Черногледство или страх от позитивно мислене.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

това го знам,въпросът ми е след аз напълно и безрезервно има текст,който гласи (и призовавам всички страхове които отглеждам да се прояват сега у мен. Искам да ги видя и да се запозная с тях, защото те са мои и са си у мен, а у друг а у мен. Може и да не преживея но нека да се проят. ")тези думи ги казвам само в началото с натройката, а не и като напомняща фраза?т.е.НФ е че съм НЕЗЕМЕН СТАРХЛИВЕЦ,както и да звучи,явно в този момент съм си такъв?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Berovvv, не си разбрал. Препрочети , сравни няколко пъти и ще разбереш.
Всички цитирани от теб думи са НФ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Беров, тесай един ден 10 пъти с декларацията
"Въпреки, че ми липсва убеденост че ще се оправя аз ..."
и напомняща фраза "липсва ми убеденост че ще се оправя"
Като го направиш, кажи да видим как е.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

НФ може да бъдя всяка дума от Основната рецепта. Прави един кръг с всяка една дума от ОР. Не обръщай внимание колко кръга ще станат. Парви го със затворени очи и докато ТЕСаш обръщай внимание на картините които ти идват. В един момент просто само потупвай по точките не спирай за ОР. И не на последно място се организира курс в Пловдив по ТЕС. Не е лошо да отидеш и да получиш допълнителен опит. Имам усещането за теб, че спазваш строги правила от книгата която четеш по ТЕС. ТЕС е техника за емоционална свобода, чукай по точките без да казваш нищо, не мисли за правилата, ако го правиш. Просто само почуквай и така прави всеки път като усетиш нещо да те натиска. Т.е. ако денят е 8 часа примерно тези дни се чукай 6 часа през това, докато се поотпушиш. След време ще се отпушиш и няма да има нужда вероятно от толкова време.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иван написа:

Плачете, проклинайте, псувайте, обвинявайте се, гневете се, ридайте, паникьосвайте се, страхувайте се, винете се, срамувайте се, беснейте, свивайте се в черупките си! Само че го правете докато същевремено се потупвате по точките. :idea:
berovv, чуствай се свободен да правиш това горе!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Stela_
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Сеп 2010 02:08

Мнение от Stela_ »

nikimm написа:НФ може да бъдя всяка дума от Основната рецепта. Прави един кръг с всяка една дума от ОР. Не обръщай внимание колко кръга ще станат. Парви го със затворени очи и докато ТЕСаш обръщай внимание на картините които ти идват. В един момент просто само потупвай по точките не спирай за ОР. И не на последно място се организира курс в Пловдив по ТЕС. Не е лошо да отидеш и да получиш допълнителен опит. Имам усещането за теб, че спазваш строги правила от книгата която четеш по ТЕС. ТЕС е техника за емоционална свобода, чукай по точките без да казваш нищо, не мисли за правилата, ако го правиш. Просто само почуквай и така прави всеки път като усетиш нещо да те натиска. Т.е. ако денят е 8 часа примерно тези дни се чукай 6 часа през това, докато се поотпушиш. След време ще се отпушиш и няма да има нужда вероятно от толкова време.
Като потупвам по точките ще ми се "отпушат" енергийните потоци така ли? Зашото аз на моменти се чуствам буквално "задръстена" и "запушена". Имам абсолютно безпричинни лоши мисли като например, ами ако стане това, ами ако стане онова, винаги с тва "ако" и винаги ми минават през ума негативни мисли които неискам.

Искам да тес-вам, но от къде да почна, ако тес-вам "въпреки, че постоянно си мисля лоши неща без причина" няма ли да е много общо?

Да почна ли да потупвам точките без нищо? Това има ли изобщо някакъв ефект, бях чела във форума, че Иван някъде беше писал, че ако пла4е човек примерно това би помогнало да спре, ама така безцелно дали има ефект??

Sorry за фермана и благодаря предварително за отговорите!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

За препоръчване е, като начало на практика с ТЕС, все пак да имаш конкретна и ясна мисъл насочена към определен проблем, А ако изпаднеш в силно емоционално състояние, може и да се потупкваш без мисъл, защото съзнанието ще бъде напълно концентрирано в него.
Искам да тес-вам, но от къде да почна, ако тес-вам "въпреки, че постоянно си мисля лоши неща без причина" няма ли да е много общо?
Не. Почни с тази фраза, щом тя ти идва и с течение на сесията може да ти изскочи по-конкретна. Тогава ще продължиш с нея.
Дерзай! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

(Имам абсолютно безпричинни лоши мисли като например, ами ако стане това, ами ако стане онова, винаги с тва "ако" и винаги ми минават през ума негативни мисли които неискам.)аз съм абсолютно същия,мисля си лоши неща от нищото се появяват и почвам да си ги внушавам ,и от там този страх че ще ми се случат.по принцип конкретизирам отделни емоции
и усещания,така се старая поне, ама в момента не знам вече как се чувствам,пия едни билкови хапчета от китайската медицина за успокоение и сън като за моя случай
и те като че ли ме стабилизират,поне за кратко,обаче вечер става кошмар,не мога да спа,започвам да се задушавам и да нямам въздух, и от там никва преценка,това внушения ли са или има конкретен физ.проблем,на сутринта,пак съм по спокоен.днес ги спирам и ще видя какво става страховете,отново ли ще ме връхлетят с пълна сила,като преди или ще съм малко по устойчив,много е трудно да се самоубедиш в такъв момент,че с тес ще се оправиш,и че не се самозаблуждаваш,че това е начина да успееш.иначе тия дни доста неща потесах.като съм обезкуражен и гледам темите с резултати от хора които са постигнали успехи,от там един вид търся кураж,че тес помага,ама не се знае,човек както днес е убеден в едно и утре може да реши друго.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Беров, отдавай се повече на емоциите. Понеже не искаш да ти идват ти ги бягаш от тях всячески. Изживей ги с ТЕС. Бягайки от тях ти им отдаваш ВАЖНОСТ, която ги прави актуални. Не бяхай от тях и ги посрещай с ТЕС. Приеми се в момента такъв какъвто си , със страховете си.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

berovvv, можеш ли да определиш най-големия си страх, само един!?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

като се замисля смятам,че най големият ми страх е за коленете ми ,че може да не бъдат така здрави както ги искам никога вече и да не станат по зле,и то от там тръгна всичко,като разбрах че трябва да правя макар и не сложна операция на тях,от там се притесних,че това ми се случва на мен,приех го трагично.откакто тесам стигнах до тези прозрения един вид страх и паника защо на мен ми се случва всичко това,приех го тежко,а не трябва ама така се случи.от около седмица се тесам за коленете със затворени очи и по скоро си ги визуализирам така както си ги спомням без проблеми и като,че ли се получава нещо с тях,хем усещам отпускаме в тях и ги чувствам по гъвкави,хем на моменти не съм сигурен.от около седмица и половина,започнах да усещам голяма тежест в гърдите и да не мога да дишам и да спя спокойно,опитвам се докато тесам да бъда колкото се може по конкретен в емоциите които усещам и наистина гледам да съм по откровен със себе си
без да се залъгвам от какво по точно ме е страх т.е. да не ги отбягвам.всичко е много субективно.до одеве се чувствах адски зле едвам можех да си поема въздух.вдишвах на малки глътчици на можех да изпълня диафрагмата с въздух изобщо,ходих да ме прослушат,всичко наред дори отидох пак на психотерапевт,просто не издържах, и сега без да съм взел каквито и да било антидепресанти се почувствах добре,всичко е до внушение.след малко ще потесам квото усещам пък....... :!: :?: благодаря много за подкрепата и отговорите които получавам за да ме окуражите и да ме насочите,оценям го наистина.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

добре е, че усещаш промяна в състоянието, защото това ще те насочва на къде да поемеш.:D
...защо на мен ми се случва всичко това,приех го тежко...
Освен това направи си ТЕС с тази твоя фраза и виж как ще се отрази на дишането.
Прави ли си ТКФ със случката отключила проблема с коленете? Изчисти ли я? :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

интересно днес само като си помислих за тези проблемни моменти които смятам че са причините за моето състояние т.е,ткф усетих облекчение без да ги тесам,естествено това не означава нищо само по себе си може би самия факт че признах пред себе си е важен нямам представа това чувствам днес това пиша,утре не знам,днес съм обнадежден,чак леко се плаша,че ми е гот в момента :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Радваме се за тебе! Продължавай! :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

интересно днес само като си помислих за тези проблемни моменти които смятам че са причините за моето състояние т.е,ткф усетих облекчение без да ги тесам
Еми това е чудесно и дава отговор на ситуацията! Продължавай, за да затвърдиш това слънчево състояние, като изчистиш това:
...естествено това не означава нищо само по себе си...
и това:
...леко се плаша,че ми е гот в момента ...
и гледай какво ще последва! :D :D :D не спирай дръж момента!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор