Ами Любовта?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Че кой тук е оспорвал, че любовта се променя?
Според мен ти пропускаш есенцията на полемиката, може би защото не искаш полемика.
Въпросът е дали любовта може да бъде възродена.
След като тя се променя, защо смяташ че процеса е еднопосочен.
Всичко в природата е кръговрат.
Както се е стопила и променила любовта към изчезване, так и може да се промени и разцъфти отново. Дали някой ще положи усиля за това е въпрос на който само самият този някой може да отговори.
При всички положения, ако той мисли, че нищо не зависи от него и , че любовта също идва и си отива независимо от неговото мислене, той няма да положи никакви услия да я възроди. Не да я задържи, а да я възроди.
Т.е. образно говрейки, да си държи прозореца отворен за нов полъх на вятъра.

Любовта, както и всяка друга емоция се подхранва и усилва или се убива с концентрация на мисълта върху обекта на емоцията. Колкото повече мислиш за някого и търсиш плюсове в него толкова повече го харесваш и обичаш.
И обратното, колкото повече време отделяш да му намираш кусури, толкова повече го разлюбваш.
Ти не си първият, който говори за преходността на нещата, включително на любовта, нито аз съм първият, който говори за силата на концентрираната мисъл да създава и разрушава.
Ако можеш да вземеш нещо от тази полемика, която не желаеш, вземи, ако не, може някой друг да вземе. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladeee
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2011 14:12

Мнение от vladeee »

Да нека всеки вземе това което му е необходимо на самия него :wink:
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Ошо казва, че ако всичко е в ред, с времето нещата, и любовта също, се развиват към "безформеност" и "неадресираност", т.е. се концентрираш върху самата любов, а не върху обектите. Аз много неща не разбирах, но пък един ден започнах да чувствам какво иска да каже, и не само той.

ОШО: "Ако ставаш все по-нещастен, значи си тръгнал в посоката на егоцентризма. Ако ставаш все по-спокоен, тих, щастлив, значи вървиш в посоката на любовта. Ако си поел по пътя на егото, ще бъдеш разрушителен за другите, защото егото се опитва да разруши другия. Ако се движиш към любовта към себе си, егото изчезва. А когато егото изчезне, ти позволяваш на другия да бъде себе си, даваш му пълна свобода. Ако нямаш его, не можеш да заробиш любимия, не можеш да го затвориш в клетка. Позволяваш на любимия да се рее като орел в небесата, позволяваш на любимия да бъде себе си. Даваш пълна свобода. Любовта дава пълна свобода. Любовта Е свобода – свобода за теб и свобода за обекта на любовта ти. Егото е робство – робство за теб и робство за жертвата ти."

Ако човек реши така да е, нещата наистина стават непредвидими. Т.е. като дадеш на себе си и партньора си свобода, даваш старт и на чувствата да се променят и следват своя ход. Може изцяло да изчезне желанието, но пък да разбираш другия и да го обичаш много, много по-цялостно и като човек, а не само като мъж или като жена. Той може да не е готов за това и да иска да се "върнат" нещата, а ти и не искаш, и не можеш, защото вече си вкусил свободата и... Все пак до тук за мен няма отношения, които да са се "влошили", дори към хората, които "отпаднаха"от живота ми, си имам хубави и течащи чувства. Напротив, всичко се "развива" и разгръща, и е много хубаво любовта да е неадресирана. Има и една "опасност" - когато дадеш на някой свобода, той може изведнъж да се "залепи" за теб :D , защото най-голямата "ценност" все пак не е любовта, а свободата /пак според Ошо и Тантра/.

Ошо казва да не се адаптираш към нищо, а към самата промяна. Това за мен беше много страшно, всяка промяна ме сковаваше ужасно, но с много, много ТЕС-ане се пуснах по промените... е, понякога се панирам, като е много бързо или неочаквано, но пък този мироглед те прави такъв, че се чувстваш себе си и в крак със съществото си.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Можеш да тесаш естествено, като не искаш да страдаш.. Това си е планетата на избора.. Щом си открила ТЕС ще го използваш за каквото искаш... Едва ли можеш да повлияеш на съдбата си, просто прелистваш книгата на живота си с нова страница.. :)
Замисли се само, ако това е истинската ти любов, ЩЕ СТРАДАШ ЛИ ?
Където има СТРАХ няма ЛЮБОВ !!! :)
Какъвто и да е избора ти, ние ще те приемем.. Но всичко ще тежи на теб!
П.с. - Благодарение на ТЕС открих, че ние сме РОБОТИ с ЧУВСТВА..
С обич LimitLess :)
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
Публикувай отговор