МС

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Моята идея беше,че човек не трябва да гледа сериозно на проблемите в живота,защото така си причинява болести.Това в никакъв случай не означава,че трябва да сме безхаберни,а означава,че каквото и да се случва,колкото и да е лошо,ние не трябва да се фокусираме върху лошото, защото така го задържаме в живота си.,отделяме прекалено много енергия за него и не го пускаме да си отиде.Чудесно е,че търсиш и други така да се каже''духовни'' методи за да се справиш с болестта на сина си,а не си се оставила в ръцете на лекарите,защото това което успяват да направят те е само да те депресират,казвам го от собствения си горчив опит.Ако ти страдаш прекалено много за сина си и той вижда това,тогава ти не му помагаш,а го лишаваш от шанса да повярва,че може да се оправи,за това бъди много голям оптимист и вярвай,карай и детето си да вярва като го заразяваш с оптимизма си.Има книги и филми ,които биха били от огромна полза в неговия случай.Ако искаш пиши ми на съобщения за да се разберем как да ти ги дам,ако имаш желание за това разбирасе.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Лесно е да се бориш за себе си. Самата аз винаги с насмешка съм гледала на лекарските ми диагнози. Те ми казват"Имаш тиреотоксикоза." Аз казвам на ум "Ти ще ми кажеш". Казаха ми , че заради ставни проблеми трябва да не се натоварвам. Да , ама не. Ходя все по-упорито на фитнес. "Имаш панкреатит" " Имам, благодаря, но ще го накарам да си кротува". И не спирам да работя за себе си. Но не успях да науча сина си да носи този хъс. Сега се надявам на прокси. Тук имам въпрос към Иван и другите. Колко време да го прилагам? Вероятно докато има резултат. Необходим ми е съвет.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Точно за това исках да ти дам филми и книги,сина ти е нормално да е обезверен,защото до сега реалността за него е била такава,но съществува и друга реалност,в която той може да е здрав,трябва обаче да се отвори за нея,да види и да чуе и за други хора ,които са се оправили,тогава ще му е по-лесно да повярва.Изобщо трябва да си пълни главата само с хубави неща,които да му вдъхват оптимизъм,а не болници и бели престилки,тях ако е възможно ги избягвайте.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Не ходим по лекари. Мнението им е, че няма лечение. Рядко заболяване без изучена етимология и т.н. Проблемът е , че има и други здравословни проблеми като високо кръвно, астма, катаракта и може много неща да направи, но не иска. Моят проблем е, че не мога да намеря начин да го убедя. Не вярва на нищо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Колкото и книги да съм му давала на тези теми,за това как всяка болест може да се излекува,че всичко е поправимо и лекарствата са ненужни и вредни той се озлобява,отри4а всички тези книги и е ясно и очевидно,че той сам не иска да се раздели с тази болест.
Бастед ти сама си противоречиш. В горния цитат става ясно, че когато някой не иска, колкото и да му говориш и каквито и книги да му даваш, той няма да се промени.
Аз също минах през този период през който минават повечето от вас, а имено да се опитвам да убеждавам, да доказвам, да показвам. Видях, че от това няма смисъл и само си развалям още повече отношенията с най-близките ми хора. Затова стигнах до извода, че най-добре е да ги приема такива каквито са. Да ги разбера. Да им призная правото на избор в живота и да си живея моя живот както на мен ми харесва. Предлагам помощ и идеи, но не ги натрапвам.

проблемът на повечето хора е, че държат да променят другите, с убеждението, че така им помагат. Натрапената помощ не е помощ.

Живей и остави другите да живеят!
Работи върху себе си и бъдеи пример за подражание.
Който иска да се промени и излекува ще намери начин. Който не иска винаги ще намира извинения.

Не е задължително да живееш живота си в здраве.
Не задължавай другите да го правят.
Не се обвинявай, че не си успял да ги накараш да "прогледнат" и да видят твоята истина.
Болестта също си има предимства, както стана ясно.
Всеки сам решава за себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Как си противореча?Исках да дам пример за човек , който не иска да се раздели с болестта си,а твърди точно обратното през цялото време :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Като съветваш да се дават филми и книги, а след това признаваш, че вече си давала същите филми и книги без това да даде желания резултат. Дори е имало обратен резултат.

Когато човек е готов той сам си намира необходимите стимули.
Когато не е готов никой и нищо не може да го принуди.
Както бях писал в една твоя друга тема:
Много хора могат да закарат едно магаре до водата, но никой не може да го накара да пие, ако не иска.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре де Иване,все пак съм опитала.Важно е човек да опита,тоест ''да направи каквото трябва пък да става каквото ще''.Много ясно,че няма да се натрапвам повече...но понякога се получава,понякога е нужно просто да покежаш на човек пътя и той сам започва да го следва,ето една мисъл на Леонардо Да винчи,която ми е любима:
''Някои хора виждат...други виждат,но когато им покажеш,а трети никога не виждат...''
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така, идеята е да опиташ и ако стане, стане, ако не стане, да не продължаваш да се чувстваш длъжен да накараш другия да "прогледне", т.е. да види нещата от твоята гледна точка и да не се самообвиняваш, че не успяваш да го накараш.
Защото както е казал Леонардо -
...........някои хора никога не виждат...........
нещата както ти ги виждаш.
Да не си губиш времето да помагаш на някой който не иска да му се помага в дадено отношение, а да се заемеш да помогнеш на себе си.
Всеки има достатъчно проблеми за разрешаване.
Много често хората използват помоща за другите като извинение да не се заемат със себе си.
И двете жени казаха, че са говорили за ТЕС и са давали информация за форума и книгата значи са опитали. Няма смисъл да продължават да настояват и да губят време да убеждават. Най-добре да се заемат със собствените си проблеми и най-вече с изчистване на негативните си емоции по отношение на проблемите на сина/съпруга и т.н.
Насила хубост не става.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре де,мразбрахме се,не съм човек,който досажда :D
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Не се познаваме достатъчно и могат да се получат недоразумения, но сме големи хора и ще намерим начин да се разбираме. И аз мисля, че не досаждам, но може би така се получава. И все пак не спирам да работя за себе си и да разказвам за победите си. А и външно си личи. Има осезателна промяна в мен през последната година и като ме питат , аз обяснявам. Научила съм се да не се стремя да спасявам потънали кораби, а само такива, които търсят помощ. :)
daromi

Мнение от daromi »

Все още се изкушавам да се вдъхновявам, когато разказвам за нещо, което много ме е впечатлило.
Много от хората край мене реагират така, сякаш съм опасно луда (не че са далеч от истината).
А всъщност, не е необходимо да се прави нищо повече от това, за което толкова често става дума в този форум - да работя със себе си, да развивам собственото си аз, да разширявам своя светоглед, да увеличавам своята любов (енергия) - към себе си и към другите. Тогава спонтанно започвам да влияя на всички край себе си - с които си приличаме, ги привличам; другите се отдръпват.
А близките - връзката ми с тях е най-силна и те съвсем неусетно и естествено възприемат моето разширение и по-бавно или по-бързо започват също да се променят (всички сме свързани, всички сме едно). Това променя и разбирането им за света.
В този смисъл, Иван е напълно прав - не е необходимо да се губи време, енергия и емоция в убеждаването на когото и да било. Всеки, който търси пътя си, ще го намери (със или без моя помощ) веднага, щом е готов за това.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Ако става въпрос за губене на енергия и аз съм съгласна. Непоискан съвет си е вече форма на насилие. Но пък съм благодарна на всеки , който сподели с мен някакъв опит. Пречупвам го през мойта призма и или го приемам ли отхвърлям. Когато ме питат наа какво се дължи подобреното ми здраве , не спестявам нищо. Разказвам. А който иска да го приеме - моля.
daromi

Мнение от daromi »

Вили, ако си решила, че искаш да намериш отговор на някакъв проблем и се усъмниш, че някой може да има дори само идея по въпроса - нима няма да го разпитваш и преследваш даже, докато не ти каже всичко, което знае или предполага, че знае? :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Дароми,не смяташ ли ,че хората твърде дълго време са лъгани и облъчвани от лекарите,че има нелечими болести???Не забравяй ,че психологическата атака,която се упражнява от ортодоксалната медицина върху хората е много силна,нормално е хората да са изгубили вяра,че могат да се излекуват!
Публикувай отговор