Ами Любовта?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ако изтрием всичко лошо и хибаво което ни се случва,тогава какво ще си спомняме един ден и какво ще разкажем на децата и внуците си приятели :D Всяко''зло''се случва за да ни помогне да оценим доброто и да му се насладим.Хубавите неща са хубави именно защото са изстрадани ,ако ни се дават на тепсия губим сладостта от тях :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Basted написа:Ако изтрием всичко лошо и хибаво което ни се случва,тогава какво ще си спомняме един ден и какво ще разкажем на децата и внуците си приятели :D Всяко''зло''се случва за да ни помогне да оценим доброто и да му се насладим.Хубавите неща са хубави именно защото са изстрадани ,ако ни се дават на тепсия губим сладостта от тях :D
Да, това е твоят избор, и за теб ще е така, докато не решиш, че ще е дуругояче.

Ти на внуците си за нещастните си любови ли искаш да говориш, или просто да изкараш от тях някаква много поучителна история за живота, вселената и всичко останало? Аз не искам децата и внуците ми да смятат, че трябва да страдаш, за да си щастлив, защото няма смисъл в това. Няма нещастно пътуване с щастлив край.

След няколко недотам щастливи любови, съм абсолютно убедена, че можем да разлюбим някого по наше желание. Също така можем и трябва да елиминираме всяка болка, била тя любовна или друга, с тес или без. Освен ако не ни кефи да страдаме. :) Успех :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Само да обърна внимание на останалите форумци, че това което пише Бастед си е класически пример за ПО. Т.е. намиране на причини за неизчистване на проблема. Забележете колко упорито тя отказва да третира проблема си и вади от 9 кладенеца вода за да налива в собственото си ведро, въпреки съветите и мнението на другите.
Това е типично за всеки с ПО и хронични проблеми. Тя не е единствена, просто е много добър пример. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Бастед,мога да ти предложа да приемеш "болката"си,и да и се радваш.

и съм убедена,че ако това е любов,"болката "ти ще се разкара много бързо.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Иване, само тук не позна за ПО-то :D Готова съм да се откажа по всякакъв начин от този човек и изобщо не искам да го виждам.Просто имам спомени,които се появяват когато съм насаме със себеси.Имам силата да се откажа от всеки,който ме е наранил и с който е ясно,че няма смисъл да бъда,но болката минава малко по-бавно.Това което ми се иска е да стана безразлична към този човек и по този начин болката ще изчезне,това е всичко...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастед, полседното което си написала изобщо не се връзва с предишните ти публикации. :roll:
А и самият факт, че нищо не правиш за да ти стане човека безразличен епоказателен сам по себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

От къде знаеш,че не правя?Това че прекратих връзката си с него и вече избягвам всякакъв контакт,малко ли е?Теснах малко болката и намаля наистина,иска ми се обаче да спра да изпитвам чувства към него.Не разбирам защо не ме разбираш,незнам как по-ясно да описвам ситуацията...
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Знам,че е много лесно копи-пейст,но това е много хубаво казано:
Следвай своя усет. Ако определено познание не те кара да се чувстваш добре, значи все още не си открил истината.
Онзи, който твърде много се страхува от лошите неща, пропуска добрите. Онзи, който твърде много се страхува от смъртта, пропуска живота.
Божията воля винаги иска да превърна живота си в рай. Ако по силата на моята свободна воля реша да хленча, тогава трябва да си играя ролята сам - без помощ "отгоре".
Една ситуация сама по себе си рядко представлява проблем. В повечето случаи истинският проблем се състои в това, което ние мислим за нея.
Душата на всеки човек е здрава като на новородено. Небето над облаците винаги е синьо. Ако имаш лошо мнение за себе си и способностите си, значи гледаш на себе си твърде повърхностно. От многото облаци вече не виждаш синьото небе на душата си. Убеди се. че въпреки всичко то е там.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Тези думи са прекрасни Диорела...Обаче не могат да помогнат когато скърбиш за някой ,който обичаш,а не ти е дадено да си с него :cry:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Едно си баба знае, едно си баба бае. :evil:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
WinKam

Мнение от WinKam »

