Страхова невроза

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Страхова невроза

Мнение от tonita »

Здравейте,
скоро писах за пръв път във форума за свои проблеми ,но сега искам да попитам нещо за свой близък човек . Доста ми е трудно да обясня всичко , той страда от страхова невроза /или поне така е било уточнено от началото ,а началото е преди около 25 години / . Във какво се изразява това -за него земята е мръсна и всичко което падне на замята или се докосва до нея трябва да се измие / лошото е ,че понякога дори му се привижда ,че се е докоснало /,но не само това , всъщност навън / а не вкъщи / всичко е мръсно ,и всичко дошло отвън трябва да се измие , дрехите се сменят . Това не означава ,че земята вкъщи е чиста ,от нея също се пази . И това което за него е най- обезпокоително е гробището- земята там ,ако някой е ходил там то тогава е още по - неприятно за него да има контакт ,защото там е ''мръсно''. Това е неговото мислене !
Опитах се възможно най-накратко да опиша ситуацията ,
Проблема е ,че той не иска да се лекува, при него това е начин на живот ,все пак са минали много години
АЗ знам какво ще ми кажете - ТЕС помага за всичко , но повярвайте ми , той няма да пожелае никога да си помогне !
и моя въпрос е -
може ли да се опита с ПРОКСИ. Много сложно ми се струва ,но само това е начина според мен !
Моля ви ,помогнете !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може да се опита прокси (ако стане, стане, ако не, такава е била волята му), но първо изчисти себе си от необходимостта да му помогнеш (не от желанието, а от необходимостта) и от всички свои негативни чувства свързани с неговия проблем.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Благодаря за отговора !
Значи - първо изчиствам себе си и после с потупване на първата точка казвам ''аз съм......'' 3 пъти и започвам все едно е той ,и накрая пак казвам'' аз съм ...../себе си/,
правилно ли разбрах ?

но как да разбера дали съм се изчистила ? дали е време да премина към стъпка 2 ? защото съм навътре в проблема и сигурно много време трябва да мине , за да съм изчистена ?
Ще разбера ли кога ? колкото и да вярвам в тес не знам как ще се почуствам изчистена ?

а има ли някаква опастност след като той не знае да се почувства зле
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ще разбереш че си изчистена по това, че нямаш никакви негативни емоции относно неговия проблем.
С ТЕС не можеш да навредиш на себе си или на другите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,
вчера започнах да се изчиствам /няколко пъти /,и после продължих с ПРОКСИ , защото
1. може и да е погрешно ,но мисля ,че нямам емоции по отношение на неговия проблем , защото както ви казах аз съм толкова навътре в ситуацията ,че може би са много подтиснати емоциите ми . Казвам ,че съм навътре ,защото става въпрос за моя баща и този проблем е започнал горе -долу когато съм била на 2 годинки.Така че съм живяла по този начин ,който трябва според него / да се чисти всичко ,да се пазим от земята и т.н. винаги / . С две думи - СВИКНАЛА СЪМ .
Но не живеем заедно т.к. преди 2 години се омъжих , а и сега не съм близо до този начин на живот , за това казвам ,че не чувствам емоции ! Но това не означава че не искам да му се помогне разбира се !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. защото нямам търпение да започна .

Надявам се ,че не съм избързала много .
Бихте ли ме посъветвали за формулировката , по-добре е да изброявам различни симптоми и различни формулировки ,които ми дойдат на ум ,или само с една няколко пъти ,после друга .......?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Следвай интуицията си. Това което тя ти подсказва в момента е най-правилно за теб в дадения момент. Никой не знае по-добре от теб самата кое е правилно или по-добро за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,
искам да споделя нещо по отношение на проблема ,за който питах !
От няколко дена правя ПРОКСИ , всеки ден ,не по много пъти ,но понякога и 2,3 пъти в деня. Започнах да изчиствам ПО, така си мислех че трябва ,защото разбирам от това ,което четох до сега ,че едва ли той ИСКА ДА СЕ ИЗЛЕКУВА НАИСТИНА . и аз пробвах всички варианти -
''въпреки че аз всъщност не искам по някаква причина .... , въпреки че не съм готов да се променя, ..... въпреки ,че не знам кой ще бъда ако се променя......... и т.н.....
после започнах с най-различни настройки ,свързани със земя, гробище, страх ме е ,гнус ме е /зашото той често използва тази дума -гнус ме е / ,нервност ,дразни ме , трябва да се измия .............
написала съм си ги на един лист ,каквото се сетя - и пробвам !

резултатите са: питам майка ми - тя ми казва '' Ами спокоен е " ......
И днес пробвах поредното от моя лист - Чернобил ! Защото това се е засилило,както казва майка ми точно след това ''от страх за децата "

Още докато правех настройката - РЕВНАХ със сълзи ! и после през цялото време - дали това е знак че трябва да наблегна на Чернобил ???
Трябва ли да определям ниво от 0 до 10 ? Нали го правя за друг човек ? Това не ми е ясно !
Благодаря ви !
Поздрави :-)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да знак е че трябва да наблегнеш на Чернобил. Опитай да определяш нивото интуитивно. Ако ти се получи, добре. Ако не не се коси много много.
Правилно действаш и това че си започнала с евентуалните ПО също е ход в правилната посока. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Много ви благодаря за отговора !

Ще продължавам упорито !

Желая ви приятен ден :-)
Поздрави
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,

отдавна не съм писала, но не съм спряла да чета форума , и да прилагам тес. Само че казах '' Ще продължавам упорито "- а изобщо не продължих по този случай......може би защото имам един огромен ПО / не само той ,но и аз / по отношение на тази страхова невроза. Но определено има резултат от опитите които правих ...
Исках да споделя ,че започнах предизвикателство за две неща от няколко дни и се чувствам прекрасно !!!
Често използвам техниката - и сигурно нищо ново не казвам ,но тя просто е невероятна !!!!!!!!!!

Весели празници на всички !
Успешна 2010 Година !

Поздрави
Публикувай отговор