Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: Голяма сага! Хайде от самото начало да разгледаме написаното!
1. Подавам ти мои конструктивни питания по написаното от теб в този пост / няма да го слагам целия/
Иване, това ми е малко Rolling Eyes
първо- този, дето е измислил....
Ти се хвана само на "зъбо-лек-ар".
Забрави, да го приемам лично! И, май не разбра
"една кръв"
на което също се хвана.
2.ivangp
Alisa написа:
не се пипат нервите в корените[/color], а само в камерите на зъбите, за да остане млечният зъб, да пази място на постоянния, който е разположен под него!


Това предполага пилене на зъба, т.е. нарушаване на целостта му, което смятам, че може да се избегне.
Цитат:
( Обаче, ако не се отстрани възпален нерв на млечен зъб, е възможно инфекцията да засегне растежния орган на постоянния зъб под него."


Това, както и горното предполагат умъртвяване на нерв. Частично или не, смятам, че може да се избегне и не е толкова отчайващо необходимо, както твърдят хората наричащи се зъбо-лек-ари.

Защо не забеляза това, което е разковничето и подчертава как ти можеш да избегнеш всичко от там нататък, като "зъбо-лекар-ска" намеса и което ти е подвластно, а пак се хвана за пиленето :?: :!: Тема за твой размисъл, освен за размисъл от моя страна, върху изказа ми.
Alisa
Той казва още, че: "Плаката е основен фактор, за "болни зъби" и,
Тук вече точно ти би трябвало да се спукаш от смях или да изригнеш.

Аз естествено съм на друго мнение. Не смятам, че плака или бактерии са причина за болните зъби, а непълноценно хранене и негативни емоции.

Цитат:
че правилното четкане е много важно, освен приема на сурови качествени храни, за да я няма тази плака. Четката за зъби замества триенето на естествената храна със зъбите и венците и за това техниката на миене е решаваща, за да са здрави те."
Защо разделяш и рушиш смисъла на написаното и къде съм писала "бактерии" аз!?Тук смисълът е АКО не ядеш съответната храна, да заместиш с четкане /без да навлизам в технически и технологични подробности/.
А аз смятам, че водещо са емоциите и, че каквото и да ядеш, ако емоционалната ти подложка не е в ред, пак ще имаш проблеми със зъбите! Храна също е външен фактор, както и зъболекарските похвати, но интерпретацията от психиката е вътрешен фактор, определящ дали и какво въздействие да имат външните фактори. /Тук да припомня, за пушачите и пиячите, хапващите само животински или само растителни храни,...., живеещи по 120 години в цветущо здраве./ И когато даваш и най- здравословната храна, ако това е под натиск, който се приема като такъв, то вероятността да добавиш още един проблем, към вече наличните, е много голяма!
Още глупости на търкалета. Надявам се мъжа ти да намери сили да ме извини за израза.....Искам да подчертая, че нищо в постовете ми не бе насочено срещу теб, дори и не конкретно срещу мъжа ти, а само срещу зъболекрското съсловие и това, което ги учат за да им дадат дипломи.
В такъв случй си спори със зъболекарскаото съсловие и преподавателите му! А мъжът ми е достатъчно толерантен, за да не се вързва на изблика ти на емоции. Аз, от своя страна, ще се опитам, да предавам по-ясно това, което друг е казал, за да не давам предпоставка за грешки, в начина по който тълкуваш.
Останалите творения в поста ти, с обвинителни намеци, срещу несъществуващи твърдения от страна на мен и мъжа ми няма да коментирам, нелепи са!
Предлагам ти следното- виж от каква храна се нуждае детето ти и му дай нея!
Разберете се с жена ти, за да имате единна позиция и за да създадете необходимия здравословен емоционално- психически климат на дъщеря ви и тогава, каквото и да яде или не яде, мие или не мие, да има основното- сигурност и любов.
P.S. Мъжът ми "зъбо-лек-ар", също си почиствае зъбите само ако се наложи , набляга на здравите храна, вода и въздух, спорта и "здравите" емоции, не взима лекарства, не приема лекарите и зъболекарите, проявяващи наукоподобно тесногръдие и се бори с промитите мозъци на клиентите си! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честно да си призная не мога да ви изчета подробностите.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, споровете с теб досега за мен не са довели до нищо добро. Смятам да ги избегна по възможност.
Благодаря за загрижеността и съветите ти, както и тези на мъжа ти!


В случай, че някой се интересува и знае английски, на 1ви Декември започва серия от 12 интервюта с експерти по лечение на зъби чрез хранене. Всяко интервю ще може за 24 часа да се слуша безплатно.

Регистрация тук: http://www.wishsummit.com/toothsummit
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
taurus
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2010 14:14

Мнение от taurus »

Привет,

Имам един доста закъснял зъб, кътник, по мнение на двама стоматолози почти сигурно ще се умъртвява (имам и снимка) :(
Вече съм минал през такъв етап и хич не ми се ще още един да го последва, а и финансовата страна не е за пренебрегване, но тя не е важната в случая.
Мога ли да го "спася" този зъб. Последния стоматолог ми каза, че ако няма стеничка между кариеса и меката част (нервите) - няма шансове. Не разбирам много от тези неща.
Мисля да не отлагам повече и таз седмица да предприема нещо, отваряне и да се види какво ще му правят.:(

Благодаря
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е възможно, нищо не е гарантирано.
Ясно е, че ще се довериш на зъболекаря.
Така, че прави каквото той ти казва.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Аз, също като Иван, постоянно говорих срещу докторите и зъболекарите, имах голяма агресия срещу медицината, а и се подигравах много на хората, които вярват на докторите. Ето какъв урок получих, след като години наред ме лекуваха за алергии, вкл. и най-добрият доктор в Б-я, а аз получих непоносимост към всички антиалергични препарати, това значеше за мен, че към всички лекарства изобщо, защото преди това получих непоносимост към другите:

Станало ми беше съвършено ясно, че всяко невнимание към храна, козметика или нещо, от което просто още не знам, че съм алергична, че всяка пчела или оса, всъщност, ме поставят в критична ситуация, мога да се задуша за минути. И един ден, като водих малките си дечица на педиатър, просто не издържах и се сринах пред доктора, плаках, плаках, и му разказах как се е получило с мен. Той беше един възрастен човек, изслуша ме спокойно и започна да ми говори. Че антибиотикът е открит едва през 60-те години, че преди 100 години е нямало даже аспирин, че аз сякаш живея като преди 100 години и това ще е нормално за мен и такива неща.

С ТЕС като работих, открих, че този разговор явно е бил повратната ми точка, за да се зароди новият ми мироглед и да изграждам увереност, че мога изцяло да живея без медицина. И това го получих от доктор, с когото постоянно се разправях, че предписва много лекарства на децата ми! Той можа в този момент да сложи настрана всичките си възгледи! Не само това, което ми говореше, но и неговата доброта и разбиране останаха в мен. И като нямаш вече агресия към доктори и зъболекари, нямаш и допир с тях, а иначе „провокираш” контакти сякаш.

Баба ми през 30-те години е останала вдовица на 20 години с новородено бебе /мъжът и от един проливен дъжд се е простудил, хванал е пневмония и умрял, защото още е нямало пеницилин/.

Мисля, че здравият разум трябва да е на първо място. За мен, ако си допуснал да получиш кариес, просто приемаш, че ЗА СЕГА не си успял само с подходящо хранене и пр. да го избегнеш, ходиш да ти го пломбират, за да не стане по-зле, благодарен си, че има и зъболекари на света, и продължаваш с алтернативните методи до пълен успех.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Някой има ли представа дали в България може да се намери естествено ферментирало масло от треска ? Т.е дали се внася отнякъде ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Май няма такова масло. Поне моите търсения досега се увенчаха с неуспех. Но и без него става. Намери сирене и масло от крава, овца или коза пасла трева. Не е трудно. В най-близкото село със сигурност има някой който продава. Аз намерих.
Съчетавй сиренето със студено пресовано масло от лен.
Според прочутата диета на Будвиг, това е анти -канцерогенна смес. Не виждам причина да не работи добре и за всички органи в тялото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Еднорог, интересното в твоя пост е, че все пак е бил нужен лекар за да му повярваш и да се промениш. Ако някой друг ти бе казал същото, някой който няма титли пред името си, ти най-вероятно нямаше да му повярваш. Не подценявай вярата си в авторитетите! Тя е страшна сила.

В момента точно с това се боря на няколко фронта - необходимостта авторитет, специалист, в частност зъболекар да потвърди това, което аз казвам. Защото кой съм аз? Нямам титли. не съм учил в институции за зъболечение и т.н.

Вярата в белите престилки е огро-о-о-омна!
Направо си нямаш представа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря за отговора Ви ! Ние ядем само домашно масло , само че в момента животните не пасат току-що покарала трева , понеже е студено и няма такава . Само "пролетното " масло е набогатено на витамини , но пък този период на кълнене е много кратък , а и тогава млякото не се събира много , понеже животните имат малки , които бозаят .
Интересен е факта , че животните ( аз съм ветеринар и имам 3 котки , които ядат основно промишлено-произведена храна ) рядко имат кариеси , зъбен камък - да , понеже храната им все пак е мека , но дупки нямат ! Гледали сме котки , които дори се хранят с готвени ястия и все пак не развиват кариеси , което ме навежда на мисълта , че основната причина не е съвсем недостигът на определени хранителни съставки , а по-скоро емоциите или пък прекалените " грижи " за зъбите ни !
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

ivangp написа:Еднорог, интересното в твоя пост е, че все пак е бил нужен лекар за да му повярваш и да се промениш. Ако някой друг ти бе казал същото, някой който няма титли пред името си, ти най-вероятно нямаше да му повярваш. Не подценявай вярата си в авторитетите! Тя е страшна сила.
Май страшната сила е твоята НЕВЯРА в авторитетите. Аз и това исках да кажа: тези предварително установени позиции, когато общуваме, ако позволим, биха попречили на хората да се разбираме много по-добре. Главното тук не беше, че съм го възприела като доктор и авторитет, а това, че един доктор, който не е и чувал за ЕМОЦИОНАЛНА СВОБОДА, можа да си изчисти всички предразсъдъци, да види чист ситуацията и даде съвет, абсолютно несъвместим с него.

Иване, напълно ти повярвах, като разбрах за теб и за ТЕС, не защото имаш или нямаш титла, а защото си изследвал дълго себе си и си изпробвал всичко на себе си и споделяш. Почувствах те като мен. И се учудвам, щом владееш толкова техники, защо вярваш, че ММС и яденето на масло е по-силно от тях + ТВОЕТО НАМЕРЕНИЕ? За мен ММС си е просто лекарствен препарат, който ОЩЕ не е признат, т.е. ВЪНШНО средство, с което ЛЕСНО и МЪРЗЕЛИВО си помагаме, когато не ни се ще в достатъчна степен да се променим.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз вярвам, че моето намерение е с огромна сила за мен. Но тук не става въпрос за мен от една страна, а за детето ми. То също си има свои намерения и убеждения и ако моите и неговите са в противоречие, аз смятам, че неговите за него ще надделеят. Т.е. за всеки човек неговите намерения са най-силни и решаващи.

От друга страна съществува и фактора - майката на това дете. Тя не вярва в силата на намеренията, а в практическите решения и търси такива при кой? При белите престилки, защото така е свикнала. Аз предлагам алтернативи на тези решения в практически , материален вид. Защото други не се приемат.

От трета страна - аз не обичам лекарите и зъболекарите от дете. И въпреки, че не ги обичам не ги привличам, т.е. нямам чести срещи с тях. За последните 20 години съм ходил два пъти на лекар и то е било свързано със спортни травми. А на зъболекар ходя през 5-6 години, ако ми падне някоя пломба и трябва да се смени.

Колкото до авторитетите - и на мен си повярвала защото си ме смятала за авторитет, те.е за някой който знае повече от теб, експериментирал е повече от теб, има практически опит повече от теб и т.н. нещо повече от теб.

И накрая - аз не съм съвършен, не знам всичко и си вървя по своя път, по който има много уроци да уча.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, ако разрешиш едно лирично отклонение само в твоя чест/ако искаш отвори си твоя тема, за да те коментирам там/ :D
аз не обичам лекарите и зъболекарите от дете. ....От друга страна съществува и фактора - майката на това дете. Тя не вярва в силата на намеренията, а в практическите решения и търси такива при кой? При белите престилки, защото така е свикнала. Аз предлагам алтернативи на тези решения в практически , материален вид. Защото други не се приемат.
Не смяташ ли, че и сега привличаш лекарите и зъболекарите, но завоалирано от теб самия, посредством жената и детето, за да имаш още основателни причини да поддържаш неприязънта си към тях и да поддържаш идеята "И въпреки, че не ги обичам не ги привличам]"?!
И накрая - аз не съм съвършен, не знам всичко и си вървя по своя път, по който има много уроци да уча
. Това ни най- малко, не ме спира да те човъркам! :lol:
P.S. Ако искаш ми отговори /писмено/, питам за да осъществя вътрешния си импулс. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Някои размисли:

