Можем ли да премахнем симптомите и въпреки това да си умрем?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Можем ли да премахнем симптомите и въпреки това да си умрем?

Мнение от vqra »

За да пусна тази тема ме провокира дискусията в шоуто на Иван и Андрей по Нова ТВ от 10.05. 2010г. , между психиатъра - доцент Владимир Велинов и консултанта по ТЕС терапия, Огнян Симеонов.
Оги Симеонов предложи да направи групова ТЕС терапия, като всеки от зрителите пред екрана и гостите на шоуто трябваше да си избере проблем, който има, и сам реши какъв да е той. Оги даде пример с главоболие, болки в корема, в кръста, дискова херния, шия, зъб - всичко каквото може да е физическа болка, дори умора. Тогава доцентът го прекъсна и каза, че всички тези изредени болежки спокойно се отнасяли към психо-соматичната медицина, за които доцентът не отрече, че може да се повлияят с ТЕС. "Що не говорим за бронхопневмония?", каза той, която трудно би се повлияла с почукване по точки, вместо антибиотици. Тогава Оги обясни, че след като премахнем болката в гърдите /при бронхопневмония/ и отчетем спад на тази болка, или пълното и премахване, се стигало до пълно оздравяване. Тогава Андрей зададе много логичен въпрос на Оги: "Тогава ние можем да убием симптомите, но да си умрем, напримерно?!!". Това беше голяма точка за опонентите на метода, последваща от смях в залата, защото дори и мен Оги не успя да убеди, че премахвайки симптомите, може да се премахне цялото заболяване. Все пак нали и с автохипноза също се премахва болка. Не си спомням точно как, но един лекар оперираше пациентите си без упойка чрез метода на внушение/хипноза и те не изпитваха болка при операцията. Toва не значи, че не им е правена операция и отстранена жлъчка по това време, например.

Питам ви всички, най-вече Иван и Огнян за нещо което ме касае лично:


След като премахна с ТЕС трайно всички симптоми на заболяването ми Хашимото /тежест в гушата, косопад, отоци по крайниците, нарушена концентрация и памет, сухота в устата, напълняване, апатия, депресия и т.н./ значи ли, че съм се излекувала от заболяването и щитовидната ми жлеза работи нормално, след като 50 %, тя е увредена. Или ще си докарам атеросклероза, поради дълготраен хормонален дисбаланс, въпреки това че нямам никакви симптоми?

Може ли човек да се излекува от бронхопневмония с ТЕС? Има ли такива случаи? Благодаря ви предварително за разясненията от които се нуждая.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Обикновено хората не умират от болестта, а от изтощение, защото организмът не може да се справя едновременно с болестта и с функциите, които трябва да изпълнява.

Симптомите са сигнал, че нещо не е наред. Но ТЕС не работи само на ниво симптоми (конвенционалната медицина, обаче май само с това работи). ТЕС работи цялостно над организма. Може да изглежда, че е изчистен само симптома, но реално обикновено това повлиява на цялото тяло и то се подобрява. Не знам дали го обяснявам добре.

Ще се пробвам по друг начин. Вчера го четох това в "Болестта като път". Симптома примерно е лампичка в колата, която сигнализира за проблем. Ако премахнем лампичката или я изключим, това няма да реши проблема. Трябва да намерим проблема и да го отстраним, тогава лампичката сама ще спре да свети. Идеята ми е, че ТЕС работи точно така - чрез симптома открива проблема и го решава. Не работи само над симптома (да го подтисне или премахне), а прави така, че първопричината да изчезне или поне да се смекчи достатъчно за да изчезне симптома.

А ти проверявала ли си си нивата на хормоните и правила ли си преглед на щитовидната жлеза, след като си изчистила симптомите?

И още нещо да кажа само - когато нещо не е наред ВИНАГИ има симптом. Но трябва да познаваме добре себе си (и физически и ментално) за да го разчетем правилно. Понякога една смяна на настроенията може да е симптом на нещо, но ние да не обърнем внимание. Не е задължително да те боли, да имаш рани, да ти пада косата и т.н. чисто физически симптоми.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз разсъждавам така:
В какво се изразява болестта Х
В 1, 2, 3, 4, 5...
Ако премахнем горните, какво остава?
Ами според мен нищо не остава (от болестта)

Или както беше казал един човек по повод на чуденката на един друг дали се храни правилно "Според теб може ли да имаш повече енергия, да се чувстваш по-здрав, да изглеждаш по-добре и същевременно да си станал по-болен?!" :lol:

Проблемът е, че хората се опират (в невежството си*) на разни определения, диагнози, които приемат за аксиоми, и се опитват рационално, чрез тази база познания, да влязат в съвсем друго измерение на проблема. Получава се каша, най-вече в главите на хората.

* Невежество - въпреки огромното количество парченца информация, с които разполага, съвременната медицина няма разбиране за цялостните процеси в човека като единство от тяло, дух, емоции, ум... разчитането на апаратурата да вземе решение вместо нас ни играе лоша шега във връзката със себе си и общуването с телата ни. Например - боли ме главата, меря си кръвното - не е високо/ниско - а, значи съм добре, дай да продължа както съм почнал... и да я оплескам съвсем.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

:mrgreen:
Последно промяна от Бризеидка на 25 Окт 2013 19:56, променено общо 1 път.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

.... Симптома примерно е лампичка в колата, която сигнализира за проблем. Ако премахнем лампичката или я изключим, това няма да реши проблема. Трябва да намерим проблема и да го отстраним, тогава лампичката сама ще спре да свети. Идеята ми е, че ТЕС работи точно така - чрез симптома открива проблема и го решава. Не работи само над симптома (да го подтисне или премахне), а прави така, че първопричината да изчезне или поне да се смекчи достатъчно за да изчезне симптома.
Благодаря ти, Лейди!. Aз работя с Предизвикателство и третирам единствено симптомите, както ми препоръча Иван. Махам лампички след лампички, но се оказва, че след определени периоди, те светват отново. Четох "Болестта като път". Съгласна съм с теб, но лампичките си светят, а аз все още не мога да установя причината за проблема ми.

А ти проверявала ли си си нивата на хормоните и правила ли си преглед на щитовидната жлеза, след като си изчистила симптомите?
Проверявах се, резултатите ги има в темата на мая най-накрая: "Предизвикателство за хронични проблеми"

Всъщност аз захвърлих хапчетата и резултатите от кръвните изследвания се повишиха. Забравих да кажа, че съм тесала недоверието си много пъти. Определям и ниво. Стигам до 0. Уж вярвам на 100 %, тъй като подсъзнанието ми подсказва, че е нужно да вярвам, въпреки, че според техниката не било нужно. И сега отново се налага да тес-ам недоверие. Ех, тази моя вяра! :)
Последно промяна от vqra на 11 Май 2010 18:35, променено общо 1 път.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

...Или както беше казал един човек по повод на чуденката на един друг дали се храни правилно "Според теб може ли да имаш повече енергия, да се чувстваш по-здрав, да изглеждаш по-добре и същевременно да си станал по-болен?!" :lol:
Arethuse, от гледна точка на момента, в който човек се чувства така добре, според мен - не може да е станал по-болен. От гледна точка на бъдещето, обаче, да речем, ако той си е внушавал, че е по-добре, ако са действали психо-соматични фактори, в неговото Утре може всичко да се срине и изведнъж да се окаже неспасяемо Зле.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа: .... От гледна точка на бъдещето, обаче, да речем, ако той си е внушавал, че е по-добре, ако са действали психо-соматични фактори, в неговото Утре може всичко да се срине и изведнъж да се окаже неспасяемо Зле....
Ами ако в бъдеще започне да се страхува, че всъщност само си е внушил, че е добре, със сигурност пак ще се разболее. Всъщност или вярваш, че това, което правиш ти помага, или не. ТЕСни си страха, че излекуване не е възможно.
А Иван като каза за бронхопневмонията направо щях да падна от стола! На него не му е ясно, че ако имаш ТЕС просто няма да стигнеш до нея :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Вяра, мисля че ти трябва още малко вяра и търпение! Имам усещането, че още доста неща ти пречат, още доста стериотипи те спъват да се погрижиш пълноценно за себе си. Щом симптомите се появяват отново, значи търсиш първопричината на грешното място. А и е възможно да ти трябва повечко време. Сигурна съм, че можеш да се справиш супер.

И малко встрани, но Смъртта не е нещо лошо и страшно, има доста по-лоши и страшни неща от нея. Помисли над това.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ами ако в бъдеще започне да се страхува, че всъщност само си е внушил, че е добре, със сигурност пак ще се разболее. Всъщност или вярваш, че това, което правиш ти помага, или не. ТЕСни си страха, че излекуване не е възможно.
А Иван като каза за бронхопневмонията направо щях да падна от стола! На него не му е ясно, че ако имаш ТЕС просто няма да стигнеш до нея

Как така пак ще се разболее? Нали ТЕС лекува дори и да не вярваш в техниката и то безвъзвратно. А аз още не вярвам. Вяра не вярва. :) И понеже все още не вярвам на 100 % гледам да тесам, въпреки невярата. Защото, когато не вярваш в нещо и не ти се занимава с него. Тесвам редовно и упорито. И чакам. Хубавите неща стават бавно.
Но ако наистина се излекувам от тази болест завинаги, ще мога да убедя много, много хора в силата на техниката. Защото това го умея. Но не мога да убеждавам, докато не съм сигурна на 100 %, че това действа за всичко и трайно.


Какво е казал Иван за бронхопневмонията?
Последно промяна от vqra на 11 Май 2010 18:32, променено общо 1 път.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Lady Frost написа:Вяра, мисля че ти трябва още малко вяра и търпение! Имам усещането, че още доста неща ти пречат, още доста стериотипи те спъват да се погрижиш пълноценно за себе си. Щом симптомите се появяват отново, значи търсиш първопричината на грешното място. А и е възможно да ти трябва повечко време. Сигурна съм, че можеш да се справиш супер.

И малко встрани, но Смъртта не е нещо лошо и страшно, има доста по-лоши и страшни неща от нея. Помисли над това.
Мда, трябва ми още време. Благодаря за вярата ти в това, че ще се справя, Лейди! Моите почитания.

Моментът ще дойде тогава, когато отида да изследвам антителата и ТСХ хормона и се окаже, че са в норма и ако се запазят резултатите в течение на времето. Дори и да не се запазват. Само един единствен път да видя, че са в норма и ще повярвам на 100 %. :)


А за смъртта - спор няма. Никак няма да ми е лошо и страшно.
Лошо и страшно ще бъде за децата ми.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, не знам дали си правила Предизвикателство до сега, но дори и да си, направи още едно. Работата с обща формулировка може да ти помогне да стигнеш до корена, след като тесането на симптомите не ти помага да го направиш. Когато работиш по Предизвикателството не третираш конкретно чувство и посланията (спонтанни визуализации, сънища и всякакви други знаци) са много повече. Започваш да мислиш за проблема като цяло, а не като съставни части.

А самите симптоми си ги тесай отделно. Не е задължително дори всички тези симптоми да са свързани с жлезата - обвързваш ги ти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

НеВяра ТЕС не е панацея и ТЕС не лекува. ТЕС ни кара да се чувстваме по-добре и толкова. Лечението е страничен ефект на доброто самочувствие и радостта от живота. Според мен и двете са кът в живота ти все още.
Симптомите ти се връщат защото искаш да се връщат за да потвърждават съмненията ти.
И защото все още не си премахнала ПО за пълното си излекуване.
Съветвам те поне една седмица да работиш само върху ПО, които съм дал в 14-те стъпки в Допълнителни Техники.

Също така гледай филма - "Пач Адамс".
А колкото до това дали може да махнем симптомите и да умрем.
Абсолютно! И да ги махнем и да не ги махнем все ще умрем.
А дали болестта изчезва заедно със симптомите - ДА, болестта са симптомите. Не кръвните изследвания. Чувствата в тялото дефинират болестта.
Стресът и страхът внушени от лекарите , които приемаме за авторитети, т.е. знаещи, сами по себе си могат да разболеят човек.

А и попрочети историите на хората тук, които са излекували някаква болест и виж дали пишат да са се разболели от друга в следствие на излекуването на първата.

И накрая - какъв друг избор имаш? Лекарствата, не лекуват.
Ако не е алтернативната медицина, то какво друго ти остава за да се излекуваш?
Последно промяна от ivangp на 12 Май 2010 07:26, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Иване, благодаря ти, имаш право. Кът са. Все още.
Гледала съм филма. Страхотен е. И защо тогава според теб да се занимавам с болестта и с ПО-та? Не е ли по-добре да си направя едно позитивно предизвикателство за радост и самочувствие? И после, болестта сама ще си отиде.

Ами да, прочела съм всички истории на хора, които са се излекували. За съжаление от Хашимото /но с моите показатели, ТСХ=12.6/ все още не съм срещнала човек, който да се е излекувал. И Ния на срещата каза, че никога хормонът и не е бил извън нормата. Имала е само завишени антитела. На Мая също четох резултатите, и на нея не е бил извън нормата. Сиреч хванали са болестта навреме с ТЕС и са махнали антителата. Но жлезите им не са били увредени. Четох и историята на Basted, kоято твърди, че се е излекувала, а след известен период от време пише в темата си, че пие изкуствения хормон, и то по 50 микрограма на ден. Това за мене не е излекуване. Дори я попитах в темата и,но тя все още не ми е отговорила.

Така, че ще се радвам, ако съм първата, излекувана от Хашимото при увредена вече жлеза.
[/list]
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Вяра, още от началото ми се струва, че изпитваш страх да оствиш лекарствата, които пиеш, което си е част от страха ти, че ТЕС няма да проработи, или ще бъде нетрайно.
Порови из себе си - все още ли смяташ, че рискуваш с това, че си изоставила лекарствата. ТЕСай го! :idea:
А имаш ли изчезнали симптоми?
В моята тема сигурно си чела, че кръвните ми резултати не са мръднали, но благодарение на Иван и други хора от форума, аз реших, че това, което отчита машината си е неин проблем. Аз нямам симптоми и не съм болна. Кой определя референтните стойности?!? За мен моите стойности са добри, нищо, че са извън границите! :lol:
А за пневмониите, наистина както каза Femme, с ТЕС няма да стигнеш до тях! Аз току що се оправих с една давеща кашлица на моето 3 годишно дете, което в момента спи като ангелче. Утре ще открия тема за това- наистина ми се стори интересно.
Аретюз, страхотен пост! :lol:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа:Не е ли по-добре да си направя едно позитивно предизвикателство за радост и самочувствие? И после, болестта сама ще си отиде.
А защо изобщо да правиш ТЕС или предизвикателства. Просто се радвай на живота, смей се, бъди щастлива.
ТЕС е само патерица в момента която ти помага да се движиш по избрания път към зравето защото все още не вярваш, че можеш сама.
Ами да, прочела съм всички истории на хора, които са се излекували. За съжаление от Хашимото /но с моите показатели, ТСХ=12.6/ все още не съм срещнала човек, който да се е излекувал.

А защо да не си първата. Отново прехвърляш силата си на другите. Ако те са се излекували значи мога и аз. Е нали все някой трябва да е първи, във всяко нещо. Защо да не си ти. Защо да търсиш примери за упование в другите, а да не станеш такъв пример самата ти.
Така, че ще се радвам, ако съм първата, излекувана от Хашимото при увредена вече жлеза.
Ето как да стане това:
Така се радвам и съм абсолютно здрава.
Ключовите думи съм ти ги подчертал.

Ти продължаваш да правиш класическата грешка, която допускат 99% от хората, а имено, да поставяш каруцата пред коня.
Първо ще оздравея и тогава ще се радвам. Първо ще имам желаната професия, заплата, къща, кола, банкова сметка, партньор в живота и тогава ще мога да съм щастлива.
Точно обратното е.
И за това говорихме на семинара за напреднали.
Не сцената, детайлите и декорите определят чувствата, а състоянието на духа.
Същото важи и за здравето.
Ето ти и формула за успех в живота:
Не първо ще имам.......... и тогава ще бъда.............
А първо съм и после всичко което е атрибут на Аз съм се постига от самосебеси. Подсъзнанието го доставя без какпка съзнателно усилие от наша страна.

Виж "Нова-Психокибернетика" - Постоянство на Аз-а.
Последно промяна от ivangp на 12 Май 2010 08:28, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор