Можем ли да премахнем симптомите и въпреки това да си умрем?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

vqra написа:А за смъртта - спор няма. Никак няма да ми е лошо и страшно.
Лошо и страшно ще бъде за децата ми.
Тук не съм съгласна с теб. Не отричам, че не е гот да отраснеш без майка или баща, но не непременно лошо и страшно, много е важно как си ги възпитал и какво си им дал.

Аз съм просто изумена от своето дете на какво е способно, въпреки така крехката си възраст. Наскоро една приятелка ми каза, че той вече наистина е пораснал и си е истински самостоятелен човек (със съвсем малки изключения). Ако децата ти са зрели и самостоятелни хора (независимо от възрастта), за тях смъртта на близък няма да е края на света. А и ти самата имаш подобна на моята представа за смъртта, защо не им я предадеш? Интересно е всъщност как точно приемат децата смъртта, за тях е нещо нормално и логично. Всъщност не знам колко големи са ти децата. Може да са на по 2, може и да са по на 20. Така или иначе съм стигнала до извода, че не трябва да пречим на децата си да са това, което са. Те са повече от нас и всъщност доста по-лесно могат да се справят със "страшните неща", ако не им напълним главите с глупости и всякакви страхове и ограничения, а просто ги оставим да бъдат.

Виж какво пише в подписа ми, помисли над това. Имай повече вяра в децата си и в себе си! :) И се обичай, не е толкова трудно, колкото звучи! :)

P>S> Аз също не познавам все още човек, който се е излекувал от моите проблеми с ТЕС, но това никога не ме е спирало. Да, вярно, от моето не се умира, но се живее кошмарно, така че нещата сарелевантни и всеки случай е сам за себе си. Няма два еднакви!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Lady Frost написа: Тук не съм съгласна с теб. Не отричам, че не е гот да отраснеш без майка или баща, но не непременно лошо и страшно, много е важно как си ги възпитал и какво си им дал.
E, какво сега? Не стига, че не се обичам, ами за смърт ми говориш!!! :wink: Току виж се метнала от балкона! :D

Абсолютно си права. Така като се замислих, моите деца са толкова самостоятелни /на 19 и 11 г/, че може би пак за да нахраня царственото си его ти казах, че ще им бъде лошо и страшно. Няма да им е приятно, но биха се справили много добре с положението. Така си е.

Ама ние с теб каква тема отворихме. Нали всичко е енергия. Няма да говорим за такива неща, ааама де! Ако ми се мреше, нямаше да питам дали може и без симтоми, ей така изведнъж да се гътнеш и цялата работа с ТЕС да отиде по дяволите. :D . Шегувам се естествено.

Човек трябва да приеме смъртта, да не го е страх от нея и чак тогава би могъл да удължи живота си. Така де!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Така де! 8)

Както четох някъде наскоро: "Ако искаш да живееш не бягай от смъртта!" :lol:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Супер!

Мнение от vqra »

Бризейдке, може би ТЕС е комбинация от механично стимулиране на меридианите и точно определени "вълшебни" слова, които за съжаление всеки трябва да открие сам за себе си.

Да ви разкажа какво ми се случи, докато ТЕС-вам по Психологичните ми Обрати.

Получих стягане и напрежение в областта на гушата, но реших да не му обръщам внимание този път и да не правя ТЕС за него, а за ПО-тата, както обещах. И докато правех ТЕС със следната декларация:

"Въпреки, че ако възстановя структурата и функцията на щитовидната си жлеза и оздравея, няма да мога да прехвърлям отговорността за неуспехите си на Хашимотото, а ще се наложи да поема отговорност за Живота си", ,

изведнъж по средата на декларацията, точно докато си казвах наум "неуспехите" (така и не мога да се концентрирам за да го правя на глас)
изведнъж в мен изплува мисъл да заменя думата "неуспехи" с думата "мързел". В този момент всичко последва от само себе си. Веднага направих ТЕС с нова декларация, с нова "полза", спираща прогреса ми на лечение с тес, която кой знае защо не ми бе хрумнала, когато правех списъка.

