Нервно-вегетативна дистония

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
делика
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2010 11:17

Нервно-вегетативна дистония

Мнение от делика »

Прочетох книгата,четох доста и из този форум...ще мога ли все пак от някой да получа по-точни указания как да действам...Аз съм с установена НВД,която се проявява със слабост в краката,болка в коленете,изтръпване на краката..и замайване на главата...от 3 месеца пия Ривотрил,а от 1 седмица лекарят ми включи и транквилант-серопрам,от който съм още повече отпаднала и още повече стимулирана да използвам ТЕС.Въпроса ми е,тъй като работя сред много хора...кое е най-необходимото,с което да започна..и в същия момент,най-незабележимо за околните...ще съм ви много благодарна за отговорите..
Прочетох и историята на Пепита..и това още повече ме стимулира....
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Моят съвет е да започнеш с най-проявените симптоми и тези, които най-много ти пречат.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
делика
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2010 11:17

Мнение от делика »

Arethuse написа:Моят съвет е да започнеш с най-проявените симптоми и тези, които най-много ти пречат.
разбирам те..но все пак въпроса ми беше ..в това множество от хора сред което работя..кои са най-необходимите техники,който трябва да изпълнявам...все пак съм по 9 часа на ден в офис...и ще ми е трудно.с всички тези действия ...почуквания ..и въртене на очите..искам да започна..но не знам от къде... :cry:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей,

Може да пробваш с "Въпреки, че много искам да започна, но не знам откъде...
"Въпреки, че не знам как ще успявам да правя всички тези движения, след като по цял ден съм на работа..
"Въпреки, че не знам как да започна....
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най-необходимо и незабележимо за околните според мен ще е да прочетеш книгата отново. Аз лично изпитвам известни съмнения дали си я чела. Поне от въпроса ти не разбирам за какво говориш. Незабележими действия........... :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:
Плюс това в самата книга в глава Често задавани въпроси има отговор на въпрос: "Четох, четох и не знам откъде да започна?"
Този отговор да го препрочетеш поне 3 пъти!

И още нещо - ако работиш 9 часа, спиш - 8, пътуваш до и от работа - 2 часа, готвиш и ядеш в къщи - 2 часа, ти остават 3 часа в които можеш да правиш ТЕС. А това е предостатъчно време за човек който наистина иска да се излекува и да направи нещо по въпроса. Не е нужно изобщо да правиш ТЕС на работа, ако не искаш (не можеш).
А колкото до неможенето - На работата си 100 на 100 имаш почивки, ходиш до тоалетна и т.н. - все време в което можеш да се скриеш някъде и да си правиш ТЕС без някой да те наблюдава.
Абе изобщо начини има, извинения също.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Re: Нервно-вегетативна дистония

Мнение от alex_JI »

делика написа:.............Аз съм с установена НВД,която се проявява със слабост в краката,болка в коленете,изтръпване на краката..и замайване на главата...от 3 месеца пия Ривотрил,а от 1 седмица лекарят ми включи и транквилант-серопрам,от който съм още повече отпаднала и още повече стимулирана да използвам ТЕС.Въпроса ми е,тъй като работя сред много хора...кое е най-необходимото,с което да започна..и в същия момент,най-незабележимо за околните.......
Честно казано, аз ако имам толкова сериозен здравословен проблем, мисля, че последното, което ще ме интересува, е какво отчитат или "забелязват" околните. За теб най-важно е собственото ти здраве, или как ще изглеждаш в очите на околните? :?:
Ти само започни с ТЕС, пък после неусетно техниката сама ще те поведе и все ще намериш начин да се скатаеш някъде!
Успех ти желая! :D
Задължително пробвай ТЕС! :D
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Здравейте !

Мнение от maiamito »

Привет на всички с подобен проблем, аз също съм с диагноза /последната която ми поставиха след ходене по какви ли не лекари/ вегетативна дистония, като симптоми станаха почти постоянни и всекидневни, а те са: основно прилошаване и гадене, замайване, отпадналост, подкосяване на краката, болка и тежест понякога в ръцете и краката, бодежи в сърцето и гърдите и напоследък и болки в корема, ниско долу или по средата около пъпа/ да кажа само че имам и гастрит плюс хеликобактер пилори/, абе пълна картина. Просто живота ми от близо 3 год, се промени тотално, след първата така да се каже криза, която получих с всички тези симптоми горе и топли вълни имам дори. Та искам съвет да ми кажете, с кое първо да започна...другото което не ми е много ясно е кога се използва декйларацията и кога НФ, освен това Иван ми каза, че трябва да павя ТЕС 10 пъти дневно и въпроса ми е какво е 1 път,т.е. какво включва 1 път, за да знам какво да правя 10 пъти? Малко объркано го написах, ама дано някой ми помогне, че така не се живее вече. Снощи бях на кръчма и там ми прималя, ама се сдържах и останах, макар че поне 3 пъти ми прилоша....:(((Просто няма значение къде съм и с кой, аз си получавам тези кризи, мойто и панически атаки може да е, вече незнам и аз, но ако има с подобни оплаквания и които са си помогнали с ТЕС, моля да споделят, от голяма полза ще ми е.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Прочети книгата отново и внимателно! Прочети началото на форума, отново и внимателно! Всички отговори са там.
Успех в начинанието! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

maiamito-Споменаваш,че живота ти се е променил преди 3г.Искам да ти обърна внимание,че не животът ти,а ти си допуснала и направила така,че да ти се промени и сега трябва да оправиш това което си допуснала да те доведе до това положение.
Желая ти успех! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

:((

Мнение от maiamito »

Ама въпроса е как да стане това, защото е ужасно всеки ден да ти става лошо, или да имаш бодежи в гърдите или да ти се вие свят или....все някакво неразположение.:(
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз не разбирам какво питаш. Ти прочете ли книгата и въвеждащите теми във форума?
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

:(

Мнение от maiamito »

Ами питането ми е как точно да се тес-ам, какво да тесам и какво включва един път тесане за да знам какво значат и 10 пъти, незнам какво се има предвид под един път тес? За самата декларация и НФ питам?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

И аз ти отговорих! :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Въпросите, които си задала, по начина, по който ги задаваш, показват, че не си си направила труда нищо да прочетеш. Искаш някой да ти реши проблема, а не ти самата да започнеш да го решаваш. И това е подход, но в такъв случай е по-ефективно да отидеш на личен сеанс с Иван.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

А на Иван отговора в този случай е,че никой не носи на гърба си! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор