ТЕС за алкохолизъм

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
jupiter75
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2010 09:26
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от jupiter75 »

Здравейте, вчера гледах На кафе с Гала. Страхотно ми въздейства всичко, което видях, сега чета това, което сте написали тук и нямам търпение да се запиша и аз на курс.
Пожелавам ви да разпалвате хората, да сте полезни на себе си и на всички около вас!!!!!
jupiter75
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2010 09:26
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от jupiter75 »

Здравейте, почти прочетох книгата, страшно ме запали, интересува ме може ли да се прилага ТЕС при алкохолно зависими, има ли шанс, някой има ли вече конкретни резултати, ако да, ще съм му много благодарна, ако сподели. Благодаря предварително...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Не съм занимавал такъв проблем , но доколото знам ТЕС е много добър начин за зависимости! Моето мнение е да се работи!!! ПОНЕ месец и тогава вижте пак ! А дали работи си зависи предимно от този, който го прави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС помага за всякакви зависимости, в това число и за алкохолизъм.
Всеки път, като ти се допие, идентифицирай чувството, което те кара да пиеш (т.е. чувството, което се опитваш да тушираш с алкохола) и преди да започнеш да отпиваш от чашата прави по 5минути ТЕС за това чувство.
Най-вероятно след 5 минути чувството вече няма да го има и няма да изпотваш нужда да пиеш. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

jupiter75 написа:Здравейте, почти прочетох книгата, страшно ме запали, интересува ме може ли да се прилага ТЕС при алкохолно зависими, има ли шанс, някой има ли вече конкретни резултати, ако да, ще съм му много благодарна, ако сподели. Благодаря предварително...
Интересното, което се получи при мен е, че работя с ТЕС за проблема ми с щитовидната жлеза, но като страничен ефект изчезна желанието ми за употреба на какъвто и да е алкохол, докато преди доста често употребявах. Чак алкохолно зависима може би не съм била, но често пиех, дори понякога, когато се чувствах зле - пиех и без компания, което според съпруга ми не било нормално.

Доста по-късно, след като практикувах ТЕС /вече 7 месеца/, установих, че не ми се употребява алкохол. Разбрах, че биохимичния процес, при човек, предразположен към каквото и да е пристрастяване, включва ниски нива на серотонин (мозъчен химикал, пренасящ нервни импулси), комбинирани с тенденция към твърде лесно отделяне на допамин. Тези два нервотрансмитера са свързани в обратно пропорционална зависимост. При всяка една зависимост допаминът изпраща съобщението "Трябва да го имаш - върви и го вземи!", а серотонинът, че мисията е изпълнена, а именно: "Имам го!".

Стимулирането на акупунктурните точки увеличава нивата на серотонина в мозъка, а оттам се намалява копнежа към веществото/в случая алкохол/.

Липсата на желание за употреба на какъвто и да е алкохол, при мен се получи без настройка на мисълта към този проблем. Просто стимулиране на точките с фокусиране на вниманието ми към проблема с щитов. жлеза.
Може би, ако и мисълта за проблема се включи, ще бъде още по-ефективно. Но е факт, че отдавна не ми се употребява какъвто и да е алкохол. Даже се чудя как съм употребявала тази гадост.

такивамитиработи

:)
jupiter75
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2010 09:26
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от jupiter75 »

Да, явно трябва пласт по пласт, но не става дума за мен, а за много близък човек, който е отворен към ТЕС, но не осъзнава проблема си с алкохола, явно просто трябва да практикува и освобождаването ще стане от само себе си...
Благодаря на всички за съветите и мненията!!! :)
Публикувай отговор