тези долу просто се излекуваха отсамосебе си, ме мързи да го гледам. Някакси присъствието му не ми предизвиква притеснение, а може и вече да го няма, не зная.


Преди, когато се интересувах от способи за лечение на зъбите и тъкмо преминавах от готвена вегератианска храна към суровоядство, бях доста задълбал в окултизма. Нали се сещате... аури, енергия, излъчвания, чакри, енерегийни потоци, магнетизъм и прочие по темата.

Та тогава, когато се интересувах от езотерика, тълкувах органите по форма, цвят и смисъл. Тук из форума срещнах нещо подобно от един форумен участник, който споменава за анализиране на това кои плодове с какво са полезни според формата и цвета им. Става дума за същото.

Например зъбите служат за дъвчене. За обработване.
Но също така зъбите са егото. Зъбите са авотритет, зъбите са заплаха и оръжие.

Когато кучетата заплашват, те показват зъбите и венците си, показват в какво състояние е тяхното оръжие. Когато лъвът се прозява, той изпъчва зъбите си, показва ги, те са символа на неговата сигурност и увереност. Неговата социална опора.


Тоест, когато зъбите боледуват, това е много по-малко свързано с начина на хранене (защото има хора, хранещи се безобразно, и все пак с великолепни зъби), отколкото с това, че съответния човек най-вероятно изпитва трудности при решаването на всекидневните си проблеми, не може да сдъвче задълженията си, или работата, която има да свърши, го подтиска. В комбинация с това, че изпитва трудност при сдъвкването на живота си, той вероятно се чувства с намалено самочувствие от този факт и се чувства уязвим. Когато не се справяме с живота си или имаме трудност да живеем, живеем нелеко, развиваме комплекс за малоценност, слабост и неувереност в различни степени. И всичко това добива физически израз в отслабването на зъбите ни.

В момента споделям гледната си точка. Аз наистина не зная как се случи при мен, не съм правил нещо преднамерено по въпроса. Има вероятност гледната ми точка по въпроса да е изиграла някаква подсъзнателна роля в това кариесите ми да се излекуват сами... Но не съм сигурен в нищо. В момента просто споделям и нямам никакви конкретни наблюдения. Имам само този ефект. А на какво се дължи... кой знае. Може да е заради едно отделно нещо, може да е заради всичко едновременно, а може да е нещо, което въобще не осъзнавам.

Просто казвам мнението си и искам да дам подкрепата си на всички онези, които също като мен смятат, че подхода "щом не можем да го излекуваме, ще го изрежем" е варварство."
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря за помощта , Jiven ! Само , че човекът наистина не конкретизира нищо , все пак " долавям " идеята , че храната не е основния виновник , което донякъде ме успокоява , понеже тези дни толкова рових насам-натам и направо се ужасих от идеята да ям само месо , бульони , яйца и млечни продукти . Мога да променя някои от хранителните си навици , да добавя онова , което не консумирам достатъчно , но че ще трябва да се лиша от плодове просто не можах да преглътна . Аз обожавам плодовете и да се отрека от тях ми се струва направо страшно ..( не пресилвам ) . Има моменти , когато душата ми копнее за ябълка , не за месо , не за мляко , а просто една ябълка . През зимата има моменти , когато ако не изям една , направо изпадам в абстиненция ! :D Сега ми идва наум да тесам един страх , който съм добила от дете , като гледах баба ми как яде с протези : че един ден ще се наложи да ям по-малко плодове , понеже НЯМА да имам с какво !
хората имат различни конституции, комбинации от такива и съответно различни потребности за храна.
Това ми хареса и звучи логично .
подхода "щом не можем да го излекуваме, ще го изрежем" е варварство.
Това също , макар че половината от семейството ми са зъболекари , а другата половина сме с медицинско образование . Все пак винаги съм знаела дълбоко в себе си , че не може да сме толкова несъвършени природно , че да се самоунищожаваме и да имаме тъкани , които според медицината " не са възстановими " . Това твърдение на науката винаги ме е възмущавало вътрешно , просто знам, че има нещо гнило в категоричността му .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На времето като пушех имаше моменти, в които душата ми копнееше за цигара , не за вода , не за въздух , а просто за една цигара . Когато се чувствах зле имаше моменти , когато ако не запаля една , направо изпадах в абстиненция !
Подобно бе положението и с шоколада, преди да поработя с ТЕС.

Една ябълка на ден няма да ти прецака зъбите.

А това, че разни неща не можеш да преглътнеш си е за ТЕСане.
То от предишните ти постове стана ясно, че идеята да спреш въглехидратите ти звучи като ерес.

Дори д-р Хамер, основоположникът на ГНМ, който твърди, че всички болести се коренят в психически конфликти, казва, че пълноценното хранене е важно за по-бързото лечение.

А какво е пълноценно хранене всеки сам да си решава.
Информация много.

И накрая да кажа, че здравето на даден орган, в случая зъбите не е показател за общо здраве.
Два примера:
Един от най-здравите, силни и активни хора които лично познавам на 15-годишна възраст си поставя 32 изкуствени зъба поради това, че истинските му зъби са в плачевно състояние. Сега е на 43 години , все още здрв като бик и все още с изкуствени зъби.

Народът живеещ в областта Вилкабамба, един от районите с най-много столетници в света, за който говори и Лидия Ковачева в книгата си "Лечебният глад" е беззъб.
Всички хора живеещи в тази област са вегетарианци и всички те губят всичките си зъби на около 20 годишна възраст. Причината не е ясна. Но всички тези хора нямат един зъб в устата си. Дъвчат само с венци. Това може би е и една от причините да са вегетарианци.
Липсата на зъби не им пречи да си живеят щастливо до над 100 години в отлично здраве.
Лидия Ковачева някак си пропуска да спомене този факт ( за липсата на зъби) в книгата си. Както и факта, че Вилкабамбци са любители на чашката и безразборния секс. Напиват се като донски казаци редовно и се чукат кой кого където свари. Всичко това, го пише в оригиналната книга за живота в тази долина.

След изчитане на много книги разбрах, че авторите на дадена теория използват извадки от различни други книги и доклади, които подкрепят теорията им и често пропускат да кажат цялата истина. За това вече съм писал в темата за Природното хранене, подфорум Здраве.

Пример и с Уестън Прайс - в книгата си " Хранене и Физическа дегенерация" той ясно казва, че племената с най-нисък процент кариеси са племената хранещи се с най-малко въглехидрати. Но това се изпуска в повечето цитати на откритията му. Говори се само за ползите от яденето на местна и натурална храна, а цитатът за въглехидратите се изпуска.

Още примери:
В оригиналната книга за друго племе 100летници - Хунза, авторът ясно пише - Хунза са най-здравото племе в Индия поради факта, че ядат най-много белтъчни храни, с минимална термична обработка. Докато другите племена наблягат на растителна храна с дълга термична обработка, пържене, варене и т.н.
Авторът в продължение на няколко години изследва начинът на хранене на различните племена в Индия и стига до извода, че колкото повече белтъчини има в храната на дадено племе, толкова по-здраво е то.
Лидия Ковачева пропуска да спомене и този факт. А само набляга на факта, че и Хунза са вегетарианци.

Галина Шаталова, която е нещо като руската Лидия Ковачева на квадрат, (няма неизлекуван пациент, академик, диетата й се ползва от руските космонавти, официално призната от медицинските светила) също е поклоник на вегетарианството и заклеймява месото, като най-вредната храна. В книгата си "Целебно хранене" на 180 страници тя прокламира колко е вредно месото и колко полезни са растителните храни, но на 2 страници признава, че в северните степи живее племе , което се храни само със сурово еленско месо, риба и мъх, и в което повечето хора живеят в отлично здраве по над 120 години.

Единствената народност, която няма лечители са ескимосите. Знаете ли какво ядат?

Не приемайте нищо на гола вяра, само защото е написано в някоя книга от някой, който уж знае!
Мислете с главите си и слушайте интуицията си.
Телесните желания, често са предопределени от навика. Навици се променят.

Всичко има значение и храната и психиката. Нищо не е по-важно от другото. Всичко си взаимодейства с всичко.
И всеки един от нас е уникален.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Иван , харесвам не само това , че винаги се аргументирате много добре , ами и това , че мислите Ви в постовете винаги са добре подредени , конкретни и стегнати !:D

Не зная дали плодовете са ми навик в менюто , но интуицията ми подсказва , че не може да са зло за организма ми . Като дете ( още съм нямала изградени навици ) пак си харесвах плодовете , месото някак си все не ми беше по вкуса , не знам защо , така го усещам . От няколко години консумираме много месо вкъщи , понеже мъжът ми го обича ( а той въпреки , че пуши , не яде почти никакви плодове , зеленчуци рядко , е много здрав ! ... не и зъбите му обаче ... ) , моите зъби се изпоразваляха през този период , през който съм яла повече месо от който и да е друг път в живота ми . Но връщайки се назад се сещам , че винаги , когато някой зъб сериозно е пострадвал ( с пулпит например ) , съм изживявала някакъв стрес преди това да се случи .

Не исках да прозвуча като фанатизирана защитничка на въглехидратите :D ( опитвам се да си изясня някои неща , понеже в момента доста се спори за това кое е полезно и кое не ) , но още по-малко искам да изпадам от една крайност в друга , а това с изключителна месно-млечната диета си е също крайност . Да , ескимосите наистина винаги са ме изумявали с това как само с месо и мазнини оцеляват , но пък там и климатът е по-различен , което също има значение . От друга страна един кон ( давам пример с него , щото най-дълго живее от тревопасните ) само си пасе трева и пак си умира със зъбите си , т.е. не се налага да му се пломбрат ( разбира се той се е приспособил да си произвежда някои фактори в червата , а другите преживни в търбуха , които ние пък нямаме , но .. )
Шведите , които са " племе " с изключително здрави зъби и в СЕГАШНО време , не консумират толкова месо , доста от зеленчуците и плодовете им са вносни и " изкуствени " , но имат наистина здрави зъби . На моя приятелка племенницата нямаше и следа от кариес до 7 и нещо , когато се наложи да заминат за Щатите за година , където веднага се сдоби с един ! Шведските деца ядат доста зеленчуци , месо в умерено количество и дори им дават сладки неща , НО само в един ден от седмицата ! Поговорих си с приятелката ми , която е лекар там , за причината според нея да имат такъв зъбен статус , и знаете ли какво ми сподели ? Каза , че там някак си хората са много спокойни , нямат нашите ежедневни битови тревоги и са много уверени , децата не се ограничават изобщо , докато са малки ( не говоря за хранителни неща ) , не ги БИЯТ изобщо , не ги карат да спят следобяд , ако не им се спи , като са на гости си вилнеят съвсем спокойно , не ги ограничават да седят мирно и прилично , щото няма да са възпитани , просто са доста свободни .
Не приемайте нищо на гола вяра, само защото е написано в някоя книга от някой, който уж знае!
Мислете с главите си и слушайте интуицията си.
Телесните желания, често са предопределени от навика. Навици се променят.
Напълно съгласна ! Само , че се опитвам да си изясня как точно да се променя , че да не скоча от трън , та на глог с новата промяна ..
jiven
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Авг 2012 15:24

Мнение от jiven »

ivangp написа:
А какво е пълноценно хранене всеки сам да си решава.
Информация много.

И накрая да кажа, че здравето на даден орган, в случая зъбите не е показател за общо здраве.
Два примера:
Един от най-здравите, силни и активни хора които лично познавам на 15-годишна възраст си поставя 32 изкуствени зъба поради това, че истинските му зъби са в плачевно състояние. Сега е на 43 години , все още здрв като бик и все още с изкуствени зъби.
.
хаха, и аз познавам един такъв здравеняк с изкуствени зъби, но е на около 60 вече.
ivan ianev
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Яну 2013 18:18

Мнение от ivan ianev »

Връзката между стрес и болест, макар добре известна, не е адекватно обяснена от официалната медицина. Алтернативните направления също не предлагат разбираемо на нормален език обяснение, макар да са по близо до истината.

Стресът се поражда от емоции, т.е. от отношение към нещо. На пръв поглед е нематериален, но както знаем, нашият визуален спектър е доста ограничен. Емоциите са енергия – материя, но различна от видимия /веществения/ свят. В това си качество тя задвижва промени в телата ни, даващи резултат във видимия спектър на нашата сетивност. Мислите ни са също енергия, която можем да овладеем и „впрегнем” в полезни дейности като корекция на отношението към причинителите на отрицателни емоции.

Тук е моментът да изясня, че не става въпрос за корекция на ценностна система. Заслужаващите адмирация практики трябва да предизвикват приятни усещания и обратното. Въпросът е да преосмислим връзката на всяка емоция със здравето и да тушираме в зародиш освобождаването на болестотворна енергия, както и да я неутрализираме, за да избегнем ефектът „бомба със закъснител”.

Доколкото съм запознат при ТЕС се използват точно методи за въздействие чрез енергията на мислите. Да не забравяме, че вярата е също целенасочена мисъл, при това с повишен заряд.

Написах горните редове във връзка със становището на ivangp:
„Всичко има значение и храната и психиката. Нищо не е по-важно от другото. Всичко си взаимодейства с всичко.
И всеки един от нас е уникален.”
. Съгласен съм разбира се, но доразвивам становището именно заради пропускането на факта, че психиката също има материални /енергийни/ измерения, а не е само една гола фикция, и като такава въздействието й в много отношения си прилича с това на храната.
jiven
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Авг 2012 15:24

Мнение от jiven »

Sylvia написа:Не исках да прозвуча като фанатизирана защитничка на въглехидратите :D ( опитвам се да си изясня някои неща , понеже в момента доста се спори за това кое е полезно и кое не ) , но още по-малко искам да изпадам от една крайност в друга , а това с изключителна месно-млечната диета си е също крайност . Да , ескимосите наистина винаги са ме изумявали с това как само с месо и мазнини оцеляват , но пък там и климатът е по-различен , което също има значение.
Ами има генотипи хора, за които въглехидратите са препоръчителни. Няма как да знам ти от кои си. Нямам и доказателства за това, освен основните принципи на традиционната китайска медицина и аюрведа, където никак не се чувствам специалист. Лидия Ковачева, Уестън Прайс и т.н. са съвременни автори и изследванията им са базирани на по-краткосрочни наблюдения, и както Иван спомена поизкривяват истината, за да се вмести в техните тези. Отдавна не се занимавам активно с четене на книги за здравословно хранене. В никакъв случай не искам да давам препоръки, но все пак е добре да има разнообразна информация, за да не са крайни нещата. За себе си аз знам моите индивидуални и лечебни храни, опирайки се на няколко консултации с традиционни лекари (прегледите нямат нищо общо с това, с което ние сме свикнали) и собствения си опит и инстинкт. Включват се доста плодове, но не и ябълки например, които и без това не обичам особено. ;) За съжаление не мога да ти препоръчам никого в България - правила съм ги на местно ниво. Не че ги спазвам стриктно де, поотпуснала съм му края с храната преди години още, ма ще взема да се "поправя", че има щети. И без това като не съм фанатизирана и фиксирана на тема храна вече, резултатът ще е много по-добър ;)
Sylvia написа:Шведите , които са " племе " с изключително здрави зъби и в СЕГАШНО време , не консумират толкова месо , доста от зеленчуците и плодовете им са вносни и " изкуствени " , но имат наистина здрави зъби . На моя приятелка племенницата нямаше и следа от кариес до 7 и нещо , когато се наложи да заминат за Щатите за година , където веднага се сдоби с един ! Шведските деца ядат доста зеленчуци , месо в умерено количество и дори им дават сладки неща , НО само в един ден от седмицата ! Поговорих си с приятелката ми , която е лекар там , за причината според нея да имат такъв зъбен статус , и знаете ли какво ми сподели ? Каза , че там някак си хората са много спокойни , нямат нашите ежедневни битови тревоги и са много уверени , децата не се ограничават изобщо , докато са малки ( не говоря за хранителни неща ) , не ги БИЯТ изобщо , не ги карат да спят следобяд , ако не им се спи , като са на гости си вилнеят съвсем спокойно , не ги ограничават да седят мирно и прилично , щото няма да са възпитани , просто са доста свободни .
хаха, точно така си гледам детето, супер лежерно. Той не боледува въобще и има здрави зъби. ;)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia написа:.... Само , че се опитвам да си изясня как точно да се променя , че да не скоча от трън , та на глог с новата промяна ..
Ей това е проблемът на повечето нерешителни хора. Те се опитват всичко да си изяснят преди да вземат решение, та да не би да сгрешат.
Ами няма такова нещо като единствено и правилно решение. Всичко е проба и грешка.
И какво като сгрешиш? Какво е най-страшното, което може да се случи? Да загубиш някой зъб или да загубиш самоуважение, вяра в себе си?
Какво ще значи да сгрешиш?
Ето ти още една тема за ТЕСане.

Гаранция - Франция!

А относно храненето, пътят е същият - ядеш определени храни известно време и се самонаблюдаваш. После ги изключваш за известно време и пак се самонаблюдаваш. Установяваш кои ти действат добре и ядеш тях.

Да, при ескимосите условията са различни. Те нямат избор. Каквото има това и ядат. Яли са го от векове и са свиканли да асимилират точно тази храна.
Ние сме се извратили покрай цивилизацията.
Но аз лично не смятам, че 10 000 години цивилизация могат тотално да променят 10 милиона годишен генофонд.

Харесвам простите неща.
Яж това, което има в райно в който си! Яж прирдно, т.е. това, което съществува в природата, а не е създадено от човека. Или възможно най-близкото до това.

Този въпрос е разглеждан вече в темата за храненето.

Не знаеш какво има в природата ли? Покварен си от града дотолкова, че не знаеш вече кое е природно и кое не?
Нещата са прости.
Излизаш в полето извън цивилизираните райони и ядеш каквото намериш.
Я да видим какво ще намериш?
Това прави и ескимоса и индианеца и всеки който живее близо до природата.
Яде каквото намери.

Който намери салам, бисквити и хляб да ми се обади.
Всички зърнени храни са продукт на цивилизацията.
В природата на България, ако си извън цивилизацията основното с което ще бъдеш принуден да се изхранваш е месо и зеленчуци, малко плодове и тук таме ядки и бобови култури.
Това го пиша във връзка с Уестън Прайс и неговите съвети, които се отнасят до местното хранене. Защото и те биват изопачени с оправдания от рода на - дядо ми е ял хляб.
Дядо ти може и да е ял, ама пра-пра-пра-пра дядо ти на Н-та степен не е.
И това, че дядо ти е ял нещо не го прави природно.
Това във връзка с храненето.

А във връзка с психиката:

Лечението на зъбите не бива да се разглежда отделно от цялостното състояние на организма. А то включва, както вече бе подчертано и психо-емоционални фактори.
Шведите, норвежците и други там северни народи, които са постигнли социализма и си живеят привидно най-безгрижно може да са със здрави зъби ама са с най-висок процен депресии и самоубийства на глава от населението, например. Поне висват на въжето с ослепителна усмивка.

Тези дискусии са много полезни защото в тях като се върне назад и си препрочете меннията човек може да открие много свои модели на мислене, които са за ТЕСане.

Не се страхувайте да грешите. Грешките са неизбежни и полезни, стига да ги превърнете в уроци.
Експериментирайте!
Това е пътят на личното развитие. Не само четене и мислене, а и правене.

Този, който прави се учи!
Брус Ли

Практиката прави майстора!
Английск поговорка :lol:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Всичко е проба и грешка.
И какво като сгрешиш? Какво е най-страшното, което може да се случи? Да загубиш някой зъб или да загубиш самоуважение, вяра в себе си?
Вече загубих няколко зъба ( понеже пломбирането си е загуба , само , че отдалечена във времето ) , " правейки " разни неща . Когато започна нещо съм упорита , но досега просто резултатите ме разочароваха , затова все още пробвам различни методи , техники , докато някоя стане най-после ...
Всички зърнени храни са продукт на цивилизацията.
Месото , което ядем - също , генното инженерство се е намесило не по-малко и в " производството " на животни .

Кои точно зеленчуци растат извън цивилизацията в България?

А за депресиите и самоубийствата сред северните народи веднага се сетих , че ще се изтъкнат :) , ми като всичко им е наред какво да правят на тази планета ? Пък и им е толкова студено и мрачно през повечето време , че ... :( Но иначе тези нации имат доста диабет ( по цитати ) , което означава , че все пак нещо не им е животосъобразно наистина .
А в полето растат треви от семейство житни и всякакви растения дето правят семена , предполагам , че човекът точно от тези диви култури е почнал да си култивира днешните култури , е , разбира се генното инженерство е доусъвършенствало нещата . Да обаче , месото в природата е целогодишно наистина ( за тоя , който си го хване )
Яж прирдно, т.е. това, което съществува в природата, а не е създадено от човека. Или възможно най-близкото до това
За момента просто няма как да ям само онова , което е в природата , щото тогава трябва просто да напусна града , но да накарам и децата си да го напуснат , което не знам дали ще е честно , тъй като не могат да направят съзнателно избора си още , но се старая " възможно най-близко до това " , доколкото позволява цивилизацията , която е навсякъде в една или друга степен .
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

И друго , не исках точно да се очертая като защитник на зърнените и враг на месото , но ако месото , което ядем ни помогне за зъбите , не съм сигурна , че няма да скапе нещо друго от организма ни , понеже няма как да ядем само месо от естествено расли животни ( няма достатъчно такива за всички ни вече ) . За съжаление и зеленчуците не са особено натурални ... А комбинацията от високо наторени и химикализирани зеленчуци и наблъскано с растежни фактори месо е началния тласък за други по-страшни неща . Това имах впредвид с " да не скоча от трън , та на глог " , и аз като шведите да отпътувам с блестяща усмивка и изрязани вътрешности :D
daromi

Мнение от daromi »

ivangp написа:... ... ...
Това ти качество харесвам най-много - все още неугаснало желание за търсене и откриване на нови, различни от вече приетите от теб "истини".
Защото оказва се наистина
"За да живееш свободно и щастливо,
ти трябва да принесеш в жертва скуката.
Това не винаги е лесно."
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia, не се притеснявай за другите и за това за кого има и за кого няма да стигне. всичко ще стигне за всички, които го искат.
99% от хората при идеята че ще се наложи да се лишат от бира и пица подскачат 2 пъти по-високо от теб, когато чуеш, че ще трябва да се лишиш от зърнени и плодове. Всъщност никой не еказвал да се лишаваш от плодове, поне в тази тема. Не знам откъде ти изникан тази идея....

И това проклятие и този страх
Облаци, мечти от дъжд и от прах
Проклинам ви и ви обичам като първи грях

Явно е, че

Дъжд, дъжд няма да вали
Не ти се вярва, не ти се вярва
за капчица сърцето те боли
.......
А вече е време
вече е крайно време да завали
Само някакъв си час,
някаква си минута само
от големият дъжд ме дели

Диана Експрес


Всъщност всички поскачаме при идеята, че ще трябва да си нарушим спокойствието и да полагаме усилия за някаква промяна, па макар и желаната.
И ножчт трябва да опре до кокала ( или дрелката до нерва в корена на зъба) за да направим усилие и да се променим. :D
Крайностите са вредни но и необходими.
Ако нямаше крайности как ще разберем къде е средата?
Всяко нещо може да бъде превърнато в крайност.
И всяка крайност може да бъде приета за среда от човешкият ум.:twisted:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор