Черногледство или страх от позитивно мислене.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

сънят ми снощи не беше така спокоен,но дишах леко и с корема без усилие както снощи,сутринта докато се опитвах да заспя направо усещах страховете които ме притесняват,но не успях да ги тесам а само си ги поизясних и признах въпреки цялото безпокойство което изпитвах.изтървах момента който бях уловил и сега пак усещам тежест и трудно дишам,ще се опитам да си припомня емоцииите и страховет които най ясно ми подсказват проблема и дано ги овладея и тесам,че иначе трябва взема антидепресант,пък те ще ми позамъглят усещането а не искам,те май са временно решение.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

berovvv написа:.....че иначе трябва взема антидепресант,пък те ще ми позамъглят усещането а не искам,те май са временно решение.....
Че са временно решение, не подлеже на съмнение, но в никакъв случай не ги спирай изведнъж. ТЕС-ай като не ги спираш. Тялото ще ти покаже кога си готов да ги намалиш и после да ги спреш.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

откакто вчера почувставах така неочаквано облекчение,сутринта се почувствах напрегнат,т.е. тежест в гърдите и стягане в стомаха и разни физ усещания обаче като емоция абсолютно нищо не усещам,направо се усещам празен откъм емоции,цял ден се насилвам да почувствам нещо което да тесам ама не става,чувствам се емоционално празен,може би откакто признах пред себе си истинските си страхове и ги признах пред себе си чрез ткф,макар и без да ги тесам,не знам направо какво да тесам, а иначе усещам стягане в стомаха и тежест в гърдите ама без да усещам емоция или усещане. :?:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

berovvv написа:... а иначе усещам стягане в стомаха и тежест в гърдите ама без да усещам емоция или усещане. :?:
Тесай ги без емоция.

Аз понякога не изпитвам емции, но решавам, че ще тесам нещо. След първите няколко кръга по точките емоцията си идва.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А и да не дойде емоция няма страшно. Ако няма негативни емоции и физически усещания няма да има и проблем. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз пък ти предлагам сега, да ТЕСнеш това:
...а иначе усещам стягане в стомаха и тежест в гърдите...
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

здравейте,мога ли чрез тес да възстановя скъсани връзки и менискус в коленете?и ако да моля как да съставя най точно предизвикателството за това?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Беров, според мен може.
Ти как би формулирал Предизвикателството за това?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знам възможно ли е по принцип.
В твоя случай, съдейки от постовете ти дотук, според мен, за теб, на този етап вероятността е много малка и аз бих те посъветвал да се оперираш възможно най-скоро.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

тъкмо
се връщам от ортопед и там се поотрезвих за някои неща
относно операцията
и честно казано си струва пари и време на възстановяване и резултатът може да не такъв какъвто на мен ми се иска,а именно пълно и безкомпромисно възстановяване.отделно има сега курс на норбеков тук в стара загора,и се чудя там дали бих могъл да получа подобна помощ по моите въпроси,все пак хората се възстановяват от по сериозни неща или аз се самозалъгвам?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

berovvv, интересно ми е дали си чел всичко нописано от теб до сега? Ако не си, предлагам ти, да го направиш, но с погледа на страничен читател и виж, до какъв извод ще стигнеш. Моля те, да напишеш тук извода си. :wink:
Предлагам ти това упражнение, като крачка към решаване на проблемите ти. Крачка, която да извървиш сам! Съгласен ли си?
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

ми приех съвета на алиса и препрочетох всичко което съм писал досега
и какво да кажа ,доста объркана история то това ,после онова не се знае какво искам ама то е така защото се стархувам от вземане на грешно и непоравимо решение,знам ли.нямам нищо против всеки който иска да напише своя коментар относно това какво си мисли за мен четейки всичко написано досега,аз бих го приел по скоро градивно
разбира се може и да се понацупя в началото ама после бих се замислил за тези неща по друг начин.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Беров, относно Норбеков - прочети това. http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=328
Ти засега спадаш според мен в една категория, дето и той не може да я излекува.
Затова отивай да се оперираш.
Най-добрият в България ортопед, който специализира колена е доцент Аспарухов от Плевен.
Познавам го лично, даже ме е оперирал. И наистина съм сигурен, защото съм проучвал въпроса и съм сондирал мнения на различни ортопеди, че той е смятан за най-добрият.
Колкото повече отлагаш операцията, толкова по-дълго и по-трудно ще се възстановявяваш после. И това го знам от личен опит. Аз чаках 3 месеца преди да се реша на операция.
Преди да се оперираш увери се, чрез изследване с Ядрено Магнитен Резонанс, че наистина са ти скъсани връзките и менискуса.
Имай еднио наум все пак, че и Ядрено Магнитния Резонанс не дава 100% гаранция за истинност. Вероятността да се види правилно чрез него е 80%. В моя случай трима независими ортопеда с две различни изследвания потвърдиха скъсване на връзка и нужда от операция. Като ме оперираха обаче се оказа, че връзката не е напълно скъсана и само ме резнаха, огледаха коляното отвътре и ме зашиха.

Всичко това ти го казвам не за да те объркам а за да ти изясня сложността на проблема. Единствено отварянето на коляното, за съжаление дава 100% гаранция за правилността на диагнозата.

Повечето футболисти претърпяват тази травма, скъсване на кръстни връзки. Оперират се веднага и се възстановяват от 3 до 6 месеца.
Аз изчаках 3 месеца което допведе до голяма загуба на мускулна маса и се възстановявах няколко години. И все още не ми е 100% ефективно коляното. Макар, че си спортувам, бягам, плувам, играя волейбол, карам сноуборд и т.н.

Та бягай се оперирай колкото можеш по-бързо.
В силата на ума си самият ти не вярваш достатъчно за да се излекуваш. Когато аз скъсах кръстна връзка, което бе преди доста години, аз също не вярвах достатъчно.

Послушай човек, който е патил.
Последно промяна от ivangp на 14 Яну 2011 19:50, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

berovvv, гордея се с теб! :D Много добър извод! Т.Е два:
1.
не се знае какво искам....
2.
ама то е така защото се стархувам от вземане на грешно и непоравимо решение,знам ли
Почвай да ги ТЕСаш.
И двете говорят, за несигурност

:wink:
Погледни и "освобождаване от нужди"
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Cтрахуваш се от операция ,а попита ли доктора дали може без нея да се оправиш.Ако има такава вазможност по добре я избегни.Ако няма друг изход трябва да се избавиш от страховете си ,4е може да стане като при брат ти с ТЕС и да я направиш .Понякога лекарите при такива операции правят пове4е бели и ако не ти сьздава дискомфорт раз4итай на времето да ти помогне.Синзьт ми е кьсал мускол и се оправи без операция но той беше мальк и с времето се вастонови дори спе4ели медали на спринт на 100 и 200 метра на репобликанското.Но едно виждам,4е си на сьщото положение сьс страховете ти.А техниката помага така 4е ,каквото и решение да вземеш прави ТЕС ,ще ти помогне да се отарвеш от омагюсания крьг вьв ,който се вьртиш.
Публикувай отговор