10 години в ада.Има ли надежда?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

10 години в ада.Има ли надежда?

Мнение от Powerless »

Здравйте!
Нова съм във форума и,ако съм пуснала темата не където или като трябва –Моля да ме извините. Не съм се занимавала с подобни неща досега.

Аз съм на 36 години. Винаги съм била амбициозна и силна личност, не ми е липсвало самочувствие, не съм се спирала пред проблеми (макар,че съдбата не ми ги е спестила...мисля си сега). Била съм енергична и винаги крачка пред другите, което е било основен стимул да вървя напред. Завърших с отличие висше образование. Имах 13 год щастлив брак ,но всичко рухна изведнъж и от него ми остана само едно неверояно умно и красиво дете,което е единственната причина към момента да съм още сред живите. До преди 10 г животът ми се е развивал по най-добрият за мен начин. Семейството ми е било до мен.Имах приятели,престижна професия и т н .
От вече 10 г всичко в мисленето ми се обърна наопаки.Рзаведох се и ми взеха детето на развода.Тогава се започна с моят ад. Не мога да се храня добре. Отслабнах с 12 кг. Не мога да спя. Немога да ставам сутрин. По цял ден съм ленива, чувствам немощ и умора,немога да ходя,да излизам ,да работя.Мога само да лежа.Когато спя сънувам кошмари. Моментът на събуждането е отвратителен - има няколко секунди, в които още не си се опомнил и се чувствам добре. След това цялата действителност се стоварва върху мен. Постоянно ми е свит стомаха. Имам проблем с взимането на решения, с поемането на отговорност. Чувствам се безполезна и непотребна. Загубих контакти, приятели. Останах съвсем сама.Страх ме е и от най-малката несгода. Никакъв стимул за справяне с трудности, дори и най-малките битови проблеми ме смазват. Загубих самочувстиве, способност да се изразявам, да общувам пълноценно. Всичко правя бавно, мудно и несръчно. Страх ме е от отказ или неудобрение от хората. Вече нищо не ми е интересно. Не излизам. Никакво хоби не ме стимулира.Пуша много.
Все още някак си се влача,за да работя,но е повече от мъка.Всеки ден един нов кошмар.Още не пия.За 10 години съм обиколила всички възможни лекари по традиционна и нетрадиционна медицина. Общо 53 хиляди лева за изследвания и 82 броя медикаменти.Нямам и досега точна диагноза. Лекуват ме за паническо разстройство,агорафобия,депресия,нервно вегетативна дистония и т н . Немога да изброя всичките.Немога да Ви опиша колко е жестоко това заболяване.Още по-лошо е че в началото никой не ми вярваше Самата аз не си вярвах как можах да стигна до това положение като си мислех че съм много силна натура Но уви. Нямам нито миг покой Заприличах на призрак без цел и посока. Близките ми ме съветват да избягвам лекарства да си помогна сама,но е невъзможно.Пробвах и това.Положението ми се влоши дотам,че се превърнах в половин инвалид и пълен затворник.Невъзможно ми е да се изправя от леглото.
Пристрастена съм към ривотрил който взимам 10 г и пия антидепресанти,но не помагат.
Току що за първи път се натъквам на този сайт.За миг проблясна надежда,че все пак(може би) има начин да се оправя.Животът ми изтича като пясък през пръстите ми, а аз немога да го спра.
Съсипах родителите си и сина си. Моля, помогнете ми. Не зная какво да правя.
Поръчах си книгата от сайта понеже немога да изляза да си я купя.Мисля да започна с нея. Това е последната ми надежда за живот.
Ще бъда благодарна на всеки,който може да помогне със съвети.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Здравей,
аз не съм от многословните тук във форума,но искам да ти кажа,че с ТЕС елиминирах ;) паническо разтройство.Помогна ми форума,Мая,Иван и клипчета в youtube.Както казвам на всички около мен силата е в ТЕБ самата,използвай я :)
Трябва да си изясниш емоциите,които водят това състояние и ТЕС-ай :)
Успех!
daromi

Мнение от daromi »

Здравей и от мене!
Много си зле!
Но си на точното място - спри да се самосъжаляваш и вземи нещата в свои ръце. Ще бъде трудно, но ако действително искаш да спреш да съществуваш по този начин и да започнеш да живееш отново, това е начинът.
Докато чакаш книгата, почети повечко из форума.
Самонадъхай се и се приготви за работа - никой не може и няма да я свърши вместо тебе.
Все още можеш да си силната личност, която помниш!
Ние ще те подкрепяме!
Успех!
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Много си зле!
Дароми, не го потвърждавай! Има много по-лоши неща. Не е толкова зле, след като търси и иска да си стъпи на крака. Лекува се този, който иска, който не го мързи и е упорит.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Въпрос за декларацията.

Мнение от Powerless »

Благодаря Ви за отзивчивоста и съчувствието.Не съм предположила дори и за миг,че ще има хора,който да ме подкрепят и разбират.
На всеки отговор се разплаквах и в мен се поражда едно смесено чувство на облекчение,че съм разбрана и болка за състоянието ми.
Искам да се похваля,че днес със зверски услия се измъкнах от леглото и обиколих София да си намеря книжката. Неможах да изчакам до вторник. Прочетох я на един дъх. Струвами се мнго смислена и лесна за усвояване,но същевременно имам проблем със съставянето на декларацията. Оплакванията ми са комплексни и незнам как да ги формулирам в едно изречение.Знам,че проблема идва от главата,но понеже нямам точна диагноза мога да спомена само оплаквания,а те са:
тежест и напрежение в главата,змайване и чувство за припадък при всяко едно джижение -независимо дали съм легнала седнала или права.
Моля Ви помогнете ми да си формулирам правилната декларация,за да започна да работя.
Благодаря.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробвай първо с:
Въпреки че откакто ми взеха детето при развода изпитвам огромно чувство на тежест в главата.............

Прилагай ТЕС с тази декларация докато чувството за тежест изчезне, т.е. СЕН падне под 1ца.
И пак пиши да кажеш какво е положението и какво се е случило докато ТЕСаше.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Декларация

Мнение от Powerless »

Благодаря за съвета Иване,но чувтсвото е повече пристъпи към припадъци отколкото тежест. Тежестта я нося отдавна и вече дотолкова съм я приела,че не ми пречи.
Кажи ми не е ли по добре да вмъкна някак си това усещане за припадък при всяко движение?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, прави каквото ти казах!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей!

Надежда винаги има :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Проблем.

Мнение от Powerless »

Здравейте на всички форумци.
Днес беше първият ми ден в който се "опитвам" да прилгам ТЕС.
Правих го вече десетина пъти,но за съжаление немога да усетя никакво облекчение на симптомите си.Може би правя нещо непраилно или не съм избрала подходящи Настройка и Напомняща фраза...... незнам,но оценката СЕН която си давам преди и след прилагането на ТЕС не мърда нито с един пункт.Заковала е на 10 и няма сваляне.Това малко ме обезсърчава и се чувствам още по притеснена.
Иване, моля те кажи ми какда подходя и къде греша.
използвам настройката,която ти ме посъветва,но проблясък никакъв.
Как да подходя в случая?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пий много вода!
Направи по една пълна основна рецепта с:
Въпреки че аз всъщност не искам да се освободя от проблема с тежестта в главата...................
Въпреки че аз не мога да се освободя от проблема с тежестта в главата...................
Въпреки че не съм готова да се освободя от тежестта в главата.........


НФ:
Не искам да се освободя от тежестта в главата
Не мога да се освободя от тежестта в главата
Не съм готова да се освободя от тежестта в главата


След това -
Затвори си очите и се концентрирай в чувството за тежест в главата.

Опиши го тук.
Каква форма има? Какъв цвят? Издава ли звуци (опитва ли се да ти каже нещо)? Какъв вкус има? Как мирише? Какво е на допир?

Не рационализирай! Просто напиши това което ти се появи , колкото и нелогично, глупаво или смешно да ти изглежда.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Powerless
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Фев 2010 20:17

Мнение от Powerless »

Благодаря ти за съветите и подкрепата.Вече два дни Тес-ам по цял ден какво ли не. Проблемите ми са толкова много,че незнаех откъде ще е най-удачно да започна,така че послушах съвета ти и поробвах с твоята настройка. Явно,обаче нещо не правя както трябва,макар,че изгледах и всички клипчета в "допълнителни техники".Сега след като ми писа побързах и направих и това,което ми каза.С тези трите ми стават общо 11 тесания от сутринта досега.Честно да си кажа ,обаче,докато тесах с твойте настройкии напомнящи фрази - единственното,което се случи е да се разрева и трите пъти още в началото на настройките.Иначе като сила на усешания пак нямам промяна.Даже мисля,че стана по силно осезаемо самото усещане,което пак казвам не е точно тежест.Дори аз самата немога да го опиша и ми е трудно да го окачествя като усещане.
Направих ги и трите по една основна рецепта.
След това се опитах да преценя"нещото" по критерийте,който си описал.
Малко трудно и глупаво,но първите неща,който ми дойдоха на ум са:
То е безформено- в смисъл променя формата си като голяма капка вода в олио.Има цвят като металиково сиво.Издава звуци,докато се движи-пронизващи като извънземните по филмитеи май ми показва,но не ми казва,че там се чувства много добре. играе си,разхожда се ,скрива се ,показва се. Има мирис на сяра и е като медуза на допир. Вкус неможах да усетя.
Това е. Надявам се да не стана за смях на всички тук с тези си изявления,но...... трябва да се спасявам накак.
:roll:
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Не си за смях! Продължавай! Ще успееш! За толкова години тъмнина, ще трябва упорит труд, но бъди сигурна в успеха. Всичко е в ръцете ти! Подкрепям те!!!!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Powerless написа: След това се опитах да преценя"нещото" по критерийте,който си описал.
Малко трудно и глупаво,но първите неща,който ми дойдоха на ум са:
То е безформено- в смисъл променя формата си като голяма капка вода в олио.Има цвят като металиково сиво.Издава звуци,докато се движи-пронизващи като извънземните по филмитеи май ми показва,но не ми казва,че там се чувства много добре. играе си,разхожда се ,скрива се ,показва се. Има мирис на сяра и е като медуза на допир. Вкус неможах да усетя.
Това е. Надявам се да не стана за смях на всички тук с тези си изявления,но...... трябва да се спасявам накак.
:roll:
Мисля, че се справяш чудесно!

Много харесвам тази техника със "сетивизацията" на проблема. Но досега май не съм я прилагала на себе си.

Опитай сега да тесаш тези характеристики и виж как се променят, и как се променят чувствата ти...

Успех!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прекрасно се справяш.
Колкото до това дали ще станеш за смях - Както е казал гръцкият философ Епиктет:
"Ако искаш да се усъвършенстваш бъди готов да те мислят за приятел."
На мен поне хич не си ми смешна.

Така -а-а-а.
Първо ако нивото на чувството за тежест се е вдигнало това е добър знак.
Второ - ТЕСай една пълна рецепта с:
Въпреки че тази безвкусна тежест в главата с променлива форма на голяма капка вода в олио с металиково-сив цвят, която издава звуци, пронизващи като извънземните по филмите докато се движи и ми показва,че там се чувства много добре, играе си,разхожда се ,скрива се ,показва се и смърди на сяра, и е като медуза на допир все още не иска да ме напусне......................

НФ - на всяка точка променяш
1. безвкусна тежест
2. капка вода в олио
3. с металиково сив цвят
4. с пронизващи извънзвмни звуци
5. смърди на сяра
6. медуза в главата ми
7. играе си
8. разхожда се
9. смрадлива медуза
10. крие се
11. чувства се добре
12. мазна медуза

След като направиш 2 кръга с тези НФ и 9Г по средата пак пиши има ли промяна в нивото на чувството, формата, цвета, мириса, вкуса и звуците които издава съществото в главата ти./ Т.е. опиши отново какво виждаш, усещаш и чувстваш когато сизатвориш очите и визуализираш чувството в главата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор