Полипи в носа

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вяра, написа:
Това означава, че може би не бива да има някакви строги правила, които да се спазват. Може би е добре, всеки, спрямо своят мозък да настрои техниката.
Да, да, да, да, да, да може би да, да, да! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За да настроиш една китара, както ти искаш (което е препоръчително разбира се) е нужно да си настроил поне 100 китари, както някой ти е казал. Иначе нямаш база за сравнение.
Последно промяна от ivangp на 07 Фев 2011 20:55, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Да споделя само......днес е ден девети от моето предизвикателство!През деня се чувствам долу-горе добре, вечер ми се запушва много носът, но аз продължавам да си представям ,че мога да дишам спокойно и съответно да си спомня ароматът на манджата, която готвя, например :lol: Иначе никаква промяна не чувствам в себе си...нищо!Сигурно е рано да се мисли за такава...Поздрави!!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иначе никаква промяна не чувствам в себе си...нищо!Сигурно е рано да се мисли за такава..
Тесни го и давай навътре в тебе!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Лошото е , че като пия минерална вода, бягам през половин час до тоалетната...всъщност не знам дали е лошо...може би така трябва да бъде! Кажете!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да много добре си си задала въпроса дали е лошо :D . Бих казал така е!
ТЕС-ай на воля!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Не разбрах - какво "Така е"- лошо ли е? Нали казват ,че това значи, че работят бъбреците...От друга страна ,ако е лошо к'во да Тесам...въпреки,че ходя до тоалетна често....това ли? :roll:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да извинявай, че малко двусмислено съм се изказал. ТЕС-ай всичко което те притеснява, но продължавай! Според мен е странична реакция от ТЕСа ти, обиконовено бъбреците реагират често, защото организмът се чисти! Даже може да им а благодариш!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Да питам тогава, аз нали сега правя предизвикателство за полипите и изникват безброй неща , които трябва да Тесам! Е как да стане, нали казвате да си свърша предизвикателството, тогава нататък, за да не се разконцентрирам.И без това денят ми минава в тесане... Да ,ама вече мисля, че тази настройка не върши работа , вече съм в 18 ден , или много бързам. Тесам и това, че се съмнявам в настройката, ама това не ми помага, продължавам да си го мисля...не знам какво е ? Според вас? Понякога тесам и други мои притеснения/за момента/, но тес не ми помага, сигурно трябва по няколко пъти....знам какво ще кажете-да тесам и това........вече се виждам в чудо :shock:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Прояви малко постоянство и продължи с предизвикателството. Просто докато го правиш, по твоя проблем, ти изплуват нещата, довели те до проблема. Може, да си направиш списък със "станичните" мисли и когато приключиш с Предизвикателството, да си провериш списъка, още ли те вълнуват нещата написани в него?! :wink: Ако ДА тогава ги ТЕСаш. Стига да имаш време и сили, прави го и сега, но нека това не те отклонява от основната ти задача.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да идеята със списъка ще ти помогне после да рабереш до къде си. Но при теб явно има динамика, не знам дали осъзнаваш това.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ммим, според мен проблемът ти се нарича - нетърпение.
Ти искаш с едно предизвикателство да си решиш проблема.
Най-вероятно няма да стане. Препрочети книгата. Дай си една година за промяна. ТЕСай яко всеки ден, колкото можеш и всичко което можеш. Време има, за този който иска да намери време.
В Предизвикателството е казано и да не се дава оценка на проблема преди да е изтекъл един месец. Ти я даваш всеки ден.
Изобщо - бързаш.
А за бързата кучка и бързата работа предполагам си чувала.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

.......така е, бързам!Аз го знам и по-нататък ще си тесам нетърпението, защото то не е само за тава - то е перманентно! Но ще си довърша предизвикателството...
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

относно анализите , синтезите и мисловната дейност -ето нещо ,което осъзнах вчера във връзка с ТЕС .
ТЕС действа ,защото центрира ТУК и СЕГА :). По много елегантен начин-идеята на конструирането на фразите е такава ,че само описва Усещания .Не етикира ,не слага обяснения и определения. Завършвайки с "приемам и обичам себе си " ,просто казваш че осъзнаваш Себе си като различно нещо от твоите усещания. И независимо от тези МОМЕНТНИ усещания ,които имаш СЕГА , ти си друго ,не тях :)))
другото даже можеш да избереш какво да бъде :)

уча много и различни неща сега ,всички във връзка със себеосъзнаването . И ТЕС винаги присъства като нужна техника за заземяване и себеприемане ,и за НЕсъпротива спрямо сегашния момент :)

действайте повече с техниката ,и мислете по-малко за нея :))
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

...мисля си...той Иван ме отчая за момент като каза, че няма да направя нищо с едно предизвикателство, но вече съм съгласна с него и ще трябва да се потрудя още доста! Та пак да питам...мисля си, че моите полипи ми се възпаляват през зимата...започвам да мисля за нова формулировка на нова декларация, която ми се струва доста по-близо до истината - Въпреки,че полипите ми се възпаляват през зимата..., само че те да не вземат да започнат да се възпаляват и през латото :oops: !!!!Затова - "Въпреки, че мразя зимата, защото ми се възпаляват полипите в носа и не мога да дишам, аз напълно и безрезервно приемам себе си и дишам леко и свободно през цялата година" Така има и чувство и проблем...
Ако съм права с тази декларация , както предполагам, дали да ползвам настройка "...дишам леко и свободно през цялата година" като започна ново предизвикателство или да използвам техника на избора!
Пак моля за помощ..забравих да се похваля ,че си купих книгата и я нося със себе си и чета от нея през всеки свободен момент!Благодаря на всички за всичко!
Публикувай отговор