Давайте съвети

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Давайте съвети

Мнение от orlica7 »

Здравейте!
Имам син на 16, когото съм отгледала без участието на бащата. След третата му годинка, се наложи бащата да замине за чужбина и после са се виждали на 3-4 години за по няколко дена. Т.е. те са си взаимно почти непознати. За трето лятото синът ми ходи при баща си и всеки път баща му непрекъснато се оплаква от това, че детето е такова и такова, как съм го възпитала и на какво съм го научила (разбирай - на нищо или само на лоши неща). В резултат на използването на ТЕС (поне така си мисля) вече не побеснявам всеки път, когато стане дума за това (т.е. всеки път когато се чуем). Но започвам да се притеснявам за сина ми.
Определено смятам, че винаги е по-добре да познаваш рожденните си родители, защото така си изясняваш доста неща за самия себе си. И видях положителна промяна в самочувствито на детето след първия престой при баща си. Но все повече се замислям дали за него е здравословно да продължава да ходи там. Имам в предвид и културния и икономически шок, който изживява всеки път, когато се прибере у дома.
Знам, че тук има много хора, които пътуват навън. А сигурно има и такива, които живеят постоянно извън БГ. Опитайте да се поставите на мястото на сина ми и кажете вашето мнение. Ще се радвам да го чуя.
Иване, помагай! Знам, че изчиствайки своята емоция, ще повлияя и на сина си, но ми е трудно да се ориентирам как е най-правилно да постъпя и как точно да изчистя себе си, за да помогна и на него.
Възможно е това сега да е само майчина истерия, възбудена от разговора с баща му, но ме кара да се чувствам безпомощна и несигурна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Изчисти себе си от притесненията, безпомощността, несигурността и страховете.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Благодаря!
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

За притеснилите се - добре съм. :lol:
Всъщност, два дена и половина ми бяха достатъчни, но сутринта нямах възможност да се отчета. Сега ще разкажа по-подробно.
Не съм от много стриктните (хич даже), особено що се отнася до мен самата. Ако е някой друг, чудеса ще направя. Но не и за себе си. Преди известно време осъзнах, че по някакъв начин смятам, че не заслужавам да ми се случват хубави неща и да се чувствам добре. Оттогава се опитвам да работя в тази насока. Но свързано и с Хашимото, което имам... Трудна работа!
Така - та по същата причина, предполагам, така се получава и с ТЕСането. ТЕСвам спорадично и обикновено без да изпълнявам всичко както трябва да е.
Това е предисторията. Когато се ядосах на моя човек, се изненадах, че не бях бясна и това ме зарадва (защото е единственият човек, който може да предизвика толкова силна отрицателна емоция у мен). Отдавам го не на зрялото ми отношение към него, а на факта, че все пак работя с ТЕС.
Започнах да ТЕСвам, но мислите ми се рееха хаотично насам-натам и затова само правех движенията почти без да имам фрази. Чувствах се много объркана.
След ТЕС се успокоих, но мисълта ми остана ангажирана със ситуацията. Затова при първа възможност продължих с ТЕС така, както мога.
Признавам, че за мене е успех и самият факт, че пиша тук, защото не обичам да споделям проблемите си. Но както за мене беше полезно да прочета за хора, които са установили ползата от ТЕС, така и моето споделяне може да насърчи някого да си помогне сам.
Ще продължа да работя по препоръките на Иван. Дори може и да пиша тук за резултатите :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравей,

Ще си позволя да напиша нещо, тъй като не преди много време и аз бях в твойта ситуация по отношение писането във форума. Мисля, че няма хора, които споделят с удоволствие силно лични неща, просто трудността при различните хора е различна, но не смятам, че някой изпитва удоволствие от това.

Това, което аз все повече и повече осъзнавах след като започнах да пиша тук е, че ползата от споделянето е огромна. В началото просто подддържа ангажираността ти към това което правиш, но много скоро самото писане заедно с постовете на Иван и другите започват да те "водят" (по подобен начин както го прави и ТЕС когато я прилагаш редовно и се вслушваш в нея). При мен по същия начин действат и разговорите с близък човек, който макар и да не споделя идеята на техниката се отнася с уважение към това, което правя. Имам предвид не разговори по самото тесане, а разговори по това, което съм, по това, което ми се е случвало, по това, какво в мен се е променило и какво не е и т.н.

Затова от личен опит бих си позволила да те посъветвам, да продължиш с писането та дори и да ти е трудно (ти вече си го усетила, но и с всеки следващ пост ще усещаш по силно, че трудността намалява и намялява, докато изчезне напълно или почти напълно и започваш да усещаш само ползата). И още нещо - да, това че споделяш тук вероятно ще помогне и на други хора, но не това трябва да бъде водещия ти мотив да го правиш. Според мен трябва да пишеш тук за да помогнеш чисто и просто на себе си. Може би ти звучи твърде егоизтично, но егоизма не винаги е отицателна черта. Някъде бях чела, че човек трябва да напълни първо собствената си бъчва и чак когато тя започне да прелива ще има и за другите. Не че моя живот е пример за това, но се опитвам да го постигна.

Ще се радвам ако решиш да приемеш написаното макар и на доверие в началото и дадеш шанс на споделянето. Искрено вярвам, че това ще ти с отплати многократно, защото поне при мен стана точно така.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Здравей, ниа!
Нали знаеш:
"Ти учиш другите най-добре на това, което най-много имаш нужда да научиш." :lol:
Благодаря за поста. Абсолютно съм съгласна с тебе:
... да помогнеш чисто и просто на себе си.
Остана да го приложа и на практика :lol:
Но действително усещам една по-голяма свобода, откакто правя ТЕС (не ми се мисли за резултатите, ако пък го правя както си е описано и достатъчно често! Но и това ще стане!) - говоря и за физическа свобода (вече стана дума в друг пост) и за емоционална - това е факт.
Разбира се, имам още много, много работа. През годините достатъчно много самоанализи съм си правила и съм наясно със себе си. Последните години ми липсваше силата да работя. Сега спирам мисленето (гледам, че хората, които не мислят са си много добре) и започвам действието (е, не толкова бързо, колкото би могло, де) :wink:
Успех пожелавам и на тебе, и на всички, които търсят начини и опитват!
Както казва един мой приятел:
Прoбвай ТЕС за всичко! Ще бъдеш приятно изненадан.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Да си призная!
Днес за първи път изговарях фразите на глас по време на ТЕС-ване. Цели четири кръга! После продължих отново мислено.
Някой ще ме пита ли дали ТЕС има ефект?!? :lol: :lol: :lol:
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Един мъж отива при личния си лекар и споделя:
- Докторе, много съм разстроен.
- Не се притеснявай - ето, вземи тези хапчета, пий ги и след седмица ела пак - отговоря докторът.
След седмица мъжът отново отива при лекаря.
- Е, как си? - пита той. - Мина ли ти разстройството?
- А, пак съм си така. Само че хич не ми пука!

(всяка прилика с реални лица, събития и техники е напълно случайна :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

orlica7 написа:Днес за първи път изговарях фразите на глас по време на ТЕС-ване.
Може би трябва да обясня защо това за мене е важно. Вярно е, че когато чувам гласа си, се разсейвам. И все пак - защо този факт при мене е проблем, а при други не? Както голяма част от посещаващите форума знаят, щитовидната жлеза се намира в областта на гърлената чакра, която от своя страна е отговорна за себеизразяването. Скоро разбрах (не от лекарите, естествено), че болките в гърлото, които имам са от този мой здравословен проблем. Нещо повече - това води до временните промени в гласа ми. Затова се похвалих с този си успех :lol:
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Снощи отново разговарях с бащата на сина ми. Нищо ново откъм приказки. Новото беше в моята реакция. Още докато разговорът течеше и се опитвах да разбера за какво точно иде реч, забелязах, че много спокойно приемам провокациите на този човек (т.е. изобщо не успявах да се развълнувам от тях, а това в случая е добър знак :lol: ). В края на разговора му го казах, което съответно ядоса него, тъй като не получи енергийната си доза от мене.
Всеки, който се е разделял с любовта на живота си, с другата си половинка, с духовния си партньор, знае за какво говоря и колко е трудно да срежеш енергийната връзка. Опитвала съм с много методи и техники, но емоцията ми към него не е позволявала нещата да се случат (има-няма шестнайсетина години :shock:). Както вече съм казвала, имам силна мисъл, но нали знаете как ножът може да се използва, за да помогне или за да нарани. Тази силна мисъл буквално нареди на тялото ми да започне самоунищожение. Резултатъ е Хашимото с много силно изразени симптоми.
Е, сега, благодарение на ТЕС, успях да постигна прекъсването на тази невидима връзка! Или поне вампирската част от нея. Започвам да се приемам такава, каквато съм и да не се тормозя от вечните претенции на хората към мене.

П.П. След като прочетох текста, виждам, че звучи като телевизионна реклама за ТЕС, в която обаче не се казва нищо съществено. Но не мога да пиша конкретно, тъй като както много хора от форума, действам комбинирано и интуитивно и често след това дори не мога да разкажа какво точно съм направила и как. Така че - това е, което мога да ви предложа :oops:
Поздрави! :lol:
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Иване,
Забелязал ли си дали има значение в какъв ред започваш да чистиш проблемите? Например, в хомеопатията препоръчват да се започне с най-новия възникнал проблем. Там си има основанието за това. При ТЕС дали има значение в този смисъл?
Освен това, какво се случва (как трябва да се използва ТЕС) когато емоционалният проблем е възникнал преди раждането? Имаш ли такива наблюдения?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма значение в какъв ред чистиш. Всичко е строго индивидуално.
За проблеми от преди раждането, минали животи и т.н. се работи по същия начин както и за всички други проблеми. Просто се указва някъде в Настройката, че този проблем, тези чувства са породени, коренят се еди къде си в миналото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Ясно!
Същото ли важи и когато става дума за "родови" проблеми? Емоция, породила физиологичен проблем в родител, може да предизвика страх това да не се предаде на детето и ... то да се "предаде".
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е едно и всичко е свързано. Принципите са общи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор