Нервно-вегетативна дистония

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Разбирам те напълно, Иване.
Понякога човек има лош ден , семейни проблеми и мн. др.
Не знам дали ще ми повярваш , но съм си мислила да ти кажа , че съпругата ти трябва да получи медал за храброст , че те търпи заради форума. И за да не пострада и моя семеен уют, приключвам.
Лека и хубава вечер.
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

:(

Мнение от maiamito »

Накарахте ме, да съжалявам, че изобщо потърсих съвет от вас, предизвиках спор помежду ви, извинявайте.
Ще се оправям някак си, щом е толкова трудно някой да сподели и за ваше сведение съм прочела книгата веднъж, но вие сами знаете че с един път не може да ти се иззясни всичко и затова реших да поптам тук, нали все пак затова е този форум, ама явно съм се объркала. Ще си намеря начина, не се карайте повече заради мен.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

А, ние така си говорим, не се караме, просто сме с коледно настроение и като едно голямо виртуално семейство. :D Ако ти стиска - добре си дошла! Сега, хубаво че си прочела книгата. А теса ли? С каква декларация и НФ? Един кръг ТЕС (отговарям на въпроса ти) е минаване последователно по всичките 12 точки. Опиши какво си направила и ще го мислим.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

maiamito защо не видя помощта а само спора? Ето- прочела си само веднъж, ние ти казахме прочети още поне веднъж, както правят повечето читатели с много въпроси и както и сама явно знаеш, но ти намери повод да се измъкнеш от отговорността, да се вземеш в ръце и да си решиш проблема, така както уж възнамеряваше в началото!
Както добре дошла, така и добре отишла, казват хората. На добър час!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

paraboloid написа:А, ние така си говорим, не се караме, просто сме с коледно настроение и като едно голямо виртуално семейство. :D Ако ти стиска - добре си дошла! Сега, хубаво че си прочела книгата. А теса ли? С каква декларация и НФ? Един кръг ТЕС (отговарям на въпроса ти) е минаване последователно по всичките 12 точки. Опиши какво си направила и ще го мислим.
Paraboloid - благодаря ти много, ами ето това се искаше да ми отговори някой.
В отговорна въпроса ти дали съм тес-ала - да. Значи декларацията,която съм използвала е : Въпреки, че ми прилошава всеки ден, аз напълно и безрезервно приемам себе си!
Обаче знаеш ли, какво установих преди малко, докато четях повторно книгата, че докато съм минавала по точките, аз съм повтаряла цялата декларация, а не само напомняща фраза:( но сега ще се поправя вече. Иначе за ефект още нищо не мога да кажа,защото твърде малко съм тес-ала.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Обаче знаеш ли, какво установих преди малко, докато четях повторно книгата, че докато съм минавала по точките, аз съм повтаряла цялата декларация, а не само напомняща фразаSad но сега ще се поправя вече. Иначе за ефект още нищо не мога да кажа,защото твърде малко съм тес-ала
Това вече е резултат от личен опит според мен :D !
Не се отказвай ако искаш, но виждаш че личният опит е безценен!
Няма такаова нещо като грешки, има само опит. Прави "Грешно тес" и няма да си навредиш. :lol:
Тесни и обидата ако искаш. Най-лесно ед асе обиждаме, и аз го правя понякога :lol: . Така сме свикнали да се пазим :lol: :lol: :lol: .
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

maiamito, cпоред мен все още не си чела темите в началото на форума. Там много неща ще ти се изяснят. Отговорът на параболоид не е съвсем точен отговор на твоя въпрос. Прочети въпросните теми!

Ние не спорим заради теб. Тук споровете са принципни. Като почетеш в този форум ще разбереш.
Последно промяна от ivangp на 30 Дек 2011 10:52, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еееее, разгеле имало светлина в тунела!
maiamito продължавай и още много неща ще разбереш! Като това, че ти правиш ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО, а това иска 1 месец работа, за да видиш резултата. Това че повтаряш цялата декларация не е грешка, само повече приказване, но щом ти иде отвътре, да го правиш така, значи е добре за теб!
Дерзай! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Моят съвет към теб е следния /продиктуван от личен опит, защото и аз имам доста често подобни оплаквания/: недей да казваш "прилошава ми". Бъди конкретна, ама супер конкретна. Например: въпреки, че в момента ми се вие свят и коремът /или там каквото е/ ме боли ужасно с остра, пронизваща /или там каквато е/ болка, аз напълно и ...т.н. Напомнящата фраза /НФ/: на всяка точка доизясняваш конкретиката. Примерно - вие ми се свят, главата ми е замаяна, страх ме е, в паника съм, боли ме корема, повръща ми се и т.н. Не се страхувай да казваш различни неща, като потупваш по точките, казвай, каквото ти иде отвътре. Само не го прави механично, а влагай чувство, емоция, дори я подсили, прекалявай и преувеличавай емоцията и страданието. Правиш 1 кръг с 12-те точки, после 9Г и после още 1 кръг. Изчакваш да видиш как ти е е отразило, внасяш корекция и повтаряш същото, но може вече с леко променена декларация и НФ. Пийваш си повечко водичка, преди и след тесането. Опитай така и кажи после как е.
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

:(

Мнение от maiamito »

Ще си позволя да разкажа за себе си как съм след няколко дни тес-ване, с риска Иван отново да ме нападне,защото от самото начало само ме смотва, къде кво не правя. Доста теми съм изчела Иване, затова престани с нападките, ако искаш ме посъветвай, като не искаш, не пиши изобщо.
Значи няколко дни бях доста добре откакто прилагам тес, макар и не по 10 пъти дневно, защото кво правя, кво струвам...не мога да ги докарам чак до 10. Та да си дойда на въпроса след няколко дни добре, снощи беше моя нов кошмар, при който имахедно странно мравучкане по тялото от кръста нагоре по ръцете и главата, беше ми лошо, замайваше ми се главата в легнало положение, докато се опитвах да заспя, абе ужасно се чувствах, чак нямах сили за тес в този момент да направя. И днес съответно се събуждам с адски кофти настроение,отново се страхувам за състоянието си и себе си, загубих леко надежда, замаено ми и пак ми е доста лошо и незнам как да възвърна силите си и да се тес-вам.
Да не би това дае някаква реакция, че все пак ТЕС е започнало да действа или..... моля,който е изпитал това след ТЕС/ засилване на симптомите/ нека сподели.
Последно промяна от maiamito на 03 Яну 2012 12:08, променено общо 1 път.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Аз съм се чувствала така,когато задълбая някаква кофти емоция.Не е страшно временно е.Давай смело,докато не се направиш на швейцарско сирене :D И аз съм имала моменти да не мога да си вдигна ръцете защото ми тежат ,тогава карам на ум кото си насочвам мислите към съответните точки.В някой случай съм заспивала :D и забравяла до къде съм стигнала и почвам от начало.нема да се предаваш я колко сме--МНОООГОООО СМЕ СИИЛНИИИ СМЕЕЕЕЕ :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Даже е хубаво за засилиш негативната емоция и да Тесаш до 0.
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Заради това, което разказах одеве, днес започнах да се тес-ам с тази декларация:
Въпреки,че ми е ужасно гадно заради снощи и имам гадене и нещо ми заседнало в гърлото и ми е тежко,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам отгаденето и това което ми е заседнало в гърлото и от тежеста.
НФ тежко ми е,гадно мие,гади ми се,нещо ми е заседнало в гърлото...

Интересува ме когато оценям СЕН преди и след, искам да знам това след как ще го разбера, в смисъл веднага ли би трябвало да получа облекчение..или....
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

при мен се получава облекчение още докато си каза три пъти --въпреки че :D Но нищо че 10м си четкам кусурите на моменти ми е трудно да определям нивото :oops:Всички ще ти отговорят слушай си интуицията ,тя няма да те подведе.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Мая отпусни се не се напъвай,дишай дълбоко и се усмихвай дори и на сила :D Ми ни си няколко кръга по точките с--ПРОСТИ МИ,СЪЖАЛЯВАМ,ОБИЧАМ ТЕ ,БЛАГОДАРЯ ТИ,това си го казвашна теб самата.Иван ни го каза на семинара. И в допълнителни техники и подходи има едно тема заклинание и него си го прави по точките и то е много отпускащо :D
УСПЕХ
Публикувай отговор