Черногледство или страх от позитивно мислене.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Черногледство или страх от позитивно мислене.

Мнение от berovvv »

Здравейте,за първи път ви пишатъй като наскоро обърнах внимание на ТЕС,пиша ви тъй като не знам откъде да започна.бих искал да бъда подробен затова моля не се сърдете за по дългото писмо.Аз съм от Стара Загора на 27 години в цветущо здраве,но в момента не се усeщам така.Започнах да се занимавамс фитнес и от там по малко съм получил разни травми на които не обръщах внимание,докато един ден не реших че трябва да си обърна внимание за това.Болки в гърба травми в рамо коляно и т.н.един ден гледах филма "тайната" и от там реших защо не да пробвам да си се представям здрав ,само че в един момент всички тези внушения които исках да визуализирам се обърнаха срещу мен и аз започнах да си задавам въпроса ами ако се случи обратното на това което искам ,и от там вярвайки и мислейки за силата на мисълта започнах да се плаша че това ще ми се случи което ме доведе до едно нестабилно емоционалано състояние.Състояние на страх от болести ,на внушения,да асоциирам и виждам най лошото в нешо което не би трябвало да е така, и мисли ,че еди кое си ще ми се случи и от там пълна липса на увереност,и правилна преценка за дадено физическо състояние започнах да търся проблем там където го няма,станах силно тревожен,напрегнат и потиснат,.Започнах да се опитвам волево да си наложа пол. мислене и пол. емиционален заряд,нещо което се оказа трудно и май невъзможно.Всичко това има предистория аз започнах да си визуализирамздраве поради някакъв страх от лекари и от операции тъй като година две преди това брат ми остана в известна степен инвалид след операция на коляно най вероятно поради лекарска грешка тъй като и аз имам проблем с коляно аз се уплаших и затова подходих към това алтернативно мислене с цел оздравяване.Откакто изпаднах в това емоционално и психическо състояние от около година и половина вече, ходя на психотерпев и лекувам тази тревожност и напрегнатост с антидепресанти
само че рзултатът не е категоричен а по скоро моментен.Разгледах по форумите ваши съвети за ТЕС,как да се използва и кога ,но тъй като аз не съм сигурен как мога да го използвам и за да не объркам нещо. ви пиша за съвет как да постъпя,както повечето хора съм скептик към метода ,но силно искам той да ми помогне, ,Може ли да навреди ако объркаш нещо,има ли къде и как
да ми бъде обяснено неговото използване?Знам че вие не лекувате а по скоро помагате на хората сами да си помогнат,ще съм ви благодарен ако ми отговорите.


-----------------------------------------------------------------
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ИзТЕСай случката/ите от която/ито е започнал проблема с ТКФ.
А имено:
Всичко това има предистория аз започнах да си визуализирамздраве поради някакъв страх от лекари и от операции тъй като година две преди това брат ми остана в известна степен инвалид след операция на коляно най вероятно поради лекарска грешка тъй като и аз имам проблем с коляно аз се уплаших и затова подходих към това алтернативно мислене с цел оздравяване.
Също така си ТЕСай страха от силата на мисълта, докато той изчезне.
ТЕСай си и
търся проблем там където го няма,..............станах силно тревожен,...................напрегнат.................. потиснат
Всяка фраза отделена с многоточие по отделно се ТЕСа, до изчезване на чувството. За първата фраза - до изчезване на желанието да търсиш проблеми, т.е. да се самоанализираш.

Когато ТЕСаш емоции се концентрирай върху физическото им усещане в тялото си.

Това е на първо време. Пиши пак като си изчистил горните неща.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

аз не съм чел книгата само съм гледал клипчето при гала на кафе
,по този начин по който показвате там ли да тесвам ,колко пъти в един ден мога да тесвам. за този проблем не знам как точно да тесвам"Всичко това има предистория аз започнах да си визуализирамздраве поради някакъв страх от лекари и от операции тъй като година две преди това брат ми остана в известна степен инвалид след операция на коляно най вероятно поради лекарска грешка тъй като и аз имам проблем с коляно аз се уплаших и затова подходих към това алтернативно мислене с цел оздравяване". т.е. как да формулирам думите.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

тук има клипче в което изказаните думи са положителни,така ли е по правилно да тесвам или както в на кафе е по правилно?http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=2177
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

berovvv, Почети още малко форума има доста отговори , каквито ти търсиш. Добре е все пак да прочетеш и книгата, за да получиш стабилна основа. Това което си гледал е добро начало, за ТЕС, но и чети! :D Направи си кратки и ясни, за самия теб фрази. Не бързай, резултат винаги има! :D
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Инвестирай 10лв. в покупката на книгата ми и почети из този форум, ако толкова искаш да си здрав!
Няма такова нещо като безплатен обяд, приятелю.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Цитат:
търся проблем там където го няма,..............станах силно тревожен,...................напрегнат.................. потиснат

Всяка фраза отделена с многоточие по отделно се ТЕСа, до изчезване на чувството. За първата фраза - до изчезване на желанието да търсиш проблеми, т.е. да се самоанализираш.
Иване, какво означава, "за първата фаза - до изчезване на желанието да търсиш проблеми, т.е. да се самоанализираш"? Какво лошо има да се самоанализираш?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами то е ясно от поста му. Води до хипохондрия и депресия в неговия случай.
Принципно най-добре е да се приемеш такъв какъвто си.
Ако го направиш, няма да има нужда да се самоанализираш. :idea:
Анализата води до сравнения, осенки и т.н. Това е безкраен процес който само затормозява психиката, а от там в последствие и физиката.
Едно е да се осъзнаеш и разбереш, което всъщност е равносилно на това да се приемеш, друго е да се самоанализираш, диагностицираш и оценяваш в сравнение с другите, с идеали, с идоли и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

здравейте
цял ден чета книгата за тес и сега съм на 86 стр,но реших да спра с четенето,понеже вече отказвам мислено да приема по нататъшен обем информация ,преди да осмисля прочетеното дотук.както разбирам трябва винаги когато тесиш някакъв проблем да го изчистиш напълно и чак тогава да продължиш с друг,аз май подходих с нетърпение и започнах на хаос да тесвам всичко което успях да се сетя като проблем,това грешка ли е?примерно онзи ден си ударих ръката в една дръжка на врата и от тогава
имайки предвид емоционалното ми състояние не мога да се отърва от натрапливото усещане че е счупена или че не както трябва и това не ми дава мира ,а тя е просто леко натъртена,това е едно от нещата имайки предвид че търся проблем там където го няма,а тя реално си е здрава,просто аз не мога да се отърся от подобни внушения.тесих се за страха от силата на мисълта,че всичко лошо което си помисля може да ми се случи и от там това е част от причината да изпадна в това състояние на тревожност и безпокойство,с което водя ежедневна борба в мислите си,като се замисля май винаги съм изпитвал страх от това да не се разболея от нещо неизлечимо или да ми се случи нещо непоправимо и това да е изконната причина да изпадна в това състояние на безпокойство и страх,че когато получих разни травми по ставите аз ги приех по толкова трагичен и изпълнен със страх начин.
друго за което искам да питам е за начина когато се тесиш,до колкото ми стана ясно дори да не вярваш трябва когато се тесиш да си настроен емоционално към проблема,т.е. отново ти трябва да мислиш за него малко или много ,а не просто да изговаряш без да вникваш в това за което говориш.мисля си и друго така тесайки постоянно дали човек някога ще може да се спре за момент и няма ли това да му се превърне като мания постоянно да си търси причина за която да теса,т.е.той няма ли винаги да прибягва към тес,когато трябва да се справя с всяка трудност от живота,което да го направи по малко волеви и устойчив на еждневните проблеми?може ли със тес човек да коригира някои външни физически изразени белези,примерно криво зарастнал нос който е бил счупен или ако човек е започнал да се прошарва,да му се върне цвета на косата?моля не приемайте въпросите ми с досада или с неодобрение просто аз искам да знам всичко възможно което ме вълнува в момента,това е ново за мен и аз искам да знам докъде се простират възможностите на тес?относно резултатите които получих тесвайки се след като приех съветите на иван от къде да започна за момента,мисля че усещам някакво подобрение,но всичко е по скоро относително,а не категотично въпросът е че аз не съм съвсем убеден до колко добре съм се насочил правилно.когато тесам се опитвам да реша сен на колко е правя си декларация която смятам че изразява по конкретно проблема,като сега от днес започнах да потупвам и точките на ръцете ,но без 9г тъй като ми е малко неясно и не съм се опитвал с него да тесам въпреки,че пише ,че е добре да има 9г между серия 1 и серия 2.иначе сам за себе си така горе долу успявам просто да приема това което ме притеснява като мисли,вместо да се боря с тях,казвам си бе да става каквото ще и го приемам колкото и старшно да ми се струва в момента в който си го помисля.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

http://www.youtube.com/watch?v=VwsFEv_x ... r_embedded#! тука нещата са малко по различни т.е. не излагаш проблем в декларация ,а един вид може би декларираш какво искаш да е и изразяваш благодарност за това.така ли е? :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На повечето ти въпроси е отговорено. Чети Често задавани въпроси. Също така използвай търсачката във форума преди да питаш.
ТЕСай си яко и да не ти пука. С ТЕС не можеш да си навредиш.
ПоТЕсай поне месец ежедневно и пак пиши докъде си я докарал.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

berovvv,:) продължавай да четеш и то внимателно! Ако нещо още не разбираш препрочети го спокойно. Всичко, което питаш вече е обяснено във форума на "въпроси и отговори". Не бързай и се опитай да почустваш сам ефекта от работа с положителни твърдения или с истинските ти отрицателни вълнения. Помощ винаги ще получиш тук, но не може на всеки поотделно, да се отговаря на едини и същи въпроси.Стига да имаш време ТЕСай колкото и каквото искаш, по колкото пъти искаш, но явен ефект ще имаш, ако, като начало се съсредоточиш върху по-малко на брой проблеми.
Моля те , поемай си дъх, докато пишеш. :wink:
Успех! :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Berovvv, отговори могат да ти бъдат дадени на всички отговори. Но пък и така да стане това дали ще ти помогне тотално!? Разбрам те , защото се чудиш накъде да тръгнеш виждайки, колко неща искаш да изчистиш. По радикално бих ти казал, че проблемите у нас са като домино. Изчиствайки един проблем се повлияват и много други, защото те често са свързани. Работи по най- наболелите и "най - модерните" за теб проблеми. Що се отнася за зависимостта от ТЕС аз лично смятам, че нещата ще се случат точно обратно, т.е. ползвайки ТЕС лично за теб ще започнеш да усещаш възможността сам да се изправяш към това което ти идва в живота. Въпросът е енергията да тръгне "по нормален начин" в тялото! Тези които писаха преди мен постовете си са прави според мен- просто работи. И след месец пак прочети поста си и виж дали, като го четеш ще го изживееш като много "важен" за теб по същия начин, както е сега. Успех!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

благодаря за отговорите. :wink: :)
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

къде и има ли в стара загора тес терапевт.след тази нош се чувставам отчаян,цяла нощ не съм мигнал чувствам се неспокоен,объркан и непълноценен, тесам разни неща ама то човек по цял ден това трябва да прави,не става ,а и не съм убеден какво става.има някакво облекчение уж моментно
цяла седмица тесах,ама то взе и да ми омръзва и да ми се струва в един момент,че се отчайвам и всичко са глупости,трябват ми насоки и разговор с човек който знае какво прави.
Публикувай отговор