Допускане на хора до себе си.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Допускане на хора до себе си.

Мнение от zoh »

Здравейте,

Преди известно време преживях тежка раздяла с мъжа ми (той се ожени за много кратък период за любовницата си), като в последствие и с доста близки приятели.
Доста тежко го преживях и ми трябваше време, за да успея да погледна отново напред и да помечтая отново да имам човек до себе си.
Но докато съм изживявала болката си , явно доста съм се отдръпнала от хората и неусетно съм си забранила да ги допускам до себе си...камо ли за парньор...
Започнах да тесам, но май хич не знам от къде и затова се получава доста безразборно.
Горе споменах любовницата, защото и тя е част от тесванията ( смятам я за много красива - естесвено преекспонирано от мен, а себе си за меко казано, че съм ужасна:)
Та така...доста неща от къде да започна
1. от себеоценката си "въпреки, че намирам Ж за много красива, продължавам да харесвам себе си.."
2. от страха от предателство " Въпреки, че М ме предаде...."
3. от спазването на дистанция " въпреки, че не допускам никой до себе си ....."
4. или всъшност дори не съм сигурно, че не трябва да тевам дали още не обичам бившия...

Досаден пост, но имам нужда от помощ. С безразборно Тесане , ама никак не ми се получават нещата ...

Много благодаря.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Моето мнение , че е хубаво да обърнеш повече внимание към физическите усещания към всичко това, което описваш:
1. от себеоценката си "въпреки, че намирам Ж за много красива, продължавам да харесвам себе си.."
2. от страха от предателство " Въпреки, че М ме предаде...."
3. от спазването на дистанция " въпреки, че не допускам никой до себе си ....."
4. или всъшност дори не съм сигурно, че не трябва да тевам дали още не обичам бившия...
Конкретно, примерно при страх от предателство ми се стяга стомаха за оценка някаква от 1 до 10 ! Просто към всяка една от тези 4-ри точки слагай и физическото усещане ! Ако изваждаш физическото си усещане мирогледа ти към проблемите ще се промени!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай си всяко негативно чувство и емоция. които изпитваш във връзка с проблема си, а не общи мисли, които си написала.
Емоции са- страх, тъга, вина, завист, самота, гняв и т.н.
Чувства са - свиване в корема, болка в гърдите, задушаване, плач, стягане в слънчевия сплит, ускорен пулс и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Снощи Тесах чувството, което изпитвам в корема всеки път, когато ги видя заедно. Тъй като чувството не е постоянно, не мога да му определя интензивността. Снощи беше адски силно и уж мина. Днес обаче чувството е същото.
Как да си определям от 1 до 10 след като чувството не е постоянно, а се проявявава само като ги видя?

Докато тесах вчера ми се доплака адски много, но не успях.

На прав път ли съм или бъркам?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На прав път си.
ТЕСай няколко случки в които си ги видяла с ТКФ.
Изчисти ги от всички нежелани емоции.
Също така ТЕСай случките в които:
- си разбрала за тях,
- в която той ти е казал, че иска развод,
- в която си разбрала, че той се жени за нея
и т.н.
Също можеш си представиш че пак ги срещаш/виждаш и да ТЕСаш с:
"Въпреки че всеки път като ги видя аз изпитвам еди какво си.............."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Тесам точно тези си физически симптоми.
Днес направо не знам какво става - Случва се проблем във всяка област, не че не може да е случайно, но някак го свързвам с ТЕС.
Ще продължа и утре пак ще докладвам
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Защо не пробваш с това?
http://www.vbox7.com/play:dae902e5
и където усетиш съпротива-отделно ТЕСаш.
А като усетиш, че ти се плаче, непременно продължи и си задай въпроса защо ти се плаче, докато се потупкваш. Сигурна съм, че ще ти дойде и отговор.
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Днес имам някакъв страх да започна да тесам. Това ли е ПО, за което говорите?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аха, за това първо изТЕСай нежеланието да правишТЕС, а после всичко останало.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Това вероятно е вътрешната ти съпротива, да си решиш този проблем.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Здравейте,
Вчера доста усилено тесах всичко, което ми идваше в тази насока.
Изникна ми случка от тийнейджърските ми години, което сякаш усещах срам, че момчета ме ухажват. Уж го изтесах, но не съм сигурно че съм го изчистила напълно... Пробвах ТКФ, нищо не изпитвам гледайки тая случка, обаче ме наведе на мисълта, че за да се стигне до тук, явно този срам е породен от нещо, за което не се сещам. Как да го предизвикам, да изникне в съзнанието ми?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки
zoh написа:че за да се стигне до тук, явно този срам е породен от нещо, за което не се сещам.
аз.............и избирам да предизвикам причината да изникне в съзнанието ми спонтанно в следващите 3 дни? :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Днес установих, че още не съм изчистила случките ми. Правя техника на краткия филм и реално никакви физически симптоми не изпитвам.
В момента, в който се случи нещо в реалността, нещата обаче стоят по друг начин. И тъй като няма как да предизвиквам в реалността ситуации постоянно , за доизчистване на тези си симтоми, мисля че въртя в омагьосан кръг.
Знам, че за подсъзнанието няма значение дали се случва сега или си го представям, но при мен не е точно така.
Съвети?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

zoh написа:В момента, в който се случи нещо в реалността, нещата обаче стоят по друг начин.
Тесай това, което се случва сега. Това, което изпитваш сега, когато се случи определено нещо.
zoh написа:И тъй като няма как да предизвиквам в реалността ситуации постоянно , за доизчистване на тези си симтоми, мисля че въртя в омагьосан кръг.
Напротив, можеш да ги предизвикваш ежедневно, а ако това се случва, значи вече е много наложително да ги изчистиш.
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Мнение от zoh »

Благодаря за бързия отговор.
Относно цитата ти :
Напротив, можеш да ги предизвикваш ежедневно, а ако това се случва, значи вече е много наложително да ги изчистиш.

Не мога да ги предизвиквам постоянно. Аз чистя случки, когато разбирам някакви новини за бившия ми мъж. И понеже такива новини идват при мен рядко, през останалото време правя ТКФ, в който свалям физическите симптоми до 0, до следващия път, в който не разбера някакви новини за него....
Публикувай отговор