Този проблем с връзките трябва да се разглежда от много по широка гледна точка! Обикновено го гледаме като стечение на съдбата и това е доста ограничено, защото съдба няма. Ние си творим постоянно живота и привличаме това от което имаме нужда. Само че ограничението идва не от това че гледаме на нещата като дело на съдбата и си казваме: "Така ни е било писано", а от там че си ограничаваме гледната точка от моментната ситуация и не виждаме цялостната картина. Цялостната картина е когато разберем че през различните си прераждания сме имали различни връзки с хората с които се срещаме сега. Връзката в сегашният ни живот се корени в предишен. Трябва да се проследят взаимоотношенията от предишните животи(ако може) и да се разбере какъв е проблема. Говоря за кармични натрупвания. Обикновенно имаме да си отмъщаваме на партньора ни за нещо което ни е причинил преди, или обратното. Изчистване на взаимоотношенията. Процеса продължава дотогава докато ги осъзнаем и се извисим духовно. Също така има останали емоции от предишни животи. Наскоро забелязах, че изпитвам кармично чувство на вина и го тесвах. При различните хора има различни емоции останали от преди. Ако са негативни и ни пречат е хубаво да се тесват и те а не само актуалните. В някои случаи останалите от предишен живот негативни емоции играят ролята на много силни и труднооткриваеми ПО.
Сигурно много хора няма да се съгласят с мен. И аз преди не вярвах в кармата и преражданията но си разширих възгледите и си обясних доста неща. По-добре ще е за вас ако ги осъзнаете!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Малко встрани от темата, но все пак важно и свързано с всички теми.

WinKam,
би ли отговорила на следните няколко въпроса, според това което си прозряла/осъзнала:

1. Откъде идваме? (т.е. къде е началото), защото ако има прераждания те някъде са започнали.

2. Кой е решил те да започнат?

3. Какво сме били преди да се родим за пръв път?

4. Защо изобщо са започнали? Какъв е смисълът им?

5. Накъде вървим? (т.е. къде е краят), защото ако има начало има и край. В какво ще се превърнем след като спрем да се прераждаме?

6. Кой решава къде е краят?

7. Защо сме тук? ( на тази земя, в тази реалност, в този външен вид)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
WinKam

Мнение от WinKam »

Да бих отговорил на въпросите!

Не е встрани от темата за връзките и любовта. Това е основата на почти всичко.

1. В началото бе словото :) Началото ни е започнало от бога(от цялото). Ние всъщност сме частици от Цялото и сме свързани на енергийно ниво, което е нашата същност. Та преражданията ни и появяването ни на бял свят е тръгнало от необходимоста на Бога(на цялото) да осъзнае себе си.

2. Бог е решил да започнат! За да осъзнае себе си и величието си! Само че като казвам Бог имам предвид не този бог, който религиите описват, а бог (цялото), е всичко което е на света, включително и ние хората.

3. Преди да се родим за първи път във физическия свят сме били чиста енергия.

4. Смисала, както казах, по време на нашите прераждания е да може бога чрез нас да осъзнае себе си и величието си, като преминаваме през различни изживявания.

5. Вървим пак към бога. Като минаваме по пътя на духовното осъзнаване и евоюлираме се възвисяваме към бога(към цялото). Като спрем да се прераждаме ще сме се превърнали(сляли) напълно с бога и ще бъдем пак чиста енергия.

6. Края е като достигнем висшата си същност. Ние го решаваме. От нас зависи кога ще го достигнем.

7. Тук сме във тази физическа реалност, с тези тела и в този вид защото това е само една фаза през която трябва да преминем. После минаваме на духовно ниво.

Важното което трябва да знаем вече е че ние сме не само материални същества пуснати в един резерват с определена съдба, а и духовни създания които преминават през различни фази на развитие. Както едноклетъчното чехълче е евоюлирало до сложна физическа система наречена "човек". Духовната ни еволюция започва, тогава, когато осъзнаем духовната си същност и я приемем. Много важно да се знае от всеки. ТЕС работи именно на това енергийно ниво!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Значи според теб Бог(цялото/чистата енергия) не осъзнава величието си и себе си и поради това решава(което означава, че мисли, а това от своя страна предполага съзнание = той/тя/то съзнава, че не осъзнава=противоречие) да се материализира като се раздроби на милиарди материални форми, някои от които еволюират (това го подразбрах от изречението за чехълчето, т.е. ти допускаш теорията за еволюцията, която принципно противоречи на теорията за божието творение), които от своя страна в своята еволюция и прераждания трябва да осъзнаят, че всъщност са не само материални, а и енергийни форми, т.е. божествени.

Т.е. чистата енергия решава, че за да осъзнае собственото си величие тя трябва да премине през материална реализация в която да осъзнае, че всъщност е енергия и осъзнае ли го да се превърне отново в енергия.

Ще направя една аналогия за да илюстрирам по-ясно противоречието, което аз намирам в тази теория.

Аз решавам, че за да осъзная себе си(величието си такъв какъвто съм) от голо човешко същество трябва да започна да се обличам с различни дрехи, за да осъзная, че дрехи не са ми нужни и че колкото и да се обличам с дрехи отдолу(в същността си) аз все съм си гол.

Ако аз осъзнавам, че трябва да премина през А за да осъзная Б, аз вече съзнавам (имам идея/концепция за) Б, което от своя страна елиминира необходимостта от преминаване през А.
Малко сложно стана обяснението но с няколко прочитания вярвам, че ще бъде разбрано. :)
Накратко, според мен, в тази теория няма логика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
WinKam

Мнение от WinKam »

Питай Бога. Може на теб да ти даде някое по-логично обяснение!
Публикувай отговор