ТЕС и заекването

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Не знам,просто са ми неприятни.Но ти ме подсещаш да направя ТЕС за това-преди няколко години малката ми дъщеря си беше играла с малко коте и получи егзема,която беше доста упорита.
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

заекване

Мнение от Peppy »

Привет на всички от този форум!
Имам дъщеря на 6 години и заеква-има моменти в които говори гладко,но и такива в които много заеква.То се случва независимо дали е притеснена или не.Когато сама си играе-не заеква изобщо.Ходихме при логопед-тогава беше на 3 годинки-било от израстване на речта.Нищо не и помогна.Прочетах във форума всичко по тази тема.Прочела съм и книгата на Иван.Ние двете преживяхме огромен страх когато бях в 5-ти месец бременна.Лекарите ми казаха ,че имам някакво образувание на единият яйчник и трябва да реша до една седмица- дали аз,дали тя да живее.Реших,че и двете ще живеем.Така и стана-вече е на 6 години,но със заекването не се справяме.Убедена съм,че проблемът е тръгнал от този момент.
Очаквам вашите съвети и напътствия какво и как да направя с ТЕС-как точно да приложа техниката,дали да пробвам с Прокси?Благодаря на всички предварително!
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Здравейте,
аз започнах да заеквам след уплах от черна котка когато съм била на 4-5 годинки.Тази случка си я спомням и до днес,така както си беше и тогава.След като се запознах с ТЕС си направих списък със случки още от детството и започнах да ги чистя.Когато си правих ТЕС за котката включих в Декларацията само уплах и стрес.За един ден направих 4-5 кръга и след няколко дни забелязах,че не заеквам.Само ТЕС за заекването не съм правила,даже не съм го и споменавала.
"Въпреки,че ужасно се уплаших от черната котка....,аз..."
"Въпреки,че изпитах силен стрес от черната котка...,аз..."
Пробвай,мисля,че заекването ще е само спомен,както при мен.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Pepi здравей!
Според мен прави сега ТЕС само на себе си за страха, който описваш. Когато ти се изчистиш напълно от него, много е възможно и детето вече да не заеква! Стига точно тази случка, да е причината. Ползвай ТКФ. Ако искаш напиши си тук декларациите, за да помагаме по-конкретно.
Успех! :D

toni Чудесен пример! Браво!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Alisa,благодаря ти!
Pepi,Alisa е права,чисти тази случка,а ако има и друга в този твой период,чисти и нея.Не се отказвай.Аз съм заеквала почти 38 години.С ТЕС се занимавам от месец февруари,не съм сугурна,че нещата ги правя както трябва,но не спирам.
Пиши за резултатите.
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

Тони,благодаря за подкрепата.Прочитайки написаното от теб и резултата който си постигнала т.е, че вече заекването ти е само спомен,ми дава страхотна увереност ,че все пак има" светлина в тунела".Бях се отчаяла доста,че детето ми ще си остане с този говорен дефект,въпреки, че тя още не разбира проблема си. Благодаря ти за подкрепата и почвам да ТЕС-ам.
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

Алиса,благодаря за отговора и готовността ти за подкрепа и съвети.Аз нямам никаква практика с ТЕС,но прочетах книгата на Иван Петернишки.Тя ме заинтрегува и обнадежди,че все пак може да се справи и с този проблем-заекване.Навярно ще има и други причини и проблеми които ще излязат в процеса на ТЕС-ане.Мисля да почна със стандартната техника,защото ТКФ не ми е много ясна. Декларация:
"Въпреки,че изживях огромен страхов шок,когато бях бременна в 5-тия месец,аз......"
или
"Въпреки,че ужасно се страхувам от смърта за себе си и детето си,аз..."
Кокато се появи негативна емоция по време на ТЕС,трябва ли да я включа в нова Декларация ,както е стандартно,или продължавам следващ кръг с новата емоция?Благодаря сърдечно за подкрепата и ще пиша какво се случва.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

или продължавам следващ кръг с новата емоция
С новата емоция от точката, в която се появи, продължаваш, ако ще и 50 пъти да се смени! ТОВА Е! :D
При мен имаше леко сапъване в говора, като заекване при смущение,блокаж на мисълта, до напълно бяло петно. Не съм ги чистила специално. С решаването на разните страхове, то си отпадна само. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

Алиса,благодаря,вече и на мен ми се проясни.А Декларациите добри ли са които мисля да ползвам?
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Pepi,според мен почни още от момента в който си научила за диагнозата,която са ти поставили лекарите-как и какво си почувствала/стана ли ти лошо,запецна на средата на думата ли,подкосиха ли ти се краката,.../
"Въпреки,че изпитах силен стрес, когато бях бременна в 5 месец и ми поставиха диагноза...,аз...,и избирам да се освободя от този стрес сега и завинаги."
"Въпреки,че ме обзе паника за мен/за бебето/когато бях бременна в 5 м..... ,аз....и избирам да се освободя от обзелата ме паника."
Въпреки,че се ужасих от диагнозата.
Аз преди да почна ТЕС за някоя случка си записвам на лист възможните отрицателни емоции.По време на тесане някои ги премахвам, вмъквам други.
Не се страхувай!Продължавай!
И пиши.
Аз имам вече доста положителни резултати с ТЕС.
Ще ги отиша някой ден всички.
И по-горе писах,че съм си направила списък със случките и лошите моменти още от 2-3 годишна.
Когато стигнах до моменти, вече като ученичка,започнах с контрола от страна на баща ми-потупвайки се по точките,усещах силно все едно ме пробождат с игла в лявия яйчник.Миналата година ми откриха миома-доста бързо се развиваше.За около 35 дни минах през прегледи,взимане на" материал" за изследвания и операция.Доста ме поизчистиха,но лявия яйчник са ми оставили.Тогава не знаех за ТЕС.След операцията исках да науча повече за след оперативния период и случайно попаднах в този форум.
Ако можеш да откриеш и случката поради която си стигнала до заболяването на яйчника и да я изчистиш и нея ще е добре.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:
или продължавам следващ кръг с новата емоция
С новата емоция от точката, в която се появи, продължаваш, ако ще и 50 пъти да се смени! ТОВА Е! :D
Не е съвсем точно това. Всяка емоция се чисти до изчистване.
Ако скачаш от емоция на емоция, после трябва да се връщаш назад за да провериш какво е станало с всички емоции по които си работила и дали са напълно изчистени. Ако не са, чистиш, докато изчезнат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp написа:
Alisa написа: написа:
Цитат:
или продължавам следващ кръг с новата емоция

С новата емоция от точката, в която се появи, продължаваш, ако ще и 50 пъти да се смени! ТОВА Е! Very Happy
Не е съвсем точно това. Всяка емоция се чисти до изчистване.
Ако скачаш от емоция на емоция, после трябва да се връщаш назад за да провериш какво е станало с всички емоции по които си работила и дали са напълно изчистени. Ако не са, чистиш, докато изчезнат.
Не става дума за скачане, а за доуточняване на емоция!
Във вариянта, в който ти си го изтълкувал, все пак при мен работи- то е като развитие в дълбочина и обхващане на аспекти. Хващам емоцията в крачка изчисти ли се на дадена точка в следващата ми изскача аспект и продължавам. Става много бързо и докато се усетя е минал, примерно половин един час и вече няма и следа от проблемно усещане! :D Към настоящия момент става и в рамките на 10 минутки! Какво да правиш, тренирана съм вече! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Pepi"Въпреки,че изживях огромен страхов шок,когато бях бременна в 5-тия месец,аз......"
или
"Въпреки,че ужасно се страхувам от смърта за себе си и детето си,аз..."
Pepi
Алиса,благодаря,вече и на мен ми се проясни.А Декларациите добри ли са които мисля да ползвам?
Декларирай в сегашно време, все едно сега изпитваш този шок! така работи по- добре ТЕС!
Първата декларазия, по- ми допада, по-конкретна е и силно емоционално заредена!
Все пак почни и ще разбереш, на къде те води личното ти усещане, то е най-верният показател, а след това и положителният резултат! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa, хубаво е че си тренирана, но не забравяй, че другите може и да не са. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp

Alisa, хубаво е че си тренирана, но не забравяй, че другите може и да не са. Idea
:D Опитвам се, да съобразя и това! Да ми кажат, ако не разбират. Благодаря ти!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор