Наднормено тегло

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Наднормено тегло

Мнение от Bastet »

Пиша това до всички и най-вече до Иван.Да,смъкнах антителата на хашимотото,и до тук добре,но симптомите на намалената функция на щитовидната жлеза си останаха.А те са -15 кила отгоре качени за 1 мес и нещо и силен косопад.Тесвах случките ,които според мен доведоха до тези проблеми,но нищо...Стигнах до там,че вече незнам какво да тесвам!Тесване на самия симптом не помага,тесване на случки също!какво да правя сега,кажете?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тъкмо се чудех какво става с тебе :)

Какво значи тесване на самия симптом не помага? Колко време и с каква честота си го тесала?

Пробвай ключично дишане.

И тесане специално на психологически обрат. Нещо като "Въпреки, че искам да съм дебела...", "Въпреки, че искам да оплешивея...", "Въпреки, че искам да съм грозна..."
или
"Въпреки, че аз сама съм пожелала сегашното си състояние, а дебелината и плешивостта ми са отговор на моите желания, аз благодаря, че желанията ми са удовлетворени, но вече променям мнението си и искам да съм отново хубава, слаба и с коса." - това например с техника на избора. По много пъти до откат :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Напиши възможно най-голям брой отговори на следния въпрос:
Ако сега отслабна с 15кг и ми порасне отново гъста и буйна коса, каквато имах преди (т.е. ако съм пак красива, здрава, енергична и сексапилна), КАКВО Е НАЙ-ЛОШОТО КОЕТО МОЖЕ ДА МИ СЕ СЛУЧИ В РЕЗУЛТАТ НА ТАЗИ ПРОМЯНА?
След това ТЕСай всички отговори.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ето това е най-странното!Разбирасе ,че би било страхотно ако си стана същата като преди!Единственото ,което ми идва наум,но САМО по логически път е това,че ме е страх от нараняване,тоест не искам да имам сериозна връзка,в която да бъда наранена,както това стана преди две години когато започнаха проблемите ми със здравето.Но пак казвам,това ми идва по логически път и пак е нелепо...Абе чудна работа е това подсъзнание...немога да си представя,че някой иска да е дебел и грозен,за да избяга от нещо,тъй като има и други начини да избягаш!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Помисли върху горният въпрос поне няколко дни!
Особено преди да заспиш и след събуждане и щом ти хрумне някоя идея КОЛКОТО И НЕВЕРОЯТНА ИЛИ НЕЛОГИЧНА ДА ТИ СЕ СТРУВА ТЯ запиши я. Пиши пак след няколко дни!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

намален апетит

Мнение от Bastet »

Ето ме пак,вярвате или не пак имах успех от 1-2 ТЕСания за намаляване на апетита.Единя път теснах напрежението което изпитвам заради многото изпити и другото беше самия апетит.И ето както винаги ефекта дойде на другия ден,и то забележим!Напълно ми намаля апетита.Направо съм въодушевена!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здравейте,до сега се радвах на намален апетит,но от както се застуди пак ми се възвърна и то с огромна сила.Вчера тесвах това и да видим днес как ще е ,4е то нали при мен ефекта винаги е след 24 часа.Другто което е ,разбрах горе-долу поради каква причина качих 15 кг.Това се случи след една тежка раздяла с любовта на живота ми.След като той ме заряза не можех да ям и да спя около 3-4 месеца,но след като се стабилизирах качих от раз 15 кг.Аз си обяснявам нещата така:Тъй като той беше голямата ми любов,аз подсъзнателно не искам никой друг за който да се оженя.,но тъй като времето минава и все пак ще ми се наложи да се оженя,аз трупам подсъзнателно кг-ми за да не ме харесва никой и по този начин да отложа това''досадно'' женене.Този отговор изникна в съзнанието ми една ве4ер,както ме посъветва Иван :) Запознах се обаче и с други хора ,тоест жени които по същия начин след тежка раздяла са качили яко килца и не могат да ги смъкнат до ден днешен.Нека всеки който има някакво собствено обяснение за това явление да го сподели,моля,защо след голям стрес се качват килограми според вас?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А ТЕСа ли точно тази случка с раздялата и всички съпътстващи я чувства?
Ако си го направила, направи го пак, защото според мен не си изчистила всичко там.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Еми да,тесвах ги разбирасе,незнам вече какво да тесвам в това отношение,нито мога да определя по скалата :cry:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И сега като мислиш за този човек и за това, че той вече не е в живота ти, какво чувстваш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Безразличие,дори се чуда как съм искала да съм с него.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК, значи си я изчистила. Поздравления!
А за да отговоря на въпроса ти:
защо след голям стрес се качват килограми според вас?
Защото подсъзнанието се опитва да предпази тялото от нови удари/заплахи - емоционално, като му доставя удоволствие с храната и физически като изгражда предпазна възглавница/буфер (т.е. трупа мазнини) между жизнено важните органи и околния свят.

Т.е. за да спре да трупа мазнини човек първо трябва да престане да възприема света като заплаха. Т.е. да си промени светогледа, убежденията и подсъзнателните емоционални реакции. Точно за тези неща помага ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

A!Добре,зад гърба ми е всичко,обаче защо тия смотани кила не изчезват?Върна ми се желанието за живот,върна ми се всичко.Какво да тесвам сега по този въпрос?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Сетих се нещо друго много важно според мен.След тази раздяла не можех да спя няколко месеца през нощта,тогава бях отслабнала.После един така наречен ''ходжа''ми даде една вода вътре с някаква бележка от корана(не се смейте :D )и щом я изпих още на същия ден започнах да спя нормално,за съжаление оба4е качих 15 кила от раз точно от този момент.А сега удачно ли е да тесвам това че съм пила тази вода?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:A!Добре,зад гърба ми е всичко,обаче защо тия смотани кила не изчезват?Върна ми се желанието за живот,върна ми се всичко.Какво да тесвам сега по този въпрос?
Първо - кой казва, че тази случка (с раздялата) е единствената причина да си с наднормено тегло? Тя е една от тях, но може да има и други. Виж как се сещаш сега за разни неща, като това с ходжата.
Второ - за да отслабнеш може да се наложи да промениш храненето и начина си на живот, в смисъл да тренираш редовно и да ядеш само природна храна, да се храниш по-често и по-малко и т.н. Не залагай само на ТЕС, атакувай проблема от всички възможни страни. Ако нямаш желание за тренировки или промяна на начина на хранене или ти се струва , че това е твърде голямо усилие, ТЕСай и това.
Направила си нещо за елиминацията на проблема си, може би си направила много, но не си направила всичко необходимо, щом проблема все още съществува.
ТЕСай случката с ходжата и потърси съвет за правилно хранене от ОГНЯН СИМЕОНОВ - диетолог(ще го намериш в темата Здраве - Интересни филми) и за тренировки от Тhai - фитнес инструктор ( ще го намериш в темата ДАТИ ЗА СЕМИНАРИ).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор