Размисли за Хипнозата, Сугестията и дуги такива

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената написа:И кое е първо сега?Кокошката/теорията или яйцето/опита? 8) 8) 8)
Ако няма опит,ще има ли теории? :roll:
Ето това ти е проблема за несвършения ПЕАТ, ако го беше свършил (сторил, позволил, поискал, да ти сторят) щеше вече да си разбрал че и двете едновременно И да се занимаваш с по-приятни неща!:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ако трябва да бъда искрен,а съм,много често включвам логическото мислене,както и в случая за теориите и опита.
Ето ви една много проста задача,аз си падам по простите нещата.
Напишете в гугъл теория и опит.Анализирайте написаното.Всеки разбира се от нас ако идем на един филм,в него ще види сюжета по своя си начин,един ще е видял и нещо което някой друг е видял,но и нещо повече или по малко.
Елементарна логика,след като всички сме различни да сме на различни нива или степени на осъзнаване и възприятие на това което ни заобикаля.Друг интересен според мен въпрос който искам да ви задам е,защо тръгвайки по един по различен път в нащето развитие искаме да убедим другите около нас да дойдат и те до тук където сме убеждавайки ги,че сме ние правите и това ще е най-доброто и за тях???.
Получава се малко всеки си дърпа чергата към себе си? :roll:
Сутрин лично на мен ми идват много свежи мисли,които ме водят до все повече и повече нови осъзнавания. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nikimm написа:
И кое е първо сега?Кокошката/теорията или яйцето/опита?
Ако няма опит,ще има ли теории?
А логиката само по себе си е нещо , което на ума му харесва, защото той така се доказва колко е голям разбирач и интелект, след като му е ясна теорията.
Поздрави
Ники,какво е ума според теб?По начина по който тук се изказваш за ума ми идва да те попитам,къде се намира той тогава?И друг път го споменаваш в постовете си,явно си много убеден в това което казваш,че е така. :roll:

Това си го чел предполагам:
viewtopic.php?t=978
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Искам да обърна внимание и на нещо друго.Забелязвам в тези документални филми с известни учени,който сте гледали и вие и не само в тях,в книги и т.н.,се говори за духовни учители,които казват нещо с много малък текст,а всъщност е много вярно и те караш да прозреш големи истини.Значи,всичко е в простотата?
Виждаме ли я ние и защо се опитваме да си създаваме и търсим сложни обяснения и отговори за всичко след като всичко е толкова просто или пък е една илюзия?
Преди години много се замислих върху тибетската притча-Животът е една илюзия,всичко е една сетивна измама и има временен характер!
Колко просто и ясно ти става всичко от нея?
:lol:
Животът се разделя на три части,според мен аз как я разбирам-раждането ти,израстването ти и самото ти съществуване,което приключва и идва смъртта!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

гената написа:Друг интересен според мен въпрос който искам да ви задам е,защо тръгвайки по един по различен път в нащето развитие искаме да убедим другите около нас да дойдат и те до тук където сме убеждавайки ги,че сме ние правите и това ще е най-доброто и за тях???.
Получава се малко всеки си дърпа чергата към себе си? :roll:
Понеже в момента този въпрос ми е актуален, ще поразсъждавам пишейки. И без да пиша много, много и ми дойде отговора - за мен :)
Накратко: Имам определен кръг от приятели, с които до преди известно време се чувствалах чудесно. Когато започнах да сменям посоката на мислите и емоциите си, естествено ми се искаше и приятелите ми да са с мен. Да, но срещнах невъобразим отпор - от всички. Някои слушаха с интерес (и лека насмешка), когато споделям, а с други възникваха скандали...И аз разбира се се разстройвах, защото не разбирах...и всъщност все още не ги разбирам, НО някакси вече не ми е толкова важно да ги разбирам.
Започвам да усещам, че доста по-често съм си самодостатъчна. Та това ми е и отговора де, дърпам чергата към себе си, защото все още не съм си напълно самодостатъчна и все още имаме нужда от съмишленици....
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Yandra, според мен нещата ти вървят чудесно. :lol: Когато започнеш и себе си да не разбираш, какво ще стане тогава.... :lol: . Вероятно просто имаш нужда да споделиш, което отново е желание на ума. А желанието на ума можеш да го наблюдаваш нали. :lol: След като разбираш че искаш да споделиш с приятелите си новите си изживявания трябва да има нещо преди ума, което да "установи" желанието на ума ти. Умът според мен иска по същия начин да ядеш пица примерно, без на теб реално да ти се яде.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ама Ники! Защо непрекъснато отделяш ума от останалото и все го слагаш в челните редици? Ума само обяснява, той е нещо като преводач между душата и съзнанието.Ако искаш- преводач между енергията и формата. Човеците сме съвкупност от ум, тяло, чувства, и всичките му там енергийни нива и тела, няма по-предно и по-задно, това си е смазана машинка и само клишето на познание ни поставя в позицията да даваме предимство на едно и да неглижираме друго от себе си и света. Защо все се отграничаваш и търсиш да разбереш, кой от каква позиция и с коя част от себе си пита, отговаря, дава оценки...не го разбирам, ама дано ти го разбереш!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Хихи, Ники, все още не мога да се справя с ума си (много е свикнал да командва миличкия):wink: А що се отнася до мен...ами често ми се случва да не се разбирам и вече не се упреквам за това - чудесно нали :D И напълно си прав за пицата :P Обаче все още ми е трудно да изпреваря ума си, но работя по въпроса.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ники,какво е ума според теб?По начина по който тук се изказваш за ума ми идва да те попитам,къде се намира той тогава?И друг път го споменаваш в постовете си,явно си много убеден в това което казваш,че е така.
Гена , посред мен умът е нещото, което е съзнателно но не толкова, колкото у теб , което може да го наблюдава, или какато го наричаме АЗ. Умът може да прави проекции за теб самия, умът може да прави планове, да решава задачи ред други работи, но той е манипулируем, ако ти е правило впечачатление. Т.е. можем да му въздейсвтаме с много повторения и накрая той приема друга програма. Да кажем нещо отрицателно за него става нещо положително. Умът е това, което не може да обхване света такъв какъвто е. Затова и ние не можем да знаем всичко на този свят, но същият този ум си мисли, че това което той знае е истината в чести случаи. Или това е съставянето на гледна точка (позиция), която винаги е невярна, колкото и очевидно другите (околония свят) да твърдят, че тя е вярна. В същото време ми прави впечатление , че всички ние разпознаваме мислите си и ги изказваме или ги изписваме. Може ли умът сам да разпознае мислите си? Според мен в природата този процес е малко вероятен, защото ножът не може сам да се отреже и ръката не може сама да се ръкостисне примерно. С какво провокираме мислите си докато мълчим и изведнъж умът започва да бълва мисли (пица, яде ми се, онзи е пич, онази е готина). Пълни безмислици. Никой според мен не може да бъде господар на мислите. Но пък може да се идентифицира с тях или да не се идентифицира с тях. Тук въпросът, който може би може да излезе е Кой може да се идентифицира с ума или да не се идентифицира? Един вид има извършител на действие , ако ме разбираш. Въпросът според мен остава в тишината на всеки един от нас. :lol:
Ама Ники! Защо непрекъснато отделяш ума от останалото и все го слагаш в челните редици? Ума само обяснява, той е нещо като преводач между душата и съзнанието.
Алиса, напълно съм съгласен с поста ти и вадя само това от него, спрямо което искам да подчертая. Умът е само дума. Не съм убеден, че го има :lol: . Но така знаем по една или друга причина. Нека да наречем УМ това, за което сме свикнали да знаем. Не деля умът от всичко друго, то е част от нещо цяло. Акцентирам върху него, защото на умът могат да му дойдат идеи, които не ни харесват, а в същото време ние си мислим че мислите сме ние, вярваме ме им като най-висш закон, само защото сме свикнали така. Пропускаме само едино нещо, че милисекунди преди да им повярваме ние сме ги видяли и едва после сме решили да се плашим от тях, а им се радваме и т.и т.н. И пак радва се , плаши се ума иначе като наблюдатели ние сме в нещо като завършен процес на Пеат примерно :lol: . Вземи техниката позитив, какво прави тя - според мен просто изпразва възможностите на умът по дадена тема и идва пак онова дето се появява,като умът се изчерпи .
Yandra написа:
Обаче все още ми е трудно да изпреваря ума си, но работя по въпроса.
Остави го да те изпреварва безгранично, той нали това иска. Дори следващия път, като те заизпреварва дори не му обръщай внимание.
Последно промяна от nikimm на 21 Мар 2012 16:01, променено общо 1 път.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Yandra,това е за теб:

Ако се интересувах от това, което мислят всякаквите там тъпаци, нямаше да ми стигне времето за онова, което мислят умните хора. — Ерик-Еманюел Шмит

Аз като по прост пак се допита до чичко гугъл и ето какво ми каза той:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BC

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%83%D0%BC

http://rechnik.info/%D1%83%D0%BC

И тук малко статистика:
http://sanovnik.bg/n4-16262-%D0%A7%D0%B ... 0%B2%D0%B0

И още нещо:
http://galacreativeconsulting.com/stati ... tema-tyalo
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Гена, това е пък за теб!Винаги съм била пристрастна към теб, винаги си ми бил фаворит, открай време си ми любим...ама в последно време просто от ден на ден се влюбвам все повече и повече в теб!Спри се!Мола те!Че накрая от мойта любов няма да остане място за твойта..и кво ще праа!!! :P

"Много безумие е най-върховен смисъл
за поглед, който различава.
Многото смисъл е най-чистото безумие -
където множеството обладава." (Емили Дикинсън)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm
Умът е само дума. Не съм убеден, че го има Laughing . Но така знаем по една или друга причина. Нека да наречем УМ това, за което сме свикнали да знаем. Не деля умът от всичко друго, то е част от нещо цяло. Акцентирам върху него, защото на умът могат да му дойдат идеи, които не ни харесват, а в същото време ние си мислим че мислите сме ние, вярваме ме им като най-висш закон, само защото сме свикнали така. Пропускаме само едино нещо, че милисекунди преди да им повярваме ние сме ги видяли и едва после сме решили да се плашим от тях, а им се радваме и т.и т.н. И пак радва се , плаши се ума иначе като наблюдатели ние сме в нещо като завършен процес на Пеат примерно Laughing . Вземи техниката позитив, какво прави тя - според мен просто изпразва възможностите на умът по дадена тема и идва пак онова дето се появява,като умът се изчерпи .
Аз Ники не се идентифицирам с мислите си в този смисъл, по-скоро живея в емоциите си (усещанията на душата си), а мислите са просто проявление на информация, нещо като снимка на момент, включващ низ от информация доловена със сетивата и интерпретирано от мозъка със заучените изразни средства. Евентуално следва реакция и и/или избор вече. Какво потвърждава това разбиране у мен? В настоящата ми работа с ПЕАТ, аз просто чувствам нещо и понякога дори не проумявам какво- не ми излиза име на чувстваното, да не говорим когато е букет от емоции, но това не пречи процесът да върви-чувствам-чистя, чувствам- чистя...докато евентуално излезе думичка на чувството, т.е. умът вече е влязъл в кондиция и насмогва да формулира емоцията- чувстваното и да ми го поднесе с панделка от звуци(букви). Всъщност КС е чувстване на макс, при което мозъкът не успява да формулира мисъл и имаме на лице директно възприемане на тук и сега без транслирането му чрез общоприетите инструменти (тялото, посредством сетивата) формирано в съзнанието ни от средата (норми за тълкуване на възприетата информация и норми, за реагиране на тази информация), от началото на раждането ни.
:D
P.S. В случай, че някой се сети да ми опонира с това, че мисленето спирало когато се съсредоточим върху 2 точки едновременно, аз ще кажа, че всъщност възприятието блокира, понеже се претоварва от транслиране на конкретна информация(свръх активно мислене) и на лице остава общата информация- осъзнаване на това което Е, чисто осъзнаване.
Последно промяна от Alisa на 21 Мар 2012 21:25, променено общо 1 път.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ей на, сега имам време и ще пиша обяснения специално за Гената, защото ми се струва, че нещо се е засегнал(така ми изглежда от последния му пост). Ще ползвам и мнението на Ники, защото до известна степен мнението ми за ума се припокрива с неговото.
все още не мога да се справя с ума си (много е свикнал да командва миличкия)
Демек успява доста често да улавя мисли, които не ми харесват, без да се усетя.
често ми се случва да не се разбирам и вече не се упреквам за това - чудесно нали
Това е в смисъл, че ми се случва да искам едновременно две противоречащи си неща и съответно ми е трудно да разбера сама себе си.
Обаче все още ми е трудно да изпреваря ума си, но работя по въпроса.
Това е по повод ето тези думи на Ники
трябва да има нещо преди ума, което да "установи" желанието на ума ти.
т.е. това дето е преди ума ми, не е достатъчно бързо и тренирано, защото съм оставила ума си цял живот да ръководи парада в главата ми. И вместо да съм едно цяло, съм се борила сама със себе си.

И, Гена, извинявай, ама не ги прочетох тия линкове. Мога и сама да си намирам информацията, която ме интересува.
Ако пък грешно съм ти разтълкувала мнението, много моля да ме извиниш и се оттеглям от дискусията за ума :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa, ок щом така го чувстваш. Емоциите, които всички изпитваме пак някой ги регистрира, как иначе разбираш за тях. Към Пеат или коя да е друга техника ние тръгваме с намерението нещо да изчистим, най-общо казано. Т.е. за да чистим нещо е необходимо преди това да сме го оценили, като нещо в графата за чистене. Ако изпитваме силни "положителни" чувства, по-чест е случая да не ги чистим, но го правим защото отново ги оценяме, т.е. поддържаме един и същи навик да класифицираме нещата.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Yandra,от поста ми само мисълта беше за теб.Не виждам с какво съм ти дал повод да си мислиш,че се сърдя.Знам,че всеки лесно може да си намира информация в нета,но когато намеря нещо по темата или интересно и си заслужава го споделям.Не всеки намира всичко,а и от една споделена информация,човек попада случайно и на друга.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор