Страх от самоубийство и още ...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Страх от самоубийство и още ...

Мнение от maelynn »

Здравейте,
Незнам от къде да започна. Много мислих и доста пъти се спирах да пиша тук, но днес реших че е крайно време да споделя и да помоля за помощ. Аз съм на 28 години и наскоро (преди 3 месеца и половина) станах майка на едно прекрасно момиченце. Имам страхотен съпруг и цялото ми семейство е много добро. И въпреки това аз имам страхове и негативни мисли. 2003 година започна да ми става лошо и страшно много се страхувах от това, даже напуснах работа. Ходих при всички лекари, за които се сетих и нищо не ми откриха. Незнам дали е било паник атаки или нещо друго. След няколко месеца вече на нова работа, по време на една от нощните смени ми мина мисъл да скоча/падна от балкона на апартамента, в който живея. Много се изплаших, но успях да забравя за това след извесно време като посещавах курс на Норбеков и използвах терапията на Бах. На курса даже махнах очилата и си оправих зрението. За около 2 години всичко беше перфектно, но започнах да се страхувам без причина. След това започнах да се анализирам и после пак по време на една нощ – бях командировка сама в един хотел на 7 ми етаж когато заспивах ми мина мисълта да скоча през прозореца. Уплаших се много. От там вече започна един истинки ад за мен. Непрекъснато анализиране, сега искам ли да скачам , а защо и как, появи ми се страх от височини, минаваше ми мисъл „самоубийство” като мисъл, вярвам истински че никога не съм го искала, а просто жестоко ме е страх от това. Непрекъснато мислех за това и се изпитвах , мисля ли го искам ли го, какъв е смисъла на живота като цяло и в частност за мен. За мое щастие и ози период отмина – трудно но стана. Започнах да ходя на Йога и учителката ми много ми помогна. Ожених се, родих и сега съм отново в това ужасно състояние. Страх от самоубийство, тъжна съм, нямам мотивация на моменти, страдам много и колкото повече мисля толкова по-зле става положението. Особено напоследък, откакто стана лошо времето и съм по цял ден в къщи, общувам само с семейството, детето ми е перфектно и имам много свободно време да мисля за тези страшни неща.
От един месец започнах с ТЕС. Но нещата някакси не се оправят, все анализирам какво ми е в момента и как да стане по-добре, а в някой дни като не намеря желание да съм по-добре плача по цял ден. ТЕС-ах негативните мисли, съмнения, страх от самоубийство, но ги тес-ам всеки ден различни неща, каквото изпитвам и имам чувството че нищо не правя.
Вчера имах много тежка криза – те мойте състояния са така за 1-2 дни и после се успокоявам. И затова днес реших да пиша. Кажете ми моля ви, каде бъркам какво не ми достига за да се освободя от тази негативност. Забравих да кажа че имам и 30кг. Наднормено тегло, което много ми тежи, отказах цигарите, качих колограми, тъкмо започнах да отслабвам и забременях, а сега заради кърменето не мога да спазвам диета.
Дайте ми някаква насока за работа, защото ужасно много се страхувам че ще загубя смисъла си и ще престана да съществувам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Като чета това което си написала имам чувството, че имаш страх от мислите си. Тес-ай този страх от мислите си. "В.ч. че се страхувам от мислите за ..., които усещам еди къде си .....,аз напълно и безрезервно .........." Отиди в "освобождаване от нужди" в сайта. Мисля че беше в раздел допълнителни техники. Имайки тези натрапчивости , ти задоволяваш нужди. Хубаво е да ги откриеш и да се освободиш от тях. Според мен на прима виста проблемът ти насочва към нуждата от сигурност, а пък защо не и от разнообразие. Отиди там виж какво е написано , не е много все още и помисли и поТесай над това.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре дошла във форума monioni! :)
На първо място помисли какво се е случвало във живота ти скоро преди за първи път да се почустваш зле. Мисли докато се ТЕСаш. Другото, което да направиш сега е ,да изтесаш абсолютно всички негативни фрази от това, което сподели с нас.Усети при коя от тези фрази се вълнуваш най-много и задълбочи работата с нея...и така докато изчистиш всичко до НУЛАТА!
Продължавай да ни държиш в течение, ще помагаме.
:) :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Благодаря за бързите отговори :)
Интересно е че само като ги прочетох и се изпълних с желание за ТЕС и някаква увереност че ще се оправят нещата :)
Май задоволих нуждата си от сигурност, върху която ще работя също.
Направих си списък с нещата и сега почвам да ги ТЕС-ам.
Само се чудя тази формулиравка дали е добра :
Въпреки че, се страхувам че може да ми се случи нещо лошо, което да ме унищожи и това е проява на нуждата ми от сигурност, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от тази нужда сега!
Понякога не усещам точно емоцията, както и точната формулировка на Декларацията, да си ТЕС-ам въпреки това ли, с каквото ми дойде на ум?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да! Просто почни, в процеса на ТЕСане, ще ти се изяснят и чусствата и формулировката. Не се страхувай да експериментираш!
Давай смело! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Понякога не усещам точно емоцията, както и точната формулировка на Декларацията, да си ТЕС-ам въпреки това ли, с каквото ми дойде на ум?
Това често е психологичен обрат, който ти речи да продължиш. Просто направи един: В.ч. не усещам емоцията си и т.н. .......аз напълно и ......." Като направиш два кръга с това пак продължаваш с най-силната емоция.
Ако искаш може да си зададеш въпроса : Какво ми пречи в момента да се чувствам добре? И според него да се подкараш нанякъде.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Изчисти си първата случка на желание за скачане през прозореца. Виж ТКФ в книгата и тук в подфорум Допълнителни техники.
Всеки път когато се самоанализираш обикаляй по точките с потупване, без фрази и настройки. Просто остави мисълта ти да тече и си обикаляй по точките.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Здравейте отново и Честита нова година :)
Искам да споделя до къде съм. Извадих негативните фрази от първия си пост и ТЕС-ах, но незнам дали ги изчистих, поне със сигурност се почувствах много по-добре. Относно нуждите, за които спомена nikimm, никога не съм разглеждала нещата така. Определено има много голяма доза истина - имам огромна нужда да контролирам нещата, съответно да се чувствам сигурна. Ще работя по това, но сега се заех с изчистването чрез ТФК на първия път, когато ми мина мисълта за падането от балкона.
Имах сериозен ПО, поне така мисля. Докато не започнах да ТЕС-ам си спомнях случката много ясно и както седнах и започнах - бяло петно. Нито емоция, нито картина, нищо. ТЕС-ах "В.ч. не изпитвам емоция и не мога да си представя случката....." и после "В.ч. нещо ми пречи да си представя случката аз..." и така успях да си спомня всичко. Даже нещо, за което бях забравила - имах много силен световъртеж по онова време, като пропадане, едно много неприятно чувство на несигурност. Изчистих 4 емоции : несигурност, страх, стягащо неприятно чувство в областта на слънчевия сплит и това "пропадане".
Пусках филма няколко пъти след това и нищо не изпитах. Последния път толкова ми се разми, че се отнесох и се замислих за други работи. Предполагам че съм го изчистила, но утре пак ще го пусна да съм сигурна. Аз се съмнявам много за съжаление, не в ТЕС, а в моята способност да се справя. И това ще ТЕС-ам.
Мисля да изчистя още няколко случки с ТФК сега, за които се сетих и после ще търся корените на тази несигурност. То при мен всичко е свързано - несигурност, желание за контрол, съмнения и т.н., но няма да се отказвам. :) То и като отказвах цигарите беше така - съмнения , съмнения и после изведнъж нещо вътре в мен се преобърна и ги спрях от веднъж.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво! Продължавай в същия дух!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

monioni страшно добре ти се получава всичко, БРАВО! И ей така, да ти е цялата година! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Здравейте,
Днес от сутринта ми беше страшно емоционално, негативно едно такова. Събудих се в 7 сутринта, нахраних бебето и мислех да поспя, но не - мисли, мисли, мисли...Послушах Иван и започнах да си почуквам и си седя и си почуквам. Почти се успокойх и се унесох за малко. После имахме гости и имах една страхотно неприятна емоция притеснение, ама толкова силно че незнам и как да го опиша. Не можеше да се ТЕС-на и когато си тръгнаха, направо рухнах. Рев до дупка. После започнах да ТЕС-ам. Започнах с "В.ч. нещо ми пречи да се освободя от страховете си, аз..." и после "Въпреки че се страхувам, когато си мисля че може да се метна през балкона, аз...". В един момент вече не ме беше страх и си помислих, "ами ако сега вече не ме е страх и спокойно мога да го напрявя?" и пак се изплаших. Как може да съм такава? Нали искам да не ме е страх като ми мине такава мисъл, пък като стане аз пак глупости си мисля. Но продължих нататък - исках да изчистя една случка, как след първия път когато ми мина мисълта да се метна от балкона, се прибрах в къщи и разказах на родители си. Започнах със страха. И докато чистех страх, изникна едно страшно силно чувство-страх, ужас, напрово ме обля силна студена вълна, но не спрях да си почуквам. След няколко точки изчезна това усещане. След това опитвах да си представя ситуацията, но не можех, все бях наблюдател. Ръцете ми бяха изтръпнали от почукване и спрях да ТЕС-ам. Седнах на компютъра да споделя, защото се изплаших. Незнам как да го интерпретирам това. Дали съм изчистила нещо много дълбоко закотвено в мен, или съм се изплашила и съм блокирала спомена?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Смятам че си действала добре. Може би докато си плакала е било хубаво пак да почукваш. Смятам, че ще усетиш промяната до ден два. Като цяло според мен си действала точно. :D
А имаш ли сънища, които да са свързани с тези ти страхове?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maelynn
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Ное 2010 17:24

Мнение от maelynn »

Да, имам. Предната нощ беше цялата изпълнена с мисли за страховете ми. Сънувах че си мисля и се събуждах и после пак така. Цяла нощ.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

И докато чистех страх, изникна едно страшно силно чувство-страх, ужас, напрово ме обля силна студена вълна, но не спрях да си почуквам. След няколко точки изчезна това усещане. След това опитвах да си представя ситуацията, но не можех, все бях наблюдател.
За мен, това е добро!Като мине малко време пак се пробвай да предизвикаш това чуство и виж какво ще стане, според това и действаш. Междувременно продължавай да ТЕСаш съпровождащите емоции и мисли, случки...и т.н.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ако сънят те събужда по някакви причини моето предложение към теб е да го ТЕС-аш веднага (т.е. през нощта). Ако не те събуждаа , но все пак на сутринта се сещаш за съня си е хубаво да го запишеш и да го ТЕС-аш. Подсъзнанието говори най -честно в съня :lol: , там излизат отговори, за които иначе може да мине време докато ги намерим. Дже в този смисъл е добре , ако ти се работи по този начин да ТЕС-аш с техника на избора например сънят да ти подскаже онази случка корен, която те интресува, а не можеш да я изкараш.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор