Можем ли да премахнем симптомите и въпреки това да си умрем?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: За второто съм прав. Всеки има право на избор за собствения си живот. Ти просто си избрала другата опция. :)
Ако бях решила да запазя маяка си, щеше ли да се съгласиш с мен и дори да не ми споменеш, че ако го запазя, ще изгубя и останалите години от живота си в дерзание по нещо безвъзвратно отминало?

Не вярвам да има човек, дори и в преклонна възраст, който, ако осъзнае Истината, ще избере да пропилее и времето което му остава до Края, независимо колко е то.

Ако някой вземе решение да запази маяка си, може да не е все още осъзнал, какво му отнема бленуването по миналото. Може да не е разбрал, че емоциите и детайлите не са едно и също нещо.
Няма ли да се помъчиш да го убедиш в по-добрата за него алтернатива, защото дали е по-добра се вижда по-лесно отстрани?

Иначе си прав. Всеки има право на избор, но ако всеки можеше да избира онова, което е най-добро за него, Светът би бил чудесен!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всеки избира това което е най-добро за него. Всичко е въпрос на гледна точка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,

Погледни тази дискусия с Иван така:

Заболяването на щитовидната жлеза (изобщо, при всички хора) казва:
"Отказвам да изпитвам определени емоции, защото боли ....", така както например очните заболявания казват "Отказвам да видя определени неща, защото боли ....". Жлезата, очите, както и всички останали органи за мен са нещо като бушони, които горят (или поне изключват) за да ни предпазят от по-лошо.

На база това, само ти можеш да си отговориш дали искаш или не искаш да запазиш маяка си, защото терапевта (или тук Иван) няма как да знае дали маяка ти е нещото или едно от нещата, които имат принос към болката (респективно заболяването на жлезата ти) или е просто един прекрасен спомен от миналото ти, който няма отношение към страданието ти и заради това той не може да вземе решение за премахване или запазване вместо теб.

И след това се възползваш от отговора, който си си дала сама за себе си, както ти вече си направила въщност, БРАВО за което!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра,

Погледни тази дискусия с Иван така:

Заболяването на щитовидната жлеза (изобщо, при всички хора) казва:
"Отказвам да изпитвам определени емоции, защото боли ....", така както например очните заболявания казват "Отказвам да видя определени неща, защото боли ....". Жлезата, очите, както и всички останали органи за мен са нещо като бушони, които горят за да ни спасят от по-лошо.
Какви емоции отказвам да изпитвам, за да започна да се самоизяждам с антитела?!!! Аз пък напротив, си мислех, че изпитвам прекалени емоции /вина например, или неспособност да се справя/ и затова е "светнал бушона ми" :)

Честно казано до сега не съм правила връзка на бившия ми маяк ;) с заболяването на щ. ми жлеза, но възможно е, ако автоагресията се получава и в следствие на самосъжаление, тъга и реване. Но не ми се вярва!

Мнението ми е, че маякът не може никога да бъде прекрасен спомен от миналото. Иначе никой не би го третирал като психологично заболяване. Единствено, когато премахнеш маяка, (защото след като промениш значението му, според мен това вече не е маяк) - чак тогава той се превръща в прекрасен спомен от миналото.

В дискусията ни с Иван ставаше въпрос за третиране на маяка ми като маяк, без да има никакъв фокус върху проблема с щитовидната ми жлеза.


ПС: И Иван много добре знае маяците пречат или помагат на някого.
Иване, това което си ми отговорил, че зависи от гледната точка, аз пък ти казвам, че гледната точка е стесняване на хоризонта.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Емоциите, за които говоря, са причината да изпитваш вината, автоагресията, неспособността да се справиш – тях търсиш за да ги изчистиш (приемеш по-точно, изчистването идва след това), те са корена на проблема, тогава щe отпаднат и вината и автоагресията и т.н. Никой не изпитва вина просто защото си е решил, без зад това да стои нещо - търси какво. Може би вина за това, че емоциите пораждани от маяка съществуват ... или пък вина затова, че не си се отдала на емоциите, пораждани от маяка ... (това са само примери, не ги възприемай директно). А може и маяка да няма нищо общо тук, само че нещо доста ти изскача на преден план и то в момент, когато работиш точно по жлезата и за мен това не би било случайно, защото няма случайни неща, или поне бих го използвала за доста сериозна основа за размисъл при търсене на корена.

Ако смяташ, че маяка ти е сред причините да изпитваш вина и наказваш себе си, той е за махане. Макар че, както каза Иван и на семинара, ти пак имаш правото на избор да го махнеш или да предпочетеш да останеш с него – може да решиш, че спомена (по точно емоцията в маяка) ти е по-скъп от жлезата. Спомняш ли си примера със сладоледа – жената беше решила, че маяка (такъв, какъвто е, нетрансформиран) и е по-скъп от решаването на проблема с килограмите.
Последно промяна от nia на 15 Май 2010 10:08, променено общо 1 път.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа:Какви емоции отказвам да изпитвам, за да започна да се самоизяждам с антитела?!!! Аз пък напротив, си мислех, че изпитвам прекалени емоции /вина например, или неспособност да се справя/ и затова е "светнал бушона ми" :)
На Изток не лекуват щитовидната жлеза като тук, не я оперират най-вече, защото се смята, че тя реагира най-много на емоциите на човек. Затова се лекува емоционалното състояние, довело до болестта й. Индикатор е, че емоциите, които изпитваш в момента ти вредят.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Femme написа: На Изток не лекуват щитовидната жлеза като тук, не я оперират най-вече, защото се смята, че тя реагира най-много на емоциите на човек. Затова се лекува емоционалното състояние, довело до болестта й. Индикатор е, че емоциите, които изпитваш в момента ти вредят.
Виж, Femme,

и аз бях чела преди време статията на една руска последователка на Норбеков, която твърдеше същото като теб. Ставаше дума, че ние българите, прекалено силно страдаме от загубата/смъртта на близки хора, а тъгата било нещо, което скапвало щитовидните ни жлези. В другите страни нямало чак толкова много случаи на заболели щитов. жлези, но самият мироглед на хората бил различен.

Но не вярвам при мен това да е причината за автоагресията ми и унищожаването на жлезата.

ОК, ще ви разкажа. Като съм почнала. :)

Това заболяване ми го откриха точно в момент, в който бях подложена на непосилен и нечовешки стрес в работата ми. Вършех я съвестно и давах всичко от себе си. Но се явих опозиция на моята шефка, която се опита да се облагодетелства за сметка на социално слаби пенсионери. Тогава тя ми предложи да напусна сама. Аз естествено отказах, тъй като смятах, че правото ще възтържествува. Но сега съжалявам за това, че не напуснах, тъй като тази жена направи живота на работата ми ад и в продължение на една година ме подложи на такъв психически тормоз, че сега се чудя как изобщо съм издържала. Накрая написа в годишната ми атестация най-ниската оценка, като за да я оправдае, я беше напълнила с абсолютни лъжи.
В следствие на тази атестация прекратиха служебното ми правоотношение, поради получена най-ниска оценка на годишните атестации. Такивамитиработи. По това време получих заболяването. Мисля, че беше от омразата ми към нея, защото след един от опитите и да ме унищожи се усетих, че искам да я няма и изпитах толкова силно напрежение в гушата, че имах чувството, че имам стиснато въже около врата. Тогава откриха за първи път антителата ми /години след раздялата ми с маяка/. Жлезата все още работеше нормално.
Смело мога да кажа, че ТЕС ми помогна да се освободя от обидата, омразата и злобата към тази жена /Майче, благодаря ти, че ми спомена историята на твоята леля и излекуването и от Хашимото/


такивамитиработи


Ния, благодаря за поста ти. Всички твои предложения са минавали през ума ми. Най-вече си мисля, че емоциите за които говориш са самосъжалението и нелюбовта ми към мен самата. Опитвам се да чистя и това.

Онова, което ми пречи най-вече, за да разбера дали съм изчистила корена на проблема ми с щитовидната жлеза, при положение че симтомите ми непрекъснато се завръщат е това, че не знам дали се завръщат в следствие от Психологични обрати, или за това че не съм нацелила още корена /имам предвид, че корените не могат да бъдат кой знае колко много/ или за това, че може би съм изчистила корените, но след като жлезата ми е вече увредена (проядена като от молци, както казва лекарят, който я гледа на екограф, може дори и с изчистени "корени" на проблема, все пак физически да не е възможно тя да се възстанови. Както например, ако на някой са премахнали изцяло по оперативен път щитовидната жлеза и той е премахнал всички корени на проблема, който е довел до премахването на жлезата, няма как такава да му поникне отново, нали така?

пс: извинете ме за нередактираните ми текстове, но нямам време за това :oops:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Честно казано, не съм съгласна с доста неще в поста ти, но все пак това си е твоя път и ти си знаеш най-добре.

Само един съвет - остави, позволи, на интуицията ти (послания и визуализации по време на ТЕС, сънища, прумици, т.е. знаци) да те води и разсъждавай колкото се може по-малко. Ако интуитивната информация, която получаваш ти е недостатъчна, след като изчистиш ПО-тата, направи предизвикателство (с обща формулировка, а не за някой от симптомите) - то ще размърда интуицията ти, а и ще ти помогне да се научиш да се вслушваш в нея по-добре.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа: Мисля, че беше от омразата ми към нея, защото след един от опитите и да ме унищожи се усетих, че искам да я няма и изпитах толкова силно напрежение в гушата, че имах чувството, че имам стиснато въже около врата. Тогава откриха за първи път антителата ми /години след раздялата ми с маяка/. Жлезата все още работеше нормално.
Като прочетох това се сетих, че може би тогава си искала да говориш, да кажеш нещо, но не си имала смелостта или възможността. Думите са заседнали в гърлото, стиснали са те за гушата. Вместо да изкараш възмущението си навън си го задържала в себе си. Това е само предположение....Възможно е да няма нищо общо с проблема ти. Но ако има нещо вярно си струва да се замислиш дали все още те мъчи нещо, което би искала да кажеш на някого.....
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Femme написа: Като прочетох това се сетих, че може би тогава си искала да говориш, да кажеш нещо, но не си имала смелостта или възможността. Думите са заседнали в гърлото, стиснали са те за гушата. Вместо да изкараш възмущението си навън си го задържала в себе си. Това е само предположение....Възможно е да няма нищо общо с проблема ти. Но ако има нещо вярно си струва да се замислиш дали все още те мъчи нещо, което би искала да кажеш на някого.....
Не съм искала и в момента също няма нищо, което да искам да и кажа, освен, че и се извинявам, че за тогавашното ми развитие и знания, не съм използвала точния метод, с който да я убедя в това, че не постъпва правилно, че не съм била дипломатична, била съм незряла, злобна и съм се стремяла да и отмъстя, за което днес съжалявам и и се извинявам. Също така, ако нещо трябва да и кажа днес, е че асимилирам, че вината никога не е еднопосочна, че аз също виждам и своята вина за това, че ме изрита от работа, защото можех да постъпя по хиляди много по-човешки начини, и че и прощавам, тъй като тя е правила най-доброто според възможностите си и развитието си, което е имала в момента.

Тогава се чувствах в безисходица, в положение което не контролирам, безсилна да защитя правото си и с голяма неприязън към нея. Всичко, което съм имала да казвам, съм си го казала. Иначе нямаше защо да ме изхвърля от работа ;)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Имах предвид дали сега би искала да кажеш нещо на някого, не точно на нея, но явно случаят не е такъв. Това беше само идея.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

[quote="nia"]Честно казано, не съм съгласна с доста неще в поста ти, но все пак това си е твоя път и ти си знаеш най-добре.

Ния, благодаря ти за съвета. Така и правя. Продължавам с общо предизвикателство, паралелно с третиране на ПО-тата.

Ако аз пиша в този форум, то е, за да ми казвате с какво не сте съгласни, защото ако разчитам само на интуицията и на "моят си път" би било безпредметно да описвам историята си във форума. Нали така? Все пак не съм чак такъв алтруист!!! ;)
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

vqra написа: Това заболяване ми го откриха точно в момент, в който бях подложена на непосилен и нечовешки стрес в работата ми.
И аз съм на мнение, че заболяването на щитовидната ти жлеза е причинено от събитие (със съответните последвали емоции, които са довели до увреждането на жлезата), което се е случило преди описаното от теб в този пост. Все пак това заболяване не става от днес за утре, а пък увреждането - още повече. Открили са ти го товава, следователно то е съществувало известно време без твоето "знание". Порови още по-назад! :idea:

Доколкото си спомням от нещата, които бях чела за щитовидната жлеза, тя е един от малкото органи в човешкото тяло, които се самовъзстановяват. Разбира се, за това трябва време. Може би повече, отколкото да се самоунищожи, но не знам колко, това е само предположение. Според мен не е редно да сравняваш развитие в организъм с премахната щ. жлеза и в организъм с увредена такава. Няма аналогия тук. Може да се възстановява единствено нещо, което съществува, нали? :roll:

Успех ти желая!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Онова, което ми пречи най-вече, за да разбера дали съм изчистила корена на проблема ми с щитовидната жлеза, при положение че симтомите ми непрекъснато се завръщат е това, че не знам дали се завръщат в следствие от Психологични обрати, или за това че не съм нацелила още корена /имам предвид, че корените не могат да бъдат кой знае колко много/ или за това, че може би съм изчистила корените, но след като жлезата ми е вече увредена (проядена като от молци, както казва лекарят, който я гледа на екограф, може дори и с изчистени "корени" на проблема, все пак физически да не е възможно тя да се възстанови.
Ето с това не съм съгласна, цялото, и то не само защото като логика не се връзва, а и според мен е нещо, над което изобщо няма смисъл да се разсъждава на ниво съзнание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа: Ето с това не съм съгласна, цялото, и то не само защото като логика не се връзва, а и според мен е нещо, над което изобщо няма смисъл да се разсъждава на ниво съзнание.
Да имаш право. Прочетох се и нищо не разбрах :) Никаква логика, словоизлияния някакви, но поне може да си сигурна, че това е поток от мисли, нередактирани, неподбрани, без никаква логика и като че ли изплували от подзъзнанието.

Рабрах те, а и ти явно си разбрала, въпреки нелогичните слова!
Никакъв смисъл няма. Права си! Така или иначе, нали ще бъда първата излекувала се, с нарушена вече структура на жлезата :)
Публикувай отговор