Напълно изгубен слух на едното ухо !

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Svetlia
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Окт 2010 12:17

Напълно изгубен слух на едното ухо !

Мнение от Svetlia »

Първо малко предисловие:

Вече почти месец знам за ТЕС и го използвам ежедневно, виждам че работи.
За здравословни проблеми почти не съм го ползвал, като цяло и почти нямам такива.
:) Иван на един малък семинар, на който му казах, че най-големия ми здравословен проблем са разни досадни брадавички които имам на много места, отговори че е сигурен, че имам и по-сериозни такива - оказа се прав !

---
Ситуацията, е че не чувам въобще с едното ухо.
Въпреки че, не ми е сякаш толкова сериозен проблем, бих се радвал, (даже не знам и колко) да го реша.
Ще ми помогне и на мен, а и ще е категоричен пример за даване :) .
По спомени (нечуването ми е от детството още), докторите при които сме ходили из цялата страна, казаха че проблема е НЕрешим защото:
1)първото увреждане е било докато съм бил 7-8 месечно бебе - минал съм курс от инжекции пеницилин - заради пневмония;
2)като 10-на годишен паднах от високо настрани, пак върху същото ухо - имах комоцио, и казват, че тогава нерва се е увредил и механично.

Ако поне едното от двете по-горе не се е било случило, шанс съм имал, но след двете НИКАКЪВ шанс.

Напълно съм изключил за този проблем, явно съм се приспособил (то не е и особено трудно), но като разбрах за ТЕС усетих, че всъщност шанса е огромен и е изцяло в моите ръце, а не в на докторите.

---
Въпросът ми е откъде да започна ? Предизвикателство добре ли е ?
Въпреки че, въобще не чувам с дясното си ухо, аз напълно ...

Да добавя ли или да потърся дали ми причинява определени негативни чувства, защото на първо четене сякаш не, но знам ли. :)

П.П. Някакъв опит в същата посока би ми бил много полезен. Примерно съчетание на различни неща, допълнителни техники или нещо подобно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо, не знам дали е възможно да си възстановиш слуха. Това не значи че не можеш, а че аз не знам дали е възможно.
Докторите също не знаят. както вече говорихме на семинара.

Това което трябва да направиш е да си правиш Визуализации, че чуваш перфектно с това ухо по 3 пъти на ден + ТЕС 10 пъти на ден с декларации от рода на:
Въпреки че като 7-8 месечно бебе съм минал курс от инжекции пеницилин - заради пневмония и това е увредило дясното ми ухо............;
Въпреки че като 10-на годишен паднах от високо настрани, пак върху същото ухо - имах комоцио, и казват, че тогава нерва се е увредил и механично..................

Въпреки че лекарите с които съм се консултирал смятат, че ако поне едното от двете по-горе не се е било случило, шанс съм имал, но след двете НИКАКЪВ шанс.......................

Въпреки че не знам дали е възможно...............и избирам да вярвам в чудеса

Въпреки че съм свикнал с този проблем и съм се приспособил ......... аз избирам да отвикна и да се приспособя към перфектен слух с двете уши.

и т.н. каквото ти изникне като идея.
Това са само насоки.
Ако се хванеш, че ти писва, изморен си, обезверен си, мързи те и т.н. да се занимаваш с този проблем, ТЕСай тези чувства/мисли/ПО.

Направи си някакъв тест в къщи за чуваемост с дясното ухо. Запуши си лявото и се опитай да чуеш някаква гръмка музика, да кажем с дясното. Определи степента на нечуваемост.
След месец (НЕ ПРЕДИ ТОВА) отново си направи теста.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тая ситуация ме навежда на неща, за които бих следила. Ще ти ги кажа, ако искаш да наблюдаващ в такава посока. Ето каква:

Пневмония при 10 месечно бебе - проблем с белия дроб - емоцията на белия дроб е тъга. Бих потърсила дали някой от роднините не е имал проблеми с тъгата по това време. Първо бих търсила в майката и по-големи брат/сестра. После в бабта по майчина линия. И след това всички останали.

Изгубен слух при 10 месечно бебе. Имало ли е тежки семейни взаимоотношения, поради които бебето (тоест ти) да не е искало да чува нещо?

На 10 годишна възраст. Пак бих поровила дали не е имало нещо, което не искаш да чуваш.
Svetlia
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Окт 2010 12:17

Мнение от Svetlia »

Благодаря ви и на двамата !

Иване дал си страхотни насоки, които сам, на този етап поне, не бих формулирал толкова добре.

---
Мая, много е възможно да си напълно права, защото нашите са имали проблеми в ония години - даже преди да се родя аз са били разделени за някакъв период от време. Но и майка ми и баща ми не говорят за онзи период, така че няма как да съм сигурен какво и как е било (само разбрах, че антибиотика е бил гентамицин - не че има някакво значение де :) ).


---
Като започна работа ще давам фийдбак малко :). Засега приоритетите които имам заемат почти изцяло времето и мислите ми, но преди края на тази година ще започна.
Публикувай отговор