Хепатит Б и бременност

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
nimfea
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2010 19:51

Хепатит Б и бременност

Мнение от nimfea »

Здравейте,
попаднах в този форум благодарение на един много мил човек,на когото искам искрено да благодаря за възможността да погледна на проблемите си от различен ъгъл :)
Ето моята история:През септември миналата година направих спонтанен аборт в 8 г.с..Бебето беше много желано,всички в къщи много се раздваха на новина от предстоящото събитие,но получих кървене,оказа се че бебчо не се развива(направо липсва-missed abortion) и ми направиха кюртаж).Бях доста разстроена,но се съвзех някак ,забравих за случая и след 5 месеца неусетно пак бях бременна.Този път от суеверия,със супруга ми решихме че няма да съобщаваме на никого новината,за да няма натрупване на големи надежди,докато не чуем сърчицето му.Признавам,че притесненията да не ни се случи отново същото ме завладяха.
Няма по-голяма радост от това,да чуеш как бие малкото сърце и да видиш как една малка " топчица" се движи в теб.Бяхме много щастливи и обнадеждени,че всичко ще е ОК.
Ноооо,имало още какво да преживеем в този живот-при стандартните изследвание при бременност-ми откриха носителство на австралийски антиген.Не бях наясно за какво иде реч и веднага пуснах една търсачка в нет-а.Първото нещо,което прочетох беше-хроничен хепатит Б!
Това беше може би най-жестокия шамар на съдбата,който бях преживявала до сега.Рухнах психически,плаках много,четох много по въпроса-но усещах как всичко около мен се срутва,възприемах се като една "торба пълна със зараза",притеснявах се как ще ме приемат околоните с тази диагноза,как ще отида на зъболекар от сега нататък,дали щяха да ме изолират всички от страх да не ги заразя(макар,че той се предава само по кръвен и полов път т.е. в ежедневието си съм абсолютно безопасна за всички около мен)
Пуснах си веднага всички останали изследвания,направих консултация с един от най-добрите хепатолози в България.Фактите бяха следните-макар и слабо вирусът на хепатита се размножава в мен,но препоръката на лекаря беше да се успокоя,да си гледам бременността,успокои ме,че ще следи състоянието ми и след раждането на бебо,ще вземем необходимите мерки за мен.По негово мнение трябваше да родя със секцио-най-малък риск да заразя детето и да поставим веднага ваксина(дават ок. 90 % шанс да е здраво след раждането)
Някак си започнах да мисля позитивно,надъхвах се че ще направя най-доброто за детето си,макар,че не съм фен на секциото.С подкрепата на най-близките ми хора разбрах,че независимо от диагнозата ми те ме приемат такава каквато съм и ме уверяваха,че новината за бебо е най-важната сега.Първите дни се чувствах неловко сред колеги и съседи,сякаш на челото ми пише от какво срадам,но после осъзнах,че всичко в отношенията ни е същото,че това си е мой дълбоко личен проблем и няма нужда да го споделям с този и онзи,за да се разстройвам излишно от злобни подмятания.
Но една седмица по-късно отново прокървих,препоръката на гинеколога ми беше да лежа у дома и да пия таблети прогестерон,погледна и бебето на видеозон-всичко беше ОК.Успокоих се,лежах си в къщи,четях книжки за бременни,всяка вечер говорих на бебо,да не се тревожи,че ще направим най-доброто за него,че той ще бъде едно здраво и хубаво дете.Кървенето не спираше,след 3 дни пак направихме преглед,сърчицето си биеше нормално и бебо се премяташе като маймунка.На следващата вечер,бях самичка у дома,всички бяха на работа,направих масиран кръвоизлив ,така както си лежах и ....бебо си отиде,последва отново кюртаж :( бях почти в 4 месец...
Съжалявам за дългия пост,но ми се искаше да разкажа...
От около 2 седмици чета във форума,прочетох и книжката на Иван.От самото начало започнах с ТЕС-ане,макар и да не съм сигурна дали го правех правилно,просто защото исках да започна да разчиствам проблемите веднага.
Реших да започна с Предизвикателството относно хепатита.Не съм сигурна дали съм на прав път,но ако го уморя "този гад",ще имам шанс да родя нормално здрави деца,а и аз ще съм здрава,От друга страна,на 27.05 съм на консултация в София отново с хепатолога,за да решим как ще се действа.Той ми предложи по телефона евентуално да започнем терапия с интерферон,но това отлага така мечтаното ни бебче с минимум една година заради страничните ефекти на лекарството.Другото предложение беше да си забремения,след около 4-5 месеца,да родя и тогава да мисля за хепатита.
Гинеколожката ми предполага някакъв имунологичен проблем със задържането,доколкото разбирам имунната ми система май не се "погажда" с бебетата ми.И ще ходя на консултации по въпроса също.
Много съм объркана,не знам от къде да почна,но със сигурност знам,че:
-искам да съм здрава.
-искам да унищожа този гаден вирус,който трови черния ми дроб и заплашва здравето на децата ми
- и искам да имаме дечица
Това,което правя в момента е следното:
Започнах Предизвикателството с настройката:"Въпреки,че нося вируса на хепатит Б,аз налълно и безрезервно приемам себе си..."-прекално е общо преполагам,за това ви моля за помощ,как точно да я формулирам.,защото аз болки или неразположение свързани със самия хепатит нямам.
Само като чувство в мен имам някаква тъга ,която се проявява обаче само когато говоря за тези проблеми и май най-вече за хепатита,сякаш се чувствам обречена от него.Когато съм си сама не се разстройвам от мисълта за болестта,сякаш съм забравила за нея и тя не е част от мен и живота ми,за това ми е трудно да определя СЕН,за да Тес-ам тази тъга и чувство на обреченост-моля помогнете ми с насоки.
Благодарна съм,че ми отделихте от времето си и за всичко,което ще ме посъветвате.
А аз ще пиша тук с резултати.
Поздрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Нимфеа,
аз бих те посъветвал да ТЕСнеш всяко от изреченията в поста си и след това да продължиш Предизвикателството с:
"Въпреки,че съм много тъжна и се чувствам обречена вечно да нося вируса на хепатит Б и никога да нямам деца аз налълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се освободя от тъгата, безпомощността и този вирус сега"

НФ: избирам да се освободя от тъгата, безпомощността и този вирус сега
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ех, nimfea, много ме зарадва, когато видях поста ти! Тъкмо мислех да ти пиша да питам как си!

Много се радвам, че си се престрашила! Иван вече ти е дал насоки, аз за момента нямам какво да добавя!

Успех, мила! С теб сме! :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
dragon
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2012 17:12

Мнение от dragon »

Здравейте,
nimfea, дали ще е възможно да споделиш докъде стигна с ТЕС-ването!!!Живо се интересувам от твоя опит по въпроса.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре дошла Нимфеа!
Подкрепям декларацията но Иван.
Успех!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dragon
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2012 17:12

Мнение от dragon »

Прочетох книжката и почвам усилено да ТЕС-вам!!! :) Но много ми се ще nimfea да сподели своя опит до момента!

Успех на всички!!! :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хепатит-Противопоставяне на промяната. Страх, гняв, омраза. Черният дроб е седалище на гнева и отмъстителността.

Това може да бъде някакъв помощен ориентир за това какви емоции евентуално са довели до хепатита и какво да се тесва.

Дано си се отказала от интерферона,до колкото знам ползват го и за лечение на болни от множествена склероза.Бях попаднал на един материал за него,ще го потърся и ще ти го пратя.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145655.0
http://www.hepasist.com/index.php?page=menu4&sub=4_1
Ако това не е достатъчно да търся още?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
dragon
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2012 17:12

Мнение от dragon »

Гената,благодаря за насоките!!!Аз се отказах от интерферон отдавна.

Благодаря Ти,че се отзова!!!

:D :D :D
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Мнение от lileane22 »

Здравейте отново!
Чета ви редовно, но отдавна не съм ви писала. Ползвам ТЕС от около една година. Тогава ми помогна за ритъмни нарушения, но сега ми откриха хепатит В и потърсих във форума някой с моя проблем. За съжаление открих само тази тема с опита на НИМФЕЯ, която даже не пише какво е станало по нататък. Ако все още е във връзка, моля да сподели как се е развила болестта и какви са успехите й чрез ТЕС. На мен ми е помогнало, даже много бързо. Тогава почти не повярвах, че всичко е в резултат на ТЕС. Но сега имам вирус, а не е само негативна емоция.
Моля за помощ! Каква е декларацията при вирусно заболяване? Дали да се атакува болестта или пак трябва да се търсят емоциите, които вероятно са й позволили да се появи?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Как е възможно да си във форума от година, да си търсила и да не си видяла това: http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=7 ?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Мнение от lileane22 »

Много се извинявам, но не разбрах от този линк какво точно трябва да чета. Както казах по-горе преди година изчетох почти всичко от форума и книгата, даже съм си принтирала страниците с точките и са ми на таблото винаги пред очите ми. Но аз сега търся и моля за опит специално с хепатит В. Затова не разбрах от този линк какво трябва да чета, защото той ми отваря един цял раздел от форума (НЕ ПИТАЙ НИЩО ПРЕДИ ДА СИ ПРОЧЕЛ ВАЖНИТЕ ТЕМИ ТУК!) и нищо конкретно за хепатит В.
Забравих да кажа, че аз съм на 49 години и както се разбира нямам намерение да забременявам, така че при мен случаят е по-различен от този на НИМФЕЯ.
Благодаря, предварително на всички, които биха ми помогнали със съветите си или опита си!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Понеже си изчела целия форум, а в него има няколко теми за Хашимото, би ли ми казала каква е декларацията за автоимунно заболяване и конкретно за Хашимото?
След това, аз ще ти кажа каква е декларацията за вирусно заболяване и конкретно за Хепатит Б.

Също така те съветвам да се запознаеш с Германска Нова Медицина и нейните твърдения относно Хепатит Б. Ползвай Гугъл!
Според нея, Хепатита е лечебна фаза на заболяване след преодолян емоционален конфликт и не е нужно да се лекува с каквото и да е, включително ТЕС, освен ако не е хроничен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Мнение от lileane22 »

Темата за Хашимото и проблемите с щитовидната жлеза ми беше много интересна, защото аз съм оперирана от топъл възел преди повече от 20 години. Знам, че при автоимунните заболявания става въпрос за чувство за вина, което трябва да се атакува с декларацията.
Но при хепатит случаят е съвсем различен. Тук има вирус. Ето това не ми е ясно. Ако атакувам вируса както е в следната декларация: "Въпреки, че съм много притеснена и се чувствам обречена да нося вируса на хепатат В, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се освободя от притеснението, обречеността и този вирус сега!", дали няма само да замажа положението, защото както казва Огнян не е добре да се атакува самата болест, а трябва да се търси емоцията, която я поражда.
В момента са ми назначили контролни изследвания през октомври, защото при първите се установи, че хепатитът ми не е от скоро, а нямам изграден имунитет срущу вируса. Така че мисля, че се касае за хроничен хепатит, въпреки че не ми го казват директно, докато не повторят изследванията. Добрата новина е, че нямам нарушение във функцията на черния дроб /за сега!/. Затова искам да започна с ТЕС и да имам достатъчно време преди контролните изследвания. Но как да атакувам вируса, не съм сигурна?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нищо не си разбрала след година четене.
1. Няма една декларация за дадена болест. Декларациите се менят според мисленето и емоционалното състояние на даден човек в даден момент, а не според диагнозата му. Казвам диагнозата, защото диагнозата и болестта често не са едно и също нещо.
Това за вината при Хашимото не е някакъв закон, а само пример за търсене в някаква насока. Препрочети темите и виж колко различни декларации са използвани. Не е само една декларация за вина.

2. Това, че хепатита се причинява от вирус също не е закон, а е само убеждение натрапено ни от официалната медицина.
Всъщност представата ни за реалност е изтъкана от убеждения, вярвания, а не неопровержими и непроменими закони. Тези убеждения са поддържани от дадени емоции, прикачени към тях и са свързани по-рядко с една случка ( вкоято е имало много силен емоционален заряд) или по-често с ред случки с по-слаб емоционален заряд. Затова и работата с конкретни случки е важна. Убежденията се променят както се и създават - по два начина.
Или като се премахне емоцията от случките, с които са свързани или като се натрупват нови случки наситени с емоции, които потвърждата новото убеждение.

3. Не атакувай вируса, а ТЕСай собствените си мисли и най-вече емоциите прикачени към тях, както и физическите симптоми на проблема. Това е описано в една от важните теми, към които по-горе има линк.

4. Визуализирай желаното състояние сякаш вече е факт и насити тази визуализация с максимално силни позитивни емоции. Колкото по-често визуализираш и колкото по-силни са емоциите, толкова по-добре.
Както вече писах убежденията се формират по-бързо, когато са свързани със случки, в които има силни емоции. Всяка визуализация = случка. Мозъкът не различава реалността от представата. Реалността, така или иначе, е само една илюзия, която поддържаме с убежденията си.

Всичко написано дотук са мои убеждения, базирани на моя жизнен опит, т.е. на случките в моя живот и интерпретацията, която аз им прикачвам. Ако ти харесват и работиш по гореописания начин, може да станат и твои убеждения.
Ако не ти харесват, си свободна да си поддържаш старите убеждения или да си създаваш нови, собствени и различни от моите. :wink:

В тои форум сме се събрали хора, които мислят или искат да мислят сходно. Всяка публикация в него която потвърждава дадена линия на мислене е още една случка, която затвърждава дадено убеждение. Всеки прочит на такава публикация също е нова случка на затвърждаване на това убеждение.

Всеки прочит на публикация някъде, която отрича или поставя под съмнение дадено убеждение е случка, която подкопава в съзнанието това убеждение.
Така, че внимавай какво четеш, гледаш по телевизията и интернет, с кого говориш, накъде са насочени мислите ти всеки ден и какви представи се въртят в ума ти. Подкрепящи ли са те желаните от теб убеждения или са подкопаващи ги.

Справка - подписа ми.

Ежедневното натрупване на микроскопични отклонения от настоящите ти убеждения ще създаде с много по-голяма сигурност и много по-плавно и приемливо за теб нови убеждения, отколкото опитите да промениш посоката си на мислене, действие и начин на живот с един решителен голям завой.

Упорито, често, ежедневно работи и променяй по нещичко в себе си.
Количествените натрупвания неминуемо водят до качествени изменения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Мнение от lileane22 »

Г-н Петърнишки, много Ви благодаря за бързите отговори и напътствията, които ми давате!
Благодаря и на всички, които сте във форума, благодаря ви че ви има, че съществува този форум и на г-н Петърнишки един поклон за книгата, която е написал!
Може би отговорът ми ще стане този път много дълъг, но мисля че трабва да споделя всичко. Аз не живея постоянно в България. След няколко дни планирам да си дойда и мисля да посетя семинар на ТЕС, ако се състои във времето, през което пребивавам там. Имам голямо желание да се запозная лично с участниците във форума и да можем след това да си пишем на малки имена(?).

Сега по темата, ако въобще някой друг чете темата за Хепатита:
1. Аз вярвам в ТЕС - 101%, защото както писах преди около година ми помогна и то от днес за утре, въпреки че го направих само веднъж и то повече като за проба. Затова не съм съгласна с тезата, че количествените натрупвания водят до качествени промени, най-малко защото никой не може да каже като колко количество трябва да се натрупа, за да се осъществи качествен скок и така може да си чакаме до безкрай...

2. Моето мислене е така устроено, че едно нещо не го ли разбирам, то не ми служи. Затова се опитвам да разбера каква е връзката между вируси и емоцията, която подготвя почвата те да се развият. Затова съм много благодарна на г-н Петърнишки, че не ми е посочил някаква декларация наготово, защото щях да се хвана за нея като удавник за сламка, а както той пише по-нататък за всеки човек е различно.
"Няма една декларация за дадена болест. Декларациите се менят според мисленето и емоционалното състояние на даден човек в даден момент, а не според диагнозата му"

3. Мислех да започна с ТЕСане на емоциите, които изпитвам. Такаааа...
Какво за тях? Незнам дали е хубаво или не, но ще го приема за такова, защото в момента не изпитвам никаква негативна емоция спрямо вируса на хепатита, който както казват медицинските светила съм си го носила много отдавна. По точно изпитвам интерес: какво ли ще стане? или какво точно иска да ми каже моето тяло с това?
Е, ако не ме е страх или не съм обидена или ядосана, как да ТЕСам любопитството си? Или така ще си съществуваме с тоя вирус в симбиоза?

4. Имам други емоции насочени към минали случки, от които мисля да започна. Там вече вярно има чувство на вина, яд, страх да не се случи пак същото и т. н. Възможно е те да са провокирали сегашното ми положение и понеже аз не приемам следствието като нещо трагично, затова до сега не ми е пострадал черния дроб. Но тези емоции си стоят (даже от време на време все още плача...) и трябва да се освободя от тях иначе може да се случи, че количеството им да надхвърли критичната маса и да пострада някоя друга част от физиката ми :shock: , нали?

В крайна сметка май наистина това ще ми е декларацията:"Упорито, често, ежедневно работи и ПРОМЕНЯЙ по нещичко в себе си".

След като написах това стигам до извода, че май ме е било страх да започна да се освобождавам от тези емоции, СТРАХ ОТ ПРОМЯНАТА.

Още веднъж много благодаря!
Публикувай отговор