"Въпреки, че ако възстановя структурата и функцията на щитовидната ми жлеза и оздравея, няма да мога да прехвърлям отговорността за чудовищния ми мързел и целодневното висене пред компютъра на болестта ми, а ще ми се наложи да се потрудя"


Изглежда с тази декларация нацелих болното място, и тя се оказа точната рецепта за мен. Правих 3 тес-а с тази настройка и през цялото време при потупване на всяка една точка, усещах огромно раздвижване на енергия в мен. Пет минути след края на сеанса усетих, че нямам никакво стягане в областта на гушата, никакво напрежение, тежест, болка. Все едно бях правила тес за симптома с тежестта.

Много, много интересно и приятно. :) Благодаря, Иване!!!
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

Вяра, много е хубаво, че си нацелила точната фразировка за себе си! Всъщност, с помощта на Иван, нали? :)
Със сигурност ТЕС е комбинацията на всички тези споменати фактори.
И механична стимулация, и настройка, и изричане, визуализация...
И това му е голямата забава, според мен- полето за експеримент.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Вяра, много се радвам, че не си се отказала и си успяла да напипаш "болното" място. Ще чакам добри новини! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Бризеидка написа:Вяра, много е хубаво, че си нацелила точната фразировка за себе си! Всъщност, с помощта на Иван, нали? :)
Не точно. Но той ми предложи да работя 2 седмици само за психологични обрати и аз за първи път взех този въпрос на сериозно и се замислих. Честно да си кажа до момента не обръщах голямо внимание на частта за ПО-тата. Казвах си, как така ще имам ползи от това да си самоизяждам жлезата?!! Глупости! Ползи от напрежение в гушата, отичане на крайници, косопад, а най-вече проблеми с паметта, концентрацията, менструацията! Кой би имал ползи от това?
Казвах си без да се замисля, че аз точно нямам никакви ползи и го прескачах този въпрос.


Бризейдке, сетих се още едно доказателство (според мен), че наистина има меридианна стимулация. А то е, че може да повтаряш и отрицателни проблеми и въпреки всичко да се почувстваш добре. Едва ли някой, който не потупва ТЕС точките и си повтаря непрекъснато колко е дебел, глупав, колко го боли глава или как не го бива в леглото, ще получи положителен резултат. Напротив! Хващам се на бас, че проблемите му ще нараснат лавинообразно, право пропорционално на времето, което отделя да повтаря отрицателните си проблемни мисли. То точно това противоречие с положителните настройки и визуализаций, които се използват при всички други методи / например препоръчани от Кехоу в "Подсъзнанието може всичко"/ и ТЕС техниката в която си повтаряш отрицателни неща беше много трудно да приема, когато се запознах с ТЕС. Казвах си как може да си повтаряш отрицателни неща и те да се махнат. Мислех си, че напротив, като ги повтаряш си ги набиваш още повече в тиквата и проблемите нарастват?!!!. Точно, поради ей такива гореизброени от мен мисли, считам че хора като нас с теб търсят някакво обяснение как работи тази техника, защото нищо друго не лекува, докато мислиш отрицателно, т.е. за проблема. И това води до недоверие. А когато не вярваш, се появяват психологични обрати и става един затворен кръг. :) Та така ние двете си доказахме, че меридианна стимулация, все пак съществува. По наш си начин, ама той ни е достатъчен. За сега. Защото за такива като нас, които не вярват сляпо във всичко, а търсят логика, (тоест не се причисляваме към отбора "На кой му пука!" от примера на Иван, а сме от "На нас ни пука"), този метод просто не действа и такива доказателства са ни нужни. :) Успех! Дерзай!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей, Вяра,

сигурно го пише и в книгата, отдавна не съм я чела, но понякога човек до такава степен свиква с проблема си, че той става част от неговата самоидентификация, и това често е причина за ПО.

В темата за зрението има няколко примерни настройки за ПО, които можеш да използваш твоа случай ако искаш :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Arethuse написа:Здравей, Вяра,

сигурно го пише и в книгата, отдавна не съм я чела, но понякога човек до такава степен свиква с проблема си, че той става част от неговата самоидентификация, и това често е причина за ПО.

В темата за зрението има няколко примерни настройки за ПО, които можеш да използваш твоа случай ако искаш :)
Здравей, Аrethuse!!!

Да, страхотни са примерите. Следя я тази тема. Перефразирала съм фразите, така че да стават за Хашимото, доколкото мога, естествено.

Благодаря на теб и на Емчето за преводите!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Не ми е ясно обаче оценява ли се ниво по СЕН преди стандартен ТЕС за премахване на ПО- тата от отговорите на въпросите за ползите.

И ако се оценява, в каква градация е? Полза 10 преди ТЕС. След ТЕС оценявам как ми се струва ползата, примерно 6 и така докато ми стане вреда. Така ли? Или не се оценява?

В темата за зрението много добре е описана процедурата за преодоляване на ПО-та. Но и там нищо не пише за оценки.
Пише, че преди да се започне с работата по ПО-тата се оценявало от 0 до 10 неща като гневен ли си, лесно ли се чувстваш виновен, лесно ли се чувстваш наранен, чувстваш ли се обиден от много неща, срамуваш ли се от себе си и т.н., обаче те сигурно са специфични само за зрението. Или?

Много разводних. Въпросът ми е оценява ли се по СЕН, при стандартен ТЕС за преодоляване на ПО и какво точно се оценява?
:)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа: И ако се оценява, в каква градация е? Полза 10 преди ТЕС. След ТЕС оценявам как ми се струва ползата, примерно 6 и така докато ми стане вреда. Така ли?
Така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: Супер!

Мнение от mayadob »

vqra написа:... Веднага направих ТЕС с нова декларация, с нова "полза", спираща прогреса ми на лечение с тес, която кой знае защо не ми бе хрумнала, когато правех списъка.
...
Аз зная защо :lol:
Защото не си тесала, докато си правила списъка :lol:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,

Това, което ти е написала Arethuse, при мен се оказа крайъгълния камък. Аз дълго време не намирах истинска причина да се боря с това заболяване, защото никога не ми е причинявало какъвто и да е дискомфорт. Осъзнавах, че нямам причина да спирам лекарството и да си причинявам страхове и евентуални симптоми. Дори винаги си казвах, че ако не се справя с лечението ще започна да си пия лекарството, което в съзнанието ми беше почти или дори съвсем същото като да съм здрава. Аз всъщност никога през 6-те години не съм се осъзнавала като болна. Работех по жлезата, доколкото изобщо (в темата ми се вижда колко изобщо съм работила по нея) най-вече за да си докажа, че мога да се справя и с това, както и с всичко останало, както и за да докажа, че техниката работи, защото имах много сериозни подозрения, че е така, но нямах начин да го докажа по друг начин, освен като се справя с нещо. А друго освен жлезата в началото не виждах.

Ти имаш симптоми и едва ли ти е все едно с Хашимото или без, но все пак, провери.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря на всички за съветите ви. Много ми помагате, вслушвам се и разсъждавам върху всяка една думичка, която сте ми написали.


Аrethuse, Ния, имате право. Изглежда ПО е точно такъв. За да се идентифицирам с тази болест ми помагат и мненията на лекарите, които явно все още, макар и подсъзнателно считам за големи авторитети. Първата лекарка, която откри заболяването ми каза, че след 5 години всички щели да го имат и, че било от Чернобил. Кой знае защо считах това за истина, дори без да се замисля по въпроса? За онова което ми казват лекарите не се замислям и не го подлагам на съмнение, така както ТЕС тапример. Това ми говори единствено за друг ПО. Все още, макар и подсъзнателно аз ги приемам за авторитети и им вярвам. Ама така им вярвам, че дори не се замислям. Ей, сега веднага първо това ще тес-на. Аааа ма де! Ами то като се замислих, няма никаква логика в думите на лекарката. Петте години почти изтичат, пък не виждам всички хора да са заболели от Хашимото. Само жени боледуват. А мъжете да не би да не са били в условия на радиация? Ама че глупост. А аз и вярвах. :)
Друга лекарка от прегледа, в който за първи път ме сложи на хормонално-заместителна терапия ми каза, че ако трябвало да си избира заболяване би си избрала Хашимото. Толкова било безобидно Пиеш си хормончето и си свиркаш и може да живееш и колкото орлите. Я си представи, ми каза, че имунната ти система е нападнала друг, по-важен орган. Тогава спасение няма. Но щитовидната жлеза не била важен орган. Човек можел да си живее и без нея и изобщо да не съм се плашела. Такивамитиработи.
Явно и нейните думи съм приела като готова подсъзнателна програма, без да я подлагам на съмнение, тъй като, Ния, аз по същия начин като теб изобщо не се притеснявам от това заболяване. Дори и да имам симптоми, съм сигурна, че каквото и да се случи, по всяко време мога да корегирам нещата с хапчето. Използвам заболяването си, за да тествам техниката. Дали би помогнала и за физическо заболяване, а не само за емоционални проблеми, при които имам страхотни резултати с ТЕС. :)

Да ви се похваля! Моят маяк го пратих в Глостър при доктор Фостър.
Толкова съм щастлива. Всичко стана толкова бързо след като премахнах психологичните "ползи" по въпроса /Иване БЛАГОДАРЯ/. Промених и значението, което му придавах сега. Асимилирах, че то е доста преувеличено. Защо така и аз не знам.

С две думи години наред се самосъжалявах, обвинявах и ревях, опитвайки се да променя миналото. "Прекрасното" събитие бях обвила в ореол и го преживявах в мислите си всеки ден, копнеейки по него. Сякаш живота ми беше спрял. Когато стана дума при един от разговорите ми с моя маяк за миналото, чак се учудих, когато той спомена, че толкова много време било изминало от тогава. А аз имах чувството че всичко се е случило вчера. Сега, откакто посетих семинара на Иван /Господ здраве да му дава/, разбрах за какво става дума, погледнах цялата история отстрани, промених отношението си към маяка, изчистих Психологичните обрати, ударих една яка Тесла на самосъжалението, обидата, болката, а най-вече на психологичния обрат, по който Иван ми препоръча да работя, а именно увереността ми, че ако премахна маяка, ще премахна и най-хубавото нещо, което някога се е случило в живота ми, също съм на мнение, че това се е случило много отдавна. И не се премахна най-хубавото нещо. Емоцията си остана. Но тя е някъде в миналото мнооого далече. И сега разсъждавам по съвсем друг начин за събитието. И съм отворена за други още по-хубави моменти. Едно премахване на маяка и го прати толкова далече...Все пак, всичко е преходно, всичко тече. Сякаш се преместих по оста на времето, събудих се от 15 годишен сън и се видях оново пълна с енергия и вяра в утрешния ден. Толкова ми е Кеф от ТЕС и от това, че присъствах на семинара.
Иване, не си прав, че е трудно човек сам да премахне маяка си. И не си прав, че ако човек избере, че е по-добре да остане с маяка си, пред вината, че е пропилял живота си, ти трябва да се съгласиш с него и да уважиш решението му, тъй като ако бях останала с маяка си, щях да пропилея не "само" 15 години от живота си, а целия си живот и вината, която щях да изпитам на края на живота ми, щеше да е много по-голяма. Май навреме срещнах ТЕС :D . Дано всичко това да бъде трайно и никога повече да не връщам в онова блато, в което бях затънала цели 15 години.

Сигурна съм, че и с Хашимотото ще се преборя. И не е вярно, че не се обичам. :) Извинете ме за дългия пост! :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Иване, не си прав, че е трудно човек сам да премахне маяка си. И не си прав, че ако човек избере, че е по-добре да остане с маяка си, пред вината, че е пропилял живота си, ти трябва да се съгласиш с него
Подчертаното не съм го казвал. Казвал съм, че е възможно да не успее сам, а не, че със сигурност ще е трудно или невъзможно.

За второто съм прав. Всеки има право на избор за собствения си живот. Ти просто си избрала другата опция. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор