Поднормено тегло

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Поднормено тегло

Мнение от qwerty93 »

Здравейте ! Много от вас се чудят как да отслабнат и правят какво ли не ,но при мен проблема е следният : На 17 години съм. Висок съм 1.80 някъде а тежа само 57-58 килограма. Възможно ли е чрез ТЕС терапия да си забавя по някакъв начин метаболизма , тъй като смятам че ми е много бърз и от това не пълнея.Имам апетит и ям по 4 пъти на ден но нищо не качвам и взех да се притеснявам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Я си помисли първо, ама хубаво си помисли, какво всъщност искаш:
- да качиш килограми
- да напълнееш
- да ядеш по-малко
- да имаш по-хубаво тяло
- да си по мъжествен
- да си по-силен
- да си по-привлекателен за момичетата
или нещо друго?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

ivangp написа:Я си помисли първо, ама хубаво си помисли, какво всъщност искаш:
- да качиш килограми
- да напълнееш
- да ядеш по-малко
- да имаш по-хубаво тяло
- да си по мъжествен
- да си по-силен
- да си по-привлекателен за момичетата
или нещо друго?
Да вляза в нормата и да не изглеждам като скелет на батерии общо взето.Ако може да ми кажеш ключовите думи Въпреки че... и повтарящата фраза ще съм ти много благодарен !
Последно промяна от qwerty93 на 18 Май 2010 15:04, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

и каква е нормата?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

ivangp написа:и каква е нормата?
Нормално индексът на телесната маса не трябва да бъде под 18. Този индекс се получава, когато разделим теглото в килограми на ръста в метри на квадрат. Тоест, при 2 метра ръст и тегло от 100 килограма, разделяме 100 на 2 на квадрат, тоест – на 4 и се получава 25. Това е границата между норма и свръхтегло. От 18.5 до 25 говорим за нормално тегло. Под 18.5 вече имаме поднормено тегло, което трябва да се лекува. От 25 до 30 говорим за свръхтегло, а от 30 нагоре – за затлъстяване.

В моя случай : 57:(2x1.80)=15.83333333333333333 :shock:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

От написаното дотук разбрахме че си под нормата и колко си под нормата, но не разбрахме колко искаш да си. И тези килограми дето искаш да ги качиш за да достигнеш заветната норма от какво естество да са. Има ли значение за теб дали са мускули или сланина?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравей, qwerty93!

Добре дошъл!

Тази формула, която си я дал, за мъже ли е? Защото като изчислих по нея и аз излезнах малко под нормата, а си имам тлъстинки и нещо не ми се връзва.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Здрасти!
qwerty93 написа: В моя случай : 57:(2x1.80)=15.83333333333333333 :shock:
В твоя случай: 57 : (1,80 х 1,80) = 57: 3,24 = 17,59 :!:

Нали не 2 х 1,80, а 1,80 х 1,80? Това са различни неща!

Правил ли си изследвания на щитовидната жлеза? Може да имаш ускорен метаболизъм, ама може и да нямаш, просто твоят организъм така да работи. Винаги ли си бил слаб или някак изведнъж отслабна и не можеш да напълнееш? Има много неща, които е хубаво да проучиш. ТЕС, разбира се, ще ти е от полза във всички случаи, ама трябва все пак да се изясни изходната точка, нали?

Успех!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

vqra написа:Здравей, qwerty93!

Добре дошъл!

Тази формула, която си я дал, за мъже ли е? Защото като изчислих по нея и аз излезнах малко под нормата, а си имам тлъстинки и нещо не ми се връзва.
Здравей , това което съм написал го прочетох преди месец - два в този сайт http://e-vestnik.bg/6875 и мисля че има логика в написаното. Там не се споменава дали е строго определена за мъже или за жени, но в моя случай едва ли ще има формула която да ме изкара в нормата.Не съм пробвал съветите на доктора поради простата причина че не се лишавам от абсолютно нищо даже напротив - понякога прекалявам с някой доста калорични продукти , но ефект НЯМА :( . Та ще ми се някой да ми даде съвет как точно да използвам ТЕС в моя случай, какви фрази да използвам и т.н
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

ivangp написа:От написаното дотук разбрахме че си под нормата и колко си под нормата, но не разбрахме колко искаш да си. И тези килограми дето искаш да ги качиш за да достигнеш заветната норма от какво естество да са. Има ли значение за теб дали са мускули или сланина?
Искам да напълнея равномерно. 67-68 ще са ми идеални.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Докато те четях в ума ми изникнаха въпросите: "От какво се опитваш да избягаш? Защо искаш да си невидим?"
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

mimiska написа:Здрасти!
qwerty93 написа: В моя случай : 57:(2x1.80)=15.83333333333333333 :shock:
В твоя случай: 57 : (1,80 х 1,80) = 57: 3,24 = 17,59 :!:

Нали не 2 х 1,80, а 1,80 х 1,80? Това са различни неща!

Правил ли си изследвания на щитовидната жлеза? Може да имаш ускорен метаболизъм, ама може и да нямаш, просто твоят организъм така да работи. Винаги ли си бил слаб или някак изведнъж отслабна и не можеш да напълнееш? Има много неща, които е хубаво да проучиш. ТЕС, разбира се, ще ти е от полза във всички случаи, ама трябва все пак да се изясни изходната точка, нали?

Успех!

Това с формулата май съм го объркал :oops: но отново ме изкарва под нормата - тоест трябва да се направи нещо по въпроса. Винаги съм бил слаб вероятно защото родителите ми са били слаби но е възможно да съм слаб защото за 2 години според майка ми от 163 съм станал 180 и неможело едновременно на височина и на килограми да раста. Ходил съм на ирисова диагностика . Лекарката определено не е някоя дето да взема парите на хората без да ги лекува. Каза ми че имам проблем само със стомаха но нямало нищо общо с това че не пълнея.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

1во веднага почвай да тренираш с тежести. Не е задължително, даже донякъде е противопоказно да ходиш в някой фитнес.
Лицеви опори, набирания, спринтове и кофички са всичко от което се нуждаеш. Тренирай всички гореизложени упражнения веднъж в седмицата по 3 серии до отказ. Спринтовете да са по 100м.

Но в началото не се напъвай да спринтираш с пълна скорост, че ще скъсаш нещо. Просто бягай бързо с около 80% от възможностите си.

Винаги разтягай всички мускули преди и след тренировка.
Не прави повече от една тренировка на седмица.
Яж си колкото ти се яде, но гледай храната ти да е здравословна. Не яж боклуци от рода на вафли, пици, хамбургери и т.н. по-често от веднъж на ден. Наблегни на месо, млечни и салати.

Освен това по 3 пъти на ден - сутрин обед и вечер си прави по един ТЕС с:
Въпреки че имам много бърз метаболизъм и изглеждам като скелет на батерии аз .....................и моля тялото си да използва енергията от храната която изяждам за изграждане на здрава мускулатура и повишаване на теглото ми до идеалните за мен 68кг.

НФ: тялото ми оползотворява храната перфектно и я използва за изграждане на здрава физика.


Пиши пак след 1 месец колко тежиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

Lady Frost написа:Докато те четях в ума ми изникнаха въпросите: "От какво се опитваш да избягаш? Защо искаш да си невидим?"
Извинявай ,но не те разбрах сериозно..
qwerty93
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Май 2010 14:05

Мнение от qwerty93 »

ivangp написа:1во веднага почвай да тренираш с тежести. Не е задължително, даже донякъде е противопоказно да ходиш в някой фитнес.
Лицеви опори, набирания, спринтове и кофички са всичко от което се нуждаеш. Тренирай всички гореизложени упражнения веднъж в седмицата по 3 серии до отказ. Спринтовете да са по 100м.

Но в началото не се напъвай да спринтираш с пълна скорост, че ще скъсаш нещо. Просто бягай бързо с около 80% от възможностите си.

Винаги разтягай всички мускули преди и след тренировка.
Не прави повече от една тренировка на седмица.
Яж си колкото ти се яде, но гледай храната ти да е здравословна. Не яж боклуци от рода на вафли, пици, хамбургери и т.н. по-често от веднъж на ден. Наблегни на месо, млечни и салати.

Освен това по 3 пъти на ден - сутрин обед и вечер си прави по един ТЕС с:
Въпреки че имам много бърз метаболизъм и изглеждам като скелет на батерии аз .....................и моля тялото си да използва енергията от храната която изяждам за изграждане на здрава мускулатура и повишаване на теглото ми до идеалните за мен 68кг.

НФ: тялото ми оползотворява храната перфектно и я използва за изграждане на здрава физика.


Пиши пак след 1 месец колко тежиш.
Много ти благодаря ! Дано да има ефект и след 1 месец да съм достигнал желаното тегло . Почвам от днес :!:
Публикувай отговор