Наднормено тегло

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Еееее,полагам усилия как :)Ходя на пилатес,намалих си апетита с тес.Единствената диета която имаше успех при мен беше на д-р Байкова,там си ядеш до насита,но само определени неща в определени дни и смъкваш яко.Отказах се обаче защото трябва да се спазва най-малко две години,а схемата е сложна,винаги трябва да си носиш храна с теб,друго не можеш да ядеш освен нещата от диетата.Можеби пак ще я посетя,но не мога толкова дълго да спазвам нещо :( Но ще говоря и с този човек,който ми препоръчваш де.От всичките спортове и диети до сега съм имала успех,но твърде малък,не пове4е от 4 килца,което в моя случай е нищо,ето това ме депресира и се отказвам.Специалисти ми казаха за моя случай поне 3 спорта наведнъж,защото организма се адаптирал и спирал да смъква дори да тренираш,това оба4е е абсурдно да си го позволя-нито финансово ми е по силите,нито имам такова време.За сега един спорт,ама ефекта е почти никакъв :(
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

От известно време се питам,важно е какво ядем,но и КАК трябва да ядем.Вчера срещнах тема в Бгмама- Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш"
Мисля да зи взема книгата имало и диск към нея.
И все пак си мисля,ако се яде бавно и добре се сдъвква храната,което четох и в една йогиска книга,ще има резултат.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Това е само едно от всичките условия...Пак се връщаме на основната тема-здравето е в главата,от там не се ли изчисти проблема,теглото винаги ще се стреми да се навакса.Разбрах едно-човек яде и дебелее когато е нещастен,щастливите хора не са дебели и не преяждат.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Моят съвет е следния по отношение на храна и спорт - МАКСИМАЛНО БЛИЗО ДО ПРИРОДАТА.
Т.е. храната ти трябва да е максимално близо до естествения си вид в който съществува в природата и да е минимално обработена/преработена.
Спорта също.
Т.е. движи се и яж като животно в дивата природа.
Животното яде често, обикновено една храна на всяко хранене, т.е. това което е намерило в момента, и се движи за да се придвижва, т.е. използвайки собственото си тегло, на открито, тиача, скача, катери се и т.н.
Животните не ходят на фитнес, или на пилатес или на йога или на аеробика.
Така че движи се на открито, ежедневно, тичай скачай, търкаляй се и т.н. движи се до изпотяване, но не се преуморявай, използвай само собственото си тяло и яж естествена храна, яж често и с минимално съчетаване на храните, сдъвквай добре храната която ядеш и пий много вода.
Спазвай горните съвети поне 3 месеца и пак пиши дали има резултати или не .
Знам, че като прочетеш това, ще изникнат няколко, Е ДА АМА, АЗ НЕ МОГА ДА ПРАВЯ ТОВА И ОНОВА, НЕ МИ Е УДОБНО, НЯМАМ ВРЕМЕ, ТВЪРДЕ Е ТРУДНО, НЯМАМ УСЛОВИЯ И Т.Н .
Сигурен съм обаче, че ако потърсиш начини ще ги намериш.
Най-хубавото на това което ти препоръчвам е, че е безплатно.
Иска се само воля и постоянство.
След 3 месеца ще ти е навик и неразделна част от живота ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

diorella написа:От известно време се питам,важно е какво ядем,но и КАК трябва да ядем.Вчера срещнах тема в Бгмама- Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш"
Мисля да зи взема книгата имало и диск към нея.
И все пак си мисля,ако се яде бавно и добре се сдъвква храната,което четох и в една йогиска книга,ще има резултат.
Никой не може да те накара да отслабнеш. Пол Макена ще ти каже какво да правиш, но ти трябва да го направиш. Той не може да те накара. Нито аз , нито някой друг, ако ти не правиш това което трябва да правиш. Всичко зависи от теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Това е само едно от всичките условия...Пак се връщаме на основната тема-здравето е в главата,от там не се ли изчисти проблема,теглото винаги ще се стреми да се навакса.Разбрах едно-човек яде и дебелее когато е нещастен,щастливите хора не са дебели и не преяждат.
Именно - едно от всичките е. Ти също си изпълнила едно от всичките условия. Време е да изпълниш и останалите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Говорихме за суровоядството вече,не ми е по силите,категорично.А искам да те питам,ти къде се търкаляш? :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Никъде не съм споменавал тук за суровоядство.
(Забележка - Изявления от рода на - "не ми е по силите категорично".
са само убеждения, които подлежат на промяна при желание.
Ако утре ти опрат пистолет до главата и ти кажат, че ще те гръмнат ако не ядеш само сурово, дали ще продължаваш със същите твърдения?)

Търкалям се по плажа, по полянки, стадиони, вкъщи.
Все пак казах, че ако помислиш ще намериш начини.
Спри и помисли, не реагирай първосигнално.
А и в крайна сметка, аз не те карам да правиш нищо, така или иначе не мога да те накарам.
Давам ти само идеи - храна за размисъл. А дали ще си хапнеш от нея ти решаваш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Искам просто да стана това което бях преди две години,не съм се родила дебела и следователно не трябва и да остана в този вид :)Начинът не е само един,винаги са няколко,когато става въпрос за лечение на нещо,въпросът е на човек какво му допада,за да може да го прави с удоволствие.Не мога да ям неща, които не са ми вкусни,не че не мога,а не искам,то е ясно.Не се съпротивлявам,търся начин наистина,сигурна съм че ще стане,вината ми се състои в това 4е вместо да упорствам аз се отчайвах и се отдавах на депресивни състояния,така разбрах само едно-че ако продължа да чакам, връщане назад няма да има,то това си е почти равно на това да ми опрат пистолет в главата:)А отчаянията ми идваха от лекарите,които ми чертаеха много мрачни прогнози примесени с осъждане,което при мен има обратния ефект-зарязвам всичко.Така открих ТЕС...когато чета в американския сайт за толкова много случаи на отслабнали хора и излекували се от какво ли не, се обнадеждавам страхотно.Понякога имаме нужда от поне една добра новина или дума,за да повярваме,че ще успеем,а не от редовните обвинения.И последно-това което ми липсва не е воля или желание ,а единствено постоянство.И все пак благодаря,че ми отговори на въпроса защо след прекаран стрес някои хора надебеляват:)Всякакви отговори са ми полезни,те ми дават идеи за тесване :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - чета ти съветите към другите форумци и обикновено са много добри съвети.

Второ - виждам, че си осъзнала правилно много неща.

Трето - всеки от нас не вижда ясно собствените си проблеми, тъй като ги вижда емоционално оцветени и през призмата на собствената си перспектива. Другите хора обикновено виждат проблемите ни по-ясно и безпристрастно. Аз не се опитвам да те съдя, а да ти дам едно различно виждане на проблема и решението му.
(Забележка - Понякога на човек му е нужен здраво разтърсване или дори един як шамар за да излезе от транса на навика. Шамарът е неприятен, но за сметка на това е много полезен.)

Четвърто - преди да има постоянство трябва да е избран правилен път за постигане на целта. Какъв е смисълът от това да постоянстваш по път който те отдалечава от целта?

Пето - най-сигурният път до целта е този който мнозина други вече са извървели преди теб. Той може да не е единствения или най-късият, или най-лесният, но е най-сигурният.
След 35 години занимания с различни спортове и 24 години изучаване на храненето и прилагане на диети, аз ти написах вече своето мнение по въпроса. Прочети го пак внимателно и го обмисли. Чети го все едно го четеш за пръв път и не поставяй в него значения от други неща които си чела преди и които си имат своето значение там където са писани.(справка - минимална обработка не означава никаква обработка).

Шесто - дори да не ти харесва това което аз предлагам, продължавай да търсиш, но не търси само в една посока, т.е. ТЕС или подсъзнание и т.н. Това е единствения начин да успееш. Да не се отказваш. При всички положения преди да решиш дали нещо си струва и работи за теб или не дай му поне месец ежедневно приложение.

Седмо - във всяка една ситуация пред всеки от нас стоят три възможности:
1. Да продължим в посоката която вървим, т.е. да продължим да правим това което сме правили до сега
2. Да направим нещо различно
3. Нищо да не правим и да се оставим на течението да ни носи.

От тези три възможности първата гарантирано няма да ни донесе успех, при положение, че не сме доволни от ситуацията в което сме. Защото именно правенето на това което сме правили ни е довело до тази ситуация. И ако продължим да правим същото, ще продължим да стигаме до същото положение.
Ако спрем да правим каквото и да е, ще си стоим там където сме, т.е. в неприятното положение.
Извод:
Нещо трябва да бъде променено. (мислене, действия, посока)

Аз ти предлагам нов, за теб, път който се е доказал вече милиони години.
Ти разбира се си свободна да го приемеш или отхвърлиш.
Както сама каза въпросът ( не само за теб, а и за всички останали) е не че не можеш, а че не искаш. И е страхотно, че си го осъзнала.
А осъзнаваш ли също, че ти не искаш просто да отслабнеш, а искаш да отслабнеш по определен начин, който ти си решила, че е най-удобен за теб?

За постигането на всяка цел са нужни три неща:
1. Позитивно мислене - вяра в собстените сили за постигане на целта.(включва визуализации, утвърждения, работа с подсъзнанието и т.н.)
2. План за постигане на целта, който да бъде приведен в действие.
(целенасочени и последователни физически действия/стъпки)
3. Постоянство.
(да правиш каквото трябва да се направи и да не се отказваш докато не постигнеш целта)
Според мен ти засега изпълняваш само първото условие.
Нещо трябва да се промени!
А именно да се приложат условия 2 и 3.

Успех!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Благодаря ти Иване,аз не визирах теб,а хората около мен ,които ме съдят :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ако трябва да направя нещо за определено време,за да отслабна завинаги ще го направя,каквото и да е то!Проблема е,че не мога да го правя вечно.Бях един месец на плодове и чай,после естествено всичко си наваксах.Разбрах,че каквото и да правиш за да отслабнеш,в момента който спреш да го правиш край-наваксваш си всичко.Дали ще е спорт или диета няма значение,спреш ли ги се връщаш в изходна позиция.Бях в един частен медицински кабинет,в който имаше уред за измерване на мастен индекс,улцерална мазнина и възраст на обмяната.Моята обмяна беше на възраст 40 години :cry: ,тоест толкова бавна колкото на 40 годишна жена,а аз тогава бях на 25,сега съм на 27г.Ако някой ми каже начин да я забързам до скоростта която беше преди около две години ,тоест преди да надебелея,ще изпълня всичко което ми се каже.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че
Ако трябва да направя нещо за определено време,за да отслабна завинаги ще го направя,каквото и да е то!Проблема е,че не мога да го правя вечно.
........
Прекрасно е, че си разбрала, че промяната не е еднократен акт, а нов начин на живот.
Това, че ти не можеш да живееш по нов начин е само саботиращо те убеждение. Вече изяснихме, че можеш но не искаш.
Работи върху това да поискаш и ще го направиш.
Моята обмяна беше на възраст 40 години :cry: ,тоест толкова бавна колкото на 40 годишна жена,а аз тогава бях на 25,сега съм на 27г.Ако някой ми каже начин да я забързам до скоростта която беше преди около две години ,тоест преди да надебелея,ще изпълня всичко което ми се каже.
Ами аз вече ти го казах начина, но ти не искаш да го правиш и това си е.
Не съществува еднократен акт който да прави каквото и да е перманентно в този свят.
Всичко се променя. И за да бъде поддържано трябва регулярно да му се прави профилактика.
Дори да не бе с такава обмяна и с наднормено тегло аз пак щях да те посъветвам да правиш същото.
Всъщност съветвам всеки да го прави защото има много позитиви като здраве, воля, постоянство, увереност, енергия, забавя стареенето, поддържа духа, освобождава стреса и напрежението и т.н.
ТЕС + визуализации + природосъобразно хранене + спорт/движение на открито = моята формула за ЗДРАВ ДУХ В ЗДРАВО ТЯЛО.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Да!И аз това щях да кажа,че движението е полезно за всеки,слаб-дебел,няма значение...А защо да не е йога?Аз мисля че няма по-комплексен спорт за тялото и душата от йога.Аз движението ще го сколасам,ама незнам със здравословното хранене как ще се оправя,поне няма (не искам)да е 100% здравословно,щото лично аз не мога да живея без бг кухнята :D
Публикувай отговор