Тревожно-депресивно разстройство

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

моля помогнете ми да го разчепкам тоя пусти гняв
Гневът , по съществото си е страх, според моите наблюдения, както и че страхът е в основата на почти всички проблеми. Чисти страха и гневът ще отиде на по-задни позиции в несъзнателните желания.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

благодаря, Маг, даде ми насоки
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Никим, аз мисля ,че минах през страха и отидох на гнева- не беше ли най-напред страх, после гняв или не съм права?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Никим, аз мисля ,че минах през страха и отидох на гнева- не беше ли най-напред страх, после гняв или не съм права?
Много често се получава съботаж и подсъзнанието вместо да се задълбае да чисти основата ни изпраща да си мислим, че е нещо друго. Чисти то ще си покаже, ако на там те води прави за гняв, така или иначе то само ще си покаже в преживяванията.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Благодаря за всички съвети, действам според каквото ми идва на ума и полека лека главоболието отслабва, ще карам нататък, стискайте палци!
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Браво, Никим! Разбира се, че е страх-гневът ни е защита от страха.Започнах с този страх от комунисти и простаци и докато тесех, изскочи " картина" на старинен радиоапарат и се сетих как като малка ме плашеха да не казвам, че в къщи се слуша "Свободна Европа"! Така че действам в тази посока, но ми е малко трудно да определя момента, в който да премина на " остатъчно".Ако оттук нататък болката/тя вече е изтръпване/ спре да намалява да се върна пак на основната декларация, така ли? Поздрави и лека нощ
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Така че действам в тази посока, но ми е малко трудно да определя момента, в който да премина на " остатъчно".Ако оттук нататък болката/тя вече е изтръпване/ спре да намалява да се върна пак на основната декларация, така ли?
В.ч. имам остатъчно еди какво си + ако има емоция , аз напълно ......, и избирам да се освободя от това остатъчно ........ сега в този момент и завинаги. Обичам се точно такава , каквато се виждам сега.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Ама ако не съм уцелила момента да премина на " остатъчно", проблем ли ще бъде да имам напредък. Иначе декларацията ми е така, даже с чувство/ това че имам още гняв сигурно означава, че не съм изчистила гнева?/ Извинявайте, че ви тормозя, но трябва да схвана добре принципа. Сега си мисля, че май избързах. Благодаря за помощта
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Моля за помощ!След като работих за страха, непрекъснато ислизаше този пусти гняв и с декларацията за него зациклям донякъде и повече не иска да спадне, даже се върна с по-голяма сила. Реших да опитам за ПО, за това че подсъзнателно не искам да се освободя от този гняв и направих няколко кръга. Прочетох и за техника на конфликта и имам чувството, че това ще е подходящо . Започнах го преди малко, още нямам съществен резултат. Но се питам, ако започне да спада и после спре - после какво да правя? Благодаря
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Моля за помощ!След като работих за страха, непрекъснато ислизаше този пусти гняв и с декларацията за него зациклям донякъде и повече не иска да спадне, даже се върна с по-голяма сила. Реших да опитам за ПО, за това че подсъзнателно не искам да се освободя от този гняв и направих няколко кръга. Прочетох и за техника на конфликта и имам чувството, че това ще е подходящо . Започнах го преди малко, още нямам съществен резултат. Но се питам, ако започне да спада и после спре - после какво да правя? Благодаря
направи всички възможни за теб ПО с гняв или страх.
поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Подкрепям Ники- чисти ПО и за това, че "не искам да си реша(да го пусна) проблема", "харесва ми да имам този проблем", "свикнала съм с този проблем", " страх ме е, че животът ми ще се промени, ако нямам този проблем".
И в този дух!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз, вместо съвет мога само да ти кажа как беше при мен, защото и аз бях доста изпълнена с гняв. Когато тесах директно гнева нищо не се получаваше. Разлика започна да проличава, когато започнах да тесам неговите проявления и конкретно - случки и хора. И когато едновременно с гнева си към тях, започнах в НФ да казвам какъв страх предизвиква това в мен. Знаеш, че гневът е просто израз на страха. Трябва да стигнеш до първичния страх, за да имаш напредък.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

Благодаря за съветите. Ще опитам варианта с конкретни хора и случки от близките дни / едно по едно/, а също и за ПО, но не разбрах ТК само веднъж ли се прави и ако не , как да разбера кога да спра - или след нея да продължа с основната декларация?
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

И още нещо - ако прочетете по -горе, аз стигнах до този страх и го видях в детството си, но понеже все ми изскача гнева/ а снощи имаше и повод/, се прехвърлих на гнева. Дали не трябва да продължа "до дупка" с този страх - може би той предизвиква ПО?
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разтройство

Мнение от iglika »

Благодаря за съветите, ще опитам с по-конкретни случки и хора от по-близко време, асъщо и с ПО за нежелание да простя, само че вече го правих, правих и ТК , но не знам колко се прави - защото ако главоболието си го има? Дали да разбирам, че трябва да ТЕСам всичко поред, докато спадне на сърбеж.Сега се сещам ,че през лятото го бях докарала до сърбеж и понеже не стигнах до 0 , всичко се върна.И когато стигна до този сърбеж, да премина на остатъчно.
Публикувай отговор