Ще помогне ли?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Ще помогне ли?

Мнение от rosi_82 »

Здравейте!
Току що разбрах за ТЕС и се заинтригувах много.Имам въпрос,но може би няма да е много уместен.
От два месеца ходя при психотерапевт и да си призная има малка промяна в мен.Обърнах се към него,защото постоянно съм в депресия,от 3-4 год.имам и проблеми от сексуално естество,ужасно не решителна съм,позволявам на вси4ки да ме манипулират,изпитвам страх от новото,неизвестното,но в един момент на човек му писва и започва да търси решение на проблема.Интересува ме ТЕС ще ми помогне ли за всички тези неща и евентуално за какъв период от време може да се постигне желаната промяна?
Благодаря предварително!
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Забравих да спомена,че започнахме с визуализации,но при мен нещо не се получиха и в момента слушам някаква релаксираща музика.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Предполагам, че очакваш отговора на Иван... Не пиша от негово име, но си позволявам да те препратя да прочетеш тук

А в тази връзка се сещам за един цитат на Едгар Кейси. Питали го: "Кое е най-доброто упражнение за мен?" и той отговорил следното: "Това, което правите!" :lol:

Стискам ти палци! :)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Ще помогне ли?

Мнение от ivangp »

rosi_82 написа:Интересува ме ТЕС ще ми помогне ли за всички тези неща и евентуално за какъв период от време може да се постигне желаната промяна?
Благодаря предварително!
ТЕС може да помогне. 3а месец до година ежедневно приложение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Благодаря за отговорите.Може би ще задам глупав въпрос,но защо е толкова голям този интервал от време?Да,вярно,че при всеки е различно и не става с магическа пръчица,но все пак?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защото
при всеки е различно и не става с магическа пръчица,но все пак
, ако си упорита, става.
А според мен ти, както и много други търсиш именно магическата пръчица.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Не ме разбирайте погрешно,точно това имах впредвид,че не става с нея,но просто се учудих,че е от 1 месец до 1 година,много голяма разлика се получава.И заради това попитах откъде идва тя.
Упоритост разбира се,че трябва,не го оспорвам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това за магическата пръчка не бе обвинение, а констатация.
И аз искам да я имах, ама не би.
След време ще разбереш, че да я нямаш е по добре, защото с нея нямаше нищо да осъзнаеш за себе си и живота и нищо нямаше да научиш. Лесното е само привидно по-добро от трудното.
Една сентенция в тази връзка(не помня от кой гръцки философ е):
"Молих бог за красота, превърна ме в грозник.
Молих го за богатство, подари ми бедност,
Молих го за здраве, награди ме с болести.
Проклинах го.
Но сега в заника на живота си разбрах,
че всъщност съм бил благословен
по най-прекрасен начин."


Не му мисли много-много защо и как, просто прави ТЕС. Може да стане и по-бързо отколкото очакваш. Но дори да не стане, не се отчайвай! Упорствай!
След месец, дори да не си се елиминирала проблема напълно, ще си видяла положителни резултати. След година ще си нов човек.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Благодаря Ви и се извинявам ако с нещо съм Ви засегнала.
Роси
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Последен въпрос-имам наръчника-техника за емоционално освобождаване,но в нея пише за накакви сд-та.От къде мога да ги намеря и Вашата книга като съдържание отговаря ли на този наръчник?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здравей Роси,аз имам същите проблеми като твоите.Струва ми се,че те ни се дават ,за да разберем че някъде грешим,мисля че имаме нужда от коренна промяна на живота си.Не го ли променим-обречени сме!Има едно универсално лекарство за всякакви проблеми и то е медитация.Когато започнеш да практикуваш отговорите на всички въпроси ще почнат на изникват сами,същото се получава от при ТЕС.Каквото и да избереш да правиш действай,само не стой на едно място да се бълтавиш.А ако комбинираш и двете ще е най-добре-тес и медитация.Мога да ти препоръчам доста литература която ще повдигне духа ти.Запомни от мен-няма грешки,има само опит,каквото и да ни се слу4ва то е опит,който просто ни обогатява.Пиши ми,ще се радвам.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Здравей!
За да стигна до психотерапевт и ТЕС мисля,че съм си отговорила на повечето,да не кажа на всички въпроси.Осъзнавам,че аз трябва да се променя,че трябва да взема живота си в свои ръце,защото не може да се живее така,човек все някога проглежда и започва да търси решения на проблемите си.Смятам да се запозная по-обстойно с ТЕС и паралелно(засега)да продължавам да ходя при психотерапевта.Може пък нещата да станат по-бързо.Това е ,че не съм много от упоритите и след 1 седмица обикновено се отказвам,но поне засега правя това,което се иска от мен.Малко според мен е неуспешно,защото не мога да се отпусна и да слушам тази музика,която ми допадна много.Постоянно през главата ми минават хиляди мисли.
Както писах по-горе визуализацията не се полу4и при мен,но сега съм си купила една друга книга,чрез която евентуално може да се получи.
Благодаря ти за това,че искаш да ми помогнеш,оценявам го.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Да,забравих да те поздравя че все пак търсиш някакво''духовно''разрешение на проблема,извинявай :D Ясно е,че не си тесногръд човеки както е казано''който търси-намира''.Изпадаме в депресии защото сме раними и чувствителни хора,егоистите не изпадат в депресии,те нямат време за тези неща...На Джон Кехоу чете ли ''подсъзнанието може всичко''?Там са обеснени нещата добре,има примери.Визуализацията е процес ,който трябва да се подхранва всеки ден,той се тренира,не се получава от веднъж.Аз неслучайно ти казах медитация,тя помага доста за визуализацията,може и да се комбинира с нея също така.
rosi_82
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:14

Мнение от rosi_82 »

Тази книга я прочетох преди година и нещо,още преди да ми хрумне да търся някакво решение на проблемите.
Виж,повечето от нещата са резултат и от детството ми,особено за сексуалната тема.Трябва да променя изцяло мисленето си,да премахна много неща и да придобия двойно повече.Сложен процес:)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Естествено,всичко се корени в детството!Аз това го поисах в една тема ама хората нещо не се съгласиха с мен..Както и да е,все пак се интересувам от псилогия и съм чела това -онова.Трябва да теснеш конкретните случки от детството си,за да изчезне настоящия ти проблем.Понякога с една изчистена случка могат да изчезнат много други настоящи проблеми,това са нарича''лавинен ефект''при ТЕС.
Публикувай отговор