Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поправих го аз. И така би трябвало да изглежда това за което пише Дияна. По-лесно разбираемо е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, един от възможните уроци е, че всеки твори собственият си свят. В неговия свят той е бог. Снаха ти сама си е сътворила диагнозата. В твоя свят обаче диагнозата може да не съществува, ако ти решиш да не й обръщаш внимание. Също така в твоя свят диагнозата може да не е проклятие, а благословия, ако ти решиш да избереш тази възможност. И т.н. - в твоя свят ти си този, който определя смисъла и значениято на нещата и им слага етикети. В твоя свят ракът явно все още е убиец, докато в света на Герд Хаммер е целебна биологична програма.
В света на повечето хора болката е факт не зависещ от тях самите. Както и проблем.
В сета на Диана болката е илюзия.
Къде е разликата? Различната интерпретация на фактите. А кой интерпретира? И защо интерпретира така, както интерпретира, а не различно?
И т.н. и т.н., просто давам примери за онагледяване на написаното в първите изречения.

Друг урок може да е - Спри да налгаш мнението си на околните!
Живей и остави другите да живеят!
Бъди пример за подражание, ане цербер. Предлагай, не налагай!

Друг урок, може да е: Нищо не е толкова важно, колкото ти се струва. Защото нищо не крайно. Всичко е преходно.
Природата търси и винаги намира баланс. Ние може да не го разбираме в момента, а да осъзнаем това след време.

Друг урок: - Всичко е двойнствено. Трагедията за един е комедия за друг. Връщаме се на гледната точка.

Друг урок може да е: Не давай непоискана помощ. Когато помагаш не се знае колко вредиш. Спомни си приказката за какавидата!

Всички тези възмжни уроци бяха скрити сред много думи в постовете ми дотук. Но ти не скаш по някаква причина да ги видиш или приемеш. Имаш това право. Не съди другите преди да погледнеш първо в себе си.когато спреш да съдиш себе си, ще спреш да съдиш и другите. Защото ще разбереш и ще приемеш. Сега все още се бориш. А борбата е изморителна, но пък е и интересна.
Отново стигме до двоинствеността на нещата. И до силата която ни дава свободата на избора, както и до страха и несигурността в които ни постава същата тази свобода на избора.

Пример за вътрешен диалог:
"Колко е прекрасна идеята, че мога да избирам каквото си пожелая!"
Ами ако избера нещо неправилно?
А кое е правилно? Не знам.
Вероятно това което правят другите е правилно, иначе нямаше да го правят.
Но харесва ли ми как живеят?
Не.
Значи трябва да избера нещо различно.
Но какво да избера. Нещо различно е много неопределено. Изборът е твърде голям.
Ако съм различна обаче, другите няма да ме приемат.
Ще ме мислят за странна, луда, откачена.
Е аз какво искам да избирам сама или другите да избират место мен?
Ох, няма оправия и така не е добре и иначе не е добре.
Абе просто не е добре и това си е.
Уморих се да мисля. Не искам да решавам за себе си. Трябва ми учител. Някой който да ми даде отговорите на въпросите, които си задавам.
ЕЕЕЕ да ти го .....таковам и в учителя.... и той ми казва, че отговорите са си в мен.
Абе я майната му на всичко. Досега съм оцеляла така и занапред ще оцелея. Я виж другите, те как оцеляват. Боли ги, но търпят и са си добре. Не си блъскат главите като мен с невъзможни въпроси.
Сигурното си е по-приятно. Нали имам избор, избирам Зоната на комфорта. Боли ама е поносимо. От всички тия мисли не само не ми изчезнаха досегашните болки, ами ме заболя и главата.
Я да пийна едно аспиринче и ще ми мине.
А сега де, пустото главоболие не ми минава от аспиринчето, а преди минаваше. Май се повредих нещо. Ами да, те миказваха хората да не си блъскам главата с тези безумни въпроси,а ма аз нали съм си тъпа но упорита.
Хммм, сещам се , че някъде бях чела, че болката е илюзия. Възможно ли е да е така? Я да видя къде беше, а да в един форум. И там имаше една техника, ТЕС ли КС ли беше. Я да я пробвам.
Аййй сектир, болката ми мина.
Брей, че то може и да не са пълни глупости тези неща.
Може би все пак имам избор.
Ей чакай малко, аз ако имам избор и избора е само мой, то значи че аз сама съм се набутала в мизерията в която живея.
Е как така? Не ми стигат другите проблеми, ами сега и вина искат да ми вменят.
Абе това си няма оправия и туй то.
Ама как да няма нали ми мина главата?
Пфу, мамка му пак почваме с безкрайните въпроси, без конкретни отговори.............."


и т.н и т.н.
Последно промяна от ivangp на 28 Май 2011 08:46, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Моят извод пък е: Някой хора са късметлии, други не. Можем да се опитаме да заразим другите с късмета си, но ако не става, не става. Това, че сме успяли или не сме успяли не ни прави по-добри или по-лоши. И всичко си е ОК – това е имало да става.

А всичко написано с наклонен шрифт от Иван си е предмет за една продължииииителна КС. И после от някаква „нула” – напред (макар, че то и „напред” какво значи?), живота продължава :) .
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вяра, мисля си нещо което исках още онзи ден да споделя, но се спрях. Но сега реших да го напиша. Според мен може би имаш страх да преживяваш , защото свързваш определени преживявания с болка. В тази връзка се опитваш да си изключително "положителна" и пак в тази връзка оставяш у мен впечатлението , че искаш да имаш огромен обем от информация с "Правилни" или иначе казано "положителни" реакции. И така в определени ситуации ти да отидеш там където ти е правилната реакция за ситуацията, която ти трябва да я извадиш и да я използваш. Това, че искаш да знаеш как ще реагира Иван на тази или друга ситуация остави у мен впечатлението за това ти намерение и някак за убеждението ти , че процесите в живота са статични и има "хубаво и правилно " за еди какво си и "лошо и неправилно" за еди какво си . Пиша това само в случай, че това може да е полезно за теб :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: Това, че искаш да знаеш как ще реагира Иван на тази или друга ситуация остави у мен впечатлението за това ти намерение и някак за убеждението ти , че процесите в живота са статични и има "хубаво и правилно " за еди какво си и "лошо и неправилно" за еди какво си . Пиша това само в случай, че това може да е полезно за теб :D
Не, Ники!

Няма правилно и погрешно. Само следствията от избора са различни, а някои избори могат да бъдат фатални.

Харесва ми да се уча от опита на някого. Това не значи, че ще постъпя/мисля, както него. Но никак не е лошо да знам какво мислят по-опитните и как биха реагирали те в дадена ситуация.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Само следствията от избора са различни, а някои избори могат да бъдат фатални
Според теб, нали! :!:
Но никак не е лошо да знам какво мислят по-опитните и как биха реагирали те в дадена ситуация.
Иван, по-опитен ли е от теб? И ако да защо според теб?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа:
Само следствията от избора са различни, а някои избори могат да бъдат фатални
Според теб, нали! :!:
Според мен. Да. А според теб следствията от различни избори едни и същи ли са?
nikimm написа:Иван, по-опитен ли е от теб? И ако да защо според теб?
Ами по-опитен е. Така предполагам. Да речем аз преди една година съм започнала работа като зидаро-мазач и дори не съм се старала да я работя както трябва, ами често съм се излежавала по сенките. А Иван е майстор. Има 6 годишен опит и е построил вече маса красиви сгради и ги е измазал перфектно.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

А Иван е майстор. Има 6 годишен опит и е построил вече маса красиви сгради и ги е измазал перфектно.
:D T.e. твоят живот преди да се запознаеш с тес няма смисъла на опит. !!! Опит в живота ТЕС ли означава?! Може би искаш да кажеш , че Иван е по-опитен от теб не защото живее живота си , а защото познава техники за свободата на психиката, които ти не знам до колко знаеш, до колко са му помогнали. Ами ако Иван си е просто такъв, какъвто ти го смяташ по рождение :lol: .
nikimm написа:
Цитат:
Само следствията от избора са различни, а някои избори могат да бъдат фатални

Според теб, нали! Exclamation


Според мен. Да. А според теб следствията от различни избори едни и същи ли са?
Те не са едни и същи спор не правя с това, питането ми беше защо да са фатални и кои последствия са фатални. И не на последно място какво според теб е фатално.? И какво фатално има във фаталното? Не се запирам за думте ти, но ми лъхат едностаранчиво и сякаш им вярваш на 100 % за една невинна на пръв поглед "гледна точка". ГЛЕДНАТА ТОЧКА не е истина или лъжа по съществото си, тя си е гледна точка.
Кое според теб е фатално или поне по-фатало - раждане или смърт, ден или нощ, радост или мъка, болст или здраве???
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ники, имах предвид за опит в прилагане на енергийни техники и резултати от тях. Мисля, че е ясно, че имам предвид опита на Иван точно в тази сфера.

Ами да, знам че много са му помогнали техниките, разказвал ни е на семинарите. Вярвам на думите му.

Хе, хе - по рождение, разсмя ме. Как ще е такъв по рождение, като детството, родителите и средата определят кой с какви подсъзнателни програми ще се "зарази"!!! :)

Фатално за мен означава гибелно.
Т.е. смърт.

В контекста на темата ми "фатално" свързвам с вероятност в следствие на избори, при която е възможно племенникът ми /на 4/ да израстне без майка си.

Фатално /гибелно/ е вероятността млада жена да умре от рак, заради някакви си подсъзнателни програми, които са и втикнали в главицата в детството и които би могла да изчисти с лекота, с ТЕС например.



nikimm написа: И какво фатално има във фаталното? Не се запирам за думте ти, но ми лъхат едностаранчиво и сякаш им вярваш на 100 % за една невинна на пръв поглед "гледна точка". ГЛЕДНАТА ТОЧКА не е истина или лъжа по съществото си, тя си е гледна точка.
Кое според теб е фатално или поне по-фатало - раждане или смърт, ден или нощ, радост или мъка, болст или здраве???
Ами по-фатално от раждане или смърт е смърт, то е ясно. Самият смисъл на думата фатално е такъв. Фатален и гибелен са синоними, а гибел е катастрофална смърт.

Гледна точка, гледна точка, ОК, ама едва ли ти се умира, нищо, че "било толкова естествено". Егото си иска живота и го е страх от непознатото, където вероятно няма да съществува.

Философстваш си, в това няма лошо, но едва ли би го приел толкова философски, ако ти се случеше на тебе например. "На чужд гръб, може да философстваме и да сме "в мир със себе си", колкото си искаме? Не си ли съгласен?
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Aко фатално означава завършващо със смърт, то раждането е по-фатално от смъртта, защото всяко раждане завършва със смърт, а всяка смърт завършва с не е ясно какво, но най-вероятно с раждане. :idea: :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Aко фатално означава завършващо със смърт, то раждането е по-фатално от смъртта, защото всяко раждане завършва със смърт, а всяка смърт завършва с не е ясно какво, но най-вероятно с раждане. :idea: :)
Не! Фатално не е просто нещо, завършващо със смърт, а
нещо, което предшества, което е от решително значение за гибел, т.е. катастрофална, не често срещана смърт.

По-скоро аз придавам такова мое си значение на тази дума, иначе в света на суеверните, значението и по-скоро няма нищо общо с избори, а е свързано със съдбта, предопределеността, Господ, в които ти не вярваш. ;).
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Философстваш си, в това няма лошо, но едва ли би го приел толкова философски, ако ти се случеше на тебе например. "На чужд гръб, може да философстваме и да сме "в мир със себе си", колкото си искаме? Не си ли съгласен?
Съгласен съм с всичко, което казваш. Защо да не съм съгласен. Пишеш нещо във форума, което четем всички, а също така и понякога вземаме отношение, защото, пак казвам, го четем всички във форума. Искаш да помогнеш на твой близък човек, а според мен мислиш и вярваш едва ли не по-фатално от него самия.!!! Всеки действа и мисли според това, което му се случва разбира се! Физическото състояние определя и духа. "Здрав дух в здраво тяло". Я си помисли, като се наядеш как мислиш и като си гладна как мислиш, дали има разлика :lol: . Изказването ми изобщо не визира, човекът, на който ти искаш да помогнеш, а чуждият гръб случая е твоя, защото очевидно разбирам , че имаш желанието да помогнеш. :!: Често отсрани да погледнеш проблема е по-лесно (когато не си асоцииран с него), ти не мислиш така? Въпросът според мен в един момент е да правим това и с нашите лични проблеми, та нали това е идеята на ТЕС и какви ли не още техники. Имам усещането, че искаш да прочетеш нещо в темата, което точно да ти хареса, но все не го откриваш.
Фатално не е просто нещо, завършващо със смърт, а
нещо, което предшества, което е от решително значение за гибел, т.е. катастрофална, не често срещана смърт.
Перфектно за ТЕС!!!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря, Ники! Подсещаш ме, че не съм се изчистила още от думите на докторката и от това, че снаха ми вярва в традиц. медицина, което води до страховете ми и като че ли имаш право, гледам по-фатално от нея. Задължително ще го тес-на. Явно съм търсила в темата някой да го види от страни и да ме подсети.

Иначе с нея сме в страхотни взаимоотношения. Следва химиотерапията и мн. бързо се възстановява след всяко вливане. Няма коса, но е красива, има перука, но и без нея изглежда страхотно. Направих много мощно КС да стане най-доброто за брат ми и семейството му, както ме посъветва Мая.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

vqra написа:Направих много мощно КС да стане най-доброто за брат ми и семейството му, както ме посъветва Мая.
Да се похваля вече със сериозни резултати.

Снаха ми започна лека полека да ми се доверява. Вчера гледахме "Тhe secret". Вече не вярва сляпо и единствено на лекарите, а чете и книги с алтернативни идеи. Препоръчва и ги колежка. Не съм чела книгата, която и е повлияла най-мощно. Важното за мен е, че ме извика и започна да ми споделя за някакви импланти, които пише на лист и висши сили и помагат да и се имплантират като по този начин се освобождава от всички кофти емоции. Сподели ми как се освободила от главоболието за 5 минути, като се помолила да и имплантират здрава глава. Малко сложно обяснение на вярата и това, че се осланя на друг да и свърши работата, която така или иначе сама си върши, ама важното е, че вярва - напълно и безрезервно и изглежда все по-добре и по-добре. Според мен напълно е изчистила случката с мъртвото раждане. Съдя по думите и. Прочела е, че детето, което роди след това е с душата на починалото. Вярва в това и се оправя. Според мен оздравява.

Преди време пак по идея на Мая и правих КС с намерение да пожелае да живее. И бях много изненадана, когато в листовете с имплантите, които тя си пожелаваше прочетох: "Да пожелая да живея!". Бях удивена. Мисля, че точно това е резултат от КС. Понеже не съм я чувала да споменава, че не иска да живее, я попитах защо е избрала точно за такъв имплант да се моли, а тя ми отговори, че били стандартни от списък, не можела да си избира. Това малко кофти ми звучи да не може да си избира, ама нали все пак вярва и то толкова силно в нещо. А вярата е Всичко!
Изглежда ми много променена като характер, различна.
Пие и извлек от нисък бъз, което помагало при такива болести.

Така, че смятам, че това е едно отлично начало!

Може би все още е рано, имайки предвид натрапванията ми в миналото, да и препоръчам енергийни техники, но и това ще стане. Трудно ми е да избера начин по който да го направя. Страхувам се да не се случи като миналия път. Пък и така или иначе вече съм се издънила. Как се прави втори опит, който да е успешен? Въпросът си ми е риторичен. Споделям си само.

Мисля, че ще шашнем докторката. Стискайте палци. Силно вярвам в това. Успехи на всички!
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор