ФОБИИ OT ЗМИИ, ПАЯЦИ, КУЧЕТА И ДРУГИ "ГАДИНИ" :-)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Браво на теб, Симона, браво и на Мама.

Даже като чета написаното от теб съм сигурна, че вече можеш да използваш ТЕС и без мама, което е страхотно постижение за годините ти.

Поздрави и на двете!
Симона: Ния,благодаря ти, че мислиш, че мога да използвам ТЕС сама. Сега вече ще ТЕСам против чопленето на нокти. Аз не си ги гриза, ами си ги режа с нокторезачка до средата на пръста, където трябва да има нокът, когато мама я няма. Имам и рани особено на средните пръсти и малко ме боли, когато мама ми ТЕСа на тези точки. Поздрави и на теб!!!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mimiska написа:Браво, Симона!
Браво, Вяра!

То само докато чета описанието на сцената от филма, и мен ме побиват тръпки... :?

Има много интересни статии за змии, за асоциациите, които имат хората със змии и защо тези животни предизвикват неприятно чувство в повечето случаи. Нали знаеш народната мъдрост "всяко зло - за добро!" Знаеш ли, може пък тази случка в детството ти да е основополагаща за евентуално твое по-задълбочено изучаване на змиите? :roll:

Усмивки и успехи ти желая! :)
Симона: Мимиска, здравей! Всъщност поне засега не бих изучавала змиите. Няма да ми станат приятни. Пък, току виж съм станала някоя ловкиня на змии. Знам ли какво ще ми се случи... Благодаря ти за пожеланията! Аз също ти желая успех и усмивки! :):):)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честито :)

Симона, поздравявам те за това, което си направила. И за това, че планираш да продължаваш. ТЕС може да ти е от голяма полза и в училище.
Много хубаво пишеш за възрастта си :D

Вяра, отгледала си прекрасно дете.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Честито :)

Симона, поздравявам те за това, което си направила. И за това, че планираш да продължаваш. ТЕС може да ти е от голяма полза и в училище.
Много хубаво пишеш за възрастта си :D

Вяра, отгледала си прекрасно дете.

Сими: Здравей, Мая! :) Не разбирам как ТЕС може да ми е от полза в училище. Ще се радвам ако ми кажеш как мога да го използвам за училището. Мерси за комплимента! :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Честито!
И аз навремето имах страх и погнуса от змии, които махнах с ТЕС. :)
Последно промяна от ivangp на 15 Май 2010 21:30, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сими, например, ако се притесняваш от някое контролно или изпитване. Ако те е страх от някой учител. Ако имаш търкания с някои ученици. Ако ти е трудно по някой предмет. Можеш да тесаш всички такива притеснения и да видиш как обстоятелствата се нареждат в твоя полза :wink:
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Браво, Симона! Страхотно си се справила! Има много интересни филми за живота на змиите, които сега ще можеш да си гледаш когато решиш! А нали си русалка, като Клео - може да срещнеш и водни змии. Някои от тях са много красиви! :D
И на моята дъщеря любимка и е Клео. Ще и разкажа за твоите успехи с ТЕС. Знам, че ще и бъде страшно интересно. Нея пък много я е страх от кучета.
Така, че вие с твоята мама ми дадохте страхотна идея да се опитаме да премахнем страхът от кучета. :D
Ще се радвам да пишеш и за следващите си успехи с ТЕС!
И нали знаеш, че имаш една страхотна майка! :wink:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

alex_JI написа:Браво, Симона! Страхотно си се справила! Има много интересни филми за живота на змиите, които сега ще можеш да си гледаш когато решиш! А нали си русалка, като Клео - може да срещнеш и водни змии. Някои от тях са много красиви! :D
И на моята дъщеря любимка и е Клео. Ще и разкажа за твоите успехи с ТЕС. Знам, че ще и бъде страшно интересно. Нея пък много я е страх от кучета.
Така, че вие с твоята мама ми дадохте страхотна идея да се опитаме да премахнем страхът от кучета. :D
Ще се радвам да пишеш и за следващите си успехи с ТЕС!
И нали знаеш, че имаш една страхотна майка! :wink:
Симона: :D Здравей, Алекс!!!
Радвам се, че сме ти дали добра идея как да излекуваш дъщеря си от фобията от кучета. Много ще се радвам ако момиченцето ти се излекува от страха си. Мога да ти кажа, че когато човек е имал фобия или страх от нещо и я ИЗЛЕКУВАЛ, той се чувства страхотно. :wink: Освободен,.. вече не му тежи нищо и се чувства пречистен.
PS:А твоята дъщеричка може ли да гледа куче по телевизора илииии на екран?
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

vqra написа: PS:А твоята дъщеричка може ли да гледа куче по телевизора илииии на екран?
Симона, здравей!
Дъщеря ми си ги гледа на ТВ или където и да е без никакъв проблем. Изпитва ужас когато вързано или бездомно куче мине покрай нея. Днес например едно много сладко хъски се затича към нас и дъщеря ми изпадна в ужас - започна да вика, да подскача, да тича напред. Човекът, който го разхождаше и каза, че не хапе и че всички деца си играят с него, а тя тичаше като попарена и пищеше! :roll:
Поздрави на теб и усмивки!
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

alex_JI написа: ... а тя тичаше като попарена и пищеше! :roll:
Ах, колко познато ми звучи... :roll: Алекс, моята дъщеря реагираше аналогично на всякакви кучета, които по една или друга причина се оказват на по-малко от 1 м. до нея. Сега е по-уравновесена и поне не пищи и не бяга накъдето й видят очите, но има още работа... Виж, тук съм споделяла какво и как: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=615

Вяра, Симона, извинете за изместването на темата в темичката ви. :oops: Надявам се да не се сърдите... много. ;-)

Нови успехи с ТЕС желая и на двете ви! :D
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
GidA
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2012 16:51

Мнение от GidA »

ivangp написа:Аз пък не бих карал човек с фобия да мисли за проблема си (т.е. за фобията) защото това може да го накара отново да изпита с голяма сила нежеланите емоции.

Напротив първо бих ТЕСал нежеланието му изобщо да мисли или да си спомня за проблема.
Т.е. бих премахнал желанието му да подтиска проявата на проблема което в случая се явява голям ПО.
Здравейте Иван,

моля да ми помогнете във формулировката за моята фобия. Фобия от паяци. Дори като ги гледам на снимки, особено ако са от големите, изтръпва ми дясната част на мозъка, усещам изтръпване в областта на сърцето. А когато видя паяк, направо полудявам, изтръпвам, настръхвам, не мога да стоя в една стая с него, не мога и да го убия или махна, разплаквала съм се. Давам си сметка за тези свръх реакци, но не разбирам защо. Знам, че е доста разпространена фобия, както със змиите...

Благодаря предварително
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ВЪПРЕКИ ЧЕ
GidA написа: дори като гледам паяк на снимка, особено ако е от големите, ми изтръпва дясната част на мозъка
.........

Въпреки че
дори като гледам паяк на снимка усещам изтръпване в областта на сърцето.
................

Въпреки че
когато видя паяк, направо полудявам, изтръпвам, настръхвам,
.....

Въпреки че
не мога да стоя в една стая с паяк
......

Въпреки че
не мога и да го убия или махна
..........
Въпреки че
съм се разплаквала
(кога, ТЕСай конкретната случка!)............

Въпреки че
си давам сметка за тези свръх реакци, но не разбирам защо.
.............

И т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Хахаха, ще умра от смях хора, току що изтесах страха и гнуса от змиите и току що питах едно момиче дали я е страх от змии, и тя каза ами не много ми харесват, и аз и казах, нали, прекрасни са, и започнах да и пращам снимки на змии.. Умирам от смях сега, имах ужасен страх и погнуса до преди 20 минути :D
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ФОБИИ OT ЗМИИ, ПАЯЦИ, КУЧЕТА И ДРУГИ "ГАДИНИ" :-)

Мнение от Alisa »

Ето и така се преборва фобия от змии, паяци и др. гадинки. Групова ТЕС практика за справяне с фобиите.
Но първо вижте реакцията на деца, току-що справили се с уплаха си от змии.
https://www.youtube.com/watch?v=xvGu0rA ... x&index=10
А тук, опита на възрастни и деца с живи змии, след като сме работили с фобиите им.
https://www.youtube.com/watch?v=P-5EsJ_ ... l72ox&t=1s
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор