Въпрос: Разтягане на меридианите

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Въпрос: Разтягане на меридианите

Мнение от stanisa »

Някой чувал ли е за такива упражнения? Били част от шиатцу и имам усещането, че добре биха се съчетали с ТЕС.
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Някой чувал ли е за такива упражнения? Били част от шиатцу и имам усещането, че добре биха се съчетали с ТЕС.
Stanisa, от известно време и аз комбинирам физическите упражнения с психологичните или духовните не знам как точно да ги нарека. Често след упражнения имам повод да правя ТЕС, защото в главта ми идва идея за декларация. Аз правя сей тай. Японски упажнения, при които се стимулират части от тялото, за които рядко се сещаме например :D . Сега имам настинка и искам да видя как ще ми подействат (упражнениетя имам пред вид). Идеята на упражнениетя е да стигнеш до момента в , в който ако погледнеш навътре тялото си да усетиш, какво точно да направиш , за да излезе това, което е проблем. Хората , от които индиректно познавам част от техниките, твърдят че след определен момент тези упражнения могат да повлияят силно на емоциите и смятам че може би имат право. Понякога изживяванията по време и след упражненията са много бурни. Привърженик съм на техниките, които могат да се правят и самостоятелно. Не съм убеден , че шиацу е лесно да го правиш сама, доколкото не ме лъже спомена. Т.е. искам да ти кажа, че всичко става и се разбира с опита :D . Като понатрупам още малко опит ще пусна в ДОПЪЛНИТЕЛНИ ТЕХНИКИ отделна тема по повод на тези упражнения. Най- трудното нещо на всяка техника и упражненения е, че "иска" правене с идета след време само с едно движение да изкараш какво то имаш за изкарване, както е и в ТЕС .
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Nikimm, това е доста близка до мен тема, защото при мен също физическите и духовните практики вървят ръка за ръка. Просто всичко започна по един или друг начин от физическите и в последствие, покрай тях, усещах и нужда от духовно усъвършенстване. Бях пълно дърво в тази област и в началото, а и сега :D се лутах от практика на практика. Докато при физическите съм по-постоянна. Между другото открих един сайт с разтягане на меридианите и упражненията са доста лесни, някои от тях са ми познати от йогата. Ще ги проуча внимателно и ще пиша.
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
Публикувай отговор