1. Иване, на семинарите казваш, че във всички отношения с хората участваме 50% на 50%. Това не се ли отнася и за теб и жена ти, защо не и даваш нейните 50% спрямо отглеждането на детето и?
2. Не възприемаш ли този пич с новото хранене за авторитет? Искам да кажа, че е съвсем нормално човек, който на този етап знае по даден въпрос повече от теб, да му имаш доверие. Не те ли тормози това, че си срещу авторитетите? Ти също си авторитет, как гледаш на това?
3. Познавам майки, вманиачени в зъбите на детето си, но от „медицинска”, а не от „алтернативна” гледна точка. Има минерални хапчета и хранителни добавки, които се пият по схема първо от майката, после от детето, променят се с възрастовата група. Имам пряко наблюдение с племенника ми, който е на 12 години и по този начин досега никога, никога е нямал проблеми със зъбите и пломби, има изцяло здрави зъби. Ако зъболекар даде на детето ти рецепта с такива препарати, и се намерят хора, които са много доволни, би ли ги давал на детето ти? Т.е. би ли отстъпил от ТВОЯ начин на въздействие в името на детето ти /това все пак клони към методите на майката/?
4. Когато детето ти тръгне на училище и получава джобни пари, ще може всичко да си купува за ядене. Ако му е писнало вече да яде по схема и отиде в крайност? Ще му спреш парите и ще му слагаш храна от в къщи ли? Т.е. не жертва ли човек прекалено много /лекота в отношенията, щастие, безметежност и естественост/ заради фиксации и склонност към насилие, за да ги прилага??

Ето и размисли за мен си: аз съм дете на овен, т.е. вече голям човек, който е имал мнооооооооооооого повече да ТЕС-а от другите. Сега с изумление си чета последните постове, явно главното ми "поражение" е било в това, че аз до сега в повечето случаи съм възприемала за безсмислено да казвам каква е моята гледна точка, така и така няма кой да те чуе. Също и като се зададеше спор с когото и да е, аз по всички начини опитвах да го избегна, оттеглях се в себе си и загубвах желание да общувам, пак защото няма смисъл... Кажи-речи съм спорила "насилствено", а не по моя инициатива. Това за мен е първото участие във форум и първото говорене по този начин за това, което мисля и чувствам. Причислявам го към ползите, които съм получила от ТЕС :D .
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Мисля , че целта на темата беше малко изместена : вместо да се обсъжда и споделя ефективността от алтернативни методи за зъболечение , то спорът се съсредоточи около това дали да се доверяваме или не на традиционната дентална медицина . Според мен , щом сме стигнали да четем точно тези форуми е ясно , че традиционните и общоприети неща НЕ помагат .Майка ми и сестра ми са зъболекари и мога да Ви кажа , че дори зъболекар с дълъг стаж ( майка ми ) признава , че денталната медицина НЕ МОЖЕ да лекува истински зъбите , тя просто временно облекчава нещата и отлага във времето тоталната загуба на зъба . Ако това удовлетворява някой , нека продължи да прави всичко традиционно за зъбите си , а пък останалите ще търсим .... докато намерим !

"Когато детето ти тръгне на училище и получава джобни пари, ще може всичко да си купува за ядене. Ако му е писнало вече да яде по схема и отиде в крайност? Ще му спреш парите и ще му слагаш храна от в къщи ли? "
Ето това е типично за нашето бг мислене ! Имам приятелка в Швеция , чиято племенница нямаше никакви кариеси , докато не отиде за година в Щатите . Тя разказва как на децата в Швеция се дава само веднъж в седмицата ( събота ) да ядат сладки неща , а когато тръгнат на училище , в училището има стол със здравословна храна ( сурови зеленчуци и месо основно ) и автомати с прясно мляко , децата пият студено мляко от автоматите вместо вода и НЕ си купуват нищо отвън , понеже докато са на училище просто им е забранено да излизат извън пределите на училището . Може би за в бъдеще бихме могли да почерпим от този опит . Все пак културата на хранене се формира през първите години . И децата също свикват с определени порядки , особено когато виждат , че всички около тях ги спазват . Но у нас си е направо в реда на нещата до отидеш на гости и да поднесеш на дете шоколад или чипс или други боклуци , а в градинките все се намира някой да черпи детето с царевични пръчки или с бонбони и после върви му обяснявай вкъщи , че не е редно да яде това .
Публикувай отговор