скъсано мускулно влакно

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

скъсано мускулно влакно

Мнение от tana21 »

Сина ми вчера на тренировка е скъсал мускулно влакно. Спринтьор е на 60, 100 или 200 м. Почти на 17 години е - т.е. трудна за комуникация възраст. Масажиста на отбора е дал диагнозата.
Та, четох в Лиз Бурбо за мускулни болки и травми. Той категорично го отхвърли, но по-късно взе книгата сам да чете.
От една седмица се бори с грип /възпалени лимфни възли зад дясното, а вече и лявото ухо, главоболие, отпадналост, раздразнено гърло, парещ нос/, и въпреки това състояние, в деня преди травмата е направил голямо подобрение на личното си най-добро време, а на следващия ден травнма!?! И дума не дава да спре тренировките.
За ТЕС знае от споделеното от мен и от клипчетата за EFT в youtube.
Ако някой има подобен опит или има идея, ще съм благодарна да я сподели.
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

Мнение от tana21 »

Вчера, след като писах горното, се сетих за Прокси. Направих го, като използвах основното, което схванах от Лиз Бурбо за мускулните болки и травми „недостатъчна вяра във възможностите за постигане на поставените цели”. В настройката, а и в напомнящата фраза влючих и симптомите от борбата с вируса. Когато се прибрах у дома, някъде 40-50 минути след като правих Проксито, синът ми беше вдигнал висока температура, после след около 15-20 минути състоянието му изведнъж рязко се подобри, оживи се, хапна си добре, душ, шегички .... все едно не му е имало нищо.
За крака, каза че днес го понаболява мястото. Тренирал е както обикновено. Треньора така е преценил.
Ценното за мене беше също и че по време на Прокси се опитах да усетя на кой крак е травмата (не ми беше казал) и познах. Усещането беше слабо, но вярно.
Разказах му за прокси и какво съм правила, радвам се, че този път май ме чу.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Наистина с прокси се усеща.

Добре си тръгнала. Пожелавам ти той да се отвори за това, което му предлагаш и да започне сам.

Потърси статии за спортисти, които подобряват постиженията си с ТЕС. Има много. Не зная на български, но на английски със сигурност. На български - Иван беше давал някакви линкове към форум за спортисти (май :roll: )
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

Мнение от tana21 »

Благодаря ти mayadob, ще потърся из интернет за такива статии, а и се надявам Иван да даде повече информация за приложение на ТЕС в спорта.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,
искам да попитам дали наистина има статии на български за спортисти, които подобряват постиженията си с ТЕС ?
Много бих се радвала да науча повече за приложение на ТЕС в спорта !

Хубав ден ,поздрави !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз поне не знам да има на български. На английски има мноого.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор