Когато проблемът е заради прием на лекарства...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
sunny bunny
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Авг 2008 09:31

Когато проблемът е заради прием на лекарства...

Мнение от sunny bunny »

Здравейте, използвам ТЕС за емоционални и психически мои проблеми.
Но бих искала да поработя и за наднорменото си тегло, а според мен причината е главно приемът на лекарства, които в момента не бива да спирам.
Формулирам настройката така: Въпреки, че метаболизмът ми е забавен заради лекарствата... Въпреки, че съм с излишни килограми, с наднормено тегло, дебела съм, не мога да отслабна...
Но няма емоции тук и не знам дали е правилно.
Отделно работя върху по-висока физическа активност и по-здравословно хранене.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Всяка работа по даден проблем е по добра от това да не правиш нищо,след като не можеш да спреш лекарствата и това е добре за начало!
Тук според мен е въпрос на приоритет кой проблем за теб е по важен и съществен,защото емоционалните проблеми според мен са по важни и належащи,решиш ли тях килограмите вече сами могат да си отидат!
sunny bunny
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Авг 2008 09:31

Мнение от sunny bunny »

Благодаря!
Аз работя върху проблемите си с психотерапия и ТЕС. Но според мен, килограмите са заради лекарствата...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

oblacheto hey написа:Благодаря!
Аз работя върху проблемите си с психотерапия и ТЕС. Но според мен, килограмите са заради лекарствата...
Това според мен за лекарствата не се замисляш,че е един вид програмиране от твоя страна? :idea:
Какво е мисълта?Къде отива тя? :wink:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

oblacheto hey написа:Благодаря!
Аз работя върху проблемите си с психотерапия и ТЕС. Но според мен, килограмите са заради лекарствата...
Няма как да знаеш заради какво са килограмите! Не разсъждавай! Няма полза от разсъжденията. Знам го от личен опит:P. Случва ли ти се да си похапваш, когато не си гладна? Ако е да - се запитай кога се случва това и какви емоции го предшестват? След това ги изчисти - с предизвикателсво, например.

Но преди това изчисти отношението си към "проблема".
Какви емоции ти причинява? - не харесваш тялото си, мразиш го, не се харесваш на някого и т.н. Изчисти всяка една с ТЕС, за да се приемеш такава каквато си. Тъй като ако не се приемеш, не може да има промяна. Това е същото като възпитанието на едно малко дете. Ако го осъждаш, няма как да му помогнеш. Ако го приемеш, ще го разбереш и ще знаеш как да му помогнеш да се промени.

Това от мен като начинаещ майстор. :D

Успех!
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Въпреки, че " приемам лекарства,които в момента не бива да спирам" аз...
Как те кара да се чувстваш това трябва?
Как те кара, да се чувстваш причината, заради която взимаш лекарствата? Разглеждай причината, като физически и душевни усещания, а не като диагноза.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
sunny bunny
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Авг 2008 09:31

Мнение от sunny bunny »

Причината да взимам лекарства е депресия и натрапливи мисли. По тях си помагам с психотерапия, Хоопонопоно и ТЕС. Имам успех! Но килограмите не се променят.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

oblacheto hey написа:Причината да взимам лекарства е депресия и натрапливи мисли. По тях си помагам с психотерапия, Хоопонопоно и ТЕС. Имам успех! Но килограмите не се променят.
А защо пък не депресията да ти е причината за килограмите?Изчисти я и тогава говори за тях! :idea:
Публикувай отговор