ТЕС за проблемни родители ?!

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

jazz
Мисля да започна с предизвикателството, а доколкото разбрах се използва само една фраза.Въпросът ми е коя точно да избера Question Smile
Благодаря отново!!! Exclamation
Тук долавям ПО. Почни с ТЕС Въпреки, че ме е страх, да поема отговорността за себе си и с това да се опълча на положението, в което съм изпаднала, аз ...
НФ . страх ме е, да поема отговорността за себе си и с това, да се опълча на положението, в което съм изпаднала.
Въпреки, че искам веднага, само с една фраза, да си реша генерално проблема, аз...
НФ- искам веднага, само с една фраза, да си реша генерално проблема
Прочети http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=232
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Alisa написа:jazz
Мисля да започна с предизвикателството, а доколкото разбрах се използва само една фраза.Въпросът ми е коя точно да избера Question Smile
Благодаря отново!!! Exclamation
Тук долавям ПО. Почни с ТЕС Въпреки, че ме е страх, да поема отговорността за себе си и с това да се опълча на положението, в което съм изпаднала, аз ...
НФ . страх ме е, да поема отговорността за себе си и с това, да се опълча на положението, в което съм изпаднала.
Въпреки, че искам веднага, само с една фраза, да си реша генерално проблема, аз...
НФ- искам веднага, само с една фраза, да си реша генерално проблема
Прочети http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=232
:D
Питах просто информативно , защото все още не съм прочела книгата.Приятелят ми я даде на едно момиче , което има тумор в мозъка и след като ни я върне ще я прочета.Иначе знам горе долу основата на ТЕС от него.
Искам да ви споделя днеска какво ми се случи..
Както спах към 8:00 майка ми влиза в стята ми с гръм и трясък и ме пита къде и е спиралата, защото аз я ползвах последна. Отговорих и че трябва да си е на мястото.Но тя не можа да я намери и започна да ми крещи и ми каза че съм ИЗРОД! Започнах да плача отново и звъннах на приятеля ми и той ме успокои.След като станах отидох да проверя къде е спиралата и тя си беше на мястото, само дето тя не я беше видяла.Написах и СМС, че спиралата е точно там където трябва да бъде. Защо беше нужно да ми крещи и да ме обижда
:?:
Мисля да започна с Декларация-Въпреки че родителите ми постоянно ми крещят и обиждат , аз напълно и безрезрвно приемам себе си!
НФ-Родителите ми постоянно ми крещят и ме обиждат!
Желая ви слънчев ден !
trend

Мнение от trend »

ТЕС-аш емоциите напр
Родителите ми ми крещят и това ме кара да се чувствам подтисната /например/
НФ чувствам се подтисната защото родителите ми крещят
и така всяка емоция която усещаш
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

jazz написа:
Както спах към 8:00 майка ми влиза в стята ми с гръм и трясък и ме пита къде и е спиралата, защото аз я ползвах последна. Отговорих и че трябва да си е на мястото.Но тя не можа да я намери и започна да ми крещи и ми каза че съм ИЗРОД! Започнах да плача отново и звъннах на приятеля ми и той ме успокои.След като станах отидох да проверя къде е спиралата и тя си беше на мястото, само дето тя не я беше видяла.Написах и СМС, че спиралата е точно там където трябва да бъде. Защо беше нужно да ми крещи и да ме обижда
:?:
Мисля да започна с Декларация-Въпреки че родителите ми постоянно ми крещят и обиждат , аз напълно и безрезрвно приемам себе си!
НФ-Родителите ми постоянно ми крещят и ме обиждат!
Желая ви слънчев ден !
Според мен ще сбъркаш, ако ползваш тази декларация.
1. Не се отнася до твоите чувства, а до действията на родителите ти
2. Прекалено е общо като формулировка.
Конкретно за сутрешната случка си задай въпроса, какво си почувствала. При такава ситуациа да речем, аз първо бих се вбесила и би ми се разтупало сърцето. И това ще е първото, което ще тесам: Въпреки, че съм толкова бясна на майка ми, та чак ми се разтупа сърцето, аз....
После може да разбереш, че някакво друго чувство те мори и почваш да го действаш и така докато се успокоиш.
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Yandra написа:
jazz написа:
Както спах към 8:00 майка ми влиза в стята ми с гръм и трясък и ме пита къде и е спиралата, защото аз я ползвах последна. Отговорих и че трябва да си е на мястото.Но тя не можа да я намери и започна да ми крещи и ми каза че съм ИЗРОД! Започнах да плача отново и звъннах на приятеля ми и той ме успокои.След като станах отидох да проверя къде е спиралата и тя си беше на мястото, само дето тя не я беше видяла.Написах и СМС, че спиралата е точно там където трябва да бъде. Защо беше нужно да ми крещи и да ме обижда
:?:
Мисля да започна с Декларация-Въпреки че родителите ми постоянно ми крещят и обиждат , аз напълно и безрезрвно приемам себе си!
НФ-Родителите ми постоянно ми крещят и ме обиждат!
Желая ви слънчев ден !
Според мен ще сбъркаш, ако ползваш тази декларация.
1. Не се отнася до твоите чувства, а до действията на родителите ти
2. Прекалено е общо като формулировка.
Конкретно за сутрешната случка си задай въпроса, какво си почувствала. При такава ситуациа да речем, аз първо бих се вбесила и би ми се разтупало сърцето. И това ще е първото, което ще тесам: Въпреки, че съм толкова бясна на майка ми, та чак ми се разтупа сърцето, аз....
После може да разбереш, че някакво друго чувство те мори и почваш да го действаш и така докато се успокоиш.
Преди се вбесявах вече ме боли... и страдам от думите и нещата, които ми говорят. Значи да се насоча към болката и страданието ...
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Да, и още по-добре ще стане, ако можеш да разбереш, къде в тялото си усещаш тази болка - дали те свива стомаха или ти засяда буца в гърлото или пък нещо друго. Първото, което ти дойде наум.
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Yandra написа:Да, и още по-добре ще стане, ако можеш да разбереш, къде в тялото си усещаш тази болка - дали те свива стомаха или ти засяда буца в гърлото или пък нещо друго. Първото, което ти дойде наум.
ами и това съм го открила .. сърцето ме стяга ..
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ами ето ти я и декларацията: Въпреки, че сърцето ме стяга от болка, когато майка ми (ми се разкрещя, обиди ме, нарече ме изрод- избираш си което най много ти пасва), аз напълно и безрезервно.....
НФ: сърцето ме стяга от болка, когато...
И на този принцип работиш за всяка една негативна емоция.
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Ясно. Благодаря много. Започвам да действам !
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Успех :)
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

Започнах с тес-ане и ми се случиха някои неща повреме на потупванията.
Декларацията ми беше- Въпреки че сърецето ме стяга и усещам напрежение всеки път, когато родителите ми ми крещят и и ме карат да ме боли и да страдам, аз нъплно и безрезервно приемам себе си.
Преди и след всяко тес-ане пих по 1 чаша вода (прочетох във форума, че е още по-ефективно) Повреме на потупванията в съзнанието ми изплуваха още негативни емоции и още по-силно страдание и болка и тях също ги включих в Декларацията и НФ. В един момент като спрях усетих болка в главата и най- вече очите. Болката беше същата както едно време, когато бях малка .. имах проблеми с очите и главата постоянно ме боляха - ходих на изследвания за какво ли не -синузит, очен лекар (дори 1 година носих очила с доста голям диоптър, след което положението ми се влоши.След това казаха, че съм чувствителна към светлината и слънцето, тъй като съм със светли очи...И така носех скъпи слънчеви очила, но болакта си остана с години) и накрая не установиха какво ми има. Сега от време на време също ме наболяват, но не е толкова често. И така тес-ах веднъж и тази физическа болка, изпих още 1 чаша с вода .. и спряха да ме болят. Чудя се дали болката може да се е причинила от потупванията по лицето или по този начин изкарвам вътрешната си болка? :?:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вътрешна болка изкарваш най-вероятно и е хубаво, че я изкарваш, защото тя не е била изчезнала, а е била подтисната, но си е седяла вътре в теб и те е тровила.
Последно промяна от ivangp на 29 Юли 2011 18:44, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Просто си супер според мен. :D :D :D
Чудя се дали болката може да се е причинила от потупванията по лицето или по този начин изкарвам вътрешната си болка?
По вероятно е второто, но да се чудиш няма смисъл..с повече ТЕС сама ще усетиш кое как е.
Ако можех да завиждам благородно-щях да ти завидя за бързия и ефективен резултат.Ама не мога :oops: Много ти се радвам и още успехи от тук натам ти пожелавам.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
jazz
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юли 2011 10:19

Мнение от jazz »

MAG2001 написа:Просто си супер според мен. :D :D :D
Чудя се дали болката може да се е причинила от потупванията по лицето или по този начин изкарвам вътрешната си болка?
По вероятно е второто, но да се чудиш няма смисъл..с повече ТЕС сама ще усетиш кое как е.
Ако можех да завиждам благородно-щях да ти завидя за бързия и ефективен резултат.Ама не мога :oops: Много ти се радвам и още успехи от тук натам ти пожелавам.
Благодаря ти :)
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

jazz, независимо какво ще тесаш и как, изчакай да ти мине рождения ден и излизай на квартира! Живота може да бъде и хубав и не е задължително да плачеш всеки ден.След като са толкова лоши родители, по - добре се отдалечи от тях, може пък да им дойде акъла.
Публикувай отговор