от къде да започна?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
cveklo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2009 16:15

от къде да започна?

Мнение от cveklo »

За няколко дни прочетох всичко що успях да намеря по темата във интернет пространството. Понеже все още нямам книгата, а и не зная кога ще ми я доставят искам да попитам нещо. Не усещам някакви физически болки към момента, проблемите които имам са емоционални. От няколко месеца съм в депресия . Понеже все още нямам цялата информация, посъветвайте ме какво мога да правя докато дойде книжката. Благодаря
Последно промяна от cveklo на 02 Апр 2009 21:13, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Забавлявай се, доставяй си удоволствия по всякакви възможни начини, повтаряй си, че всяко зло е за добро, успокой се и вярвай в светлото бъдеще!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

И помни, че в Живота, когато една врата се затваря, задължително поне една друга врата се отваря. В повечето случаи обаче хората продължават да гледат към затворената врата и не могат да видят тази (тези), която се е отворила :)

Отмести поглед :) огледай се :) потърси вратата :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
cveklo
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2009 16:15

Мнение от cveklo »

може ли такава настройка: Въпреки, че имам усещането , че пропилявам живота си, аз дълбоко и напълно приемам себе си?
и напомнящите фрази ще бъдат : усещане и пропилявам живота си. Схванала ли съм посоката?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може, но не си схванала посоката още.
Въпреки това всяко начало е по добро от никакво начало така че карай така пък ще видим какво ще излезе.
Докато правиш ТЕС с тези фрази ще ти изникнат други идеи които ще те доближат до правилната посока.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Fifi
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2009 16:21

Мнение от Fifi »

Вчера прочетох книгата и днес започнах .Имам от много години кисти в двете гърди ,които са съпроводени с болки в подмишниците.Правилно ли формулирам декларацията-Въпреки ,че имам болки в подмишниците ,причинени от кистите в гърдите ,аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Имам и друг въпрос -помага ли ТЕС(знам,че звучи вече казвано и ТЕС помага за всичко,но..) при лоша миризма при изпотяване ?
А как да формулирам декларацията при алергичен ринит на дъщеря ми.Тя постоянно говори носово.Не зная причината за този ринит.И не зная каква да е формулировката.А много искам да й помогна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

1. ОК ти е формулировката.
2. ТЕС може да помогне за всичко.
3. За да бъде поставена диагноза на когото и да е за каквото и да е лекарят взема предвид оплакванията на пациента, т.е. симптомите.
(За пореден път се повтарям и не знам какво да направя за да бъде разбрано това един път завинаги и да спра да го повтарям отново и отново( ако някой има идея как по-добре да комуникирам идеите и мислите си нека ми се обади или ми пише)) - Диагнозата не е проблем. симптомите/оплакванията/нежеланите чувства по които е оределена дадена диагноза, както и/или негативните емоции породени от наличието на тази диагноза са проблемът.
В твоя случай болката (която е чувство) е проблемът, а не кистите(които, ако не причиняваха негативни чувства/усещания и емоции нямаше да са никакъв проблем). Както и страхът(или други негативни чувства) които вероятно са породени от наличието на диагноза - Кисти и интерпретацията на ортодоксалната медицина на тази диагноза.

В случая на дъщеря ти - дрезгавия говор ще е проблем, ако е проблем за нея, затруднено дишане и т.н. съпътстващи симптоми, а не Ринитът.
Проблем може да е нежеланието й да говори по този начин защото тя не смята това за женствено, срам я е че й тече носът и т.н.
Ако обаче тя е ОК със симптомите си, а ти си тази която има проблем (не харесва/притеснява се от симптомите й), ти трябва да се ТЕСваш.

ТЕС е техника за емоционална свобода, а не за свобода от проблеми и диагнози.

Какъв е проблемът може да определи единствено човекът който има проблема, а не някой друг.
Бил той и лекар. Лекарят не знае всичко, даже знае доста малко в повечето случаи.
А именно как да поставя диагнози (много често грешни) по дадени симптоми/оплаквания и какви лекарства (които също в 99% от случаите не лекуват, а само подтискат симптомите до поносимо ниво) да предписва за дадена диагноза.

Надявам се най-после да стане ясно гореизложеното.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Fifi
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2009 16:21

Мнение от Fifi »

Благодаря за отговора.Иван ,дано това което си написал в синьо не го правиш за последен път,защото тогава няма да има нужда от този форум :wink: ,а съм сигурна че още и на други като мен не всичко им е ясно дори и два пъти да прочетат книгата.На мен точно след този твой отговор ми се изясняват много неща ,тъй като отскоро "прогледнах".Исках да споделя,че докато изпълнявам сериите ,абсолютно нищо не чувствам ,обратно на това ,което споделят други.Вчера правих прокси за малката ми дъщеря,която още със ставането сутрин първите й думи са- бонбони.Може нищо друго да не яде по цял ден ,само да има бонбони .Ужасно изнервящо е ,въпреки всичките ни опити за намаляването им.Затова първо аз се ТЕСнах и после проксито.Да ,ама явно нещо не правя както трябва ,защото същата песен -бонбони и пак бонбони.Правих четири пъти Проксито ,сигурно трябва да сменя декларацията.Реших с нещо по-дребно да започна ТЕС ,но ударих на камък.Естествено няма да се откажа лесно.Може да ви се струва глупаво ,че заради едни бонбони е целия този разказ ,но за нас в семейството е нещо важно .Работя и над един дългогодишен проблем ,когато бях ученичка бях предала една моя приятелка и отттогава все избутвам спомена навътре в себе си и не искам да си спомням за него ,но е време вече да го реша.Тук имах някакъв успех , но не съм сигурна обаче и за това когато съм сигурна ще пиша пак в другата тема за резултати.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Fifi, това дето го написах в синьо, го написах защото много хора откриват този форум, прочитат едно две мнения, всичко им звучи обнадеждаващо и решават да пробват ТЕС. Голяма част от тях имат резултати и повече нито четат, нито пишат и са доволни. Това го знам защото получавам постоянно обаждания по тел и по Скайп от такива хора които ми благодарят и казват как ТЕС им е помогнал. за съжаление обаче те не желаят да отделят време да пишат за успехите си.
Повечето хора в този форум са от по-малката част, които не иуспяват от първия път или нещо не са разбрали. Т.е. хората с въпросите.
Но тези хора, в голямата си част, също по някакви причини не желаят да отделят ("загубят") време в четене на форума и откриване на отговора на въпросите си, а бързат да си зададат въпроса, на който в 99.9% от случаите вече е отговорено и то нееднократно в този форум и/или в книгата ми.
Виждаш ли, получава се - "аз имам проблем, нямам време за губене и искам помощ". Но няма съобразяване с това, че този от когото искаш помощ също трябва да отдели време да ти отговори и то на въпрос за който вече е отделил време да отговаря преди това.
всички искаме резултати веднага и ако може да са безплатни, пък ако ни и почерпят още по-добре. :)
Но няма такова нещо като безплатен обяд. За всичко се плаща по един или друг начин, с усилия, работа, време, пари, нерви и т.н.
Всичко е обмен на енергия, но не може само да взимаш трябва и да даваш.
Горенаписаното не е обвинение към теб. Ти не си единствената, първатаили последната която постъпва по този начин.
Не написах това за да ти внуша вина, а за да ти дам различна гледна точка.
Положи услия и прочети 20 пъти ако трябва (щом не става от 2) за да разбереш нещо.
ТЕС е път за преоткриване и опознаване на себе си, а не само метод за избавяне от страдания.
за да опознаеш себе си се иска време, желание и постоянство.

Съжалявам, но според мен ти не полагаш необходимите усилия, стоиш на повърхността на нещата. Поне на този етап. Защо мисля така?
Исках да споделя,че докато изпълнявам сериите ,абсолютно нищо не чувствам ,обратно на това ,което споделят други.............ужасно изнервящо е............
Първо - никъде не пише, че по време на изпълнението на сериите трябва нещо да чувстваш. Нивото на СЕН се оценява преди и след изпълнение на ОР.
Второ - изнервящо е - означава че има чувство, те ти все пак нещо чувстваш.
Трето - определяш ли ниво на СЕН преди и след ТЕС и сваляш ли нивото до 0-1, както е подчертано, че трябва да се прави и в книгата и тук във форума? Според мен не.
Това във връзка със следното изказване -
Затова първо аз се ТЕСнах и после проксито.Да ,ама явно нещо не правя както трябва ,защото същата песен -бонбони и пак бонбони.
Как се ТЕСна, свалили ли си нивото до 0-1?????????? Не е ясно.
ако го бе свалила, нямаше да си изнервена въобще от това че дъщеря ти иска бонбони.
Също така - не е луд този дето яде баницата, а този дето му я дава.
Четвърто - за случката с твоята приятелка- ТЕСна ли я с ТКФ(ако не знаеш какво е ТКФ, значи не си чела достатъчно във форума, което бе и основната ми теза в началото) и ако да( в което се съмнявам) изпълни ли техниката точно както е описана. Ако беше го направила, нямаше да си несигурна за резултата.

Според мен трябва да прочетеш по задълбочено и внимателно Често задавани въпроси и Допълнителни техники във форума и след това да пробваш отново ТЕС.
Това е моето мнение. Ти можеш да го приемеш или отхвърлиш. Да ми се сърдиш, да ми теглиш една майна или да ме благославяш. Какво ще направиш няма никакво значение за който и да е друг освен за самата теб. Животът си е твой и изборът какво да правиш във всеки един момент също. Същото се отнася за дъщеря ти, за мъжа ти и за всеки друг човек. Всеки сам решава за себе си. Дъщеря ти решава дали да мрънка за бонбони, а ти решаваш дали да се ядосваш от това, дали да й дадеш или не и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Fifi
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2009 16:21

Мнение от Fifi »

Наистина си напълно прав!Зададох си някои въпроси.
1.Защо след като си направих ТЕС заради бонбоните на дъщеря ми ,аз се ядосах ,че тя пак ревна за тях.Значи не съм си изчистила емоциите и избързах да направя Прокси на детето.Нали така?
2.За приятелката ми-не знаех ,че трябва да направя Техника Краткия филм.Ще го направя ,защото прекрасно си спомням какво се случи преди 20 г.Признавам си ,че когато прочетох поста ти ,не се сещах какво е ТКФ. :oops:
3.Това ниво на СЕН защо все не мога да го определя?Наистина не го разбирам,имам чувството ,че е все 10 и не се сваля.
Ще почета още ,но не съжалявам ,че неподготвена писах преди това ,защото сега се чувствам по-уверена. :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най-вероятно не сваляш нивото защото не определяш къде в тялото ти е най-силно изразена емоцията и по какъв начин (чрез какво усещане/чувство).
Пример:
Емоция - Тъга
Ираз в тялото - стягане в гърлото на ниво.........
или болка в гърдите на ниво..........
Определи това, включи го в Настройката и НФ и нивата ти ще падат като ерекцията на Евгени Минчев при вида на голата Аня Пенчева. :lol:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Fifi
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2009 16:21

Мнение от Fifi »

Днес ходих на лекар,за да разбера от какво ме болят подмишниците .Предполагах,че е от кистите ,но исках да съм сигурна,защото може би греша в декларацията нещо ,тъй като за сега нямам подобрение.Казаха ми ,че това са псевдо кисти на млечните канали ,нищо сериозно обикновено след кърмене се получава така
и оттам това придърпване в областа на подмишниците.Така,че започвам с нова декларация.
Daniela83
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Сеп 2009 23:38

Мнение от Daniela83 »

Здравейте, незнам дали трябваше да пиша точно тук, но няма значение.Исках да споделя, че от около две седмици се занимавам с ТЕС и минах през толкова много странни периоди, че незнаех какво става на моменти.
Отначало незнаех как и откъде да започна и си записах някои от нещата у мен, които искам да променя-страхове и пр.След като започна с нещо ми изникват десетки неща(проблеми) свързани с него, които ТЕСвам едно по едно-всичко,което ми хрумне,всичко.На моменти се плаша доста, изникват ми някои неща, за които не съм знаела, и които не ми харесват особено, но продължавам.Надявам се скоро да стигна до края на тунела.
Повечето споделят, че се прозяват по време на ТЕС, мен пък ме сърби носът,почти винаги,незнам дали има общо.Другото, което ми се струва странно е,че страшно много ми се спи и съм ужасно изтощена.Може би заради нещата ,които излизат на повърхността и, които съм подтискала много дълго време.Незнам какво ще стане, понякога ме е страх от промяната, а тя е налице.
Имам псориазис.Започнах да ТЕСвам него няколко дни подред по 10-на пъти,но после излязоха толкова много неща, че нямам време и за тях.Водя си нещо като дневник и за по-малко от две седмици съм стигнала до 245 проблема. :o .Надявам се като поизчистя това-онова псориазисът може сам да изчезне,все пак няма да има почва за него, или поне ще ми е по-лесно след това да се преборя с него.И мен ме е страх да се похваля все още.Но от сърце ми идва да кажа БЛАГОДАРЯ през сълзи.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Привет,

Толкова много поста ти ми напомни за мен самата преди време, че ми се прииска да го кажа. И при мен беше същата обърквация - отварях по коло 1000 рани наведнъж и после се чудех на къде да хвана, но винаги идваше момент, в който по някакър начин разбирах как и накъде да продължа, бях постоянно в твоето адреналинено състояние и от мен постоянно струеше толкова много желание да благодаря. То и сега не е толкова по-различно, но все пак стигнах до някакво овладяване и систематизиране на нещата (надявам се), но вдъхновението - то си е същото. И пак постоянно ми се иска да благодаря, чак понякога ми е гадно, че вече няма на кого :) (защото ще започна много да се повтарям).

Поздрави!
Ния
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Даниела - поздравления за упоритостта!
Не се плаши, напротив радвай се, че най-полсе си изкарала демоните от килера.
Ако се уплашиш и спреш всичко ще се върне и ще си я караш по старому.
Ако обаче упорстваш и продължаваш да чистиш нещата едно по едно дори няколко хиляди да са все рано или късно ще ги изчистиш и тогава ти и светът ти ще бъдете коренно различни. Смея да твърдя, че много повече ще харесваш новото си аз и новия си свят.
Всяко дълго пътуване се сътои от малки стъпки. Просто продължавай да пристъпваш!
Не бързай!
Измервай успеха не с това колко близко си до края, а дали днес си се отдалечила дори още малко от началото, което явно не ти харесва.
всяко начало е трудно, но като набереш инерция колелата на влака който те отнася към светлото ти бъдеще ще са движат с много по голяма лекота и пътуването ще става все по-приятно.
Дерзай!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор