"Лечебният код"

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Алиса, позициите 4 ли са, или 6? В моята тема ти беше написала: между веждите, гърлото, зад скулите и на слепоочията /поне аз това разбрах/ и тъй като последните две са с по две точки, ако държим ръцете заедно, то това прави 6 позиции. Объркано ми е и не знам дали си формулирах ясно въпроса.
Ако те е срам да пишеш за проблема, върху който си работила, пробвай се върху мен с идеята да сваля поне 2 килограма и обещавам, че ще пиша за резултата, без да ме е срам. Само да не объркаш посоката и да взема да ги кача. :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

4 позиции! симетрични-
- вежди
- гърло
- челюсти
- слепоочия
с 2-те ръце едновременно

А теб не те ли е срам, да искаш такова нещо!? Принципно мога да опитам, заради идеята, ама заминавам и ако не ти е спешно отслабването с цели 2 килограма, като се върна ще опитам. :lol:

А ,Иване, аз не съм доизчистила срамния (физически) проблем, още има какво да се прави, просто промяната се забеляза още на 2 ден и това ми хареса много! Може би и с ТЕС можеше да се случи, ама реших да опитам с ЛК. Интересното освен това ми беше, че докато се чувствам положително по точките, ми изплуват образи и емоции един вид ми идва информация за ситуацията- първоизточник на проблема.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хич даже не ме е срам:)))Ти от майтап не разбираш ли? Кой човек има проблем точно с 2 кг?! Истината е, че преди време бях доста дебела -85 кила, но лека-полека отслабнах и сега вече, от повече от 1 година съм с нормални килограми - около 65. Не че не ми се иска понякога да ги докарам примерно до 57-60, но това си е чиста проба кокетничене, защото и така се чувствам и изглеждам добре. А да тесам за това определено нямам мерак, защото имам по-съществени неща за отработване. Но пък ако някой иска да се упражнява - правя промоция и ще докладвам за резултатите, без да ме е срам:))).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това, че от нещо те е срам също си е за чистене.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

???Това, че от нещо ме е срам, къде го написах?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това, че предният ми пост се отнася до теб, откъде го разбра?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Прието е, че когато не си написал @...ника на този, към който се обръщаш, то да се счита, че се обръщаш към последния писал в дадена тема. Поне аз така знам и за това приех, че се обръщаш към мен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

То всъщност се отнася до всеки четящ, а не лично до тебе или до Алиса, затова и няма обръщение.
Последно промяна от ivangp на 17 Авг 2012 10:22, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Solle
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Ное 2011 03:23

Мнение от Solle »

Аз имам един въпрос относно тази техника. Ясно ми е как се изпълнява и забелязах след 4 дни появата на първите резултати. ( но и мен ме е срам да кажа за какво го прилагах) :roll: Това което не разбирам е в продължение на няколко седмици както е по книга 3Х6 минути само върху един проблем ли се работи? Например ако имам хронични болки в гърба, но и още 2-3 неща за изчистване как да се процедира с тази техника. Ако е едно по едно ще стане мноого проточено :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Едно по едно. Ако искаш може да правиш и няколко на ден, но за всяко поотделно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

нов метод

Мнение от vladopetkov »

Благодаря ти за този ЛК, Иване! Ще го пробвам още тези дни. Най-напред върху себе си, разбира се. :)
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

върху какво да се фокусирам докато държа ръцете си на определените позиции не разбрах?
eliste
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2012 22:03

Мнение от eliste »

В книгата пише да се повтаря "Твърдението за фокусиране върху истината, което се противопоставя на всяко нездравословно убеждение или друго твърдение, насочено към проблема" , както и да се "фокусираме не върху негативността, а върху позитивното"... така че аз си казвам положителни утвърждения свързани с проблема.
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Ок, тук не разбирам нещо
Да кажем, че работя върху вид тормоз, който чувствам от определени хора. С тази техника дефакто трябва да визуализирам как са мили към мен и получавам одобрението и любовта им и се чувствам сигурен и обичан в тяхно присъствие. Е ок, но това не е ли някак нож с 2 остриета? Защото именно тоя нужда от одобрение, любов, закрила и сигурност са ме довели до този проблем, според мен поне.
Един вид малко замазвам нещата като си представям как са добри към мен, а не ги приемам такива, каквито са - а именно, че хипотетично тези хора ме обиждат, псуват и тормозят като ме видят
Може да ми убягва нещо. . .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това е един от вариантите. Друг възможен вариант е- чувствам се обичан, закрилян и сигурен, дори когато се опитват да ме обиждат и тормозят.
Какво правят хората в случката или какви са обстоятелствата в нея няма никакво значение, Важното е емоционалното състояние. То ни е проблема. Обстоятелствата са само необходимите, според нас условия да получим дадено емоционално състояние.
Измисли си ти идеалните според теб обстоятелства, които според теб биха ти дали дадено велано емоционално състояние. Докато сиконцентриран върху тях, ще изпитваш и даденото състояние. Всяка мисъл, която те отклонява от концентрацията върху тях, е контрапродуктивна.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор