Нервно-вегетативна дистония

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Bogo69 написа: Вярвай в себе си, бъди по-силна и се довери на медицината!
Това е моя съвет към нея...
Последният път нямам спомен преди колко години ходих на лекар заради проблем със стомаха,който си го влачех с години.По време на казармата лежах в болницата в Ловеч и ми казаха,че имам язва.Пих каша и ме гледаха на ренген.Във военна болница в Плевен лежах след това и ме гледаха със сонда.Оказа се,че съм имал гастрит.Гледа ме доктора с ехограф,усмихна ми се и ми каза,че ми няма нищо.Малко повече емоции,изписа ми някакви хапчета и ми каза,ако не помагат да му се обадя и да изпишем нови.Аз опитно зайче ли съм?
Пих ги един месец полза никаква,поне не бяха химия,но както и да е.Попаднах на една книга за мъртва и жива вода.Намерих и кана в интернет и за две седмици стомаха ми се оправи,родих се.
Как да се доверя на медицината? :roll:
Давам личен пример със себе си,а противоречия и грешки от специалисти има,не е като да няма,но едва ли е нужно да се обсъждат и коментират.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

гената написа: Как да се доверя на медицината? :roll:
Давам личен пример със себе си,а противоречия и грешки от специалисти има,не е като да няма,но едва ли е нужно да се обсъждат и коментират.
Няма нужда се цитират такива примери. И с мен и с децата ми мога да посоча доста.
Човек има маса инофирмация в нета вече - мисли, разсъждава и взема решение, на кой и по какъв начин да се довери. Това имах в предвид. Много отдавна не вярвам сляпо в казаното от лекарите, но вярвам в медицината т.е. както казва моята приятелка Алиса - в книгите които са изписани от "many many years ago".... та чак до наши дни....
Alisa, аз съм отворен за новото, приемам всякакви оферти, стига да ми харесат и да не ми губят времето, а ако го губят то това да става по достатъчно приятен начин... :D Както когато се заиграх с подаръка ти, за който ти благодаря!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink: Значи, не съм си изгубила времето в огледалния ми свят!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Значи, не съм си изгубила времето в огледалния ми свят!
Нтц! :D Не си!
Пък и както казва един мой любим герой"Е че то на времето това му е работата,времето каква друга работа има?!Не можеш да го сложиш в банка!" :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

гената написа: Искам да ти кажа една мисъл на Норбеков,която оказа лично на мен силно влияние и осъзнах не малко неща:Всички проблеми и болести са ксерокопие на нашите мисли и характер!

Благодаря ти за мисълта "гената", вероятно е истина това което се казва в нея:)
Много на време ми я каза човек от форума тази мисъл и от време на време си я припомням.Благодаря за което!:wink:
Според мен има работа,но човек иска да изкарва повече пари и вместо да започне дори и с малко заплащане,което е по-добре от никакво,стои и чака да намери добре платена работа,а времето си минава,сметките си ги има се получава един стрес,от който самите ние не се осъзнаваме какво ни причинява във времето.
Друг е и въпроса,като искаме по-добро заплащане,какво предлагаме от наша страна и дали си струва цената която е необходимо да ни се плати!
Но относно заплащане и работа, не мисля че си много прав да бързаш да правиш такива заключения, защото ако и ти имаш ипотека на главата си, която да трябва да изплащаш, незнам дали би си позволил да работиш нископлатена работа, още повече, ако имаш и образование. Та затова в някои случаи човек просто е принуден да си търси късмета другаде, не че толкова го иска.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз имам кредит който изплащам и при това не е лично мой,но аз ползвах парите,както и други вноски по кредитни карти и заеми които ми се налага да вземам понякога от места където лихвите са доста убийствени,а имам и месеци в които нямам приходи за тях или ме бавят клиенти с плащания,макар че смених системата с някои работя на 100% предплащане на поръчката.Търся решения с приятели и се справям.Не се оплаквам,не се шашкам и не мисля негативно.Просто от всяка ситуация има изход.Замисли се това за теб това какъв урок е,който ти казва нещо.Няма случайни неща.Лесно е да се извиниш с това,че имаш ипотека,но ти си взела това решение,а не този който ти е дал парите! :wink:
И пак се замисли,кое е по-добре,без пари или с малко?Всяко оправдание извън нас променя ли ситуацията и решение на проблема ли е?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Аз не се оправдавам, просто ти казвам как стоят нещата, всеки сам си решава какво да прави, нито споря нито се заяждам!
Мен ме плаши повече моето състояние,отколкото всичко останало, но ще се преборя някак си:)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Гената, написа:
Всяко оправдание извън нас променя ли ситуацията и решение на проблема ли е?
Според мен оправданието идва от вътре от нас и без нас няма кой да го проведе (да го изрази с една дума или да си го помисли или да го възнамери). Оправданието само по себе си е вид решение. Оправданието според мен има потенциала да променя ситуацията точно толкова колкото и някое друго решение. :lol:
поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Тази диагноза вегетативна дистония....със своите симптоми е доста плашещо състояние.....и дано има изход от това чрез ТЕС. Тук всеки един симптом се тес-а ,когато го имаш и изпитваш или няма значение?
Един ден =един симптом?!


Интересува ме истинска история на човек преборил се с вегетативната дистония чрез ТЕС?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Тъкмо докато си миех чиниите се замислих отново за Норбеков.Който е чел за него,знае че е бил болен според лекарите от неизлечима болест и са му оставали няколко месеца живот.Учителят на който попада го връща и не иска да се занимава с него в началото,защото вижда,че той търси човек,който да го излекува,а няма желание сам да си помогне.
Повечето от нас не осъзнават какво си причиняват сами,после търсим вината и причината не в нас и някой друг да ни реши проблемите.Много хора искат всеки ден да правят едно и също,а да има различни резултати,както Айнщайн казва,това е определение за лудост.Не сме се научили да се вслушваме в себе си,да търсим решението в нас,а търсим и чакаме да се появи някой и той да ни реши каквото сами сме си направили и да ни го даде сдъвкано.
Замисли се как ще успееш да промениш положението в което си изпаднала след това което прочете! :wink:

Всички болести и проблеми са ксерокопие на нашите мисли и характер! :idea:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Аз това започнах да го осъзнавам, но ми е малко трудно все още да го прилагам, защото за това време....доста съм се задръстила с кофти мисли и аз буквално се събуждам с тях, ама дано постепенно ги разсея:)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Важното е,че има проблясъци и не се отказваш.Всичко с времето,а това което ти написах си го припомняй и работи за промяната в себе си.Ако не си чела Болестта като път ти я препоръчвам,в спиралата я има!
И какво доведе в теб това задръстване с подобни мисли?
Какво се случи?Какво според може да промени всичко това?Защо стигна до тук?
И пак ще цитирам като жокер,който е възможно да ти подскаже:
Всички болести и проблеми са ксерокопие на нашите навици и характер!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Аз това започнах да го осъзнавам, но ми е малко трудно все още да го прилагам, защото за това време....доста съм се задръстила с кофти мисли и аз буквално се събуждам с тях, ама дано постепенно ги разсеяSmile
Мислите , с които казваш че си се задръстила, са плод на информацията, която си интерпретирала вероятно. Рационалният мозък иска да играе с мислите постоянно. Мислите които са ти в главата са плод на спекулация на мозъка. Не им вярвай. Защо трябва да им вярваш и да се плашиш, като те се изменят всеки ден. Мозъкът просто обича тази игра. Днес нещо ти харесва много, друг ден не. Подлагай на "съмнение" тези мисли. Те ще идват и в момента , в който те нападне точно преди да започнеш да се стархуваш, започни да я подлагаш под съмнение. (Говоря за мислите които те плашат).
Но пак ще кажа нещо! Прави едно нещо, но го прави до дупка. Тук има доста идеи за теб, които биха те разсеяли от целта. Преди време исках да правя много техники наведнъж, докато с практиката не разбрах че камъкът хваща мъх като стои на едно място. :D Направи едно нещо, ама се потопи в него, заживей с него. Какво означава например : Дано постепенно се разсеят!" Дано означава, според мен някой , ако аз случайно не мога да дойде и да ми помогне. Според мен по-скоро на това се надяваш към този момент. Това е част от пътя ти разбира се, но го имай пред вид.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

nikimm написа:Но пак ще кажа нещо! Прави едно нещо, но го прави до дупка. Тук има доста идеи за теб, които биха те разсеяли от целта. Преди време исках да правя много техники наведнъж, докато с практиката не разбрах че камъкът хваща мъх като стои на едно място. :D Направи едно нещо, ама се потопи в него, заживей с него. Какво означава например : Дано постепенно се разсеят!" Дано означава, според мен някой , ако аз случайно не мога да дойде и да ми помогне. Според мен по-скоро на това се надяваш към този момент. Това е част от пътя ти разбира се, но го имай пред вид.
Поздрави
Май наистина доста са идеите, и ми се ще на нещо по-точно и подходящо за мен да се спра и да тес-ам до дупка, всеки ден по няколко пъти.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Май наистина доста са идеите, и ми се ще на нещо по-точно и подходящо за мен да се спра и да тес-ам до дупка, всеки ден по няколко пъти.
Иска ли ти се или го правиш или ще го правиш?:idea: . Иска ти се нещо по-подходящо, т.е. някой да ти изпише нещо подходящо :lol: . Според мен продължаваш да бягаш извън себе си, защото вероятно си неуверена. Увереността обаче идва с практиката в общия случай. Няма кой от нас да ти каже : Ето това е твоето решение и е точно за теб. Ти като отидеш в магазина за обувки избират ли ти обувки или ги избираш сама.
Да кажеш на някого добра дума (каквато ти според мен търсиш) не означава, че помагаш. Наблюдавай тези, приказките и "съветите " на които не харесваш.
Ако искаш да си споделиш (да имаш чуваемост) е едно и съвсем различно е да се захванеш с проблема конкретно и сега без да отлагаш. Какво предлагаш ти?
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор